Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Moje HSPU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
182 odpowiedzi w tym temacie

#21
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

No to ładne twardości ściskałeś ;)

Kali Ci pomoże ale też musisz uważać bo jest tak samo kontuzjogenna jak każdy inny sport.

Gięcie stali też było :-) Najdalej gwoździa 7mm zgiąłem, ale jak mi się nadgarstek wyleczy to jeszcze coś czasem pognę :-)


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#22
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Progresję dostałem z forum. Półpompki w staniu na rękach na dole jakieś grube knigi i obniżanie tej wysokości stopniowo i tak do ziemi  w końcu. Zrobiłem to smarowaniem gwintów i tak też wracałem po kontuzji. Wczoraj zrobiłem już życiówkę 4 pełne HSPU i miałem jeszcze siłę ale jestem ostrożny bo pamiętam, że jeszcze 2 miesiące temu nadgarstek był do kitu. Teraz to jadę coś jak konsolidacyjny tj. 30 pełnych w seriach po 2-3 powtórzenia przez cały dzień z tym, że robię przerwę na 3 dzień żeby nie zajechać znów nadgarstka. Jakoś daje radę. Sam jestem zaskoczony szybkim progresem ale tak działa u mnie smarowanie gwintów


  • 0

#23
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

6.12.2015

Wznosy nóg na drążku 10x10, przysiady 9x10. Odpuściłem ostatnią serię po coś mnie kręgosłup zaczął boleć

Dziś standard-hsphu przy ścianie serie po 3 powtórzenia za mną już 5 serii


  • 0

#24
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

skoro na prawdę interesują cię HSPU to zerknij na to:

 

http://antranik.org/...-tutorial-yaad/

 

najlepiej opracowany poradnik na internetach+ schemat jak ćwiczyć krok po kroku


  • 1

#25
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

skoro na prawdę interesują cię HSPU to zerknij na to:

 

http://antranik.org/...-tutorial-yaad/

 

najlepiej opracowany poradnik na internetach+ schemat jak ćwiczyć krok po kroku

Dzięki! Chętnie obcykam, Na razie nie stawiam sobie za cel free hspu ale kto wie...


  • 0

#26
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

7.12.2015

hspu przy ścianie 9x3 rozłożone na cały dzień, ostatnia próba wieczorem atak na rekord życiowy nieudana tj, zrobiłem 4 powtórzenia i jeden negatyw. Za wcześnie. Podciąganie na kółkach gimnastycznych 7x7 ostatni ruch przejście do zwisu głową w dół w każdej serii przytrzymanie 2-3 sekundy tej pozycji


  • 0

#27
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

8.12.2015

hspu przy ścianie 10x3

pompki na pięściach (ale nie na kostkach-na całych pięściach robię) 10x14


  • 0

#28
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Z doświadczenia wiem, że na tylko dwóch kościach robić łatwo nie jest. Łatwiej rozłożyć cały ciężar na całą pięść.


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#29
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

skoro na prawdę interesują cię HSPU to zerknij na to:

 

http://antranik.org/...-tutorial-yaad/

 

najlepiej opracowany poradnik na internetach+ schemat jak ćwiczyć krok po kroku

Super! Ja póki co uczę się stania na rękach w miejscu. Obrałem sobie za cel 1 minutę. Wtedy zabieram się za push upy dopiero i na pewno wrócę do tego poradnika! :)


  • 0

#30
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Super! Ja póki co uczę się stania na rękach w miejscu. Obrałem sobie za cel 1 minutę. Wtedy zabieram się za push upy dopiero i na pewno wrócę do tego poradnika! :)

1 minutę free?


  • 0

#31
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

1 minutę free?

Taaaa :) 60 sekund spokojnego stania na rękach bez ściany. Żebym za każdym powtórzeniem mniej więcej tyle ustawał. Jak do tego dojdę wtedy zamierzam kombinować z pompkami, spiczagami i całą resztą :) Póki co balans dla mnie to podstawa :) A co?


  • 0

#32
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

nie ma sensu czekać, lepiej budować siłę pod te elementy już teraz przy ścianie. 


  • 0

#33
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Chodziło mi o to, że ja próbowałem progresu do hspu przez stanie przy ścianie ale nie było prawie żadnych efektów. Free HS to super sprawa ale HSPU to inna działka. Ta progresja opisana w skazanym żeby najpierw 1 minuta pod ścianą a później HSPU jest do kitu, sprawdziłem na sobie, ale samo free HS popieram jak najbardziej jako takie, na dzień dzisiejszy nie robię statycznego HS, tyle tylko co małe przytrzymania przy ścianie podczas HSPU, trochę nogi odrywam i mam 2-3 sekundy free może wydłużę tę fazę z czasem

p.s. właśnie zrobiłem kolejną życiówkę, nie ma to jak 5 hspu z rana:)


  • 0

#34
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Aaaa to nie zrozumięliśmy się :) Ujmę to tak: chcę robić HSPU w wolnym staniu, a nie przy ścianie. Żeby to osiągnąć muszę najpierw opanować wolne stanie, żeby móc swobodnie potem ćwiczyć w tej pozycji push up. Mnie nie interesuje robienie pompek w oparciu o ścianę dlatego bardzo chcę najpierw opanować dobrze balans w samym staniu na rękach :) O to mi chodziło ;)


  • 0

#35
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Tyle, że musisz mieć opanowane przy ścianie bo jak nie będziesz miał to jak będziesz je robił w wolnym ? :D Ugniesz ręce i po prostu się nie wypchniesz :P To nie jest tak, że jak opanujesz minute wolnego stania to będziesz miał siły na pompki.

 

Chyba, że chcesz zacząć robić siłe stojąc już, nie wiem robiąc coraz głębsze ugięcia ? No nie powiem byłby to dość innowacyjny pomysł :)


  • 0

#36
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Siła przyjdzie z innych ćwiczeń, które robię :) Np. pompek z nogami wysoko. W tej chwili jestem w stanie wykonać półpompki w wolnym staniu, z tym że po 1-2 tracę równowagę - dlatego balans jest dla mnie priorytetem. Uważam, że robiąc pompki w oparciu o ścianę istnieje duże ryzyko nabrania złych nawyków co do sylwetki stania na rękach. Do tego pozycja w wolnym staniu jest trochę inna - robiąc pompkę nogi wypuszcza się za ręce, a ramiona i głowę przed. Dzięki temu ruch jest głębszy. Dlatego między innymi moim głównym celem jest wolne stanie na rękach. Na pompki przyjdzie czas :)

Moim celem jest taka pompka:


  • 0

#37
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

w mojej opinii trudniej siłowo jest zrobić przy ścianie bo głowa za bardzo do przodu nie pójdzie a ręce pójdą na boki, zapewne jest to technicznie do kitu jednak nie powiedziałbym,że przy free HS pompka jest głębsza, raczej przeciwnie, tym niemniej teoretycznie to mówię bo free hspu nie robiłem jednak widzę jak ten koleś na filmie ustawia ręce, wrzucę moje ustawienie przy ścianie żeby zobrazować o co mi chodzi, oczywiście wolne hspu to pełny bajer:) Nie wykluczam postawienia sobie takiego długoterminowego celu jak już dojdę do wprawy przy ścianie

Załączone pliki


  • 0

#38
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Nooo Ty masz te ręce w zupełnie innej pozycji. Zgadzam się z tym, że pompka w staniu przy ścianie jest trudniejsza siłowo. Szczególnie z rękoma szeroko :)


  • 0

#39
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Ja robiłem identycznie na wyzwaniach któryś :P No tak tak jest łatwiej, gimnastycy by mnie zrugali pięknie, ale ja tam uważam, że ludzie stali na rękach dużo wcześniej niż gimnastycy sobie wymyślili prostą linię, ba jeszcze paredziesiąt lat temu na olimpiadach wszyscy stali w bananach i na ugiętych rękach.

 

Wg mnie bardzo fajną opinię na temat hsu dla zwykłych obywateli przedstawia ten gość ; wgl jakbyście pooglądali jego filmiki to ma dość ciekawe zdanie na temat nauki statyków i treningów, fajnie się ogląda,prosty bułgar gada łatwą angielszczyzną ;P

 


  • 0

#40
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Merfi z rękami szeroko jest łatwiej bo bliżej do ziemi:) uwielbiam to bo po pewnym czasie barki robią się jak wyrzeźbione dłutem:) i też walę banana i nie przejmuję się 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych