Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan treningowy początkującego do oceny [masa + siła]

trening początkującego kalistenika trening na drążkach

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#21
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Powtarzam o tych warzywach, bo sam jadlem ich malo. Od jakis 2 miesiecy staram siecraz na dwa dni zjesc 750g warzyw na patelnii, codziennie jem pomidory, ogorki. Gdy jestem znudzony i mam ochote cos przegryzc przed wieczornym filmem to obieram sobie 3 ogorki i kroje w drobna kostke. Okolo 2 lyzki jogurtu naturalnego z odrobina soli i malutkim widelczykiem wcinam przez pol godziny.

:)

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#22
pk187

pk187

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 120 postów

Dokładnie jak pisze Powadzi, za mało warzyw. :) Co Ci szkodzi zjeść np. całego pomidora albo kilka rzodkiewek na drugie śniadanie, kolację, przekąskę itp. :)

 

Po treningu natomiast bardzo ważne są WĘGLOWODANY, a u Ciebie ich nie widzę, wywaliłbym to białko. W ciągu dwóch godzin po treningu najlepiej jest zjeść 1g na kg masy ciała węgli oraz około 15-25g białka, aby przyspieszyć regenerację i pobudzić mięśnie do wzrostu. Świetnym posiłkiem będą np. 2 banany i 500ml maślanki, kefiru, mleka, co wolisz, albo jakiś koktajl mleczny czy suszone owoce i orzechy, bardzo dużo możliwości. :)

 

Do tego za mało węgli ogólnie, dodaj sobie do swojego menu surowe soki owocowe i warzywne z marwitu. Są w każdym markecie. Świetne źródło węgli, w butelce 250ml masz zamknięte jakieś 30g, o ile dobrze pamiętam. Świetne też są oczywiście owoce świeże jak i suszone (morele, daktyle, figi, rodzynki, śliwki, żurawina, jagody goji.....)

 

No i moim zdaniem ciut za dużo tłuszczy, ale to już sam musisz na sobie obadać czy to będzie działało, ja bym się trzymał 90-100g. :)


  • 0

#23
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

z tłuszczem jest tak, że jak ci nie siądą to zmniejsz je na rzecz węgli i będzie grało


  • 0

...


#24
aames

aames

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 19 postów
  • LokalizacjaDublin

OK, biorąc pod uwagę Wasze sugestie wyszło mi coś takiego. Lepiej?
Zmniejszyłem tłuszcze i zwiększyłem węgle. Niestety kalorie trochę skoczyły do góry, ale mam nadzieję że to nie problem.

 

Białko (suplement) chciałbym brać jedynie wtedy jeśli okaże się, że w ciągu dnia nie udało mi się go dostarczyć w odpowiedniej ilości.

dieta_3300.png


  • 0

#25
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Ogorka zjedz rano, a pomidora wieczorem lub odwrotnie. Nie pamietam juz jakie witaminy czy mineraly za to odpowiadaja, ale pomidor nie lubi sie z ogorkiem. Jedzac to i to jednoczesnie, to tak nie zjadlbys prawie nic jesli chodzi o wartosci odzywcze w postaci witamin.

Sa teorie, ze zoladek jest w stanie oddzielnie trawic ogorka i pomidora i jakis enzym laczy ponownie wartosci z obu warzyw, ale po co kombinowac :)



Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#26
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

jedz dużo warzyw i owoców jak mówią koledzy

 

olej teorie... jedz warzywa jakie co podejdą, połączenie pomidora i górka sprawia tylko tyle, ze mniej wit. C otrzymasz... mało to istotne jak będziesz jadł inne owoce i warzywa

 

takie teorie to tylko dla naukowców są i nijak się nie mają do normalnego życia

 

ja jem ok. 1 kg warzyw i owoców w ciągu dnia (w nosie mam co z czym)

 

 

 

po treningu zjedz zawsze banana lub duże jabłko i jakiś jogurt lub kefir a potem już normalny posiłek jak ci tam wychodzi

chyba, ze trenujesz przed posiłkiem i zjadasz go zaraz po treningu

 

 

tego banana i jogurtu nie musisz nawet wliczać - po treningu wszystko wchłonie natychmiast organizm


  • 1

...


#27
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Sa teorie, ze zoladek jest w stanie oddzielnie trawic ogorka i pomidora i jakis enzym laczy ponownie wartosci z obu warzyw, ale po co kombinowac :)

 

Zacytuję siebie z innego forum: Nie powinno się łączyć ogórka z pomidorem (ani innymi produktami bogatymi w witaminę C), ponieważ ogór zawiera enzym askorbinowy, który niszczy witaminkę C. Nawet jedna kropla potrafi "zniszczyć" duże ilości soku pomidorowego (litr albo i więcej - nie pamiętam teraz)  Ale tak jak piszesz - podobno nasz organizm potrafi odzyskać tę witaminę. Ja tam wolę nie ryzykować :)

 

Świetne też są oczywiście owoce świeże jak i suszone (morele, daktyle, figi, rodzynki, śliwki, żurawina, jagody goji.....)

 

Z tymi suszonymi to bym uważał, bo często są z dodatkiem syropu glukozowego. A jagody goji podobno nie są tak wartościowe jak wiele osób sądzi. A ich mityczne właściwości to już w ogóle wymysł marketingowy jakiegoś sprytnego importera.


  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#28
pk187

pk187

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 120 postów

 

Z tymi suszonymi to bym uważał, bo często są z dodatkiem syropu glukozowego. A jagody goji podobno nie są tak wartościowe jak wiele osób sądzi. A ich mityczne właściwości to już w ogóle wymysł marketingowy jakiegoś sprytnego importera.

Dlatego warto czytać etykiety, można kupić takie bez tych 'dodatków'. Można też ususzyć w piekarniku swoje, ja tak zrobiłem ze śliwkami i są super. A z jagodami goji to nie wiem jak jest, po prostu je wymieniłem, a na pewno jakieś ziarenko prawdy jest w tych ich właściwościach.


  • 0

#29
aames

aames

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 19 postów
  • LokalizacjaDublin

Panowie, jeszcze Was pomęczę:)
Dręczy mnie jedno pytanie - co z dniami nietreningowymi?
To znaczy zdaję sobie sprawę, że mięśnie budowane są przede wszystkim gdy się regenerujemy i wtedy na pewno dodatkowe kalorie się przydadzą, ale co w sytuacji gdy np. trenuję pn i czw, a w resztę dni mam względny spokój (rower + ewentualna sesja na brzuch i grzbiet)?

Jeśli pominiemy dni bezpośrednio po treningu, to i tak zostają 3 pozostałe dni. Nie jest to coś co spędza mi sen z powiek, ale dobrze byłoby wiedzieć czy powinienem delikatnie przyciąć kalorie, czy jednak nie?

 

Udanego weekendu!


  • 0

#30
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Oczywiscie, ze nie!

Organizm potrzebuje kalorii i makroskladnikow caly czas. Nie tylko przed czy po treningu.
Miesnie odbudowuja sie podczas regeneracji, a nie podczas czy zaraz po treningu.

Glikogen w skrajnych przypadkach odbudowuje sie do 7dni.
Nie da sie zjesc 1000g wegli i miec to na 3dni regeneracji wegli. Organizm przetrawi to, a nadmiar odlozy na zaś w postaci tkanki tluszczowej.

Dodatkowo w dzien treningowy nadmiar kcal bedzie najprawdopodobniej spalony przy wysilku, a w dni nietreningowe bedzie nadwyzka na odbudowe.

Sa tez teorie, ze w bilans mozna liczyc w skali tygodnia, czy nawet miesiaca, a nie w konkretne dni.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#31
aames

aames

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 19 postów
  • LokalizacjaDublin

Dzięki. Potwierdziłeś zatem moje mgliste przypuszczenie, że powinienem trzymać dietę cały czas. Pozdrawiam!


  • 0

#32
aames

aames

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 19 postów
  • LokalizacjaDublin

Może to głupie pytanie, ale jak zaobserwować czy wszystko idzie w dobrym kierunku i ile dać sobie na to czasu? Widzę, że przy tej diecie waga rośnie, ale pytanie czy rosną mięśnie czy jednak zalewam się tłuszczem? Powinienem kontrolować obwody, mierzyć pas?
Domyślam się, że metabolizm musi ponownie wejśc na inne obroty i pytanie ile czasu to może zająć. Nie chcę wykonywać żadnych pochopnych ruchów, ale też nie przegapić czegoś.
Sorry, że marudzę ale ostatnie 4 miesiące ostro walczyłem żeby zgubić zbęde 10kg i nie chciałbym efektu jojo:/


  • 0

#33
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Rob zdjecia. To tak na prawde najszybsze z mozliwych rozwiazan. Wtedy mozesz kontrolowac wyglad.

Oczywiscie obwody rowniez duzo powiedza, ale trudno orzec ,czy to fat czy miesien.

Fajnym rozwiazaniem jest tez faldomierz. Za kilkanascie pln do kupienia w aptece lub allegro.

Laczac te 3 metody masz 99% szans, ze wylapiesz kierunek zmian

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#34
aames

aames

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 19 postów
  • LokalizacjaDublin

Odzywam się by dać znać jak mi idzie. Zacznę od tego, że nieco zmodyfikowałem trening i teraz wygląda on następująco (może komuś się to przyda):
 

DZIEŃ A (poniedziałek)
podciąganie nachwytem na szerokość barków – 5 x max
(tutaj póki co wychodzi mi coś na kształt drabin, bo nie potrafię sie jeszcze podciągnąć 5x5, w praktyce to 5,4,3,2,2)

 
pike pushups 5 x max
(tutaj robie 5x10, a progres planuję poprzez unoszenie nóg, np. przy ścianie, drzewie, drążku)

 
ugięcia ramion na drążku 5 x max
(robiłem 5x8, ale ostatnio się nagrałem i okazało sie, że nie schodzę wystarczająco nisko  - poprawiłem ten element i wyszło, że 6 to mój max, przy czym w ostatniej serii robie już tylko 4 powtórzenia - staram sie jednak schodzić tak by kąt w stawie łokciowym był co najmniej 90st)

 
wznosy nóg do drążka (tutaj robie na przemiennie z poziomkami, 5x6 - dodatkowo brzuch trenuję również w dni nietreningowe)
 
podciąganie nachwytem na szerokość barków – negatywy - 5 x 30sekund (bardzo wolno)
 
obowiązkowo nogi, czyli różnie - pistolety, dynamiczne wyskoki w górę, wykroki - generalnie tak by dać sobie w kość:)
 
DZIEŃ B (czwartek)
podciąganie nachwytem na szerokość barków – 5 x max
(za namową kolegi zmieniłem podchwyt na nachwyt dlatego że jest to jednak dużo lepiej rozwijające ćwiczenie, angażuje więcej mięśni, w tym również biceps)

 
pompki diamentowe – 5 x 10
 
pompki szeroko z dłońmi ustawionymi 45stopni - 5 x 10
(tutaj powoli musze myśleć o zamienniku bo te dyszki wchodzą coraz lepiej, póki co utrudniam sobie robiąc ćwiczenie na jakimś pochyłym odcinku mojej parkowej ścieżki)

 
australian pullups (podciąganie pod drążek) - 5 x 8
 
wznosy nóg w zwisie –5 x 6
(tak jak poprzednio na przemiennie z poziomkami)

nogi x 5 (różne ćwiczenia)

DZIEŃ C
Czyli u mnie sobota, gdzie nie robię jakiegoś konkretnego treningu. Wrzucam tu brzuszki, naukę stania na rękach, jakieś zabawy na drążku. Kompletny relaks.
 
Generalnie jest progres zarówno siły jak i masy i póki co nie planuję jakichś większych zmian. Na treningach czuję dobrze, choć łapy puchną:) Nie odczuwam jednak przemęczenia, co według mnie świadczy o tym, że trening jest calkiem dobrze zrównoważony.

Mam jednak pytanie do Was - czy warto co 4-5 tygodni zrobić sobie luźniejszy tydzień, schodząc np. do 50% obciążenia? Czytałem, że takie przerwy regeneracyjne dobrze robią, ale nie wiem czy w takim schemacie jak mój też się sprawdzą i czy w ogóle są potrzebne?

Pozdrawiam!

  • 0

#35
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Ja mam srednio raz na poltora miesiaca problem z plecami i jestem uziemiony na tydzien.

Po powrocie do treningow czuje sie 2x silniejszy i zregenerowany. Mi taka przerwa pomaga

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trening początkującego, kalistenika, trening na drążkach

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych