Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Moje HSPU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
182 odpowiedzi w tym temacie

#1
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

zakładam nowy dziennik bo stary gdzieś mi wcięło...Nie było mnie na forum ok 2 miesiące. W tym czasie zrehabilitowałem nadgarstki i na dzień dzisiejszy robię swobodnie 2 pełne hspu przy ścianie. Rekord życiowy to 3 ale nie chcę szarżować. Generalnie to 15 serii po 2 hspu daję radę do tego zostawiłem sobie pompki na pięściach bo mi się spodobały podczas leczenia nadgarstków oraz przysiady, podciąganie na kółkach gimnastycznych, wznosy nóg. Tyle mi starczy póki co. Nie mam już mega ambicji typu fajne figury na drążku itp. Cel-zwiększanie ilości hspu, które traktuję jako bazowe ćwiczenia. Jeszcze jedno-Powadzi miałeś rację! Prawdopodobnie rozwaliłem sobie nadgarstki zwisami aktywnymi w stylu Ido Portala. Obecnie odpuściłem to. Zwis mam przy wznosach nóg i starczy. pozdro!


  • 0

#2
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Witam, i już dodałem do obserwowanych. Przy okazji co nie tak było z nadgarstkami, bo sam borykam się z kontuzją prawego i HSPU odpada totalnie :(


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#3
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Bolały mnie dość mocno i nawet miałem wręcz drętwienie rąk. Nie było mowy o mocniejszym oparciu dłoni na podłożu ani o staniu na rękach np. W sumie nie wiem co się stało, być może ponaciągane ścięgna lub coś w tym stylu. Mogłem robić ruchy podciągające i podciągałem się. Myślałem, że zwis na drążku mi pomoże ale nic z tego. Dopiero pompki na pięściach w pozycji kiedy nadgarstki są zablokowane w pionie pomogły i to szybko-niecałe 2 miesiące. Na dziś prawie już wszystko gra i robię życiówki w hspu ale odpuściłem wszystkie statyczne pozycje typu HS na czas. Pompki na pięściach dalej walę zapobiegawczo dla ciągłego wzmacniania nadgarstków. Używałem też opaski uciskowej na lewy nadgarstek ale wiadomo, że to nie leczenie


  • 0

#4
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Brzmi podobnie, tylko u mnie jeden nadgarstek. Też tylko podciąganie i pompki na kościach robię. Ostatnio też na palcach, ale coś za mocno w nadgarstek idzie więce nie wiem czy nie odpuszczę. Bandaż elastyczny też u mnie cały czas jest. Jakoś daję radę, ale powoli to jakoś idzie. Cieszę się że udało Ci się wyleczyłeś :-)


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#5
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

na palcach to chyba bym odradzał bo jest inna praca nadgarstka i nie jest w pełni zabezpieczony tak jak w pompce na pięści. Ja też miałem głównie lewy nadgarstek kontuzjowany


  • 0

#6
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Zamiast do lekarza to ja się zastanawiam. Ale weź tu się człowieku do ortopedy dostań, o USG nie wspominając. Achh, co za czasu. Pompki na kościach mogę robić, zawsze do HSPU na kościach progres też można zbudować ;-) Na szczęście podciąganie jest ok, z czego się cieszę. Jakieś NLPZ brałeś? Żele, maści czy inne okłady?


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#7
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

nic nie brałem, czas i rehabilitacja. HSPU na pięściach też próbowałem ale to ostra jazda i bałem się, że jak się w tej pozycji nadgarstek przekręci to koniec zabawy:)


  • 0

#8
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Widzę, że nie jestem sam z kontuzjowanym nadgarstkiem na tym forum ;)

Pompki na palcach dość mocno nadwyrężają nadgarstek, kiedyś też robiłem potem przestałem. Ostatnio jednak znowu dodałem 1 serię ale na kolanach. Mnie tak jak Wam pomogły pompki na pięściach. Z podciąganiem też na szczęście nie było problemów :)


  • 0

#9
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Zamiast do lekarza to ja się zastanawiam. Ale weź tu się człowieku do ortopedy dostań, o USG nie wspominając. Achh, co za czasu. Pompki na kościach mogę robić, zawsze do HSPU na kościach progres też można zbudować ;-) Na szczęście podciąganie jest ok, z czego się cieszę. Jakieś NLPZ brałeś? Żele, maści czy inne okłady?

 

Na USG Cię nikt nie wyśle bo to kosztowne badanie, a jak pójdziesz do lekarza, nawet prywatnie i powiesz, że ćwiczysz to od razu Ci powie żebyś przestał ćwiczyć. Dla wielu z nich to jedyna słuszna diagnoza.

Z nadgarstkiem jest ten problem że jest bardzo trudny do leczenia bo to małe stawy. Ja po prostu przestałem się tym przejmować i robiłem swoje, odpuściłem to co sprawiało mi ból i dzięki temu mogłem normalnie ćwiczyć.


  • 0

#10
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

To widzę, że z moich palczastych pompek muszę zrezygnować i zostać tylko przy wersji na kościach. I oby także w tym przypadku czas zagoił rany :-) Eragon: a Tobie co się z nimi stało?


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#11
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

te pompki na pięściach naprawdę czynią cuda, absolutnie polecam! Tylko na miękkim podłożu bo skóra z kostek zejdzie:) Ja robię w rękawiczkach


  • 0

#12
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Na USG Cię nikt nie wyśle bo to kosztowne badanie, a jak pójdziesz do lekarza, nawet prywatnie i powiesz, że ćwiczysz to od razu Ci powie żebyś przestał ćwiczyć. Dla wielu z nich to jedyna słuszna diagnoza.

Z nadgarstkiem jest ten problem że jest bardzo trudny do leczenia bo to małe stawy. Ja po prostu przestałem się tym przejmować i robiłem swoje, odpuściłem to co sprawiało mi ból i dzięki temu mogłem normalnie ćwiczyć.

No to mnie na duchu podniosłeś :-)


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#13
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

te pompki na pięściach naprawdę czynią cuda, absolutnie polecam! Tylko na miękkim podłożu bo skóra z kostek zejdzie:) Ja robię w rękawiczkach

Ja klasyczne Seiken, czyli na dwóch kostkach, bo mnie tak na karate kyokushin nauczyli i tego się trzymam. Rękawiczek natomiast używam jak trenuję na powietrzu. W domu robię na kocu, bo mam tak zjechane, że żona się ze mnie śmieje twierdząc, że wyglądam jak menel spod monopolowego ;-)


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#14
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Ćwiczyłem ściskaczem domowej roboty. To był czas kiedy myślałem na zasadzie "ilość ponad jakość", dobrałem za mocne sprężyny i usłyszałem tylko jak coś strzeliło, takie chrupnięcie. Już wtedy przeczuwałem strzelony staw. Po półtorej roku na USG wyszło to co przypuszczałem. Pęknięta torebka stawowa. Oczywiście wszyscy lekarz,e u których byłem wcześniej powiedzieli że to tylko nadwyrężenie i że przejdzie.. Mam teraz tak falami, raz boli raz nie. Trochę pomogły plastry tape, trochę zioła.. Teraz od miesiąca nie boli, ciekawe kiedy zacznie znowu :P

 

 

nic nie brałem, czas i rehabilitacja. HSPU na pięściach też próbowałem ale to ostra jazda i bałem się, że jak się w tej pozycji nadgarstek przekręci to koniec zabawy:)

 

Ja jeszcze nie jestem na etapie HSPU i długo nie będę ale robiłbym na pięściach, przy pompkach pięść się nie ślizga więc myślę, że tu też nie będzie tego problemu. A dzięki temu wyrobisz sobie lepszą stabilizację i zwiększysz siłę bardziej bo pogłębiasz wtedy zakres ruchu.


  • 0

#15
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Ja się już przyzwyczaiłem i robię na panelach bez rękawiczek ;)


  • 0

#16
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Mam podobnie, raz jest ok, a innym razem gdzieś tam "ćmi" ten ból dając o sobie znać. Na kościach mogę robić, bo czuję wtedy...w zasadzie to nic, po prostu jest dobrze. Więc na tym się skoncentruję. Oczywiście zdjęcie rtg usg i cała reszta skrótów trzy-literowych pomocnych w diagnozie by się przydała, ale czas oczekiwania mnie przeraża. Poza tym płacić za słowa: "daj sobie Pan spokój", albo nawet "niech Pan idzie do lekarza sportowego" to już głupota. Sory, taki mamy klimat, czyli nfz kuleje dalej i będzie kulało jeszcze długo. Kiedyś prawie skręciłem staw kolanowy i na usg czekałem prawie pół roku. W międzyczasie wszystko się ładnie zagoiło i wróciłem do zdrowia. Na usg pojechałem, ale już było za późno żeby coś stwierdzić, bo przeciez było już ok. Paranoja.

Podsumowując: robię dalej to co mogę i cieszę się nie-pełnym zdrowiem w nadziei że kiedyś pełne wróci :-)


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#17
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

ściskacz odrzuciłem dawno temu, cholernie mnie palce bolały, dziś uważam,że to zabójstwo dla stawów w dłoni, była rzeźba przedramienia tylko co z tego? 


  • 0

#18
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

ściskacz odrzuciłem dawno temu, cholernie mnie palce bolały, dziś uważam,że to zabójstwo dla stawów w dłoni, była rzeźba przedramienia tylko co z tego? 

HG250 prawie ścisnąłem. HG200 regularnie metodą GTG nawet. Tak sobie pomyślałem, że kalistenika mnie "wyleczy" i odpowiednio "naoliwi". Mam nadzieję, że dobrze wybrałem :-)


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#19
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

masz to jak w banku:)


  • 0

#20
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

HG250 prawie ścisnąłem. HG200 regularnie metodą GTG nawet. Tak sobie pomyślałem, że kalistenika mnie "wyleczy" i odpowiednio "naoliwi". Mam nadzieję, że dobrze wybrałem :-)

 

No to ładne twardości ściskałeś ;)

Kali Ci pomoże ale też musisz uważać bo jest tak samo kontuzjogenna jak każdy inny sport.

 

Remix, a jakich progresji używałeś aby dojść do full HSPU? Stosowałeś tą ze skazanego czy sam wymyślałeś progresje?


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych