Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Zmierzam na sam szczyt

trening moim życiem

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

#21
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Dzięki ziomeczku. :)

 

Dzisiaj trening z 60 kg., kalkulator w internecie pokazywał na podstawie tego że wykonałem 4 powtórzenia z 50kg., że mój maks to tylko 56 kg., a ja dzisiaj z 60 kg. zrobiłem 3 powtórzenia w podciąganiu i 2 w dipach, więc teraz widać jak to dziadostwo się myli. :D

 

Cały trening wyglądał tak:

 

Podciąganie +60kg.

1. 3

2. 2

3. 2

4. 2

5. 2

 

Pompki na poręczach +60kg.

1. 2

2. 2

3. 1

4. 1

5. 1

 

Jestem trochę zawiedziony, że dipów się nie udało więcej, ale no trudno, od zawsze moja siła w PULL była większa. Teraz z tym ciężarem zostanę na jakiś miesiąc może dwa miesiące aż dojdę do 5x4 i potem znowu dołożę kg., nadal moim głównym celem jest siła w elementach, a takie treningi traktuję jako zabawę przed weekendem, więc bez spiny z terminami, powoli się dojdzie do tej 100. xD

 

P.s. Filmik jest nagrany i z dipami i z podciąganiem, więc raczej jutro tutaj wstawię linka. ;)


  • 0

#22
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Hah to gratki, jesteś lepszy od FACELESSA XD Swoją drogą polecam luknąć na resztę bo dziś chyba rekordy nagrywal, ahhh czekanko na następną walkę w Strenght Wars :)

 


  • 1

#23
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Co ja bym dał, żeby mieć ciężarki po 25 kg. albo jakiegoś kettla 48 kg., ahh tacy to mają fajnie, chodzą na siłkę i nie muszą się pieprzyć z 2,5 kg. i 5 kg. żeby dobić do 60 kg. na pasie. xD Hehe no raczej nie jestem lepszy bo nie ważę tyle co Seba, on jest przekozakiem, oglądam go, bardzo mądry człowiek i co najważniejsze pokazuje, że jego wiedza działa w praktyce, w całym tym Strength Wars nie ma nikogo kto by mu podskoczył, chciałbym zobaczyć jego pojedynek z "Patrik Baboumian" strongman. On chyba jako jedyny może mu zagrozić, ale raczej tylko w siłówce, bo w wytrzymałości to Sebastian Kot jest kotem. :D

 

Może kiedyś zacznę robić martwe ciągi, bo to mi się wydaje że jedno z tych ćwiczeń z siłowni które jest bardzo wartościowe, a nie jak jakieś uginanie na biceps. :P


  • 1

#24
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Noo zdecydowanie polecam, SW baza z obciążeniem, statyka + dobry wynik w martwym i jest się wtedy na prawdę wszechstronnym przekotem xD Do tego może jakieś pływanie/bieganie i w sumie wychodzi mój ideał jeśli chodzi o fizyczność.

 

Na allegro ostatnio kupiłem 2 talerze żeliwne po 20kg za 200zł także nie jest to jakiś masakryczny wydatek :)

 

BTW chodzą słuchy, że może Ninja Tyler zawita do wojen, to by był epicki pojedynek :D


  • 1

#25
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Też jest to moim ideałem, ale przy niemalże codziennym treningu statyki to nie mam za wiele czasu na normalne ćwiczenia, gdybym mógł to bym trenował siłówkę 2-3 razy w tygodniu i zapewne progress byłby szybszy, ale wtedy musiałbym zrezygnować z kilku treningów statyki, a tego zrobić nie mogę, bo victorian, maltese i ponad 10 hefesto w serii czekają (i pewnie trochę sobie poczekają xD). :D

 

No fajnie, że 2x20kg. za 200 zł., ale ja nawet głupich kółek za 100 zł. już od jakiegoś miesiąca nie mogę kupić bo zawsze za mało kasy, haha, może napiszę do No Rep o zasponsorowanie mi kółek gimnastycznych :D, czuję że z nimi po wakacjach miałbym duuuużo większą moc we froncie, może nawet zacząłbym robić pierwsze podejścia do victoriana, a na pewno zacząłbym się od razu uczyć iron crossa bo też bardzo podoba mi się ten element, czysta siła.

 

A co do tego Tylera, zajebisty gość, też chciałbym zobaczyć ich pojedynek, chyba w końcu się to stanie, bo zapewne zarobią na tym ogrom hajsu. ^^


  • 0

#26
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Panowie, raczej nie zobaczymy walki Faceless vs Ninja Tyler bo ten drugi używa fake obciążeń :D Siła na prawdę kozak Mateuszu, a to wszystko po przerwie od ciężarów, strach pomyśleć co być zrobił w formie :) 

Myślę, że martwy nie jest "lepszym" ćwiczeniem niż przysiad, według mnie są równie ważne, ale fakt, że jak chcesz być dobrym w figurach to przysiad może zbyt obudować Ci nogi. Jednak jak bym miał do wyboru na przykład front 20 sekund i 50 kg w przysiadzie, a front 5 sekund i 200 kg w przysiadzie to wybrałbym drugie :)


  • 1

#27
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Skąd info ? xP Piszą tak nieraz w komentarzach u niego ale tak na prawdę to raczej chyba nie wiadomo. 


  • 0

#28
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Seba tak mówił,  raczej by nie miał powodów żeby kłamać :)


  • 0

#29
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Zajedź że linka :P


  • 0

#30
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Złe info masz JamesFranek, NinjaTyler wypowiada się w komentarzach pod filmikami Strength Wars i wszystko wskazuje na to, że jednak odbędzie się ten epicki pojedynek. Co do fake'owego obciążenia, ja sądzę że to nieprawda, koleś jest jak Yeti, żyje na odludziu, ma kupę hajsu i mnóstwo czasu żeby ćwiczyć, do tego dochodzi dieta i farmakologia, każdy pokój służy do trenowania czego innego, według mnie typek jest prawdziwą maszyną, ale moim zdaniem i tak wygra z nim Kot, bo w wyższych zakresach powtórzeń jest lepszy od Tylera, a siłą też nie odstaje od niego, polska siła! :D

 

Ja już mam i tak ponad 20 sekund we froncie, w czwartek jak sobie dla beki sprawdziłem to wytrzymałem 34 sekundy w zwykłym froncie, a to było po 4 dniach treningu, więc na świeżo byłoby więcej, nie, nie nagrałem. xd W ogóle to uważam, że takie trzymanie jest bez sensu, bo hold nic nie daje, trzeba się skupić na sile, tylko siła pozwoli na wykonywanie coraz to trudniejszych wariacji typu podciąganie w pełnym zakresie bądź one arm front lever. :P Jasne że chciałbym do tych skillsów i siły górnej części ciała dołożyć coś co pokaże moją siłę w dolnej części ciała, martwy ciąg jednak działa nie tylko na nogi, ale także na korpus, ramiona itp. dlatego wolałbym właśnie robić to niż przysiady.

 

Gdybym mógł robić 2-3 razy w tygodniu siłowy trening i nic po za tym (reszta dni regeneracja) to zapewne miałbym jakieś fajne wyniki jeżeli chodzi o ciężar, ale jak narazie tylko statyka się dla mnie naprawdę liczy. Victorian to tak piękny element, że nie mogę go odpuścić. :D


  • 0

#31
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Filmik z podciągania i dipów z 60kg., wstawiam dopiero dzisiaj, bo dopiero dzisiaj miałem trochę czasu na edytowanie, swoją drogą bardzo mi się spodobało takie edytowanie filmów, ja jestem zadowolony z efektu końcowego także jest git. xd

 

https://www.instagra.../p/BVwsHicFvHH/


  • 0

#32
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

O co gość ma krążków ^^. No drzesz ładnie choć szczerze nie wyglądasz (może takie ujęcia na klipach) ale nie odbieraj tego negatywnie. Wygląd masz bardzo dobry jak dla mnie tylko po prostu nie powiedziałbym, że ktoś o takich gabarytach udrze te +60 kg. Taka czysto subiektywna opinia :). Oby progres nie ustawał!


  • 1

#33
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Hehe dzięki kolego. :) Trzeba kombinować jak się ma tylko 2 krążki po 10kg., a chce się mieć łącznie 60 kg., ale do czasu jak wejdę na 70 kg. muszę zakupić z 2 x 10kg. albo poszukać na siłowni brata w piwnicy bo napewno jest sporo tych 10 tylko w tym burdelu ciężko znaleźć. :D Wydaje mi się że mam geny do siły bo wszystkie siłowe elementy na których się skupię to ogarniam bardzo szybko, a do masy genów już brak. Wiadomo urósłbym z treningiem na masę i ogarniętą miską, ale ja nie chcę masy, mi wystarczy 75 kg. maksimum (aktualnie ok. 60-65, nie wiem dokładnie bo nie sprawdzam tego od bardzo długiego czasu :P), tak jak w którymś z moich poprzednich dzienników jest napisane, dążę do bycia małym czołgiem który bez problemu podciągnie się z koksem z siłowni na plecach, czyli jakieś 100 kg. mnie zadowoli (za kilka lat bo im większy ciężar tym wolniejszy progres). ^^
  • 0

#34
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Mam nadzieję, że jak już to osiągniesz podzielisz się jakimś filmikiem dla forumowiczów :D bo sądzę, że to tylko kwestia czasu. Geny czy nie geny, potencjał jest :)


  • 0

#35
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Jeżeli to kiedyś osiągnę to oczywiście, że się podzielę, haha, kto by się nie podzielił takim osiągnięciem.

 

Dzisiaj był super trening hefesto, planche i fronta, ale najbardziej zadowolony jestem dziś z hefesto, pobiłem rekord z przed tygodnia, wykonałem 4 czyste powtórzenia hefesto (nagrane oczywiście :P), a potem się nim sporo pobawiłem jeszcze, ale główny trening hefesto wyglądał tak:

 

1. 4 powtórzenia

2. 3 powtórzenia

3. 3 powtórzenia

4. 2 powtórzenia (na wysokim drążku)

5. 2 powtórzenia (na wysokim drążku)

 

Potem jeszcze sporo singli dla zabawy, a trening planche i fronta to jak zawsze, we froncie siła, a w planche siła dopiero zaczyna być budowana (ale nareszcie mam czyste straddle na tyle na ile chciałem je wyczyścić). :D

 

Orientuje się ktoś ile wynosi rekord Polski w hefesto, bo miałbym większą motywację gdybym wiedział ile mi jeszcze zostało do pobicia tego rekordu, tym bardziej, że hefesto jest łatwe to mam szansę go pobić (o ile to nie powyżej 10 powtórzeń, bo tyle to już kosmos xd).


  • 0

#36
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Hefesto progress - https://www.instagra.../p/BV5BfvHlKxL/
  • 0

#37
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

co ty tak zmieniasz te nazwy insta 2 razy w miesiącu :P

ładnie ; )

nie zauważyłeś chyba, w dzienniku hybrydo zadałem Ci pytanie : )


  • 0

#38
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

co ty tak zmieniasz te nazwy insta 2 razy w miesiącu :P

ładnie ; )

nie zauważyłeś chyba, w dzienniku hybrydo zadałem Ci pytanie : )

Oap'y stały się dla mnie jak zwykłe podciąganie, więc nie potrzebuję już rozgrzewki, nic mi się nie zrywa, pełen lajcik podczas każdego powtórzenia. xD A co do techniki, chodzi mi głównie o to, że unosisz bark nieaktywnej ręki i podciągasz się tak jakby w neutralnym chwycie, a nie nachwycie. Nie umiem tego wytłumaczyć, przynajmniej nie teraz kiedy jestem wykończony po treningu. xd Hefesto stało się łatwe jak nie wiem co, nawet na dużych zakwasach robię lajtowo 2 powtórzenia. ^^


  • 0

#39
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Niby robię to wszystko bez planu treningowego, ale tak sobie to rozpisałem gdybym nie miał motywacji to żeby minimum jakieś tam robić codziennie, mam rozpisany ciężki i lekki plan pod każdą figurę statyczną, ale tutaj tak sobie to troszkę pomieszałem zależnie od tego jak się czuję w dany dzień, bo np. w poniedziałek nie wyobrażam sobie ciężkiego fronta, bo to bez sensu po jedynie 2 dniach odpoczynku (w trakcie którego też podejścia wlatują tylko, że mniej :D). Liczba serii jest taka na oko, bo zazwyczaj robię więcej, ćwiczenia też są na oko, bo zazwyczaj robię jak najwięcej tych cięższych rzeczy, a te lekkie to tylko troszeczkę jak już jestem zmęczony po głównych ćwiczeniach. :P

 

Zwykle na treningach robię tak, że robię serię fronta, potem hefesto, potem planche i czekam odpowiednio 5 minut od zakończenia serii fronta na kolejną serię fronta, 5 minut od zakończenia serii hefesto na kolejną serię hefesto i 3 minuty od zakończenia serii planche na kolejną serię planche, tym sposobem szybko mi to idzie i się nie nudzę podchodząc 5 raz z rzędu do tego samego combo albo tej samej figury.

 

Ogólnie to polecam taką rozpiskę z trudnością ćwiczeń dobraną pod was, bo sporo eksperymentowałem z figurami i przynajmniej w tych 3 figurach wiem co działa, a co nie, co do planche, w planie jest pokazany tylko hold straddle bez gumy i full z gumą, ale robię też przejścia ze straddle do fulla oraz z lotus planche do straddle planche, ale to robię w ramach zabawy, więc nie zamieszczam tego tutaj. xd

 

Spoiler

 

A jak chodzi o trening bazy, na nim się mniej skupiam, więc postanowiłem nie trzymać się sztywno systemu 5x5 tylko bawić się treningiem i będę robił różne treningi z tymi 60kg., czasami ultra perfekcyjne single, a czasami więcej serii po 2 powtórzenia i czasem też pewnie ten tradycyjny 5x5 wleci jak nie będę miał weny na wymyślanie czegoś fajnego. :)

 

Za niedługo usuwam wszystkie filmiki na insta, postanowiłem, że zacznę zamieszczać filmiki dopiero jak będę na niezłym poziomie, czyli:

- full planche

- ponad 5 hefesto na wysokim drążku

- perfekcyjny hold pod drążkiem we froncie

Mam nadzieję, że do końca wakacji zdążę to osiągnąć, najtrudniej pewnie będzie z planche, ale wczoraj zalałem betonem poręcze na dworze, więc będzie gdzie ćwiczyć łatwe planche na poręczach także coś siły PUSH wskoczyć powinno. ^^

 

Lubię się rozpisywać, pozdro. :D


  • 0

#40
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Nie usuwaj insta ! : ) Chłopie ludzie jakieś totalne gówno pokazują na tych wszystkich portalach a ty przynajmniej reprezentujesz coś konkretnego :) To oczywiście Twoja decyzja wiadomo, ja tam osobiście totalnie nie lubie się pokazywać w internetach, jakbym zakładał to chyba w masce jak faceless XDD Ale wiedz, że ja tam sobie lubie wejść na twojego i popatrzeć, także po komentach można znaleźć jakiś dobrych gości a a ja nie obeznany w tych nazwiskach SW to jesteś takim trochę moim oknem na ten świat xD


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trening, moim, życiem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych