Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Będzie dobrze ....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
177 odpowiedzi w tym temacie

#121
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

 

Przysiad ze sztangą (dupa do ziemi) 5s x 5p - 100 kg

 

Podciąganie nachwytem  5s x 5p

Podciąganie podchwytem 5s x 5p

 

Wspięcia łydek- obie naraz , powoli w dół z zatrzymaniem na sek na dole 30 , 30    ( jednak nie dla mnie ten sposób , zbyt niecierpliwy jestem , w ten sposób seria trwa za długo )

Wspięcia na łydkę   30 , 30 , 25 , 25

 

Martwy ciąg 5s x 5p -100 kg z zatrzymaniem na sekundę na wysokości pod kolanami przy podnoszeniu

 

Odrazu uprzedzam, że martwy po podciąganiu to nie jest dobra kolejność ćwiczeń, a  w szczególności jeśli w przyszłości dodasz obciążenie do podciągania.

Wszystkie ćwiczenie typu przysiad , martwy przed podciąganiem najlepiej, bo możesz dostać poważnej kontuzji.


  • 0

#122
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

ja łydy jadę bez zatrzymania tyle, że napięcie staram się trzymać i w miarę płynnie,nieźle pali, fajna zabawa ;)


  • 0

#123
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

 

Odrazu uprzedzam, że martwy po podciąganiu to nie jest dobra kolejność ćwiczeń, a  w szczególności jeśli w przyszłości dodasz obciążenie do podciągania.

Wszystkie ćwiczenie typu przysiad , martwy przed podciąganiem najlepiej, bo możesz dostać poważnej kontuzji.

 

Ok , jutro pozmieniam .

 

Zdziś  

 

Wyciskanie klata na płaskiej 72,5 kg 5p x 5s

(jeden ruch 3 przystanki każdy 3 sek, przed wyprostem , w połowie drogi i centymetr na klatką ,wypchnięcie  w górę i to jest jedno powtórzenie )

 

Wznosy  nóg na drążku 3s x 15p

Wznosy kolan do klatki 3s x 15p

 

Dipy 13 , 13 , 13

 

Clean and Press 40kg 5p x  5s

 

Pompki klasyczne 15, 15 

Pompki diamentowe 15 , 15


  • 0

#124
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

Zdziś

 

Przysiad ze sztangą (dupa do ziemi) 5s x 5p - 102.5 kg

 

Martwy ciąg 5s x 5p -102.5 kg z zatrzymaniem na sekundę na wysokości pod kolanami przy podnoszeniu

 

Podciąganie nachwytem  5s x 5p

Podciąganie podchwytem 5s x 5p

 

Wspięcia na łydkę   30 , 30 , 30 , 25 , 25 , 25


  • 0

#125
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

Zdziś :

 

Wyciskanie klata na płaskiej 75 kg 5p x 5s

(jeden ruch 3 przystanki każdy 3 sek, przed wyprostem , w połowie drogi i centymetr na klatką ,wypchnięcie  w górę i to jest jedno powtórzenie )

 

Wznosy  nóg na drążku 3s x 15p

Wznosy kolan do klatki 3s x 15p

 

Dipy 13 , 13 , 13

 

Uderzanie linami 4s x 15 sek .

Nie wiem czy to cwiczenie ma jakąś specjalną nazwę , crossfitowcy alboo mma zawodnicy często to robią na jakiś motivational filmikach . Niby tylko 15 sek w serii albo łapy miękną mocno .

 

Pompki klasyczne 15, 15 

Pompki diamentowe 15 , 10

 

 

I kur**a znowu mi coś pod łopatką doskwiera . . . jak żyć . . 


  • 0

#126
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

napier...crawling:) baby crawl najlepiej w tej sytuacji, every day!:)


  • 0

#127
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

Zdziś

 

Przysiad ze sztangą (dupa do ziemi) 5s x 5p - 102.5 kg

 

Martwy ciąg 5s x 5p -102.5 kg z zatrzymaniem na sekundę na wysokości pod kolanami przy podnoszeniu

 

Podciąganie nachwytem  5s x 5p

Podciąganie podchwytem 5s x 5p

 

Wspięcia na łydkę   30 , 30 , 30 , 30 , 25 , 25

Łydka po przysiadach i martwym bardziej mięknie . . .

 

I jak radzicie , dodawać po jednym powtórzeniu do podciągania ?

 

I z tym baby crawl , to serio to może coś pomóc na plecy ? powiem szczerze ,że jakiś opór mam przed tym ,trochę to dziwne "ćwiczenie" . . .  ;)


  • 0

#128
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Resety są bardzo niedocenianym narzędziem ze względu na prostotę tych ćwiczeń, ale uwierz mi że działają. 


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#129
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów

Resety są bardzo niedocenianym narzędziem ze względu na prostotę tych ćwiczeń, ale uwierz mi że działają.


Tak podobni budują mięśnie siłę do martwego,wytrzymałość. Też słyszałem tą bajeczkę.
  • 0

#130
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Nie napisałem nigdzie że budują siłę do martwego ciągu, choć mogą stanowić pewne przygotowanie stawów pod to ćwiczenie. Poza tym o korzyściach płynących z resetów trzeba się przekonać na własnej skórze, szczególnie w momencie gdy organizm zaczyna szwankować. Ponadto mogą być też przydatne w momencie pokonywania siłowej stagnacji ze względu na stymulację środkowego układu nerwowego i proprioceptywnego. Z tego względu siłacze z lat 60-tych i 70-tych w swoich książkach podkreślali wagę spacerowania, który jest jednym z naturalnych resetów ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#131
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Z tym martwym to chodziło mi o to:

http://kalistenikapo...martwego-ciągu/

Jak dla mnie te cale crawlingi resety i inne pierdoly są przereklamowane.
  • 0

#132
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Wydaje mi się że w tym artykule nie chodzi o to że martwy ciąg jest lepszy czy gorszy od crawlingu, tylko że jest mniej uniwersalny i mniej bezpieczny od raczkowania co nie umniejsza jego ogromnych korzyści. Poza tym nie doznałem uczucia jakoby resety miały być przereklamowane, poza forum nigdzie się z nimi nie spotkałem. A że są popularne w naszym środowisku to kwestia ich wielu korzyści pod licznymi aspektami, których ciężko doszukać się wśród innych ćwiczeń. Po prostu trzeba tego spróbować, niekoniecznie rezygnując z obecnych ćwiczeń. 

 

Szczerze mówiąc to nie znam lepszej metody rehabilitacyjnej dla kolan jak rocking i rolling, a raczkowanie możemy traktować jako ćwiczenie rehabilitacyjne lub katujące całe ciało - w zależności od stosowanej odmiany.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#133
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

cloud a próbowałeś kiedyś przeraczkować dłużej, przynajmi z 5min np leopardem ? xD Sam raczej rzadko, ostatnio bardzo dawno robiłem jakiś 'reset' ale przeraczkuj poprawnie do wymęczenia i powiedz, że nie jest to ciężkie i nic nie dające ćwiczenie :P

 

Sam średnio wierzę, w opowieści typu, że samym raczkowaniem ktoś zrobił pompkę na jednej ręce bo to stricte wytrzymałościowe ćwiczenie ale 'pierdołą' to bym na pewno tego nie nazwał. A ciągnij za sobą jakiś odważnik albo wal pod górę to już wgl robi się miazga.


  • 1

#134
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Z tym martwym to chodziło mi o to:

http://kalistenikapo...martwego-ciągu/

Jak dla mnie te cale crawlingi resety i inne pierdoly są przereklamowane.

Może i przereklamowane ale pytanie-a próbowałeś? Bo tak to wiesz, możemy se pogadać filozoficznie.Tzn. ja baby robię półtorej miesiąca, powoli dokładam leoparda i powiem, że nie mam tu jakichś mega rewelacyjnych efektów lecz jeśli to wystarczy w celu zapobiegania czy też łagodnego leczenia kontuzji to już jest cholernie dużo jak dla mnie


  • 0

#135
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów
Ja wielkim fanem resetow nie jestem, rzadko je robie ale przy problemach z kolanami i odcinkiem ledzwiowym zadne ćwiczenie nie zastąpi baby crawl i rockingu.
  • 0

#136
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Sam średnio wierzę, w opowieści typu, że samym raczkowaniem ktoś zrobił pompkę na jednej ręce bo to stricte wytrzymałościowe ćwiczenie ale 'pierdołą' to bym na pewno tego nie nazwał. A ciągnij za sobą jakiś odważnik albo wal pod górę to już wgl robi się miazga.

 

Dokładnie. To nie są pierdoły. Zobaczcie jak trenują zawodowcy z UFC. Daję głowę, że oni tam jak jeden mąż walą ten crawling bo wiedzą, że to działa i jest cholernie ważne


  • 0

#137
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Co to ten rocking?


  • 0

#138
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

kołysanie ciała w różnych płaszczyznach i kombinacjach, mówię od razu-tego jeszcze nie próbowałem:)


  • 0

#139
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Przestaje powoli ogarniac to wszystko


  • 0

#140
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Rocking czyli kołyska, terminologia ma mniejsze znaczenie - chodzi mi głównie o samą mechanikę i skuteczność tych banalnych ruchów, często wykonywanych na wzór dzieci w ich wczesnym dzieciństwie.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych