Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Street Workout - Droga do doskonałości.

Street workout kalistenika początkujący

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1
No_Pain_No_Gain

No_Pain_No_Gain

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Hej :)

 

Mam na imię Dawid. Mam 16 lat, 177 cm wzrostu, 73 kg.

 

Wcześniej ćwiczyłem według skazanego, chodziłem na mma, grałem w kosza. Było to dawno temu i wszystkie efekty jakie dzięki temu osiągnąłem zniknęły. 

 

Długo trwałem w stanie w którym przestałem dbać o siebie. Jednak dwa tygodnie temu uszkodziłem kolano. Czekam na zabieg który odbędzie się prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. W tym czasie uświadomiłem sobie że tęsknie za sportem, za czuciem siły w swoim organizmie. Dlatego postanowiłem zająć się street workout'em. Zawsze bardzo mi sie to podobało ale, nie oszukujmy się, przez moje lenistwo, robienie wszystkiego na od*****al, częste zmiany treningów nie mogłem nic osiągnąć. Postanowiłem to zmienić, a zapisywanie moich osiągnięć tutaj pomoże mi w jeszcze większym zmotywowaniu się.

 

Na początek postanowiłem że przez pierwsze min. dwa miesiące zajmę się podstawowymi ćwiczeniami w kalistenice. Będą to podciągnięcia, dipsy, pompki, wznosy nóg i przysiady.

 

Narazie moje treningi będą sie opierać na ćwiczeniach górnych partii ciała ze względu na to że moja noga przez jeszcze dwa, trzy tygodnie będzie niezdatna do treningów.

 

Będę wrzucał tu moje treningi, przemyślenia, muzyke itp itd. Jeśli wam się spodoba to czytajcie, oglądajcie, komentujcie. Jeżeli ktoś zauważy ze robie coś źle, czy ma jakąś rade to bardzo chętnie tego wysłucham :D

 

Na dzisiaj to wszystko :D


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Cześć Dawid

 

Wrzuć swój schemat treningowy i napisz co jest konkretnie Twoim celem. Poza tym życzę powodzenia i wytrwałości, będę tu nieraz zaglądał ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
No_Pain_No_Gain

No_Pain_No_Gain

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Siemka xD 

 

Po długich poszukiwaniach, przemyśleniach itp postanowiłem że przygode z SW zacznę sobie od takiego treningu :

 

Poniedziałek

  • Biceps i Plecy

    • Podciąganie szerokim nachwytem - 2x

    • Podciąganie wąskim nachwytem - 2x

    • Podciąganie wąskim podchwytem - 2x

  • Klatka, Triceps i Barki

    • Pompki - 1x

    • Dipsy na poręczach - 2x

    • Pike Push-Ups - 2x

    • Daimond Push Up - 1x

    • Pompki szerokie - 1x

  • Brzuch

    • Wznosy nóg w zwisie (ewentualnie wznosy kolan do klatki piersiowej) - 2x

    • Wznosy nóg do L-Sit z przytrzymaniem 2 sek - 2x

    • Wycieraczki - 2x

Piątek

  • Biceps i Plecy

    • Podciąganie szerokim nachwytem - 2x

    • Podciąganie wąskim nachwytem - 2x

    • Podciąganie wąskim podchwytem - 2x

  • Klatka, Triceps i Barki

    • Pompki - 1x

    • Dipsy na poręczach - 2x

    • Pike Push-Ups - 2x

    • Daimond Push Up - 1x

    • Pompki szerokie - 1x

  • Brzuch

    • Wznosy nóg w zwisie (ewentualnie wznosy kolan do klatki piersiowej)- 2x

    • Wznosy nóg do L-Sit z przytrzymaniem 2 sek - 2x

    • Wycieraczki - 2x

  • Nogi

    • Przysiady na jednej nodze (ewentualnie półprzysiady na jednej nodze) - 3x

    • Wskoki na murek (45cm) - 3x

 

Plus do tego w środy trening siły chwytu ze skazanego 2.

 

Termin mojej operacji to 30 Marca, więc do tego czasu, i pozniej pewnie z miesiąc, nie będę ćwiczył nóg.

Zmienie także ciwczenia na brzuch na takie w których nie używam nóg, nie musze ich zginac i prostowac itp.

 

Wiem że nogi są bardzo ważne i powinno się je ćwiczyc i mam taki zamiar ale teraz nie ma takiej opcji, a wole ćwiczyc chociaz góre ciała, niz nie robic nic :D

 

Plan ten jest żywcem wzięty z tego artykułu : http://workout-polsk...-Street-Workout

 

w piątek pierwszy raz będę nim ćwiczył,  po kilku treningach jak juz poznam jak moje ciało na niego reaguje pewnie zmienie to i owo. 

 

Wydaje mi się że jest to w miarę dobry pomysł na rozpoczęcie kariery w SW.

 

Do piątku ! xD


  • 0

#4
No_Pain_No_Gain

No_Pain_No_Gain

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Pablo1 co do mojego celu.. Hm tak właściwie cieżko jest mi określić jeden głowny. Chciałbym dojść do poziomu w którym będę mógł robić sobie dechy, muscle-up'y itp. Chce podnieść atletyczność mojego ciała, stać sie silniejszym wytrzymalszym. Na początek na pewno chce zwiększyć sobie ilośc powtórzeń w tych bazowych ćwiczeniach typu podciąganie pompki itd, pozniej przechodzic do coraz to cięższych wersji tych ćwiczen, dodawać nowe jak np pompki w staniu na rękach itp. Chciałbym osiągnąć poziom jak np

 

Doskonale wiem ze to wymaga dużo pracy i dużo czasu. Nie licze na to ze zrobie to w dwa czy trzy miesiące. Kiedy pierwszy raz obejrzałem filmy Hannibala, Franka Medrano tak bardzo spodobało mi się to co robią że obiecałem sobie że kiedys też będę tak mógł. Zacząłem ćwiczyc według skazanego, były fajne efekty ale skusiłem się na siłownie.. Chodziłem kilka miesięcy, ale nie sprawiało mi to przyjemności, nie podobało mi się. Więc przestałem ćwiczyć. Na ponad rok. Dużo się działo w tedy w moim życiu. Teraz, tak jak pisałem wyżej podczas tej przymusowej odsiadki na kanapie uświadomiłem sobie ze bardzo brakuje mi tego brakuje, więc postanowiłem wrócić do korzeni- Street workout'u. Tylko nie umiem znaleśc jasnych podpowiedzi jak osiągnąć to co Ci faceci. Dlatego moje cele, mój trening może nie być zbyt dobry dlatego że dopiero się uczę co jest dobre a co nie. Jeśli przeczytałes ten moj plan, to co napisałem tutaj i  cos jest nie tak to chętnie tego wysłucham xD Sory że taka wyje**na odp ale dużo do pisania było :D


  • 0

#5
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Jeśli dopiero zaczynasz treningi to może lepszym pomysłem byłoby wykonywanie obwodów niż planu push/pull/leg. Nawet jeśli chcesz zacząć ćwiczyć aktualnym planem to odrzuciłbym niektóre ćwiczenia, przykładowo podciąganie wąskim nachwytem, pompki i pompki szerokie ( robisz już pompki wąskie, dipy i pike push ups więc nie ma potrzeby robić jakichkolwiek innych odmian ). Oczywiście mam też pewne zastrzeżenia co do ilości serii i powtórzeń, musisz ustalić sobie konkretny cel aby sprecyzować ich liczbę.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#6
No_Pain_No_Gain

No_Pain_No_Gain

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Doradź mi, jeśli chce zacząć ćwiczyć SW zeby po np roku być w stanie robić to co na tym filmiku do góry to na co mój plan powinien być nastawiony. Czy ma być to plan na zwiększanie siły, czy wytrzymałości ? Powiem tak. Przeczytałem pigułke wiedzy, dużo artykułów o przeróżnych treningach. Przerobiłem Skazanego, Lafaya. I kompletnie nie wiem co wybrać. Chce zacząć ćwiczyć SW i po odpowiednim czasie być w tym dobry. Jeżeli miałbyś zacząć od zera i dojść do perfekcji w SW od czego byś zaczął ? Jaki plan ? Na co nastawiony ? Bo naprawde nie potrafie znalesc konkretnych porad na ten temat


  • 0

#7
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Zacznij od podstaw, czyli przygotowania ciała do wysiłku. Nie tylko mięśni, ale również stawów i tkanek łącznych. Jeśli wcześniej przez pewien czas przerabiałeś różne schematy to można założyć że ten etap masz już za sobą. W przeciwnym razie organizm szybko da Ci znać podczas treningów że coś jest nie tak ;)

 

Cóż, chłopak na filmiku skupił się na podciągnięciach eksplozywnych i kilku ćwiczeniach statycznych wymagających pewnej siły. Najlepiej byłoby gdybyś wykonywał pompki, podciąganie i przysiady progresywnie z naciskiem na rozwój siły ( przykładowo schematem 5x5 ). Dodawaj do tych ćwiczeń obciążenie/ wykonuj coraz trudniejsze warianty itd. Oprócz tego przydałoby się poćwiczyć coś pod pozycje statyczne ( powyższe ćwiczenia zbudują niezbędne fundamenty siłowe do rozpoczęcia zabawy z pozycjami statycznymi, ale bez specjalnego treningu pod konkretne statyki - front lever, back lever etc. - się nie obejdzie ). Przejrzyj forum, znajdziesz pewien artykuł inspirowany treningiem gimnastyków i tym właśnie treningiem powinieneś opanować to co chłopak z filmiku. Dodatkowo wykonywanie progresywnie podciągnięć zapewni siłę maksymalną, która przybliży Cię do podciągnięć jednorącz ( jak również wzmocni chwyt do różnych innych ćwiczeń jednorącz, jak np. wznosy nóg jednorącz również przedstawione przez tego chłopaka ). Poza tym należałoby wykonywać osobne sesje na trening siły eksplozywnej, aby ułatwić sobie opanowanie Muscle Upa, podciągnięć z klaskaniem itd. Jednakże najpierw skup się na sile maksymalnej, a po pewnym czasie dopiero przejdź do treningu siły eksplozywnej gdyż obciąża on w dużym stopniu stawy, więc musisz je mieć przygotowane do takiego wysiłku. Różne tutoriale pod MU znajdziesz na forum jak i w internecie. Po pewnym czasie treningów nakierowanych na siłę maksymalną wdrąż do swojego planu treningi na siłę eksplozywną ( przykładowo jeden tydzień jedziesz 5x5 pompki, podciąganie, przysiady a drugi tydzień wykonujesz te ćwiczenia eksplozywnie z zachowaniem odpowiedniej ilości serii i powtórzeń, która zależy od danego schematu - obejrzyj parę tutoriali odnośnie MU to załapiesz o co mi chodzi ). Jest to trening blokowy i pomaga on połączyć trenowanie różnych aspektów treningu.

 

Oczywiście warto też żebyś zainteresował się resetami, które nie spowodują przetrenowania a stymulują układ przedsionkowy i pomagają w przesuwaniu granic własnych możliwości. Na forum jest pełno artykułów autorstwa Luko, poczytaj sobie ;)

 

Taki byłby mój przepis na sukces w tym przypadku, oczywiście napisałem to dosyć ogólnikowo więc musisz się dodatkowo dokształcić w tym temacie czytając odpowiednie artykuły na forum i nie tylko. 

 

Tak na marginesie to nie wzoruj się na chłopakach z Bar Brothers czy innych tego typu zgrupowań. Nie wykonują oni wszystkich ćwiczeń czysto technicznie, a poza tym zawsze jestem sceptycznie nastawiony do filmików typu "Niesamowita metamorfoza w 12 miesięcy". Prosty przykład z wysłanego przez Ciebie filmiku: na jednym ujęciu zdjęcie zostało zrobione w kiepskim świetle z ogólną rezygnacją wymalowaną na twarzy chłopaka. Na drugim zostało ono zrobione w odpowiednim świetle, dodatkowo chłopak wysmarował się jakimś olejkiem aby lepiej było widać mięśnie - widać to na pierwszy rzut oka. Samo opanowanie tego co on w jeden rok jest możliwe, ale na pewno bardzo trudne - zapewne on miał pełno znajomych o dużo większej wiedzy od niego i mogli go stosownie nakierować. Ty musisz być trenerem samego siebie. Reasumując nie nakładaj sobie określonych limitów czasowych na dojście do celu a skup się bardziej na chwili bieżącej i ciesz się chwilą ;)


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#8
No_Pain_No_Gain

No_Pain_No_Gain

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Wielkie dzięki :)) Postaram się to dobrze ogarnąć :D


  • 0

#9
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Poniżej podeślę Ci kilka linków od których warto byłoby zacząć dokształcanie się w tym zakresie, ale ostrzegam że możesz sobie zrobić wodę z mózgu więc przyswajaj te informacje stopniowo i szczegółowo przestudiuj każdy z artykułów. W razie wątpliwości oczywiście pytaj. 

 

Trening 5x5 nakierowany na rozwój siły maksymalnej: http://kalistenikapo...na-wzrost-siły/

 

Trening siły eksplozywnej: http://kalistenikapo...wszechstronnym/

 

 pigułka wiedzy: http://kalistenikapo...cznej-mądrości/

 

Zapoznaj się szczególnie z punktem 18 i 19, ale namawiam do przeczytania całej ;)


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#10
No_Pain_No_Gain

No_Pain_No_Gain

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Dzięki :)

 

Mam jedno pytanie.

 

Trafiłem na ten artykuł http://kalistenikapo...odki-przykłady/

 

Czy twoim zdaniem to również jest dobre rozwiązanie aby zacząć ćwiczyc sw ? 


  • 0

#11
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Oczywiście. Sam często linkuje ten program innym ludziom, którzy dopiero zaczynają swoją karierę sportową ;)


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#12
No_Pain_No_Gain

No_Pain_No_Gain

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Dzięki :D

 

Więc po zabiegu zaczynam ćwiczyć według tego artykułu. Teraz przez ponad miesiąc nie będę mógł wykonywać tego treningu bo wiadomo nogi mam unieruchomione,  a bez nich takich obwodów robić się nie da. Myślisz ze przez ten czas przed no i po operacji mogę po prostu robić jakis trening na samą góre ciała czy po prostu odpuscić i poczekać aż noga będzie juz sprawna ?


  • 0

#13
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Możesz wykonywać ćwiczenia na górę ciała i ewentualnie jakieś delikatne ćwiczenia na nogi ( rocking albo chociaż spacery w miarę możliwości ). Potem stopniowo zacznij sobie podkręcać intensywność, tylko z tym nie przesadź żebyś nie potrzebował następnej operacji ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Street workout, kalistenika, początkujący

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych