Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dziennik HYBRYDO pt.2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
197 odpowiedzi w tym temacie

#61
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

- jako progresja to przekładam taśmę kółek przez ręce w takim miejscu by utrzymać

- izometria max spięcie naciśnięcie z nogami gdzieś tam z przodu

- tak jak 1 tylko podpór - rozpięcie - podpór

- jak najszerszy podpór potrafię + np staram się bujać i trzymać

- wznosy hantli bokiem stojąc + izo

- podobne jak poprzednie z gumami

- rozpięcie z gumą

 

i generalnie wchodzę sobie na http://gimnastycy.pl...cie-od-newcia

i sobie coś wybieram i porobię

ale na razie to spokojnie, może z 3 treningi weszły do tej pory xP

 

a jak dajesz łokcie i łopatki ? ja łopatki jak do BL a łokcie biceps do przodu i staram się go wkręcać lekko w górę podczas ale nawet na gimnastykach chyba różne opinie mieli na ten temat


  • 0

#62
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Fajne ćwiczenia. Ja polecam na pewno te rozpiętki. Inna płaszczyzna ale przygotować łokcie można bardzo dobrze.
Ja nie zwracam na to uwagi za bardzo ale łopatki ustawiam neutralnie żeby krzyż trzymać klatą i plecami a jeżeli chodzi o dłonie to łapię false gripem i maksymalnie odkręcam na zewnątrz przez co wszystko samo mi się ustawia.
Co do tych łopatek to Radek Kardas(musisz kojarzyć) powiedział mi że jeżeli ściągnę łopatki to będę trzyma£ samymi plecami a jezeli odwiodę to prawie samą klatą dlatego najlepiej trzymać neutralnie. Teoretycznie powinno być wtedy najłatwiej
  • 1

#63
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Jako że nie lubię być bez planu ale nie lubie też trzymać się sztywno planu to wrzucam to co sobie naskrobałem:

1.
OAP+planche lean supinated grip 3x
HSPU+front lever 3x
Pelikan z ziemi+impossible z nogami na ziemi 5x
Rozpiętki+Iron cross 5x
Wznosy do fronta+wznosy do plancha 3x
Baza
Baza
Baza

2.
Lekkie ugięcie OAP+planche lean supinated grip 3x
Bent arm stand+ front lever 3x
Amerykany+modyfied planche push ups 3x
1) 5x3 60% 1 RM EMOM 1 (PULL UPS)
2)3x3 85%1 RM EMOM 2 (DIPS)
3) 5x2 70%1 RM EMOM 1 (PULL UPS)
4) 3x2 90%1 RM EMOM 2 (DIPS)
5) 5x1 80%1 RM EMOM 1 (PULL UP)
6) 3x1 95%1 RM EMOM 2 (DIPS)
7)5x1 negatywy 120%1 RM EMOM 1 (PULL UP)


3.
OAP negatyw+ supinated grip planche lean 3x
Hspu negatyw+ front lever 3x
Front lever pull up+pseudo planche push ups 3x
10 szerokich MU na kołach
MU na drążku+explosive pull up 50x1
Bar dips+russian dips 3x5+5
Wskoki na podwyższenie 3x10
Negatywy 3x1

4.
Lekkie ugięcie OAP+planche lean supinated grip 3x
Bent arm stand+ front lever 3x
Amerykany+modyfied planche push ups 3x
1) 5x3 60% 1 RM EMOM 1 (Dips)
2)3x3 85%1 RM EMOM 2 (pull ups)
3) 5x2 70%1 RM EMOM 1 (dips)
4) 3x2 90%1 RM EMOM 2 (pull ups)
5) 5x1 80%1 RM EMOM 1 (dips)
6) 3x1 95%1 RM EMOM 2 (pull ups)
7)5x1 negatywy 120%1 RM EMOM 1 (pull ups)


5.
OAP+planche lean supinated grip 3x
HSPU+front lever 3x
Pelikan z ziemi+impossible z nogami na ziemi 5x
Rozpiętki+Iron cross 5x
Front lever pulls+wznosy do plancha 3x
Baza
Baza
Baza
  • 0

#64
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

ile stopni ugniesz jak byś tak na maxa chciał zrobić oap ? ; p


  • 0

#65
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Sam z siebie może jeden😁(dlatego robię z gumą to ćwiczenie) ale jak już ugnę to zrobię całego. Muszę pokonać tą najtrudniejszą barierę jak przy podciąganiu w elce i potem leci.
  • 0

#66
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Wczoraj wleciał dzień 5. Wszędzie progres. Jest dobrze.
Jeżeli chodzi o baze to :
1) set rozgrzewkowy Bułgarskie dipy+false grip pull up 5-1
15 pompek do tego
2) set właściwy
10 wskoków na podwyższenie
2 pull upy
10 wskoków
4 pull upy
Itd do 10 pull upów i 10 wskoków
3) Cool down (raczej nie bo umirrałem)
Pompki 1-10-1 na każde powtórzebie przypadała sekunda przerwy.
I na dobicie 20 pull upów w jak najkrótszym czasie
  • 0

#67
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Dobrze zrozumiałem, że nie możesz praktycznie wgl zaczac ugięcia ale jakbyś zaczął z minimalnego to robisz już dalej sam ? To blisko już jesteś : p

 

Ja mam odwrotnie bo choćbym wgl nic nie ćwiczył OAP to zawsze zrobię te 10stopni ugięcia xp 


  • 0

#68
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Hybrydo, mógłbyś sprecyzować jaki problem miałeś przy podciąganiu w L-sicie? Bo bardzo możliwe, że ten sam z którym ja się trochę borykam. Chodzi o to, że jak mam całkowicie łokcie wyprostowane i nogi przed sobą (l-sit) to pierwszych kilka stopni ugięcia to jakieś piekło, przez to, że bardzo nie naturalnie ten ruch przebiega w barku chrupiąc i tak jakby przeskakując. A dalej to już jak zwykłe podciągnięcie. Wystarczy, że robię nie do pełnego wyprostowania łokci i zrobię z 8-9, a przy pełnym wyproście to pewnie po 3-4 bym odpadł. Nie robię do pełnego wyprostu właśnie ze względu na to, że strasznie niekomfortowo to na mnie działa. Ciekaw jestem jaki był twój problem z tym ćwiczeniem, bo tak jak mówię, śmieszne jest to, że na pierwsze kilka stopni (z pełnego wyprostu do lekkiego ugięcia) zużywam większość siły, a potem idzie jak przy zwykłym podciągnięciu. Oczywiście gdy podciągam się normalnie, bez L-situ to nic takiego nie występuje.

 

PS Co do oap, to ja mam znowu tak, że potrafię tak od zera do połowy zrobić, a potem blokada i nie mogę brody nad drążek przełożyć :P.


Użytkownik Krzepki Paweł edytował ten post 01 lipca 2017 - 16:23

  • 0

#69
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Przy podciąganiu w L-sit idzie dużo większe obciążenie na barki ponieważ nimi stabilizujemy przeciwwagę dla wysuniętych nóg. Jak ktoś do tego nie ma super mobilności to jest zdecydowanie ciężej dla tego stawu :)
  • 1

#70
rafał35

rafał35

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 80 postów
Zgadzam się z kolegą wyżej. Tutaj mobilność stawu barkowego się kłania. Popracuj nad nią .
  • 1

#71
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Krzepki. Każdy tak ma. Nie ma tu czego precyzować. Po prostu jest ciężej. Tak jak powedział Merfi. Pozostaje tylko ćwiczyć i sprawić by podciąganie w elce było tak łatw jak zwykłe💪
Czillaut. Dobrze zrozumiałeś. Problem w tym że tej blokady nie mogę pokonać już długo długo :(
  • 1

#72
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Wczorajsze sety:
20kg max pull ups-20pompek-BW max pull ups-20 pompek

20 pompek-20kg max pull ups-20pompek-1 pull up 5 sec hold na górze max reps

Potem te same kolejne dwa sety ale z 10 kg i pompki były robione na poręczach

Na zakończenie 50/50 pull ups/dips

Dzisiaj bieganie i interwał na orbitreku. Jeszcze jutro bieg i do środy odpoczywam. Rolowanie i lekkie rozciąganie góry ciała.


Ktoś da mi kilka rad jak dobrze wypaść na testach? Tzn dac z siebie maximum możliwości?
Tipy odnośnie jedzenia i regeneracji były by super.
Jeżeli to ważne to mam saune do dyspozycji
  • 0

#73
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Ale w jakich testach? :D 


  • 0

#74
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Ale w jakich testach? :D

"Witam, zakładam nowy dziennik w którym będę opisywał swoją drogę do wykonania tzw. BAR-BARIAN REQUIREMENTS"

Jest to pierwsze zdanie z tego dziennika, także chodzi chyba o właśnie te testy.

Odnośnie powyższych postów, to dzięki wielkie za pomoc, poćwiczę w takim razie nad mobilnością barków. Pozdrówki :)


  • 1

#75
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

A no tak to już jest, że w tym wieku umysł płata figle [żart of course :D]. Ostatnio tyle osób prowadzi dzienniki, że nie sposób spamiętać cele każdego z osobna. 

Co jednak nie do końca odpowiada na moje pytanie. Hybrydo, chcesz zrobić test/podejście do tych wymogów?


  • 0

#76
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Nie no do wymogów BBR jeszcze mi daleko.
Chodziło mi o testy do straży pożarnej :D
Jeżeli chodzi o przygotowania fizyczne to zrobiłem co mogłem. Teraz ponawiam pytanie odnośnie odpowiedniej regeneracji i jedzenia w dzień testów.
  • 0

#77
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Testy do straży pożarnej nie należą do najprostszych - w sumie ze służb podległych MSWiA są najtrudniejsze. Ile masz czasu na osiągnięcie tych wyników, jak np. 3:30 w biegu na 1km? Jeśli pomyliłem wymogi albo coś się zmieniło to daj znać.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#78
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Ogólnie mam do przebiegniecia:
Kopertę poniżej około 28 sekund
Drążek minimum 12
I bip test (dany odcinek biegasz w kółko na sygnał. Za każdym razem odcinek ten musisz przebiec szybciej i szybciej)
Ale za to w wojsku za tydzień mam kiloment poniżej 3:30

No i w obu miejscach pływanie
  • 0

#79
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Powiem raczej oczywiste rzeczy. Nie najadaj się do syta przed tymi testami, ani nie jedz posiłku bezpośrednio przed tym, 3-4 godziny przerwy od posiłku bym dał nawet, oczywiście jeżeli to dla Ciebie nie zbytnio uciążliwie, bo niektórzy będą woleli jeść kilka małych posiłków.

Przedtreningówka (uznaję tylko kawę itp. naturalne specyfiki :D, ale wypowiem się generalnie) - możesz wziąć, ale jak wiesz jak to na Ciebie działa, wypicie np. podwójnej kawy, kiedy nigdy dotąd tego nie robiliśmy może tylko pogorszyć sprawę.

Nie przejmuj się zanadto, skoncentruj się na tym, że zrobiłeś co mogłeś żeby się to tego przygotować, głęboko oddychaj, szczególnie w krótszym czasie przed startem. Przygotowanie sportowe zrób takie jak zawsze, nie ważne czy robisz coś specyficznego i się np. wstydzisz, normalna rozgrzewka nie mocniejsza niż zwykle, ewentualnie słabsza (jeżeli jesteś pewien, że nic Ci się nie stanie). Ja bym zrobił sobie 5-7 dni regeneracji.

Bądź skoncentrowany, pamiętaj o szczegółach typu zawiązanie buta, nie przesadzaj z dokładnością techniczną.


  • 0

#80
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Dzięki, o takie coś mi chodziło :)
Co do pull upów to chwyt jest dowolny ale zdecydowanie lepiej czuję się w nachwycie. Dozwolona jest praca tułowia ale z tym nie idzie mi już tak dobrze. Załóżmy że będę miał lepszy dzień i mój maks to byłby teoretycznie 20.
Co wy na to żeby zrobić 15 czystych i dopiero potem robić kipy?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych