Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Klatka piersiowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Otóż tak. Trenuje pompki, różne warianty, z reguły walę freestyle, ale zawsze 5-6 wariantów po 10 powtórzeń w 3 seriach. No i oczywiście do tego dochodzą dipy. Taki trening robię 2 razy w tygodniu w odstępie jakoś 3 dni. Efekty wizualne? Znikome, o ile w ogóle. Inaczej jest z plecami - tutaj poszło świetnie, gdy ćwiczę tylko z własną masą ciała. Nie mogę zbudować dobrej klatki piersiowej i jestem już tym serio sfrustrowany, tym bardziej, że trzymam się tego co jem i w ogóle. Myślałem nad zmianą i zamiast pompek wrócić i ćwiczyć na ławce wyciskanie. Miał ktoś już takie doświadczenia? Bo ten brak progresji na klatce piersiowej mnie zabija, dosłownie.
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#2
kopiejka82

kopiejka82

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 15 postów
Robisz 3 serie po 10 powtórzeń czy 50 -60 powtórzeń w 3 seriach? Bo jeżeli to drugie to zdecydowanie za dużo powtórzeń jak na jedną sesję. Spróbuj 12 serii podziel je na 3 odrębne ćwiczenia i w każdej serii zrób max 12 powtórzeń. Pamiętaj że ostanie powtórzenia powinny być już na granicy możliwości tak jak na siłowni. Mam nadzieję że to jest zrozumiałe. Najważniejsze to nie tracić zapału. Pozdrowienia.
  • 0

#3
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Przykład jak robię:
pompka styl1
przerwa - 20s
pompka styl2
przerwa - 20s
pompka styl3
przerwa - 20s
pompka styl4
przerwa - 20s
pompka styl5
przerwa 2 minuty
i tak wygląda jedna seria.
czyli zrobić np
pompki zwykłe - 12/12/12/12
pompki diamentowe - 12/12/12/12
dipsy - 12/12/12/12
pompki krokodyle 12/12/12/12
?
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#4
phpl

phpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 146 postów
Dłuższe przerwy?
  • 0

#5
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
No przerwa tyle samo co trening a czasem nawet więcej. Nie trzymam się zawsze tych 20s przecież, czasem nie spojrzę na stoper.:P
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#6
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
U mnie działa dobrze na klatę zatrzymanie na dole. Jedynie takie by nie wykorzystywać rozpędu.
Ja bym pierwsze dał dipy(ręce ciut szerzej niż barki) jako najcięższe, potem z nogami wyżej(ręce szeroko) i na 3 krzełsach(ręce szerokość barków), dodatkowo jak dasz radę to diamentowe, jeżeli triceps Ci na to pozwoli.
  • 0

#7
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
na 3 krzesłach?


a, ostatnio przytyłem 2kg mięśni, wszystko plecy/triceps/brzuch...
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#8
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Tak, by zwiększyć zakres wykonywanego ruchu, czyli pełne rozciągnięcie mięśnia + zatrzymanie na dole. Gwarantuję wielką pompę po wykonaniu treningu, jeśli dociągniesz go do końca ;)
  • 0

#9
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Tzn. ja nie mam pojęcia jak to ma wyglądać? :D
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#10
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Nogi są na jednym krześle, pod ręce podstawiasz krzesła i opuszczasz się do samego końca, pamiędzy nie.
  • 0

#11
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Masz jakąś alternatywe może do tego? Bo mój pokój jest...mały. Albo będę to robił na siłowni, ale wtedy z uchwytem do pompek.
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#12
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
To daj diamentowe zamiast tego.
A jak w takim razie robisz dipy skoro nie Masz miejsca? Poręcze też swoje zajmują ;p A to ćwiczenie z taboretami można wykonać gdzie kolwiel w domu.
  • 0

#13
phpl

phpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 146 postów
sproboj tez rozciagania klatki i 10 sek faz negatywnych.
  • 0

#14
BlackHeart

BlackHeart

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 119 postów
Przerwy od 30 do 90 s. Jeśli potrafisz zrobić tyle serii z 20 s. przerwami to znaczy, że robisz zbyt mało powtórzeń/zbyt łatwe warianty pompek. Progresja przede wszystkim.
Na mnie bardzo dobrze podziałały dipy z szerokim rozstawieniem rąk i pompki z klaśnięciem ale każdy jest inny. Wariantów też masz za dużo. Ogranicz do 3 i rób po 3-4 serie na wariant, woooolne powtórzenia i akcent na dole. Wariant z krzesłami nawet fajny ale uważaj na mostek. Wielu błędnie odczytuje ból w mostku jako przyrost mięśni ;)

Możesz jeszcze posłuchać specjalistów:


Tyle ode mnie.
  • 0
Dum spiro, spero!

#15
adrianb27

adrianb27

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 72 postów
Bierzesz 3 krzesła i ustawiasz je w trójkąt równoramienny. Na jednym kładziesz stopy, na drugim jedną rękę, na trzecim drugą rękę. Teraz robisz pompkę tak żeby klatka znalazła się między 2 a 3 krzesłem
  • 0
Zapraszam do polubienia mojego funpage'u który ma na celu promowanie kalisteniki i SW:
http://www.facebook....Podlaski?ref=hl

#16
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin

To daj diamentowe zamiast tego.
A jak w takim razie robisz dipy skoro nie Masz miejsca? Poręcze też swoje zajmują ;p A to ćwiczenie z taboretami można wykonać gdzie kolwiel w domu.


no właśnie się walnąłem w głowę, że będę i tak musiał z dipami robić na siłowni, ale z uchwytami, to coś zmieni? No właśnie spróbowałem ustawić krzesła i taboret i się zmieściłem w miarę. Jeszcze jakieś rady? :) Serio, przyda mi się wszystko, bo ogólnie na 3 miechy kalisteniki i 6 miechów normalnej siłki to niezbyt dobrze moja klata wygląda.
 
Pompki z klaśnięciem też robię i to bez problemu. Warianty pompek to robię najczęściej takie: zwykłe, diamenty, z uchwytem, bomber, przyklask, krokodyle, wąsko, szeroko, spiderman. Mieszam je, wybieram 5-6 i tyle.
 
a i jeszcze takie, że raz schodzę w jedną stronę dłoni, a raz w drugą
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#17
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Może technika na siłce kuleje. Albo może Masz wygórowane wymagania co do klatki? Ruszyła się coś, czy ciągle stoi w miejscu?

Co do uchwytów to mogą być, jednak ruch będzie nieco krótszy. Pamiętaj o tych zatrzymaniach na dole, naprawdę to wiele daje, zauwazyłem u siebie, że kaltka jest bardziej zbita(nie tylko napompowana jak balon) po zatrzymaniach niż przy dużych ilościach powtórzeń.
  • 0

#18
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
No właśnie technika nie kuleje, bo nawet prosiłem trenera z siłowni, żeby sprawdził mi czy wszystko wykonuje dobrze. :/
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#19
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Z tymi trenerami to też nie jest tak kolorowo jak się wydaje. Trzeba spojrzeć na sylwetkę(trzeba też mniej więcej wiedzieć jak powinna wyglądac, a nie duża klata, duży bic i to wszystko), jakieś osiągnięcia, sylwetki osób, którym pomógł itd. ;)
  • 0

#20
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Tzn. nie wiem, wiem, że skończył kurs i akademie, więc powinien wiedzieć, jak wygląda poprawna pompka. :D Mi zależy na takiej klatce piersiowej
http://madbarz.com/i...ition/lucas.jpg
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych