Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Moje HSPU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
182 odpowiedzi w tym temacie

#41
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Odległość moim zdaniem jest podobna ale pracują inne mięśnie. To tak jak z pompką - szeroko ręce będzie łatwiej dla kogoś kto ma silną klatkę, wąsko ręce będzie łatwiej dla kogoś kto ma silne tricki :) Tak czy siak w pompce przy ścianie dochodzi dodatkowe tarcie nóg o ścianę, które sprawy nie ułatwia no i inna pozycja, która moim zdaniem jest cięższa. Na swoim przykładzie podam, że duuuużo łatwiej mi się robi półpompkę w wolnym staniu niż w oparciu o ścianę. Może dlatego też mam takie zdanie ;)


  • 0

#42
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Ja mam takie śliskie drzwi więc jest całkiem znośnie:)


  • 0

#43
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

remix a to nie jest tak że lubisz robić banana i nie masz z tym problemu bo po prostu robiąc źle robisz progres i reperujesz ego i ambicje ??? :D

Ja też robię narazie plecami do ściany ale to etap przejściowy. dosłownie na miesiąc i przyznam szczerze że męczy mnie sumienie jak robię taki syf.


  • 0

#44
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

HSPU z bananem są łatwiejsze niż HSPU brzuchem do ściany bez banana, a co za tym idzie to drugie ćwiczenie lepiej przygotuje nas pod free HSPU. Kwestia celów i metodyki ;)


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#45
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

jak mam być szczery to mulą mnie te gadki o ego. Ktoś robi banana to od razu- facet trenujesz ego! Facet dowartościowujesz się! Niech ktoś wrzuci hspu plecami do ściany to pogadamy. Tak- czuję się bardziej wartościowy robiąc te ćwiczenia. W wieku 44 lat jestem w stanie wykonać ćwiczenie, którego zdrowy 30-latek nie zrobi za chiny ludowe (chyba, że jest gimnastykiem). Jeśli ktoś w miesiąc przejdzie od hspu plecami do ściany do hspu brzuchem i zrobi kilka czystych powtórzeń to schylę czoła przed takim bykiem


  • 0

#46
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Oooo! Zrobimy test :) Jak już dojdę do jakiejś sensownej liczby w wolnym staniu na rękach - wezmę się za pompki w tej pozycji i sprawdzimy ile czasu zajmie opanowanie powiedzmy 5 powtórzeń. Sam jestem tego ciekaw ;)


  • 0

#47
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

dobra. Przed chwilą sprawdzałem brzuchem do ściany. Spokojnie zrobiłem 2 powtórzenia. Nie widzę wielkiej różnicy. Upieram się nadal, że plecami do ściany jest trudniej:) Jedyny kłopot techniczny- jedziesz palcami stóp po ścianie i ciężej się ślizga:)


  • 0

#48
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

dobra. Przed chwilą sprawdzałem brzuchem do ściany. Spokojnie zrobiłem 2 powtórzenia. Nie widzę wielkiej różnicy. Upieram się nadal, że plecami do ściany jest trudniej:) Jedyny kłopot techniczny- jedziesz palcami stóp po ścianie i ciężej się ślizga:)

Plecami do ściany jedziesz palcami stóp po ścianie?? :D Czegoś tu nie rozumiem.. ;) W którą stronę Ty masz palce na stopach? :D :D


  • 0

#49
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

brzuchem do ściany palcami się jedzie sorry źle to napisałem hehe


  • 0

#50
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

skoro już robisz 2 powtórzenia to zostań przy tym. Cały sęk w tym ćwiczeniu polega na tym że przy zejściu w dół głowa idzie jak najbardziej do przodu. Wtedy dopiero czuć barki :)


  • 0

#51
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

No to tak- przez ostatni miesiąc robiłem 40 HSPU w 10 seriach dwa dni pod rząd a potem przerwa i jazda z powrotem. Od tego miecha postanowiłem zmienić ten plan i jadę 80 co 3 dzień. Więcej czasu na regenerację (w dni wolne robię coś innego). Serie to różnie. Nie jest łatwo i choć w założeniu miało być to 20 serii po 4 to w praktyce jest więcej. Dołożyłem trochę crawlingu i liczę,że to poprawi mi wynik w HSPU. Wczoraj pierwszy raz 5 minut krzywym leopardem:) Ludzie! Padłem na plery i dyszałem ciężko po tym:)


  • 0

#52
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Zejście z wagi 1,5 kg. I teraz zastanawiam się czy to nie skutek crawlingu. Od dwóch tygodni robię delikatny przeważnie baby, codziennie. Fakt! Ograniczyłem mocno słodycze ale czuję, że ten crawling to jest power. Redukcja cieszy. Waga poniżej 75


  • 0

#53
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Miesiąc chyli się ku końcowi. Co 3 dzień robię 80 HSPU (serie po 4) czyli w tym miesiącu mam już na liczniku ponad 600. W kwietniu zwiększę do 5 w jednej serii czyli stówka co 3 dzień. Odpuściłem leopard crawl bo bałem się o nadgarstki ale baby crawl bardzo mi się spodobał i robię codziennie po 5-10 minut. Lewy bark prawie wyleczony (ćwiczenia za stronki od Jana Łuki). Ogólnie jest dobrze. Fajnie, że idzie ciepło, wracam w plener na drążki


  • 0

#54
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

HSPU wchodzi już spokojnie 20 serii po 4 powtórzenia co 3 dzień. Luko miał rację-kto zacznie crawling, musi robić do końca życia:) Wciąga. Nie mogę się powstrzymać i co dzień przynajmniej te 5 minut baby crawl musi być. Nadgarstki ok. Lewy bark ok. Pozycja 3/4 skrętów trifecty wydaje mi się łatwiejsza niż poprzednia...Może po prostu za długi ręcznik trzymam...W poprzedniej kiedy ręka była ugięta w łokciu na kolanie a dłoń dotykała całej stopy czułem o wiele większe rozciągnięcie.


  • 0

#55
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Chwyć ręcznik nieco węziej w takim razie, ewentualnie posłuż się jakaś zwiniętą gazetą zamiast ręcznikiem.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#56
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

ok dzięki! Coś źle robię. Za duża długość tej szmaty co ją trzymam:) To jest więcej niż polecane 30 cm, tak co najmniej 40 jest na oko


  • 0

#57
WESI

WESI

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 137 postów
  • LokalizacjaPrawie Wrocław

HSPU robisz pod siłe, stąd ta duża liczba serii?


  • 0

Zachowaj optymizm i próbuj dalej.

Strach jest najbardziej wyrafinowaną i destrukcyjną chorobą dotykających ludzi.

 

 


#58
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

HSPU robisz pod siłe, stąd ta duża liczba serii?


Duża liczba serii jest pod hipertrofię. Siłę się ćwiczy minimalną ilością serii :)
  • 0

#59
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

HSPU robisz pod siłe, stąd ta duża liczba serii?

Prawdę mówiąc nie zastanawiam się nad tym za bardzo:) Dużo serii raczej jest pod masę ale robię tyle bo kocham to ćwiczenie po prostu:) Sprawia mi radochę


  • 0

#60
WESI

WESI

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 137 postów
  • LokalizacjaPrawie Wrocław

Duża liczba serii jest pod hipertrofię. Siłę się ćwiczy minimalną ilością serii :)

 

W pełni się zgadzam, nie wiem co mi do głowy przyszło.


  • 0

Zachowaj optymizm i próbuj dalej.

Strach jest najbardziej wyrafinowaną i destrukcyjną chorobą dotykających ludzi.

 

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych