Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Planche


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów
Backa się trzyma brzuchem, nie lędźwiami! Ręce ciągniesz w stronę czterech liter, ramiona w dół i do przodu (hollow).
  • 1
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#22
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Dokładnie tak jak pisze Boski :) Backa trzyma sie brzuchem , chyba , że ktoś woli tą wersję z bananem.. co kaleczy ten piękny element :)


  • 0

#23
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów
Kaleczy wizualnie jak i dosłownie.
  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#24
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

A oki, zastosuje się do rad. Najlepiej jest jak ktoś pomaga, np. robie negatyw backa, osoba mnie trzyma no i go powoli opanowuje, to lepsze czasami niż jechanie progresjami ;p ale jak połączy się te dwie rzeczy to po jakimś czasie dobre efekty z tego wychodzą ;d


  • 0

#25
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Oczywiście pomoc w treningu z asystą jest nieoceniona, ale pod warunkiem, że druga osoba zna i wie jak wykonać dany element. Dobrze widać to u gimnastyków, gdzie dba się o wszystkie szczegóły. Jeśli chcesz mogę Ci podrzuć mój filmik z backiem, gdzie dostałem propsy z sąsiedniego forum gimnastycy.pl :D


  • 0

#26
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

A ja do wykonywania planche polecam przechodzenie do planche z elbow levera. Bardzo pomocne, z czasem łokcie odsuwamy coraz bardziej od brzucha na zewnątrz i szybko wychodzi planche na ugiętych rękach, ja umiem tylko na ugiętych i w tucku ew chwilę utrzymam w zaaw. tucku, ale wszystko idzie do przodu, pompki w tuck planche naprawdę dużo dają, napewno sporo więcej niż dipy jak dla mnie :D


  • 0

#27
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
A to bankowe, tucked planche push ups masakrują barki i przedramiona :D Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#28
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

 

Oczywiście pomoc w treningu z asystą jest nieoceniona, ale pod warunkiem, że druga osoba zna i wie jak wykonać dany element. Dobrze widać to u gimnastyków, gdzie dba się o wszystkie szczegóły. Jeśli chcesz mogę Ci podrzuć mój filmik z backiem, gdzie dostałem propsy z sąsiedniego forum gimnastycy.pl :D

Wysyłaj ;p

 

A ja do wykonywania planche polecam przechodzenie do planche z elbow levera. Bardzo pomocne, z czasem łokcie odsuwamy coraz bardziej od brzucha na zewnątrz i szybko wychodzi planche na ugiętych rękach, ja umiem tylko na ugiętych i w tucku ew chwilę utrzymam w zaaw. tucku, ale wszystko idzie do przodu, pompki w tuck planche naprawdę dużo dają, napewno sporo więcej niż dipy jak dla mnie :D

Wczoraj w nocy utrzymałem 12 sekund wagę kuczną na prostych rękach, gdy byłem pochylony. Progres jest z 5-8 sekund na zgiętych ;D


  • 0

#29
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Prawdę mówiąc nie lubię statyki, jeśli nie umiem danego elementu w pełni XD więc ja preferuję tuck planche pushups albo przechodzenie z tuck planche do stania na rękach (świetnie przygotowuje prostowniki grzbietu i pomaga przy nauce spiczagi, która też jest kozacka  :D) Ale 12 s to niezły wynik, ja nigdy nie mierzę ile mi się udaje :D 


  • 0

#30
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

@bejek

 

http://www.dailymoti...backlever_sport

 

3maj :) Nagranie ze stycznia :D


Użytkownik .Boguś edytował ten post 15 sierpnia 2015 - 00:02

  • 3

#31
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Dzięki, nieźle, szacun!


  • 0

#32
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

To wg czego uczyliście się planche'a?
Robiliście np. pozycję kruka? Z tym już mam problem..


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#33
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Kruk to pierwsze progresja do planche. Później elephant stand, zaawansowany kruk, tucked planche, advanced tucked planche itp...

 

Do kruka można jeszcze dodać planche lean, którą można robić na każdym treningu planche, nawet jako rozgrzewka.


  • 0

#34
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

To mi się ciężko zapowiada... :-)


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#35
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Na wzmocnienie łokci robię one arm arch push ups na trx na prostych łokciach i skierowane w niebo, nie w podłoże.
Bo przy planche, mocne łokcie i barki to podstawa i do tego częste rozciąganie nadgarstkow

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#36
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Za Chiny nie wiem, które mięśnie powinienem wzmocnić pod planche. Trzymam straddle l-sit z plecami poziomo, ale nogi mam pionowo w dół, coś mnie blokuje, żeby spróbować ułożyć nogi do poziomu.

Zacząłem ostatnio na poręczach robić wymachy tułowia z chwilowym zatrzymaniem się w straddle planche.


  • 0

#37
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Ledzwie też są potrzebne, i dobrze gdy są one super mocne :)

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#38
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Wszystko już robiłem na lędźwie, nawet trzymam lędźwiami coś a'la back na przedramionach - robione na poręczach.


  • 0

#39
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
A to bankowe, tucked planche push ups masakrują barki i przedramiona :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Właśnie, robiłem to kilka razy kiedyś, o uznałem to za podstawę na wzmocnienie się pod planche, ale zaprzestalem to robić ze względu na promieniowy ból w przedramieniu po stronie zewnętrznej i pod kością, nawet przy podciaganiu to bolało, i musiałem przestać te pompki robić, teraz znów powracam od czasu do czasu z tym, i znów boli, ale mniej, zacząłem masować piłeczką od tenisa i lodem przykładać...
Dodam, że najczęściej ten ból pojawiał się przy kończenie ćwiczenia, wychodząc z pod napięcia.
Może ktoś wie co to może być?

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#40
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Hannibal, a to nie łokieć golfisty? Dla mnie podstawa pod planche to oprócz tuck planche pushups, HSPU i grzbietów trenuje spiczagę, czyli siłowy handstand i rozjazdy kółkiem w przód. Ale spiczaga moim zdaniem najlepsza, lędźwie i prostowniki grzbietów naprawdę fajnie się od tego wzmacniają a i barki :) Phillix potrenuj siłowy handstand przy ścianie, jeśli nie zrobisz, to dwie poduszki, stajesz na głowie, wygodnie podeprzyj się rękoma ( ręce w stronę brzucha, nie na boki, bo ciężej na boki) i wykonuj wznosy prostych nóg w tej pozycji do ściany, ja robię póki co 6 serii po 8, ale stopniowo będę zwiększał. Bardzo polecam to ćwiczenie:)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych