Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Planche


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#41
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Nie wiem, czy to łokieć golfisty, tylko to nie łokieć mnie boli, tylko przedramie...
A może ma to coś wspólnego z łokciem golfisty

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#42
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

Podejrzewam, że to kłucie jest spowodowane nadmiernym wygięciem dłoni i że to kłują mięśnie lub ścięgna. Spróbuj porządnie rozgrzać przedramiona. Zaciskaj szybko dłonie w pięść, wkręcaj żarówki, połóż przedramię górną częścią na krześle tak, żeby dłoń z ciężarkiem (mały ciężarek, młotek, odważnik itd itp) wystawała ponad krawędź i przyciągaj dłoń do siebie, później obróć przedramię spodem do krzesła i rozgrzej prostowniki. Trzymając w dłoni młotek/sztangielkę z jednym odważnikiem mając górę przedramienia na krześle/ławce kręcisz nadgarstkiem na boki. Są to 3 świetne wzmacniające ćwiczenia na przedramiona, bardzo dobre do rehabilitacji i na rozgrzewkę. Możesz tez zrobić masaż. Prostymi palcami jednej ręki masujesz przedramię drugiej w poprzek ścięgien od nadgarstka do łokcia stopniowo zwiększając nacisk.

Popróbuj też plansze z innym ułożeniem dłoni.


Użytkownik Boski edytował ten post 24 sierpnia 2015 - 17:29

  • 1
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#43
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

 

 

Phillix potrenuj siłowy handstand przy ścianie, jeśli nie zrobisz, to dwie poduszki, stajesz na głowie, wygodnie podeprzyj się rękoma

 

Spiczaga? W staniu na głowie robię rzadko, na stadionie nie bardzo jest gdzie - w razie W wolę mieć asekuracje ;)


  • 0

#44
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Hannibal, łokieć golfisty to nie jest tylko samego ból łokcia ale często i mięśni w jego pobliżu:) Spiczaga w staniu na głowie w podporze rękoma to progresja do pełnej spiczagi, bez wykonywania pełnej spiczagi moim zdaniem planche się nie zrobi, bo moim zdaniem utrzymywanie stóp kilka cm nad ziemią w staniu na rękach to coś pomiędzy zaawansowanym tuck planche a staddle planche :D


  • 0

#45
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Załączam na linją prostą, gdzie mniej więcej występuje ten ból, ale tylko przy trzech ćwiczeniach.

Gdy robię tuck planche push ups na ziemi/poręczach, i czasami gdy trzymam tuck planche, oraz na drążku, gdy broda jest nad drążkiem to przechodzę z prawej na lewą stroną i z powrotem, ręka jest maksymalnie wyprostowana, i nawet lekko ugięta też czuję ten ból. Nie zawsze tak jest.

I często jest tak, gdy przy robieniu pompek w tuck planche schodzę/puszczam to kłuje mocniej.

Czy to jest właśnie łokieć golfisty?

Rozciąganie, czy wzmacnianie przedramion/nadgarstków to robię to od wieków.

 

 

 

A np na taśmach trx z pompkami z jedną ręką odwodzoną na bok to ten ból nie występuje. Może to wina pronacji przedramienia ?

Załączone pliki


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#46
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Hannibal, też odczuwam czasem ból w tym miejscu, ale gdy zbyt słabo się rozgrzeje, stawiam na 95% na łokieć golfisty ale może nie doszło u Ciebie do uwypuklenia stawu, tylko doszło do samego uszkodzenia więzadeł:) "Ból występuje głównie przy pchaniu ciężkich przedmiotów (push) rzadziej przy podnoszeniu (pull)" Pchanie ciężkich przedmiotów... chyba nie ma ćwiczenia które bardziej obciąża łokcie niż planche, takie pytanie dodatkowe .. jak ustawiasz dłonie do planche? aby odciążyć łokcie powinieneś przenieść obciążenie na nadgarstki czyli wypadało by ustawiać dłonie całkowicie w przód, równolegle do ciała.


  • 0

#47
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Możesz spróbować z palcami skierowanymi na zewnątrz, wtedy będzie po równo, chociaż samo odkręcenie łokci daje nieźle na przeprosty. Ja nie mogę robić progresji do fronta na zablokowanych łokciach i dragon flagi na podłodze z prostymi rękoma też nie zrobię, bo czuję przeprosty :(


  • 0

#48
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

phillix właśnie zeby odciążyć łokcie powinien kierować dłonie na wprost przed siebie a nie do zewnątrz. Bo jak przekręca się od zewnątrz to większe przeciążenia idą na łokcie a mniejsze na nadgarstki, powinien najlepiej stopniowo coraz bardziej przekręcać je do przodu (aby stopniowo nadgarstki się przyzwyczaiły) Ja też fronta za nic w świecie nie zrobię na prostych rękach nie zrobie bo właśnie w zgięciach ból:P a dragon flag zawsze się robi przy delikatnie ugiętych z tego co wiem :D


  • 0

#49
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

Ja odczuwam ból w łokciach przy BL, nie da się długo wytrzymać a w przedramionach przy planszaku w miejscu zaznaczonym przez Hannibal na zdjęciach. Nie sądzę, żeby to wynikało z przeprostu w łokciu. Bardziej obstawiam nadmierne rozciąganie słabo rozgrzanych i nie przyzwyczajonych do takiego kąta zginaczy palców. Jak dla mnie jest to najbardziej prawdopodobna opcja, przynajmniej w moim przypadku :P


Użytkownik Boski edytował ten post 25 sierpnia 2015 - 19:58

  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#50
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

 

 

phillix właśnie zeby odciążyć łokcie powinien kierować dłonie na wprost przed siebie a nie do zewnątrz. 

 

Nie chodzi mi o ułożenie dłoni, a o odkręcenie łokci tak, że jak ugniesz ręce to łokcie będą przy ciele, a nie na zewnątrz.

 

 

 

a dragon flag zawsze się robi przy delikatnie ugiętych z tego co wiem

 

Jest to łatwiejsza wersja. Spróbuj z prostymi rękoma, najlepiej w hollow.


  • 0

#51
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

aa w takim razie zwracam honor :D nie widziałem jeszcze dragon flag na całkowicie prostych rękach, ale to musi być kozak :D


  • 1

#52
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Coś takiego, dragon flag w hollow:

 

10389141_847353288661890_233963806541785

 

 

Polecam spróbować na prostych dłoniach, czyli nie zaciskamy dłoni na rurce itp tylko naciskamy z całej siły.


  • 2

#53
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Właściwie nadgarstki trenuje palcami na przeciw oraz lekko skręcone, tak pod ukos.

 

A co do łokci, jak skręce je do ciała, to łatwiej jest się podnieść, niż żeby te łokcie szły na zewnątrz. Większa siła jest, gdy łokcie są przy ciele.


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#54
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Jeśli skierujesz dłonie całkowicie do przodu to bardziej odciążysz łokcie. Łokcie w tej sytuacji idą równolegle do ciała więc właśnie wtedy siła jest największa :D


  • 1

#55
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Niezależnie od ustawienia dłoni, łokcie zawsze powinny być skierowane w stronę stóp przy planche jak o pompkach w hollow albo planku z prostymi rękoma.


  • 0

#56
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Ja dam rady ustawić łokcie do tyłu gdy ręce lekko obroce pod kątem 45st...wtedy również pracuja bodajże obly większy i mniejszy
Ale dobra będę opanowywal słonia i żabę i pompki z żabą do pełnego wyprostu :)


Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych