Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Paul Wade - Skazany na Trening(Convict conditioning)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
239 odpowiedzi w tym temacie

#101
smalek88

smalek88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 17 postów
a jezeli chodzi o dietę to nie każdemu stać kupować gdyż drogo jest.

Zapomniałem napisać o tym ,że w pracy przeczytałem pół strony i są ćwiczenia pompki przysiady i inne, czy np jak wykonam kroki wszystki pompki to przechodze na przysiady czy po prostu planuje plan np poniedziałem pompki przysiady a wtorek co innego?
  • 0

#102
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Na dobrej diecie to nawet można zaoszczędzić nie mówię tu by jeść mniej, ale niekiedy dobre produkty nie są drogie.

A odpowiedz na drugie pytanie: W książce dokładnie wszystko jest napisane, razem z gotowymi planami...
  • 0

#103
smalek88

smalek88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 17 postów
mój błąd nie zajrzałem na koniec :D
  • 0

#104
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Proponuje jednak przeczytać całość a dopiero potem brać się za trening bez tego może być on że tak powiem nie kompletny :)
  • 0

#105
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
Zgadzam sie z m63k. Dobre i zdrowe odzywianie wcale nie jest takie drogie, ale to kwestia nastawienia. Dla mnie to co wkladam na talerz jest duzo wazniejsze od samego treningu, ktory jest tylko pewnym bodzcem. Wiem po sobie, bo jak zaczalem treningi to tez byla zajawa, ze jak cwicze to juz styka. Niestety talerz byl syfny, i frustracja rosla bo rezultatow nie bylo.
Dlatego jesli ktos cwiczy dla samego cwiczenia to ok, ale jesli ktos chce konkretnych rezultatow to bez dobrego i zdrowego jedzenia mozna o tym zapomniec.
Hierarchia wyglada tak
1.Odzywianie
2.Trening
3.Regeneracja
  • 0

#106
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Myślę, że odżywianie nie jest tak ważne jak ktoś zaczyna trening np wade. ale przyjdzie taki czas, że będzie zastój i brak formy do dalszych trudniejszych ćwiczeń :)
Smalek ćwicz, ale także zainteresuj się odżywianiem, a naprawdę będziesz the best :)
  • 0

#107
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów
Cassi w pełni się zgadzam i wiem to z doświadczenia oraz wynika to z fizjologii wysiłku fizycznego :)

Jak kiedyś ćwiczyłem na siłce to mimo regularnego spożywania dużych ilości wódy co wekkend i imprez to rana cały czas byly postępy, mówię o pierwszych kilku miesiącach treningów, bo w tym czasie dieta odgrywa drugorzędną rolę.

Jednak po pewnym czasie dieta jest coraz ważniejsza więc od początku polecam się tym zainteresować i jeśli nie od razu to stopniowo wprowadzać dobrą dietę :)
  • 0

#108
smalek88

smalek88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 17 postów
Ja np przez treningiem coś zjem jogurk i owoce albo rybę i czekam 2 lub 1,30h i idę na trening a po treningu róznie zjadam czasem ryż biały z jajkami. albo tylko jogurk i do tego coś dodam..

Dietą ciężko ale staram się nie jeść świństwa a jeść to co naturalne i nie najadać
  • 0

#109
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
Jeśli jesz zdrowo, regularnie i nie najadasz się, to zajebiście - pozostaje Ci tylko już ćwiczyć :)
  • 0

#110
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Dobra Panowie koniec OT - to wątek o Skazanym a nie o diecie.
Pomyślę nad wydzieleniem tego do osobnego wątku.

  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#111
smalek88

smalek88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 17 postów
Michał nie koniec :P.... wszystko musi być:D żarcik. ale słaby eh.

No to tak panowie przeczytałem całą książkę cholernie wciągająca no i git stoję w kropce.
wiem ze tam są plany treningu ,jeżeli np uda mi sie zrobic 6 krok powiedzmy pompki i np dziś to mam robić to tylko ćwiczę 6 krok żeby dojsc do 7 czy robić po kolei od nowa do 6 kroku potem próbować 7 krok?
  • 0

#112
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów

Michał nie koniec :P.... wszystko musi być:D żarcik. ale słaby eh.

No to tak panowie przeczytałem całą książkę cholernie wciągająca no i git stoję w kropce.
wiem ze tam są plany treningu ,jeżeli np uda mi sie zrobic 6 krok powiedzmy pompki i np dziś to mam robić to tylko ćwiczę 6 krok żeby dojsc do 7 czy robić po kolei od nowa do 6 kroku potem próbować 7 krok?


Jakbyś przeczytał ze zrozumieniem a nie na czas to byś znał odpowiedż na te pytanie.
  • 0

#113
smalek88

smalek88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 17 postów
czytałem ze zrozumieniem może na początku zapomniałem dopisać ,że jestem osobą słabosłyszącą noszę aparaty słuchowe więc j. polskim mam trochę problemy .. Proszę powiedzcie czy tak jak napisałem to dobrze czy inaczej?
  • 0

#114
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów
Teraz mówię z głowy:

1. W książce jest napisane że poleca się każdemu zacząć od kroku 1 w danym ćwiczeniu o ile nie jest już dobrze wytrenowany, zawodowym sportowcem itp.
2. Poczytaj taki fragment gdzie Wade przedstawia 2 koncepcje treningu:
- taką że zaczynasz przykładowo od kroku 5
- taką że mimo tego iż jesteś w stanie wykonać krok 5 zaczynasz od początku.

I w tym fragmencie masz odpowiedż która metoda jest lepsza. Znajduję się to gdzieś pod koniec książki, nie pamiętam dokładnie gdzie ale znajdziesz bez problemu.
  • 0

#115
smalek88

smalek88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 17 postów

Teraz mówię z głowy:

1. W książce jest napisane że poleca się każdemu zacząć od kroku 1 w danym ćwiczeniu o ile nie jest już dobrze wytrenowany, zawodowym sportowcem itp.
2. Poczytaj taki fragment gdzie Wade przedstawia 2 koncepcje treningu:
- taką że zaczynasz przykładowo od kroku 5
- taką że mimo tego iż jesteś w stanie wykonać krok 5 zaczynasz od początku.

I w tym fragmencie masz odpowiedż która metoda jest lepsza. Znajduję się to gdzieś pod koniec książki, nie pamiętam dokładnie gdzie ale znajdziesz bez problemu.


Dziękuję za wyrozumiałość... dobrze ,że ten forum jest każdy odpowie na każde pytanie:).. Resp dla ciebie:D .. zresztą nienawidzę siłowni bo nie czułem to co czuję teraz bez siłowni.
  • 0

#116
Wino

Wino

    Lecimy tutaj

  • Bywalec
  • 268 postów
Tak swoją drogą, zastanawialiście się, czy ten cały Paul Wade w ogóle istnieje? Bo zdjęć jego nie ma na necie, w książce ktoś inny pokazuje ćwiczenia... Mnie to wygląda, jakby był postacią fikcyjną. Tym bardziej, że np. nigdzie na necie nie ma nikogo, kto by robił 10 krok pompek w staniu na rękach... Co o tym sądzicie?
  • 0

#117
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Istnieje poszukaj na forum pisaliśmy. Piszę teraz podobnie 3 książkę Skazanego :)
  • 0

#118
smalek88

smalek88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 17 postów
Wade na początku rodziału opisywał historie powstania Kalisteniki i nie które postacie..

Mnie po prostu najbardziej zainteresował Josef Grinsztajn , że urodził się w Suwałkach .Wiem ,że jest starej daty ale czemu w necie nie ma o niego i jego wyczynach skoro był taki silny..
  • 0

#119
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

No to tak panowie przeczytałem całą książkę cholernie wciągająca no i git stoję w kropce.
wiem ze tam są plany treningu ,jeżeli np uda mi sie zrobic 6 krok powiedzmy pompki i np dziś to mam robić to tylko ćwiczę 6 krok żeby dojsc do 7 czy robić po kolei od nowa do 6 kroku potem próbować 7 krok?


A FAQ Skazanego czytałeś? :P
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#120
joobler

joobler

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 10 postów
Genialna książka jeszcze nic mnie tak nie wciągnęło jak ona:D I dobre to FAQ, przydało się i mi:)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych