Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Będzie dobrze ....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
177 odpowiedzi w tym temacie

#41
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

Interwały z wczoraj

15sek sprint - 8 sek wolno X 13


  • 0

#42
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

Interwały dzisiaj :

15sek sprint - 8 sek wolno X 13

 Aplikacja przez słuchawki mi mówi kiedy szybko/wolno i kiedy koniec .Fajnie uczucie jak jestem przygotowany jeszcze na 2 sprinty a tu gwiżdże mi już że koniec :)


  • 0

#43
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Fajnie uczucie jak jestem przygotowany jeszcze na 2 sprinty a tu gwiżdże mi już że koniec :)

 

Więc zrób dwa sprinty więcej lub przyśpiesz tempo w poprzednich. 
Interwały mają być cały czas na podobnym pułapie. Do interwałów nie możesz się "przyzwyczaić", że nagle masz sił na jeszcze kilka minut. Zwiększaj obroty z treningu na trening, abyś po każdy treningu chciał rzygać. 

To jest sens treningu, przekraczać co chwilę swoje możliwości.

 

Gratuluje progresu. Zadowolenie z treningu to podstawa :)


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#44
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

Powadzi tak właśnie robię interwały ,cały czas z progresją wysiłku . Pisząc "przygotowany" miałem raczej na myśli psychikę ,bo fizycznie to padałem na ryj ;)

 

Trening z wczoraj:

 

Przysiady 20p , Przysiady wąskie 20p

Pistolety 5p x 3 na nogę

Przysiady z wyskokiem 20p x2

Wspięcia łydki 35p , 30p , 30p , 30p na każdą nogę

 

Podciąganie szerokim nachwytem  10p , 8p     Podciąganie podchwytem 7p , 6p

Powtórzenia negatywne nachwytem 11p , podchwytem 11p

 

Scyzoryki 30p , Nożyce poziome 32 p ,Wznosy nóg 30p , Świeca 30 p ,rowerek naprzemienny 30p .

 

Pompki w staniu na rękach przy ścianie

8p , 8p , 8p               

 

Schodzenie do mostku po ścianie i wchodzenie z powrotem 10p

 

Dipy

16p , 14p ,12p , 10p

 

Pompki zwykłe 17p , 17p

Pompki diamentowe 17p, 15p


  • 0

#45
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

I teraz wielkie mierzenie ,pomiar wykonany na czczo :

                                                                      

Waga : 80kg                                                                                              -82kg

Brzuch : 88                                                                                                -98

Biodra : 95                                                                                                 -97

Łapa : 36,5                                                                                                -36

Przedramię : 32                  dla porównania pomiar sprzed 3 miesięcy:                 -32

Klata : 106                                                                                                 -104

Udo : 59,5                                                                                                  -61

Łydka : 40                                                                                                  -40

BF : 17,57 %                                                                                              -26 %(!!!)


Użytkownik belmondziak edytował ten post 05 września 2015 - 16:15

  • 0

#46
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

I teraz wielkie mierzenie ,pomiar wykonany na czczo :

                                                                      

Waga : 80kg                                                                                              -82kg

Brzuch : 88                                                                                                -98

Biodra : 95                                                                                                 -97

Łapa : 36,5                                                                                                -36

Przedramię : 32                  dla porównania pomiar sprzed 3 miesięcy:                 -32

Klata : 106                                                                                                 -104

Udo : 59,5                                                                                                  -61

Łydka : 40                                                                                                  -40

BF : 17,57 %                                                                                              -26 %(!!!)

 

Nie zarzucam, że kłamiesz, ale:

1. Spadłeś prawie 9%BF, czyli ważąc 82kg 9% masy ciała to jest około 8kg, a waga pokazała "tylko spadek" o 2kg. Spaliłeś 8kg tłuszczu i zbudowałeś 6kg czystych mięśni?

2. Na brzuchu spadłeś 10cm, a na klatce piersiowej przybrałeś 2cm. Nie da się palić miejscowo tłuszczu, więc powyższe 9% spadku rozłożyło się na całe ciało. Jakim cudem na brzuchu spadło 10cm, a na klatce wskoczyło 2cm?

3. To samo co wyżej odnośnie ramion. Wzrost o 0.5cm pomimo spadku wagi.

4. Brzuch spadek 10cm, a biodra tylko 2cm? Gdzie mierzysz biodra, a gdzie brzuch?

5. Przy redukcji wraz z treningiem siłowym waga może stać w miejscu, a wymiary lecą na łeb ze względu na palenie tłuszczu, który jest objętościowo większy od mięśni. Przedstawia to doskonale to zjęcie: http://o4.fbl.pl/w64...B/137889392.jpg

A u Ciebie było pół na pół. Tu obwody spadły, tu podskoczyły.

 

Zdradzisz nam tajemnicę treningu i diety, która pozwala w 3 miesiące zrobić tak spektakularną podmianę tłuszczu w mięśnie? Jak oszukałeś organizm, że spalił sadło tam gdzie chciałeś i zbudował mięśnie tam gdzie chciałeś? 

 

ps. tak, jestem w tym momencie sarkastyczny, ponieważ to co widać w tej tabelce przeczy wszystkiemu o czym czytałem.


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#47
MarekBania92

MarekBania92

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • LokalizacjaJZ represent
Ciekawe masz wyniki powiem ci ale trenujesz dużo. Moje pytanie brzmi skoro na poczatku redukcji latasz hiita to co będzie pod koniec??? 2 pijesz kawę przed? Jesli tak to spróbuj nie pic i zobacz czy jest lepiej.
  • 0

#48
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

Nie zarzucam, że kłamiesz, ale:

1. Spadłeś prawie 9%BF, czyli ważąc 82kg 9% masy ciała to jest około 8kg, a waga pokazała "tylko spadek" o 2kg. Spaliłeś 8kg tłuszczu i zbudowałeś 6kg czystych mięśni?

2. Na brzuchu spadłeś 10cm, a na klatce piersiowej przybrałeś 2cm. Nie da się palić miejscowo tłuszczu, więc powyższe 9% spadku rozłożyło się na całe ciało. Jakim cudem na brzuchu spadło 10cm, a na klatce wskoczyło 2cm?

3. To samo co wyżej odnośnie ramion. Wzrost o 0.5cm pomimo spadku wagi.

4. Brzuch spadek 10cm, a biodra tylko 2cm? Gdzie mierzysz biodra, a gdzie brzuch?

5. Przy redukcji wraz z treningiem siłowym waga może stać w miejscu, a wymiary lecą na łeb ze względu na palenie tłuszczu, który jest objętościowo większy od mięśni. Przedstawia to doskonale to zjęcie: http://o4.fbl.pl/w64...B/137889392.jpg

A u Ciebie było pół na pół. Tu obwody spadły, tu podskoczyły.

 

Zdradzisz nam tajemnicę treningu i diety, która pozwala w 3 miesiące zrobić tak spektakularną podmianę tłuszczu w mięśnie? Jak oszukałeś organizm, że spalił sadło tam gdzie chciałeś i zbudował mięśnie tam gdzie chciałeś? 

 

ps. tak, jestem w tym momencie sarkastyczny, ponieważ to co widać w tej tabelce przeczy wszystkiemu o czym czytałem.

 

Tego to się nie spodziewałem ,muszę przyznać :) ,ale na tyle ile umiem to już tłumaczę i objaśniam .

 

10 cm mniej w brzuchu -dzisiaj mierzone na czczo, zaraz po tym jak się obudziłem ,nic jeszcze nie zjadłem .3 miesiące temu ,z tego co pamiętam to mierzyłem się w środku dnia ,czyli 3 miesiące temu jakbym się zmierzył też rano, mógłbym mieć parę cm mniej ,czyli porównując do dzisiaj spadek może być mniejszy w rzeczywistości .

 

Brzuch mierzę na pępku ,biodra ,pod brzuchem ,na biodrach po prostu ;)

 

Procentowy BF - mierzę za pomocą prostego kalkulatora ,dlatego aż tak bardzo nie trzymałbym się tych wyliczeń

http://www.fit-up.pl...calcs=calcs&c=4

 

Co do pomiaru klatki - to nie wiem co mam powiedzieć ,tyle mi centymetr pokazał . . . plus minus jakaś różnica może być bo pomiar trochę wyżej lub niżej zrobiony i stąd różnica .Nie wiem.

Na pewno co wiem to nie wymyśliłem sobie niczego specjalnie żeby zabłysnąć na forum :)

 

Ogólnie to normalne chyba jest że w pierwszym okresie treningowym ,ciało doznaje dużego szoku do ,powiedzmy "rozrostu" . Mięsień nie ćwiczony ,jak się go zacznie ćwiczyć ,nawet jak to robić źle to i tak będzie widać różnice , podkreślam w okresie początkowym.

 

W jakimś też stopniu ,ale raczej minimalnym może też mi trochę pomagać mi tak zwana "pamięć mięśniowa" .Około półtora roku temu przez pół roku ćwiczyłem na siłowni .

Poza tym , te moje wymiary to dajmy spokój ,lipa trochę, są tutaj ludzie którzy na pewno wyglądają dużo lepiej.

 

MarekBania92 - Co do HIIT-a to ja się z tym strasznie męczę ,po 3 miesiącach doszedłem do 13 seri po 15sek sprintu 8sek wolno . Mogę dodawać serię , zwiększać czas sprintu, zmniejszać czas truchtu . Z tych 3 rzeczy można zrobić bardzooo dużo kombinacji dlatego na długo jeszcze mogę sobie z tego układac trening .

Piję kawę i raczej z niej nie zrezygnuję z paru powodów , a szczególnie z jednego , kawa rano to stały rytuał dla mnie i musi być :)


  • 1

#49
MarekBania92

MarekBania92

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • LokalizacjaJZ represent
Swoja droga masz wydolnosc tez oporowa. Takie hiity ze 15s sprintu a 8 sekund przerwy to dla mnie wynik kosmos. Szacun
  • 0

#50
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

Swoja droga masz wydolnosc tez oporowa. Takie hiity ze 15s sprintu a 8 sekund przerwy to dla mnie wynik kosmos. Szacun

 Dzięki wielkie !!! Jednak nie przesadzajmy ....Dużo mi jeszcze brakuje żeby mówić o moich wynikach kosmos ... ale i tak dzięki :)


  • 0

#51
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

Tabata : Bieg bokserski - przysiady - pompki - burpees   x 2


  • 0

#52
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Rep za pokorę i fachowe podejście do "krytyki i uwag" :)

 

Może nie dopisałem i szkoda, ale głównie mój wcześniejszy post miał na celu pokazanie Tobie jak mało wiarygodne mogą być tylko dwa pomiary ciała. Tu byłeś na czczo, tam najedzony, tu mogłeś być na wdechu, tam wydechu, dzień przed zjadłeś lekką kolację, a 3 miesiące temu imieniny u cioci i mega obfity obiad z kolacją itd.

 

Chodzi o to, aby zawsze robić to samo przy pomiarach. Ten sam dzień, te same posiłki, najlepiej po dniu regeneracyjnym itd. 

Ja zaprzestałem ważenia się i mierzenia, ponieważ liczby bardzo różnie wskazywały. Z tygodnia na tydzień -3cm, a później +2, tylko po to, aby po 3 tygodniach pokazało -+0

 

Łatwo się podłamać, jeśli liczby nie idą w dobrą stronę, choć de facto progres jest. I w drugą stronę. Łatwo się zachłysnąć magią liczb, jeśli pomiar był błędnie wykonany. 

Ludzie bardzo często nie wierzą w samopoczucie, lecz w liczby. 

 

Wytrwałości, jesteś na dobrej drodze


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#53
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

^^^^^^^ Dzięki :) ten tydzień w plecy ,bo chory ,ale od poniedziałku wracamy do treningów ! :)


  • 0

#54
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Tylko nie powracaj na pełnym zrywie, daj sobie troszkę luzu - wszak organizm po chorobie bywa osłabiony. :) Powodzenia!


  • 0

#55
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

^^^^^^^^ Nie da rady. Ja mam 2 biegi tylko . Albo Grubo Albo Wcale . :) wcale było przez cały ten tydzień.


  • 0

#56
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

Interwały 15sek sprint - 8sek wolno X 11 . Zrobiłem 2 mniej niż ostatnim razem przed chorobowym i myślałem że umrę . Tydzień abstynencji i czuję straszny krok w tył .

Nie warto opuszczać treningów, nie opłaca sie .


  • 0

#57
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Jesteś po chorobie, na Twoim miejscu nie przejmowałbym się tym. Ja również miałem wrażenie, że niekiedy miałem krok w tył, za to na przyszły raz dwa kroki do przodu i sam byłem w szoku. :) 


  • 0

#58
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Dokładnie.

Stara zasada, jeden krok w tył, a dwa do przodu.

 

Czasami trzeba nieco się cofnąć, by nabrać rozpędu. Nikt nie powiedział nigdy, że progres jest liniowy i będziemy z treningu na trening osiągać to nowe szczyty. A wręcz przeciwnie, jeśli tak by było to trzeba się martwić, bo coś musi być nie tak. 


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#59
belmondziak

belmondziak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 131 postów

^^^^^^ Wiem ,wiem ,ale sami wiecie jak jest ;)

 

Dzisiejszy trening:

 

Przysiady 20p , Przysiady wąskie 20p

Pistolety 5p x 3 na nogę

Przysiady z wyskokiem 20p x2

Wspięcia łydki 35p , 30p , 25p , 25p na każdą nogę

 

Podciąganie szerokim nachwytem  10p , 8p . 3p   

Podciąganie podchwytem 6p , 5p . 3p

 

Scyzoryki 30p , Nożyce poziome 32 p ,Wznosy nóg 25p , Świeca 25 p ,rowerek naprzemienny 30p .

 

Pompki w staniu na rękach przy ścianie

8p , 8p , 6p             

 

Dipy

12p , 10p . 8p . 8p

 

Pompki zwykłe 17p ,

Pompki diamentowe 17p


  • 0

#60
Ricko

Ricko

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 225 postów
  • LokalizacjaMarki
Fajny dziennik, wiadomo że najlepiej dawać z siebie wszystko ale tak jak Powadzi napisał warto robić krok w tył, jak spróbujesz to sam zobaczysz różnice :-), natomiast mam pytanie co do proporcji push/pull, a raczej dysproporcji, wszędzie słychać że lepiej utrzymywać stosunek 1:1 a ewentualnie zmieniać ćwiczenia co trening. Dlaczego u Ciebie od początku jest stosunek 2:1 w tych ruchach?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych