Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Rozpiska treningowa...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#21
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
a skakałeś kiedyś na innej skakance tylko nie sznurowej?. Bo według mnie skakanka sznurowa jest do ....
  • 0

#22
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

a skakałeś kiedyś na innej skakance tylko nie sznurowej?. Bo według mnie skakanka sznurowa jest do ....


Nie skakałem, masz racje :P zgadzam się z Tobą, teraz zainwestuję w jakąś lepszą, a jaka będzie lepsza? metalowa?, bo wydaje mi się najcięższa.
A Ty na jakiej skaczesz? 

Hm... mógłbym się na nim zawiesić, a Pan Łuka by i tak się podciągał:P
Co do obciążeń jestem przeciwny, ze względu na opowieść od brata. Parę lat temu było 3 gości, którzy chcieli mieć niesamowicie mocne i szybkie kopnięcia. Więc kopali z obciążnikami (chyba 2kg) na nogach. No i mieli co chcieli + po dwóch latach nie mogli chodzić, byli po prostu kalekami. Więc nawet jeśli dojedziesz do bardzo trudnych ćwiczeń i staną się one łatwe, to znajdź mniej korzystną dźwignie


Hm, chłopaki zniszczyli sobie pewnie wszystkie stawy w KD, zaczynając od biodrowego, a kończąc na skokowym. Tutaj się zgodzę, ponieważ wykonywali ruch bardzo dynamiczny, a np. jak ubierzemy kamizelkę obciążeniową to nic złego się nie stanie, a będziemy ważyć kilka kilo więcej, przez co nasze wyniki siłowe i wytrzymałościowe się zwiększą. Chyba że się mylę. :) 

Na śniadanie od kanapek lepsze są płatki owsiane - nie mylić z płatkami kukurydzianymi. Poza tym zawsze można sobie jedzonko zrobić dzień wcześniej na wieczór, wrzucasz do pojemnika do lodówki na noc a następnego dnia masz dobre jedzonko do pracy, szkoły itp.


Robiłem tak, ale nie zawsze jest czas i siła na to żeby zrobić sobie na wieczór :P , dobry jest kurczak z ryżem i warzywami. :D
  • 0

#23
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Kurczaczek z ryzem i warzywami to ja potrafilem nawet 2-3 razy dziennie jesc :)
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#24
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Nie skakałem, masz racje :P zgadzam się z Tobą, teraz zainwestuję w jakąś lepszą, a jaka będzie lepsza? metalowa?, bo wydaje mi się najcięższa.

[attachment=32]
http://www.sport-sho...das-p-6926.html
Już różne testowałem, ale ta mi odpowiada
  • 0

#25
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
A ja mam skórzaną z łożyskiem i też nie narzekam. Dałem z 35zł w sklepie sportowym.
Coś takiego:
http://www.sport-sho...ory-p-1002.html
http://www.sport-sho...iem-p-2664.html
http://www.sport-sho...kip-p-2661.html - chyba tą dokładnie mam..

(dawno nie skakałem to nie pamiętam ;) )

  • 0

#26
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów


Nie skakałem, masz racje :P zgadzam się z Tobą, teraz zainwestuję w jakąś lepszą, a jaka będzie lepsza? metalowa?, bo wydaje mi się najcięższa.


http://www.sport-sho...das-p-6926.html
Już różne testowałem, ale ta mi odpowiada


Ta jest zrobiona z tworzywa sztucznego, na której lepiej będzie się skakało? na tej czy na tych skórzanych które pokazał Kano?
Książkę skazanego wczoraj sobie kupiłem :D ostatnia w empiku:P, teraz skakanka nowa i można zaczynać:D
  • 0

#27
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Zaczynaj bez skakanki !!! Dorzucisz ją w trakcie..

(nie wydałbym 90zł na skakankę, ale jak masz taką możliwość... :) )


  • 0

#28
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Zaczynaj bez skakanki !!! Dorzucisz ją w trakcie..

(nie wydałbym 90zł na skakankę, ale jak masz taką możliwość... :) )



hm ... skakanka była zawsze podstawą mojej rozgrzewki.
  • 0

#29
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Czyli:

Nie mam skakanki, to się nie rozgrzewam, to nie robię treningu.

Tak??

Bądź mężczyzną! Rozgrzej się bez skakanki!!

(zmotywowałem??)
  • 0

#30
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Czyli:

Nie mam skakanki, to się nie rozgrzewam, to nie robię treningu.

Tak??

Bądź mężczyzną! Rozgrzej się bez skakanki!!

(zmotywowałem??)


Nie nie ja tak nie myślę, tylko w skład rozgrzewki wchodzi skakanka.
Powiedz mi czemu mam teraz unikać skakanki?
Bez skakanki też mogę się rozgrzać, nie ma najmniejszego problemu.
  • 0

#31
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam Orel
Piszesz, która skakanka jest dobra skórzana czy z tworzywa?
Nie wiem jak się skaczę na skórzanej ale myślę że jest dobra.
Z tymi ze z tworzywa musisz uważać. Ostatnio kupiłem z Everlasta z tworzywa i ci powiem zrobiłem kilka podskoków i strasznie zwija się-skręca. I dla tego używam Adidasa-gumowa. Też używam skakanki reeboka stalowa cienka 4mm i tutaj używam ją do szybkich podskoków jest ona z ciężarkami i trochę kosztuje. Bardzo lubię skakankę
a efekty są rewelacyjne i ja nie żałowałem wydać kasy. Buty też odgrywają dużą rolę do skakanki warto wiedzieć.

  • 0

#32
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Witam Orel
Piszesz, która skakanka jest dobra skórzana czy z tworzywa?
Nie wiem jak się skaczę na skórzanej ale myślę że jest dobra.
Z tymi ze z tworzywa musisz uważać. Ostatnio kupiłem z Everlasta z tworzywa i ci powiem zrobiłem kilka podskoków i strasznie zwija się-skręca. I dla tego używam Adidasa-gumowa. Też używam skakanki reeboka stalowa cienka 4mm i tutaj używam ją do szybkich podskoków jest ona z ciężarkami i trochę kosztuje. Bardzo lubię skakankę
a efekty są rewelacyjne i ja nie żałowałem wydać kasy. Buty też odgrywają dużą rolę do skakanki warto wiedzieć.


Dzięki za odpowiedź, moja robiona jest już bardzoooo zużyta :)
i myślę że właśnie zainwestuję w dobrą skakankę tak jak piszesz. Buty mam te same co do gry w piłkę, halówki nike, wygodne i lekkie.
 

Czyli:

Nie mam skakanki, to się nie rozgrzewam, to nie robię treningu.

Tak??

Bądź mężczyzną! Rozgrzej się bez skakanki!!

(zmotywowałem??)


i nadal nie rozumiem co złego ma skakanka odnośnie rozgrzewki przed ćwiczeniami ? sorki nie rozumiem Twojej wypowiedzi

  • 0

#33
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Każda się zużywa nawet i metalowa. Z metalowa trzeba trochę uważać można dostać.
  • 0

#34
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
@Orel:

Nie nie ja tak nie myślę, tylko w skład rozgrzewki wchodzi skakanka.
Powiedz mi czemu mam teraz unikać skakanki?
Bez skakanki też mogę się rozgrzać, nie ma najmniejszego problemu.

i nadal nie rozumiem co złego ma skakanka odnośnie rozgrzewki przed ćwiczeniami ? sorki nie rozumiem Twojej wypowiedzi


Najpierw napisałeś, że czekasz na skakankę i zaczynasz trening.
Napisałem - zacznij bez skakanki.
Odp - integralna część rozgrzewki itd..
Zrozumiałem, że jak nie masz skakanki, to się nie rozgrzejesz i nie zrobisz treningu.
A to wydało mi się bez sensu.

Nigdzie nie napisałem, żebyś unikał skakanki!!

Czyli:

Nie mam skakanki, to się nie rozgrzewam, to nie robię treningu.

Tak??

Bądź mężczyzną! Rozgrzej się bez skakanki!!

(zmotywowałem??)


To był ironiczny tekst..
Powiem wprost - jak nie masz skakanki, to rozgrzewaj się bez niej i ćwicz. Nie czekaj na nową skakankę z programem treningowym (no chyba, że ćwiczysz skoki na skakance).

Jak nadal nie rozumiesz, to nie zwracaj uwagi na moje wypowiedzi.

@Cassi:
Widzę konkretność w Twoich poczynaniach! Szacunek! Napisz u siebie coś więcej o tej skakance. Ja chyba też swoją odkurzę. :)

  • 0

#35
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Kano no cóż konkretnie staram się nie łączyć treningów tylko ze skakanką i ćwiczeń z masą własnego ciała, bo to pogarsza efekty moich ćwiczeń, a ćwiczyć osobno.Tylko do rozgrzewki używam 10 minut skakania. Skakanka jest dobra już trening 25 minutowy na skakance przyśpiesza metabolizm na 24 godziny dokładnie nie wiem w jakim stopniu, ale przyśpiesza. Tkankę tłuszczową spalamy od 25 min treningu na skakance i ciągle skaczę do 50 min. Robię jedną przerwę 1min po 30 minutach i jadę.
Sylwetkę nawet poprawiłem. Ludzie mnie nie poznają. Już na niej skaczę ponad rok przeważnie jednym stylem na przemian lub na dwóch nogach. Jak mi się nudzi to podnoszę kolana do góry na przemian lub nogi do tyłu i na przemian.
  • 0

#36
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Dzięki za info :)
Pozdro!
  • 0

#37
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
podobnie jak skaczę się ponad 50 minut to spalamy mięśnie. Dokładnie nie wiem o co chodzi z tym spalaniem. Np trening brzucha powinien trwać do 40 minut
  • 0

#38
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów


Orel masz skakankę?


Oczywiście, dla mnie to podstawa, robiona z dwóch żeby była cięższa, lepiej się skacze :P


Kano chyba troszkę się nie zrozumieliśmy. Czytasz mój temat od samego początku? ponieważ na początku były wypowiedzi o skakankach i pisałem, że mam skakankę zrobioną z dwóch jak widać wyżej w cytacie.
  • 0

#39
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Wszytko jest ok. Jeden lubi blondynki,a drugi brunetki. :P
  • 0

#40
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Kano no cóż konkretnie staram się nie łączyć treningów tylko ze skakanką i ćwiczeń z masą własnego ciała, bo to pogarsza efekty moich ćwiczeń, a ćwiczyć osobno.Tylko do rozgrzewki używam 10 minut skakania. Skakanka jest dobra już trening 25 minutowy na skakance przyśpiesza metabolizm na 24 godziny dokładnie nie wiem w jakim stopniu, ale przyśpiesza. Tkankę tłuszczową spalamy od 25 min treningu na skakance i ciągle skaczę do 50 min. Robię jedną przerwę 1min po 30 minutach i jadę.
Sylwetkę nawet poprawiłem. Ludzie mnie nie poznają. Już na niej skaczę ponad rok przeważnie jednym stylem na przemian lub na dwóch nogach. Jak mi się nudzi to podnoszę kolana do góry na przemian lub nogi do tyłu i na przemian.


Widzę, ze skakanką wymiatasz.
Ja robię krótką rozgrzewkę ze skakanką 3 serie po półtorej minuty tak 80%-90% szybkości czyli w takim już na prawdę mocnym tempie jak dla mnie:P

- 30sek stopy złączone
- 15sek jedna noga
- 15sek druga noga
- 30sek naprzemiennie
 

Wszytko jest ok. Jeden lubi blondynki,a drugi brunetki. :P


Zdecydowanie blondynki (swoją już mam):P ale nic nie szkodzi, czasem można się nie zrozumieć, a do Ciebie Kano nic nie mam jakbyś to czytał ;)
Cassi właśnie zacząłem czytać trening skazanego, wciąga z miejsca po porostu. Jutro pewnie zacznę treningi.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych