Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pierwszy raz z drabinami

drabiny

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
radas156

radas156

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Siema.

Chciałbym zacząć trening z drabinami, poczytałem trochę o tym na forum, wiem o co w tym mniej więcej chodzi ale nie znalazłem odpowiedzi na to czego szukałem, więc postanowiłem poszukać porady tutaj.

 

Mianowicie, czy mogę trenować, np. pon - pull (podciągnięcia), wt - wolne, śr - push (pompki), czw - wolne, pt - leg(przysiady), weekend - wolny, skupiając się na tym jednym ćwiczeniu przez cały trening? Czy lepiej by było gdybym dodał inne ćwiczenia do tych treningów? Chcę podszlifować te podstawy tą metodą i chociaż mam predyspozycje to po dłuższej przerwie nie chciałbym rzucać się od razu na "głęboką wodę", dlatego pytam.

Z góry dzięki.


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hej

 

Wszystko zależy od Twoich celów oraz specyfiki drabiny, którą wybrałeś. Generalnie skupienie się na jednej odmianie ćwiczenia jest w porządku. Ale podaj dwie informacje, o której wspomniałem i wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
radas156

radas156

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Mój cel to większa masa mięśniowa i siła, z tego co czytałem to drabina by wyglądała przykładowo tak: 1,2,3,4,5


  • 0

#4
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Jak wykonasz kilka takich drabin z krótkimi przerwami pomiędzy szczeblami i drabinami to oprócz siły, która będzie rosła dzięki stosunkowo trudnej odmianie ćwiczenia, powinna zwiększać się masa mięśniowa dzięki tym krótkim przerwom. 

Skoro zaczynasz po dłuższej przerwie to ćwiczenie danego ruchu raz w tygodniu się sprawdzi, bo będziesz potrzebował dłuższej regeneracji, jednak później trzeba będzie ćwiczyć każdy ruch częściej lub dodać drugie ćwiczenie w nieco innej płaszczyźnie, bo progres może zwolnić, a nawet się zatrzymać.


  • 0

#5
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Mój cel to większa masa mięśniowa i siła, z tego co czytałem to drabina by wyglądała przykładowo tak: 1,2,3,4,5

Masz na myśli drabiny 1,2,3,4,5 powtórzone kilka razy? Biorąc pod uwagę cel polecam dążyć do pełnych pięciu sekwencji, czyli 5x(1,2,3,4,5,) po czym utrudniasz ćwiczenie. Chya że priorytetem jest siła, wówczas trzy pełne drabiny powinny wystarczyć. Przerwy na początek niech oscylują w granicy 45-60 sekund.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#6
radas156

radas156

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Okej, dzięki, na razie będę robił 5 pełnych sekwencji a potem zobaczymy  :D

 

Pierwszy trening tą metodą już za mną  B)


Użytkownik radas156 edytował ten post 08 maja 2017 - 21:02

  • 0

#7
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Daj znać za kilka czy kilkanaście tygodni o odczuciach i ewentualnych efektach.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: drabiny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych