Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan wytrzymałościowy, proszę o wskazówki.

Plan trening pomoc wytrzymałość

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Robson

Robson

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów
  1. Wiek: 19
  2. Płeć: Mężczyzna
  3. Wzrost i waga: 80kg, 193cm, 15% BF
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat: Siłownia, bieganie, kalistenika
  5. Wszystkie kontuzje: Złamana ręka w okolicach łokcia, problemy z odcinkiem lędźwiowym
  6. Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy?: Tak
  7. Cel treningowy: wytrzymałość (ilość powtórzeń)
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi: Codziennie
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: Brak rozpisanej diety
  10. Plan treningowy stworzony przez Ciebie:

Poniedziałek:

-Podciąganie nachwytem 2s (12,10)
-Dipy 2s (12,10)
-Wznosy kolan w zwisie 2s (12,10)

 

Środa:

-Przysiady na jednej nodze 2s (12,10)
-Pike Push ups 2s (12,10)
-Odwrotne pompki 2s (16,14)

 

Piątek:
-Pompki 2s (18,16)
-Podciąganie podchwytem 2s (12,10)
-Wspięcia na palcach 2s (20,20)

 

T, R, T, R, T, R, T, R

 

Tempo: Staram się robić jak najwolniej 4,0,4

 

Przerwy pomiędzy seriami: 3-4 minuty

 

Progresja: Chcę co dwa tygodnie dokładać jedną serie. Dojść do 4 serii po 14 powtórzeń w każdej. Stosuję łatwe wersje ćwiczeń w których nie mogę zrobić 12 powtórzeń w wolnym tempie, dlatego po osiągnięciu tej progresji chciałbym zacząć od nowa z trudniejszymi wersjami ćwiczeń.

 

11.Na jakiej podstawie stworzyłeś/aś plan:

http://kalistenikapo...empo-powtórzeń/


  • 0

#2
Grzybu77

Grzybu77

    Never Give Up!

  • Bywalec
  • 428 postów
  • LokalizacjaPolska

Nie wygląda to jakoś najgorzej ale co do twojego tempa to raczej na wytrzymałość powinieneś haratać szybko te powtórzenia z idealną wręcz czystością techniczną w danym ćwiczeniu. Z resztą technika w każdym z nich powinna być dobra co najmniej :)

Ja na twoi miejscu zrobił by tak że ułożył bym z tego FBW z pompkami - przysiadami - mostkami - progresją pompek w staniu na rękach - podciągnięciami i wznosami.

Seri jak na początek od 1-2
Powtórzenia od 6-20

Wybierz sobie ćwiczenie średnio-trudne i ćwicz do 2 powtórzeń przed upadkiem mięśniowym. Wzrośnie wytrzymałość i trochę mięcha też wpadnie :)


  • 0

Zapraszam na mój blogo-dziennik treningowy : 


#3
Robson

Robson

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Dziękuję bardzo za odpowiedź, wezmę to pod uwagę. Tylko nie bardzo wiem o co chodzi z mostkami, jestem świeży w kalistenice i nigdy o tym nie czytałem.


  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Polecam zatem zerknąć do pigułki i do słownika ćwiczeń: http://kalistenikapo...łownik-ćwiczeń/

 

Mostek jest trzecim od góry ćwiczeniem. Poza tym rozłożenie ćwiczeń jak i częstotliwość jest w porządku, ale nie jestem pewny czy rozwiniesz wytrzymałość dwoma seriami po X powtórzeń. Chyba że będziesz manipulował przerwami między seriami i w ramach progresu skracał ich czas. Tempo ćwiczeń jak dla mnie trochę za wolne, polecałbym standardowe 2-1-2 albo nawet 1-1-1 (grunt żebyś miał kontrolę nad wykonywanym ruchem i wykonywał krótkie przerwy w górnej o dolnej fazie, nie trzeba robić ćwiczeń ze stoperem). Poza tym możesz dodać coś na core i odcinek lędźwiowy (np. wznosy nóg i mostki) o czym pisał już Grzybu.

 

Osobiście najbardziej preferuję drabiny jeśli chodzi o rozwój wytrzymałości, ale możesz też spróbować z tymi przerwami. Koniecznie też przeczytaj pigułkę wiedzy jeśli jeszcze jej nie doczytałeś.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Plan, trening, pomoc, wytrzymałość

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych