Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Rozpiska treningowa...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów
Witam, próbuję ułożyć swój plan treningowy, szukam, czytam, oglądam ale nie wiem w jaki sposób mam go zrobić, od czego zacząć? tych wszystkich ćwiczeń jest na prawdę sporo. ;)
  • 0

#2
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam
Wszystko zależy od ciebie co chcesz osiągnąć. Ile masz lat? Czy już kiedyś trenowałeś, jakiej jesteś budowy.
Po prostu opowiedz o sobie. Na forum jest sporo ludzi co ci pomoże.
  • 0

#3
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów
Zależy mi na sile i wytrzymałości, i pasowałoby troszkę schudnąć z brzucha:P mam 23 lata, 174cm wzrostu i 77-78kg wagi, przez ostatnie półtorej roku z 66kg wskoczyłem na wagę teraźniejszą, nie jest jeszcze źle, ale idzie to w złą stronę, a bez sportu żyć nie mogę, 9 lat trenowałem piłkę nożną, między czasie jakaś siłownia, trochę gimnastyki, później problem ze zdrowiem i przerwa roczna- zero sportu przez ten czas, później znowu trochę piłki, i siłowni. Przez ostatnie 2 lata próbowałem systematycznie poćwiczyć siłownia, basen, bieg, ale starczało czasu na 1-2 miesiące i takie przerwy, aż w końcu kilka dni temu trafiłem na filmik workout street na YT, i bardzo mi się to spodobało czegoś takiego właśnie szukałem, po czym trafiłem tutaj, z czego bardzo się ucieszyłem. Na siłowni, razem z tymi wszystkimi ciężarami, nie da się wyrobić takiej siły, wytrzymałości i zwinności jak przy takim treningu. Systematyczny, i ciężki trening nie jest mi obcy, tak samo jak rozpisywanie i układanie sobie planu treningowego, ale w tym temacie, w ćwiczeniach Kalisteniki jestem nieco zagubiony- w tym momencie nie mogę tego wszystkiego "ogarnąć", nie wiem od czego zacząć, jak rozplanować sobie wszystko, jak ułożyć trening na początek.
Dziękuję za wszelką pomoc i rady.
  • 0

#4
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam :)
To dobrze trafiłeś jeśli zależy ci na sile i wytrzymałości. Chcesz być takim gościem jak na filmiku ok (może to cię zmotywuje). Wiadomo na siłownie chodzić już nie musisz, bo ćwiczymy z masą własnego ciała. Potrzebny będzie ci drążek, podłoga. I na dobry początek książka Paula Wade "Trener" Skazany na trening. Masz tam całą rozpiskę od kroku 1 do 10. Ćwiczysz brzuch, klatkę, plecy, nogi, ręce i inne grupy mięśniowe. Możesz ją kupić w księgarni lub internecie chyba najtaniej masz link http://aros.pl/ksiaz...any-na-trening. Ja zakupiłem w empiku.
Dzięki niej wyrobisz siłę i wytrzymałość. Piszesz jeszcze, że chciałbyś zrzucić z brzucha i tu powinieneś zastosować dietę jeść zdrową i trening dodatkowy możesz znaleźć na youtube pewne ćwiczenia. Ćwicz a z czasem ćwiczeń , które zaczniesz ćwiczyć będą łatwe. ;)
  • 0

#5
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów
Witam:), a co myślisz o kamizelkach obciążeniowych lub obciążniki na nogi czy ręce w późniejszym okresie?, drążek jest, podłoga też, jeszcze na podwórku planuje wstawić kilka drążków, ponieważ w domu wiadomo- pewne ograniczenia z drążkiem. Szkoda, że dzisiaj pozamykane to bym skoczył do empiku. Super dzięki za porady, z jedzeniem może być ciężko, bo czasem nie ma czasu nawet kromki zrobić, i je się co popadnie:P
Mam taką nadzieję, że będzie lepiej, bo wczoraj złapałem się za drążek to jeszcze nigdy tak tragicznie nie było, zero siły, waga się zwiększyła a mniej siły żeby się podciągnąć. Jeszcze raz dzięki, zastosuje się do wszystkiego. :)


  • 0

#6
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Obciążenia na nogi to dobry przyrząd. Nawet mam i trenuję. np wczoraj testowałem pierwszy raz podciąganie na drążku z dodatkowym obciążeniem.
Zobaczę za 2 tygodnie czy coś to dało. Wiesz testuję na sobie pewne ćwiczenia.
Jak dla początkującego zacznij bez obciążenia! Jest ci niepotrzebne. Może przydać ci się w przyszłości jak ćwiczenia będą dla ciebie za łatwe.
Też planuję w tym miesiącu zrobić na podwórku drążek do podciągania
  • 0

#7
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów
hm... półtorej roku temu ćwiczyłem drążek z dodatkowym obciążeniem 5kg do plecaka, robiłem 4 rodzaje: szerokie nachwytem , na szerokość barków nachwytem, wąskie podchwytem i wąskie nachwytem, po 8-10 powtórzeń po 2-3 serie w ramach siłowni, po pewnym czasie próbowałem bez obciążenia, i jest ogromna różnica, człowiek czuje się na prawdę lekki. Ale wczoraj jak wziąłem się za drążek(oczywiście bez obciążenia) to zrobiłem po 2-4 podciągnięcia , na serie nawet już nie patrzyłem, ale tak tragicznie jak wczoraj to jeszcze nie było, lekko się zapuściłem:P także wszystko od początku, tak jak piszesz-bez obciążeń i zgodnie z książką, którą poleciłeś. :) 
Cassi widziałem u Ciebie w dzienniku ćwiczeń takie sformułowanie-> "Killer ABC"(czy to chodzi o to -> http://cms.home.pl/s...out/?page_id=15 ) + skakanka(jak dla mnie świetna rzecz, sam zawsze zaczynałem na rozgrzewkę skakanką ze zmiennym stylem skoków)

I druga rzecz to rozgrzewka, czy jest jakaś specjalna rozgrzewka opisana w książce skazanego?
  • 0

#8
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Skazany:
Rozgrzewka = łatwiejsze wersje ćwiczeń, albo mniejsza ilość powtórzeń danego ćwiczenia.

Kano:
Rozruszaj po prostu stawy, porób trochę wymachów, obrotów, lekkie dynamiczne rozciąganie, kilka podskoków, pajacyków, przysiadów, wykroków - 5-10min i styknie :)

Co do literatury:
- Skazany na trening
- Lafay - Trening bez sprzętu - sylwetkowo, gdyby Cię to interesowało (ale treningi długo trwają :) )
- Tsatsouline - Nagi wojownik - pod siłę i kilka patentów (dosyć istotnych)

"Skazany..." na początek, to moim zdaniem dobra inwestycja!
  • 0

#9
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów
Rozumiem, czyli po prostu normalna rozgrzeweczka + dodam pewnie skakanke, dzięki wielkie rozglądnę się za tymi książkami a przede wszystkim kupię "skazanego".
  • 0

#10
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Skazany ustawi Cię dobrze mentalnie - powoli, sumiennie do celu...
:)
  • 0

#11
Boban

Boban

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 38 postów
Co do diety i braku czasu. Stosuję posiłki 5x dziennie i jak swego czasu pracowałem, to wstawałem parę minut wcześniej, robiłem 5 kanapek i do przodu :) Jak się serio chce, to można wiele zdziałać, tylko trzeba ruszyć głową ;)
  • 0
--------------------------------

"Jeśli nie chcesz mieć swego udziału w klęskach, nie będziesz go miał również w zwycięstwach."

„Jest w świecie jeden czynnik, z którym się nikt w swoich planach i w swoim działaniu nie liczy, a przez który wszystko się może rozbić, zawieźć, popsuć – to głupota ludzka”

#12
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Ja osobiście jestem przeciwnikiem obciążeń na nogi, kamizelek itp. Jednym z powodów dla których tak bardzo podoba mi się kalistenika, jest to, że wykorzystuje się w niej "mądrość ciała". Po prostu nasz organizm jest tak mądry, że ciężko go uszkodzić ciężarem własnego ciała. Dlatego uważam, że lepiej wykonać trudniejszy wariant ćwiczenia, niż bawić się z obciążeniem. Poza tym jeśli miałbym się bawić złomem poszedłbym w kierunku treningu specjalistycznego np. trójboju, kettli, bulgarian bag itp. Taki trening jest moim zdaniem dużo skuteczniejszy niż kali z obciążeniem.
  • 0

#13
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Co do diety i braku czasu. Stosuję posiłki 5x dziennie i jak swego czasu pracowałem, to wstawałem parę minut wcześniej, robiłem 5 kanapek i do przodu :) Jak się serio chce, to można wiele zdziałać, tylko trzeba ruszyć głową ;)


ja wstaję o 5:15 i tez wsuwam kanapki plus kanapki na drugie śniadanie o 11:P 

Ja osobiście jestem przeciwnikiem obciążeń na nogi, kamizelek itp. Jednym z powodów dla których tak bardzo podoba mi się kalistenika, jest to, że wykorzystuje się w niej "mądrość ciała". Po prostu nasz organizm jest tak mądry, że ciężko go uszkodzić ciężarem własnego ciała. Dlatego uważam, że lepiej wykonać trudniejszy wariant ćwiczenia, niż bawić się z obciążeniem. Poza tym jeśli miałbym się bawić złomem poszedłbym w kierunku treningu specjalistycznego np. trójboju, kettli, bulgarian bag itp. Taki trening jest moim zdaniem dużo skuteczniejszy niż kali z obciążeniem.


hm, tak ale w późniejszym okresie ćwiczeń jak już robisz wszystko tak jak ma być i ćwiczenia są już bardzo proste do wykonania to można dodać trochę obciążenia typu (kamizelka czy obciążniki na dłonie lub), żeby zwiększyć siłę czy też wytrzymałość, hm jak sądzisz?

  • 0

#14
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Sądzę, że bardzo daleko mi do takiego poziomu, bym musiał dodawać obciążenie, ale jeśli kiedyś do niego dojdę, dodam do swojego treningu kettle, bulgarian bag, lub trening oparty na trójboju siłowym. Jedynym ćwiczeniem kali do którego można dodać obciążenie jest według mnie podciąganie na drążku (dla bardzo zaawansowanych). Po prostu na najszerszy grzbietu nie wymyślono żadnego lepszego ćwiczenia a dla bardzo zaawansowanych ciężar ciała to za mało. Np. Jan Łuka pobił kiedyś rekord Guinesa podciągając się z ciężarem 108,5kg.
  • 0

#15
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Hm... mógłbym się na nim zawiesić, a Pan Łuka by i tak się podciągał:P
Co do obciążeń jestem przeciwny, ze względu na opowieść od brata. Parę lat temu było 3 gości, którzy chcieli mieć niesamowicie mocne i szybkie kopnięcia. Więc kopali z obciążnikami (chyba 2kg) na nogach. No i mieli co chcieli + po dwóch latach nie mogli chodzić, byli po prostu kalekami. Więc nawet jeśli dojedziesz do bardzo trudnych ćwiczeń i staną się one łatwe, to znajdź mniej korzystną dźwignie
  • 0

#16
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Na śniadanie od kanapek lepsze są płatki owsiane - nie mylić z płatkami kukurydzianymi. Poza tym zawsze można sobie jedzonko zrobić dzień wcześniej na wieczór, wrzucasz do pojemnika do lodówki na noc a następnego dnia masz dobre jedzonko do pracy, szkoły itp.
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#17
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Orel masz skakankę?
  • 0

#18
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Orel masz skakankę?


Oczywiście, dla mnie to podstawa, robiona z dwóch żeby była cięższa, lepiej się skacze :P
  • 0

#19
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów


Orel masz skakankę?


Oczywiście, dla mnie to podstawa, robiona z dwóch żeby była cięższa, lepiej się skacze :P


z jakich dwóch? skakanki mamy różne metalowe, sznurowe, rzemykowe i inne.

  • 0

#20
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów



Orel masz skakankę?


Oczywiście, dla mnie to podstawa, robiona z dwóch żeby była cięższa, lepiej się skacze :P


z jakich dwóch? skakanki mamy różne metalowe, sznurowe, rzemykowe i inne.


Tak wiem, ja złączyłem dwie sznurowe bo akurat takie miałem.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych