Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Planche


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1
Snowenik

Snowenik

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 39 postów

Warto sie uczyc planche gdy umiem juz okolo 20 dipow? i gdzie mozna by wrzucic taki trening, gdy trenuje 3x w tyg pon,sr,pt?

 

Czy to bedzie przeszkadzac w regeneracji?


  • 0

#2
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów
Doświadczenia nie mam w tym temacie, jedynie trochę próbowałem, ale dipy do planche mają się nijak. Jak nie potrafisz HS, BL, FL to nie ma sensu przeskakiwać do planche.
  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#3
ZioluS

ZioluS

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów
  • LokalizacjaDarłowo

Ja się opanowałem planche, a nie potrafiłem HS, BL, FL :) Jedynie co trudnego umiałem to flagę. Trzeba po prostu często ćwiczyć planche u mnie to było codziennie.


  • 3

#4
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

No nieźle ;) Podobno robiąc negatywy z hs najłatwiej się nauczyć i wzmocnić. Mógłbyś dokładniej opisać jakie ćwiczenia wykonywałeś i jak mniej więcej wyglądał plan?

 

P.s.

Myślę, że fl i bl potrafiłeś tylko po prostu ich nie robiłeś :D

 

Ale z drugiej strony uważam, że jednak pewna kolejność powinna być ;)


Użytkownik Boski edytował ten post 11 sierpnia 2015 - 16:08

  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#5
Snowenik

Snowenik

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 39 postów

Okej to moze jednak wezme sie najpierw za fronta i backa wydaja sie latwiejsze a jak juz bd umial to wykonac to osobno zabiore sie za planche


  • 0

#6
ZioluS

ZioluS

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów
  • LokalizacjaDarłowo

Ogólnie pod planche nie miałem żadnego planu, wykonywałem różne ćwiczenia z tutoriali z YT, próbowałem różnych sposobów wejścia w planche (oprócz z stania na rękach :P, dopiero teraz sie nauczyłem zejście do straddle xD) i tak z czasem wzmocniło mnie to i coś po mału zaczęło wychodzić :)


  • 0

#7
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

A długo zajęło Ci dojście do planche? Jestem na etapie tucked planche oraz czasami utrzymam chwile advanced tucked planche ( z prostymi plecami ). Wykonywałem kiedyś trochę pompek w tucked planche, ale teraz zostałem przy samym trzymaniu i nie widzę progresu. Robię też pseudo planche push ups, wzmacniam lędźwie dragonami, wagą tyłem itp, ale z planche kiepsko.

 

Każda wskazówka się przyda, szczególnie dodatkowe ćwiczenia, ilość serii, powtórzeń, ogólnie - WSZYSTKO ;)


  • 0

#8
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Tu nie ma filozofii, trzeba po prostu ćwiczyć daną rzecz.

 

Okej to moze jednak wezme sie najpierw za fronta i backa wydaja sie latwiejsze a jak juz bd umial to wykonac to osobno zabiore sie za planche

Wiesz wydawać się mogą łatwe, ale żeby opanować full fronta trzeba rok, co do Backa to się nie wypowiem, bo jeden gościu opanował go w tydzień, co dla mnie jest niemożliwością.

Do plancha jak ktoś się przygotowuje, to raz że uczy się progresji, np. waga kuczna, zaawansowana waga kuczna, codziennie, lub co drugi dzień w formie smarowania gwintów, druga sprawa pompki, zaczynamy od pompki pochylonej (hollow), plecy zaokrąglone i robimy jak już nie będą sprawiały nam problemu i przytrzymanie Wagi kucznej też to robimy pompki w wadze kucznej a z kolei drugą rzeczą uczymy się zaawansowanej wagi ;p Ale prawda co prawda, planch jest ciężki ;p


  • 0

#9
ZioluS

ZioluS

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów
  • LokalizacjaDarłowo

Planche na zgiętych rękach zajęło mi nie więcej niż 2 miesiące. Dopiero w 9 miesiącu umiałem na wyprostowanych. Całe dni oprócz wcześniejszych podciągnięć i pompek spędzałem na naukę planche. Też długo nie widziałem progresu, jedynie co to mogłem wykonać planche na palcach, nadgarstkach itp. , ale też tylko na zgiętych rękach. Dopiero ten 9 miesiąc był przełomowy xD Żadnych specjalnych ćwiczeń nie miałem tylko po prostu starałem się utrzymać w tej pozycji.


  • 1

#10
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów
Ja właśnie umiem utrzymać bent arm planche z 10s i myślałem, żeby popracować nad czasem trzymania i zacząć robić pompki w tej pozycji oczywiście z odbiciem z nogi do tego tucked planche z wymachami nogą w tył. Może zadziała :D
  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#11
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

ZioluS długo dziennie katowałeś plancha? Ja Fronta, Backa robię 10/15 razy dziennie + Trening na dane partie, a tak to 5-8 pod plancha się przygotowuje :P To jest w formie smarowania gwintów oczywiście, ale jak fronta i backa opanuje to już plancha wezm w pełne obroty ;D


  • 0

#12
Snowenik

Snowenik

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 39 postów

ZioluS długo dziennie katowałeś plancha? Ja Fronta, Backa robię 10/15 razy dziennie + Trening na dane partie, a tak to 5-8 pod plancha się przygotowuje :P To jest w formie smarowania gwintów oczywiście, ale jak fronta i backa opanuje to już plancha wezm w pełne obroty ;D

Te smarowanie gwintow bez rozgrzewki to dobry pomysl? taki planche bez rozgrzewki czy front albo back, cos strzeli i co? chyba ze sie nie znam

 

chyba ze sie rozgrzewasz 10 15 razy dziennie :D


Użytkownik Snowenik edytował ten post 12 sierpnia 2015 - 14:02

  • 0

#13
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Znaczy wątpię by mi coś strzeliło, zawsze jak podchodzę do drążka, robię szybką rozgrzewkę, kilka wymachów rąk by je rozgrzać itd i przystępuje do działania, nie szarpie, nie bujam się, po prostu na spokojnie, cały czas kontroluje ruch.

Wisze, przeplatam nogi nad głową i wchodzę do back levera, przytrzymuje tak np. 10 sekund i wracam do fronta i z 15 sekund trzymam, nie czuje żeby miało mi się coś stać, a progres z czasem staje się większy ;p Co do plancha to robię po kilka pompek pod niego oraz pierwszą progresje próbuje trzymać po kilka sekund, kilkanaście.

Gorzej jak ktoś bardzo rzadko wykonuje dany element i w dodatku robi go gwałtownie bardzo szybko, bez wcześniejszych przygotowań może sobie coś naderwać, chwila moment i już coś boli, nie polecam :P


  • 0

#14
Snowenik

Snowenik

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 39 postów

Aa to spoczko,jak sie z glowa to robi to pewnie jest  ok ;p


Użytkownik Snowenik edytował ten post 12 sierpnia 2015 - 14:11

  • 0

#15
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

Bejek, dłużej trzymasz fronta od backa? 15 s to zarąbisty wynik, robisz pełnego fronta? Też się kiedyś słabo rozgrzewałem do wag i mi coś walnęło w łokciu przy robieniu backa i od tej pory często mam z nim (z łokciem) problem, także ja nie będę zachęcał do smarowania statyków, poza handstandem :D Do statyków bardziej nadadzą się metody typowo do statyków np Sommera lub Lowa.

 

Sorry za off topa ;)


Użytkownik Boski edytował ten post 12 sierpnia 2015 - 14:42

  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#16
ZioluS

ZioluS

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów
  • LokalizacjaDarłowo

@Bejek

Po każdym treningu katowałem planche na tyle ile miałem czasu i siły :D I teraz już nie robię bazy, tylko od razu po rozgrzewce przechodzę do planche, fronta itd.


  • 1

#17
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

 

Bejek, dłużej trzymasz fronta od backa? 15 s to zarąbisty wynik, robisz pełnego fronta? Też się kiedyś słabo rozgrzewałem do wag i mi coś walnęło w łokciu przy robieniu backa i od tej pory często mam z nim (z łokciem) problem, także ja nie będę zachęcał do smarowania statyków, poza handstandem :D Do statyków bardziej nadadzą się metody typowo do statyków np Sommera lub Lowa.

Znaczy fronta mogę utrzymać do 20 sekund, jedna noga prosta, druga zgięta w kolanie, a co do Back levera to waga zaawansowana tak z 30 sekund, 2 progresja, chwilami sobie prostuje nogi oraz robię negatywy (powoli się opuszczam). Fronta i backa trenuje od miesiąca, może półtorej więc jeszcze długa droga przede mną.

 

@Bejek

Po każdym treningu katowałem planche na tyle ile miałem czasu i siły :D I teraz już nie robię bazy, tylko od razu po rozgrzewce przechodzę do planche, fronta itd.

Mhm, a przed nie robiłeś? bo w sumie po treningu mało siły mogło Ci zostać, baza u Ciebie wyglądała w formie fbw? czy na splity dzieliłeś?

Nie no teraz to ja rozumiem, Umiesz zrobić full plancha, fronta, backa, flage, podciąganie na jednej ręce to samo wystarczy do przeprowadzenia treningu, wystarczy kuć na przemian, do tego zawsze można dodać hspu, dipy z obciążeniem czy podciąganie z obciążeniem, pistolety (na nogi), bieganie, pompki na jeden ręce oraz pompki eksplozywne lub muscle upy (coś na dynamikę, eksplozywność) i masz komplecik, nie musisz się bawić nie wiadomo czym ;p

Mam pytanie, czy Cie też palce na początku bolą? znaczy przygotowuje się do Plancha ale wage kuczną na palcach zrobić jeszcze nie mogę, z kolei przymierzam się do lsita na ziemi na palcach bo na dłoni czy pięści robię po 30 sekund i próbuje robić v sita ;d


  • 0

#18
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Mała wskazówka dotycząca backa - ciągnijcie ręce w stronę pośladków. Ważniejsza jest tu technika i siła rąk niż lędźwi. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#19
ZioluS

ZioluS

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów
  • LokalizacjaDarłowo

Wcześniej planche przed treningiem ogólnym robiłem tylko w szkole na WF-ie :D Prawda, po treningu mało siły miałem na planche dlatego ćwiczyłem coraz mniej bazy, żeby skupić się na planche. Baze robiłem codziennie taką samą: podciąganie, pompki, dipy, przysiady itp. czyli to co mi się chciało xD Nie pamiętam czy mnie palce na początku bolały, pamiętam, że zanim zacząłem ćwiczyć SW umiałem L-Sita na kciukach i palcach wskazujących i później też pompki na kciukach. Teraz bolą mnie palce tylko wtedy jak jednego dnia za dużo będę na nich ćwiczył.


  • 0

#20
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

L sita na kciukach, mój kolega tak by to ujął, "świr" ;D Szacun^^

 

Mała wskazówka dotycząca backa - ciągnijcie ręce w stronę pośladków. Ważniejsza jest tu technika i siła rąk niż lędźwi. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak jakbym chciał lekko się podciągnąć?;p Myślałem, że główną role odgrywają tu lędźwie, dzięki za info, skorzystam :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych