Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dziennik HYBRYDO pt.2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
197 odpowiedzi w tym temacie

#41
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Heh. Widzę że pod tą nazwą każdy zna inne ćwiczenie😀
U mnie to podciąganie na jednej łapie z asystą ale druga ręka łapie kółko podchwytem i przez cały ruch tak pozostaje.
Ja już robiłem hardkorową wersję bo ręka asystująca była na takiej wysokości gdzie przy pełnym zwisie prosta ręka asystująca tworzy kąt prosty z ręką która wykonuje główną pracę.
Taka wysokość sprawia że trzymając pomocną dłoń w podchwycie pomagamy sobie tylko na początku ruchu.
Dzisiaj nagram bo mój opis wydaje się tragiczny
  • 0

#42
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Dzisiaj trening z ciężarem według schematu sprzed kilku postów.jedyne co zrobiłem to obciąłem serie z 10do 5 a te z 5 do 3 bo wydawało mi się tego za dużo. Może z czasem zwiększę.
Spróbowałem dzisiaj OAC ale wychodzi na to że jeszcze daleka droga :D
Zaraz wrzucam mantle chin up według mojego pomysłu
  • 0

#43
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Pod podciąganie na jednej ręce polecam zacząć od wiszenia na jednej ręce i ściąganiu barku z pasywnego zwisu na aktywny. To jest w zasadzie najtrudniejszy element tego ruchu. Oprócz tego oczywiście wolne negatywy - powinieneś bez problemu dać radę przy Twojej sile :)


  • 0

#44
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Negatywy i to co pisałeś mam opanowane. Już trochę czasu nad tym spędziłem. Narazie pokombinuję z mantle chin up i przewieszonym ciężarem a gdy progres ustanie wrzucę na nowo wiszenie, wstawki izo i negatywy. Muszę kombinować żeby nie było liniowości.
Jednak filmik wrzucę pod koniec tygodnia bo internet na telefonie mi na to nie pozwoli teraz.
  • 0

#45
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Jaki ciężar masz aktualnie przewieszony ? I jaka waga ? 

 

Ja przy 6kg i powiedzmy 3x perfekto negatywach pod rzad umialem raz koślawo na prawą rękę. BW 70, no ale ręka krótka :D


  • 0

#46
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

O to chciałen kogoś zapytać.
Umię jedno idealne powtórzenie z 9kg gdzie powierzchnia drążka mocno redukuje tarcie więc nie ma tu oszukiwania
U mnie waga w tym momencie jakieś 77 kg. I umię zrobić perfekcyjnego tylko jednego negatywa.
Czyli myślisz że tak przy 5 kg już powinny się u mnie pojawiać zalążki OAC?


  • 0

#47
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Cholera wie :D Tak sobie przypomniałem w sumie że u mnie to 6kg było przy wadze 66-67, bo to już było jakiś czas temu. Teraz dawno nie robiłem i znowu nie umiem : P

Ale tak na chłopski rozum myślę, że przy 5 powinny się pojawić.

 

Z komentów na yt można by wysnuć statystyki, że tak od 3 do 10kg pojawia się pierwsze oap


  • 0

#48
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Oap to też trochę techniki, nie sama siła, obczaj jaką pozycję mają ci którzy robią już kilka powtórzeń (polecam swojego insta xD). Front lever mi pomógł z przejściem z 1 oap do 5-6 ostatnio, więc to także dużo daje, ale taką bazę siłową na to pierwsze podciągnięcie na jednej zbudujesz po prostu podejściami, każdy się sra z planami, a wystarczy zrobić tylko kilka-kilkanaście podejść dziennie do tego czego chcemy osiągnąć i tyle, najpierw próbuj zrobić oap, nieważne jak wysoko się podciągniesz na jednej, rób nawet 1/4 ruchu, potem jak się zmęczysz to lecisz negatywy z wstawkami izo 3 sek. broda nad drążkiem, 3 sek. głowa pod drążkiem i 3 sek. w zwisie. Olej resztę ćwiczeń bo tak naprawdę gówno dają. ;)

 

Ale to tylko moja opinia i zapewne większość się z nią nie zgodzi, spokojnie nikogo nie zmuszam do korzystania z moich rad, nie chcę gównoburzy. Powodzenia Hybrydo. :D


  • 0

#49
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

No tylko jakbym miał przez cały dzień podchodzić i robić powtórzenia i rozgrzewać się do tego to słabo troche xD a jak próbuje cokolwiek bez to już czuje jak mi się wszystko zrywa xP 

 

poza tym, że tobie to łatwo wchodzi to nic nie znaczy ; p znam gościa co nigdy nic nie ćwiczył, pochodził może 3 miechy na siłke i wycisnął 130 przy 85kg i też by powiedział lol sracie sie planami podszedłem wycisnąłem :D

 

edit teraz spróbowałem tak se podejść i podczas już czułem jakby mi sie mial biceps zrywac xD jak ty sie do tego rozgrzewasz ? czy jesteś mutantem i tak se podchodzisz jeb na jednej rece xD


  • 2

#50
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Nie trzeba przez cały dzień, 2-3h jest już okej, co 5 minut podejście i wraz z kolejnymi podejściami i ze spadkiem siły zmieniasz ćwiczenia na coraz łatwiejsze, ja bym to robił tak próby one arma -> negatywy (3x 3 sek. wstawki izo) -> negatywy zwykłe -> ściąganie barku wbrew pozorom to bardzo dobre ćwiczenie pod oap nawet jak już umiesz kilka powtórzeń, bo dzięki niemu możesz zyskać naprawdę wiele siły w najtrudniejszej fazie ruchu, a potem to już leciutko idzie. ;) Taki trening co 2-3 dni i oap będziesz miał bardzo szybko. O rozgrzewce porządnej przed rozpoczęciem sesji podejść też pamiętaj i przed każdym podejściem lekkie rozruszanie. ^^


  • 0

#51
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Aż stwierdziłem, że wrócę do OAP, porobię tak 2-3 tyg i dam znać. Może wejdzie szybko bo gdzieś ile z pół roku temu wchodziło po 1 na stronę tylko przerzuciłem się na żelastwo ^^

 

Ale sposób z ciężarkiem też wg mnie jest zajebisty. Jak zaczynałem to miałem gdzieś z 15kg, spokojnie bez nerwów widzisz progres, dochodzisz do tej piąteczki i masz OAP. 

 

A co do techniki o co dokładnie Ci chodzi ? Ja robiłem tyle, że biceps możliwie blisko do ciała no i ruch z barków. i tyle w sumie


  • 0

#52
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Ah jak to się miło czyta takich młodych, gniewnych, co podważają plany i metody treningu często opracowywane latami przez najlepszych trenerów na świecie. Wystarczy podchodzić cały dzień do drążka i się zrobi 😂😂😂

Po pierwsze metody treningowe są od tego, żeby poszczególne elementy ciała zdążyły się zaadoptować do ruchu/elementu i aby uniknąć kontuzji. Po drugie nie każdy ma do tego taki talent jak Ty, tyle lat co Ty, tyle czasu co Ty i taki organizm jak Ty. Po trzecie i najważniejsze - skoro wszystko jest dla Ciebie takie łatwe czemu nie idziesz w gimnastykę? Może jakiś medal byś na olimpiadzie dla Polski zdobył? :)
  • 0

#53
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Ah jak to się miło czyta takich młodych, gniewnych, co podważają plany i metody treningu często opracowywane latami przez najlepszych trenerów na świecie. Wystarczy podchodzić cały dzień do drążka i się zrobi 😂😂😂

Po pierwsze metody treningowe są od tego, żeby poszczególne elementy ciała zdążyły się zaadoptować do ruchu/elementu i aby uniknąć kontuzji. Po drugie nie każdy ma do tego taki talent jak Ty, tyle lat co Ty, tyle czasu co Ty i taki organizm jak Ty. Po trzecie i najważniejsze - skoro wszystko jest dla Ciebie takie łatwe czemu nie idziesz w gimnastykę? Może jakiś medal byś na olimpiadzie dla Polski zdobył? :)


Chciałem komuś pomóc, a dostałem w zamian jakieś podsmiewanie się. Widać twoją dojrzałość. :)
  • 0

#54
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
No bo ciężko nie parsknąć śmiechem na takie teksty:

"każdy się sra z planami, a wystarczy zrobić tylko kilka-kilkanaście podejść dziennie do tego czego chcemy osiągnąć"

Wszyscy trenerzy i sportowcy świata to idioci, że się srają planami bo wystarczy zrobić tylko kilka-kilkanaście podejść dziennie do takiego iron cross czy planche i już. 😂

A co do reszty to pisałem poważnie. Ewidentnie widać po Twoich osiągach i filmikach, że masz spory talent i predspozycje w kierunku takich sportów więc ja bym na Twoim miejscu pomyślał poważnie o gimnastyce :) Tutaj nie było podśmiewania się z mojej strony.
  • 0

#55
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Nie no tu akurat bez przesady, talent jak ch*j owszem ale w gimnastyce statyka i ogólnie siła to może 20 procent :P  nawet na kółkach statycznym przyrządzie jest masa dynamiki, a reszta przyrządów to praktycznie sama dynamika i skill

 

Do tego to sport wczesnoszkolny, tam jak nie zaczniesz przed 8 rż to nie masz szans a przeważająca większość zaczyna jak ma 4 a jak ma 25 to emerytura :P


  • 2

#56
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Może źle to ująłem negując wszystkie plany itp., ale taka jest prawda, że podejścia i ćwiczenia wzmacniające to klucz do wszystkiego (wszystkich elementów), iron crossa i planche też da się nauczyć podejściami, to elementy jak każde inne. :P Ja to myślę, że wystarczająco dużo osób to udowodniło, bo aktualnie wszyscy którzy osiągnęli np. victoriana i nie są gimnastykami (btw gimnastyk Danny Rodrigues, piękny victorian, doceniam :P) to osiągnęli go właśnie podejściami, Zoran, Manuel Caruso, Luo Xuancheng, mój ziomek xd i taki mało znany typek którego dzisiaj odkryłem na ig, oni wszyscy wykonywali podejścia.

 

Ale dobra, pewnie nie na każdego to działa, pewnie nie każdy nie boi się kontuzji i nie każdy chce iść taką drogą "na chama, prosto do celu bez względu na wszystko", bo można też powoli progresować bez strachu o kontuzje, ale to nie dla mnie.

 

Już nie róbmy zamieszania w dzienniku Hybrydo, ty mu doradziłeś, ja też, on sam wybierze co dla niego najlepsze. Chętnie popisze na pw jeżeli chciałbyś podyskutować na temat metod treningowych i dlaczego nie działają tak szybko jak podejścia. ;)

 

Nie no tu akurat bez przesady, talent jak ch*j owszem ale w gimnastyce statyka i ogólnie siła to może 20 procent :P  nawet na kółkach statycznym przyrządzie jest masa dynamiki, a reszta przyrządów to praktycznie sama dynamika i skill

 

Do tego to sport wczesnoszkolny, tam jak nie zaczniesz przed 8 rż to nie masz szans a przeważająca większość zaczyna jak ma 4 a jak ma 25 to emerytura :P

Dokładnie, po za tym mi zależy tylko na sile w statyce i bazie, niczym więcej, dynamika nie dla mnie. xD Ja tylko dla victoriana żyję. :D


  • 1

#57
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Chillaut czemu Ty odpuściłeś te OAP? Jak tak można :D
2704. U mnie próby odpadają kompletnie. Nie mam gdzie. Dlatego plany to jedyna opcja.
Jak wrócę do domu to trening pod OAP wróci na właściwe tory i zobaczymy
  • 0

#58
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Dzisiaj 10 Szerokich Mu na kołach na rozgrzewkę z gumą
Potem:
Set 1 Mu 1 dip 1 Fgpu 1 pistol squat na strone x 25 1 minuta przerwy między seriami
Po wszystkim 3 obwody hip thrustów i goblet squatów z 10kg bańką i długie bieganie
Jest fajnie👍
  • 0

#59
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

A bo ja taki jakiś dziwny jestem xP co pół roku zmieniam to 100procent SW to siłownia to gimnastyka to pływanie albo coś zmieszam i tak cholera wie co ćwicze tak na prawdę. Ale taka wszechstronność przez te wszystkie lata się wyrobiła w miarę myśle : ) Ale tak mam, np weszło to OAP to nagle po prostu przestało mnie to interesować i już sobie wymyśliłem aa teraz np 100 na klate. No i znowu poszło i znowu wracam ; p Czasami gdzieś w głowie, żałuje że nie postawiłem 100proc na SW bo przy moich 170cm i jakimś doświadczeniu z gimnastyki może by co z tego było ...no ale cóż teraz to można gdybać :P

 

Teraz już froncik znowu wchodzi, i cel Iron Cross : P bo oap i planche to kwestia pamięci mięśniowej daje 2 miechy i bedzie 


  • 0

#60
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
No to teraz jak już jesteś wszechstronny to iron cross wleci w kilka miesięcy :D
Ja pod to robię tylko rozpiętki i rozpięcia normalne ale z dłońmi przełożonymi przez taśmy i na gumie. Gdy guma już mi nie będzie potrzebna to rozpiętki będę traktował jako rozgrzewkę przed normalnym trebingiem pod Irno cross. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
A u Ciebie jakie ćwiczenia pod to królują?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych