Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Będzie dobrze ....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
177 odpowiedzi w tym temacie

#141
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Przestaje powoli ogarniac to wszystko

Nie ma co ogarniać. Mi na początku też wydawało się to mega skomplikowane a na dziś jest proste. Raczkujesz jak dziecko, później jak leopard, pająk itp. itd. kołyszesz się w te i we wte i tyle:) Jest jeszcze rolling czyli turlanie się po glebie:) Luko dużo o tym pisał, ja obcykałem chyba wszystkie jego posty w temacie, są na forum


  • 0

#142
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Nie o to chodzi, po prostu nie bardzo wiedzialbym gdzie mam jeszcze upchnac takie polgodzinne chodzenie na czworakach, bo szczerze mowiac zamiast tak lazic to wolalbym dodatkowe pol godziny pomachac odwaznikiem. Tak mi sie wydaje.


  • 0

#143
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

30 minut to trochę za dużo jak na raczkowanie, 10-15 minut (z rozbiciem na serie w razie potrzeby) spokojnie wystarczy. Nie próbowałeś nigdy raczkowania? Polecam wypróbować w luźniejsze dni po sesji, zobaczysz jak na to zareaguje Twój organizm i być może się przekonasz do tego typu wysiłku.

 

Machanie kettlem też fajna sprawa, ale jedno nie wyklucza drugiego ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#144
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

a kto mówi o pół godziny? Ja łażę 2 razy dziennie po 10 minut. Teraz zmieniłem trochę na 8 min. baby crawl+2 min. leopard. 10 minutek zawsze da się upchnąć a poza tym można chodzić z przerwami czyli nikt nie każe ci zapierdzielać bite 20 minut, można rozbić na serie, dystans, tu jest jazda dowolna bo jak twierdzą twórcy tego crawlingu, ma być też dobra zabawa z tego. Ja od siebie powiem, że po 2 tygodniach baby crawl zdałem sobie sprawę, że truuudno będzie już z tego zrezygnować, jakoś tak to wciąga człowieka:) No nie namawiam ale mi to pasuje jak również nie kryję, podoba mi się teoretyczna podbudowa sprawy czyli reset ciała, odblokowanie pierwotnej siły itp. itd. A zaczynałem 2 razy po 5 minut dziennie 


  • 1

#145
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

Trening  z wczoraj

 

Wyciskanie klata na płaskiej 77,5 kg 5p x 5s

(jeden ruch 3 przystanki każdy 3 sek, przed wyprostem , w połowie drogi i centymetr na klatką ,wypchnięcie  w górę i to jest jedno powtórzenie )

 

Wznosy  nóg na drążku 3s x 15p

Wznosy kolan do klatki 3s x 15p

 

Dipy 13 , 13 , 13

 

Clean and Press 40kg 5p x  5s

 

Pompki klasyczne 15, 15 

Pompki diamentowe 15 , 15


  • 0

#146
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

Trening z dzisiaj :

 

Przysiad ze sztangą (dupa do ziemi) 5s x 5p - 105 kg

 

Martwy ciąg 5s x 5p -105 kg z zatrzymaniem na sekundę na wysokości pod kolanami przy podnoszeniu

 

Na suwnicy, wspięcia łydek ze sztangą 40 kg-- 30p , 30p , 25p , 25p , 25p

 

Podciąganie nachwytem szerokooo 5p , 5p

Podciąganie podchwytem 5p , 5p , 5p , 5p

Podciąganie nachwytem 5p , 5p , 5p

Podciąganie chwytem młotkowym 5

 

Ogólnie krótko terminowym moim celem jest dojść w seriach 5 x 5 :

wyciskanie na klatę 100 kg w ten sposób który robię

przysiad 130 kg

martwy ciąg 130 kg

Podciąganie 10s x 10p -ale to najmarniej widzę

 

Termin koniec czerwca


  • 0

#147
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Dziwi mnie to że tyle samo w przysiadzie i martwym. Zawsze myślałem że w Mc bierze się dużo więcej. W mc wezmę ten sam ciężar co ty na 5x5 ale za to w przysiadzie z takim obciążeniem jak ty robisz to się połamie cały prędzej xD
  • 0

#148
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

^^^ Po pierwsze to nie jest to jakas nie zmienialna liczba . Jeżeli bedę czuł że mogę więcej dołożyć to tak zrobię w tym martwym .

Robię z tym zatrzymaniem na sekundę i odkładam sztangę na pół sekundy na ziemi ,to też utrudnia i "dodaje" tego ciężaru.(podpatrzone u "typowego fitnesiaka" z yt)

A po drugie to zależy mi na tym żeby kontrolować ćwiczenia i robić jak najbardziej poprawnie .

Zarzucić tonę i zrobić pół niepełnosprawnego powtórzenia to nie sztuka. A taka filozofia w 90% króluje na siłowniach tak btw, :)


  • 0

#149
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Spoko. Chodziło mi po prostu o to że zawsze mi się wydawało że w Mc bierze się przynamniej te 30 kg więcej. Jednak teraz widzę że są to całkiem 2 inne ruchy.
Co do techniki masz racje. Lepiej mniej a lepiej. ;)
  • 0

#150
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Belmondziak, proponuję nie wyznaczać sobie sztywnych granic czasowych na osiągnięcie swoich celów - wprowadza to pewną presję i nerwowość w planie treningowym, chyba że kompletnie Ci to nie przeszkadza. Skupiłbym się na chwili aktualnej i nie wyprzedzał o kilka miesięcy zaplanowanej periodyzacji, w ten sposób osiągniesz te cele w najbardziej sprzyjającym dla Twojego organizmu czasie - nie za wcześnie i nie za późno ;)

 

No chyba że przygotowujesz się pod jakieś zawody i jesteś czasowo ograniczony, ale i tak aż tak bardzo nie trenowałbym pod wyniki bo im większe gonienie za liczbami tym bardziej jest to niekorzystne dla zdrowia.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#151
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

^^^ Dobra presja nie jest zła ;) po prostu chcę jak najszybciej wjechać na jakiś konkretniejszy poziom siłowy , tam gdzie jeszcze nie byłem ,oczywiście śpiesząc się powoli .

Xiaoyum

Niby 2 różne ruchy ,a jednak nie do końca , i tu i tu nogi i plecy  są ważne , i jedno drugie wspiera.

 

Z innej beczki , waszym zdaniem przejście na TRX z podłogi w pompkach dobra sprawa, gdzieś w przyszłości jak wielu tu chciałbym dojść do plache push up ?


  • 0

#152
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Zawsze jest to pewne utrudnienie poprzez przejście na niestabilne środowisko, więc takie pompki będą już bliżej planche push ups niż zwykłe, ale to i tak jeszcze daleka droga.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#153
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

Wyciskanie klata na płaskiej 77,5 kg 5p x 5s

(jeden ruch 3 przystanki każdy 3 sek, przed wyprostem , w połowie drogi i centymetr na klatką ,wypchnięcie  w górę i to jest jedno powtórzenie )

 

Wznosy  nóg na drążku 16 , 16 , 15

Wznosy kolan do klatki 16 , 16 , 15

 

Dipy 13 , 13 , 13

 

Clean and Press 42,5kg 5p x  5s

 

Pompki klasyczne na bosu 15, 15 

Pompki diamentowe na piłce 15 , 10 - nie wiem jak ta piłka się nazywa profesjonalnie , taka mała twarda 4kg

 

Próbowałem na TRX pompek ,ale totalnie mi to nie podchodzi ,nie podoba się za to bosu i ta piłka jak najbardziej wchodzi do mojego planu .

Następnym razem żeby bardziej zdestabilizować pozycję  to nogi na piłkę albo właśnie w TRX.


  • 0

#154
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

Zdziś

Przysiad ze sztangą (dupa do ziemi) 5s x 5p - 107.5 kg       - przy tym ciężarze zostanę z 2 następne treningi

 

Martwy ciąg 5s x 5p -110 kg z zatrzymaniem na sekundę na wysokości pod kolanami przy podnoszeniu

 

Wspięcia na łydkę 30p , 30p , 30p , 30p , 25p , 25p

 

 

Podciąganie podchwytem 6p , 6p , 6p , 5p , 5p

Podciąganie nachwytem 6p , 6p , 6p , 5p , 5p


  • 0

#155
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

Wyciskanie klata na płaskiej 80 kg 5p x 5s

(jeden ruch 3 przystanki każdy 3 sek, przed wyprostem , w połowie drogi i centymetr na klatką ,wypchnięcie  w górę i to jest jedno powtórzenie )

 

Wznosy  nóg na drążku 16 , 16 , 16

Wznosy kolan do klatki 16 , 16 , 16

 

Dipy 14 , 14 , 14

 

Clean and Press 45kg 5p x  5s

 

Pompki klasyczne na bosu 15, 15 

Pompki diamentowe na piłce 15 , 15


  • 0

#156
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

Wyciskanie klata na płaskiej 80 kg 5p x 5s

(jeden ruch 3 przystanki każdy 3 sek, przed wyprostem , w połowie drogi i centymetr na klatką ,wypchnięcie  w górę i to jest jedno powtórzenie )

 

Wznosy  nóg na drążku 16 , 16 , 16

Wznosy kolan do klatki 16 , 16 , 16    te ostatnie powtórzenia straszna padaka ,słaby brzuch mam jeszcze . . .

 

Dipy 15 , 15 , 15

 

Clean and Press 47.5kg 5p x  5s

 

Pompki klasyczne na bosu 15, 15 

Pompki diamentowe  15 , 15

Pompki nogi na wysokości ok 0,5 metra 15 , 15


  • 0

#157
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

Przysiad ze sztangą (dupa do ziemi) 4s x 5p - 110 kg       - przy tym ciężarze zostanę z 2 następne treningi

---------------------//-----------------------   1s x 5p - 107.5

 

Martwy ciąg 5s x 5p -115 kg z zatrzymaniem na sekundę na wysokości pod kolanami przy podnoszeniu

 

Wspięcia na łydkę 30p , 30p , 30p , 30p , 30p , 30p

 

 

Podciąganie chwytem młotkowym 6p , 6p , 6p , 6p , 4p

Podciąganie nachwytem 6p , 6p , 6p , 6p , 4p


  • 0

#158
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

Wyciskanie klata na płaskiej 80 kg 5p x 5s

(jeden ruch 3 przystanki każdy 3 sek, przed wyprostem , w połowie drogi i centymetr na klatką ,wypchnięcie  w górę i to jest jedno powtórzenie )

 

Wznosy  nóg na drążku 16 , 16 , 16

Wznosy kolan do klatki 16 , 16 , 16   

 

Dipy 15 , 15 , 15 , 15

 

Clean and Press 50 kg 5p x  5s

 

Pompki klasyczne na bosu 15, 15 

Pompki diamentowe na piłce  15 , 15

Pompki nogi na wysokości ok 0,5 metra 15 , 15


  • 0

#159
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

Przysiad ze sztangą (dupa do ziemi) 5s x 5p - 110 kg     

 

Martwy ciąg 5s x 5p -115 kg z zatrzymaniem na sekundę na wysokości pod kolanami przy podnoszeniu

 

Na suwnicy, wspięcia łydek ze sztangą 40 kg-- 30p , 30p , 30p , 30p , 30p , 30p

 

 

Podciąganie chwytem młotkowym 6p , 6p , 6p , 6p , 6p

Podciąganie nachwytem 6p , 6p , 6p , 6p , 6p


  • 0

#160
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

Wyciskanie klata na płaskiej 82.5 kg 5p x 5s

(jeden ruch 3 przystanki każdy 3 sek, przed wyprostem , w połowie drogi i centymetr na klatką ,wypchnięcie  w górę i to jest jedno powtórzenie )

 

Wznosy  nóg na drążku 16 , 16 , 16

Wznosy kolan do klatki 16 , 16 , 16   

 

Dipy 15 , 15 , 15 , 15

 

Clean and Press 50 kg 5p x  5s

 

Pompki klasyczne  15, 15 

Pompki diamentowe   15 , 15

Pompki nogi na wysokości ok 0,5 metra 15 , 15


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych