Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

jaki plan jak czesto

jaki plan jak czesto

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
fibi

fibi

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Witam!

Chciałem zacząć (staż 6mies. rok temu) treningi na siłowni jako ze w domu nie mam warunków i tutaj rodzą się pytania:

1. Dni treningowe to wtorek, sroda, piatek - czy przy takim rozkładzie dni trening 5x5 czy ACT sie sprawdzi? 

2. Jestem dość "zastany" wiec ACT na te pierwsze 8 tyg będzie lepszy? Czy w ogóle inny?

3. Słyszałem ze martwy ciag dla amatora to nie jest dobry pomysł - ponoć lepsze jest wiosłowanie sztangą w opadzie. Co o tym sadzicie?


  • 0

#2
Yarpen

Yarpen

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 81 postów

Jeśli chcesz robić martwy ciąg ,to musi Cie ktoś dobrze nauczyć go robić ,bo inaczej poważnie możesz sobie popsuć stawy . Jest to dobre ćwiczenie nawet dla osoby początkującej ,tylko musisz umieć je poprawnie wykonywać. Wiosłowanie sztangą angażuje bardziej szersze mięśnie grzbietu , natomiast martwy dolne .


  • 0

#3
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

5x5 będzie w porządku, możesz nim trenować nawet codziennie zostawiając sobie minimum jeden dzień wolnego. W martwym ciągu niesamowicie ważna jest technika, obejrzyj kilka filmików w necie od sprawdzonych kanałów, poczytaj trochę o tym.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#4
fibi

fibi

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

5x5 bardzo mi sie spodobał w swej prostocie - tylko najpierw zrobić 5serii bez obciążenia czy trzymać sie procentów?

Martwy próbowałem robić ale własnie techniki brakowało i np brakowało zakresu ruchu bo trzymaly mm kulszowo-goleniowe


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jaki, plan, jak, czesto

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych