Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

„Nie rezygnuj z celu, bo osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.”


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
527 odpowiedzi w tym temacie

#381
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Hahaha "targam kettla" hahaha :)

Nagraj cos jak mozesz z wco tajną kamerka

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#382
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

:D

 

Lubię mojego kettla!

 

Wśrodę miałam chwilę na siłowni. Pstanowiłam zrobić dipy 5 x 5 (tylko trochę poniżej kąta 90')

5, 5, 5, 4, 2

Dla równowagi kilka podciągnięć i szerokie negatywy - jakie trudne jest podciąganie szerokim nachwytem!! Negatywy tylko 3 x 3

N sit x 5 (kilka sekund)

wznosy NN 5 x 3

Stanie na rękachprzy ścianie - tu nie liczę czasu

 

W czwartek odpoczywałam (tzn tylko pilates) i raz stanęłam sobie na rękach przodem do drabinek i próbowałam wyciągać w górę nogi na zmianę.

 

Dzisiaj tylko 35 min w siłowni. Nie chciałam się forsować przed jutrem, więc postanowiłam na spokojnie się pobawić. Najpierw stanie na rękach i głowie- coś zaczyna mitam świtać, niedługo się nauczę stawać. Daję sobie 3 miesiące na ogarnięcie tego tematu.

Dipy na poręczach z użyciem taśmy elastycznej w super pełnym zakresie ruchu x 8

Podciąganie szerokim nachwytem na maszynie, na której można sobie odjąć wagi - musiałam odjąć 50 kilo, żeby zrobić 8 czystych powtórzeń!

Ze ściągniętymi w dół barkami i napiętym całym ciałem.

Wznosy nóg prostych x 8

To wszystko jako obwód powtórzony 3 razy

A potem na zmianę:

ab wheel x 10

goblet squat + 18 kg x 8

też po 3 serie.

I musiałam lecieć na następne zajęcia.

 

 

W piątki i środy zawsze jestem po pilatesie (9:00 - 10:00), a następne zajęcia mam i 11:00 w pobliżu, ztego powodu na siłowni jestem tak krótko.

 

Synek jednak nie dostał się do przedszkola w tym roku, więc ciężko mi będzie zwiększyć objętość treningów.

 

Zaczynam marzyć o runmaggedonie... Muszę tylko nauczyć się biegać,a nie mam na to czasu.

 

Jutro jadę do Wrocławia i na pewno opiszę na forum, jak było, W sumie na wszystkich szkoleniach, w których uczestniczyłam, można było całkiem jawnie kręcić filmy i robić zdjęcia, więc nie mam zamiaru robić tego z przyczajki :) W jakim dziale napisać sprawozdanie ze szkolenia? Bo może ktoś jeszcze byłby zainteresowany udziałem, a nie zagląda w mój dziennik.


  • 0

#383
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Mozesz podrzucic do mnie i wstawie na glowna to sprawozdanie :)

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#384
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny
Ok! : )
  • 0

#385
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Chętnie poczytałbym czego na takim szkoleniu uczą i jakie tematy zostały poruszone, więc sprawozdanie jak najbardziej mile widziane ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#386
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Wysłałam krótki opis @Powadzi : )

 

Na bieżąco będę zmieniać swoją technikę na lepsze. Dziś jeszcze nie do końca odpoczęłam po Wrocławiu, więc tylko headstand - dokładna rozgrzewka dłoni i nadgarstków, ćwiczenia sylwetki w leżeniu przodem, kilka razy stanie na rękach przy ścianie, nieznaczna zmiana ułożenia głowy (nie czubkiem, tylko bliżej czoła) - i nie potrzebuję już ściany, żeby czuć się pewnie w staniu na rękach! Nagrałam chyba z piętnastą próbę, więc mnie buja, ale musiałam : ) Czyli porady dot. pozycji odwróconych jak najbardziej na plus :D

 


  • 0

#387
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Dzisiaj core:

w zwisie na drążku wznosy nn ugiętych, wyprost i opust x 10

wycieraczki w leżeniu tyłem x 10 (20)

ab wheel z przytrzymaniem w dole x 10

side plank 30 s każda strona

pilates swan dive (kołyska na brzuchu) x 10

 

Wszystko x 4 bez przerw między ćwiczeniami, między obwodami 2 - 3 minuty


  • 0

#388
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Po sobotnim szkoleniu przemyślałam sobie swoje treningi i doszłam do wniosku, że muszę się poważnie wziąć do roboty. Za dużo się bawię. Chciałabym się już bawić na wyższym poziomie.

 

Cele zostają: podciągnięcia i dipy pod muscle up oraz poziomka i wycieraczki w zwisie na drążku. No i wolne staniena rękach.

Żeby osiągnąć te cele, potrzebuję wzmocnić przedramiona i dłonie - to jest w tym momencie moje najsłabsze ogniwo.

 

Przed każdym treningiem robię solidną rozgrzewkę i ćwiczenia dłoni. Zajmuje mi to do 10 minut, ale różnica jest odczuwalna - chwyt dłużej trzyma. 

 

Na szkoleniu podkreślano, jak ważny jest  w kalistenice trening izometryczny i negatywna faza ruchu. Na tym się głównie buduje siłę. Mam zamiar zrobić krok w tył w niektórych ćwiczeniach, fbw robić tylko z kettlem raz w tygodniu, a tak to dzielić na push/pull i sylwetki. Nogi będą z kettlem, do tego rower.

 

Poniedziałki w domu - push/pull - różne rodzaje pompek (większość ułatwiona - ręce wyżej), podciąganie do poziomu itp- taki łagodny początek tygodnia.

Wtorki w domu - core

Środy w siłowni - push (poręcze do dipów!)

Czwartki - core albo sylwetki pod handstand (chociaż ciągle w sumie i tak to robię gdzie się da)

Piątki w siłowni - pull

Soboty - kettle

Niedziele wolne.

 

Spróbuję tak do końca tego i jeszcze dwa tygodnie, a potem być może wskoczy urlop, w każdym razie poluzuję.

 

Dzisiaj wyjątkowo miałam godzinę w siłowni i trenowałam podciąganie.

 

Podc. nachwyt x 4

Podc. podchwyt x 3 (krótka przerwa)

Podc. chwytem neutralnym x 4

 

Wzięłam gumę odciążeniową i zrobiłam jeszcze 8 serii po 6 powt podciągania nachwytem z przerwami 2 minuty.

 

Na koniec dipy 5, 4, 4

 

Na koniec 10 minut rolowania powięzi na przedramionach - bo pompa. 

 

Aha, w przerwach stawałam na rękach. 


  • 0

#389
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny
Dzisiaj
dipy 3 x 3
Potem z gumą odciążeniową 8 serii po 6 powt z przerwą 1 min.

Stanie na głowie.
  • 0

#390
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Wczoraj tylko trochę mobilizacji, za to w pracy pilates średniozaawansowany, więc mogę go zaliczyć jako delikatny trening core.

 

Dzisiaj podciąganie 4, 3 nachwytem (przerwa 3 min) i 4 x podchwytem (To nie są maksy, mogłabym wycisnąć jeszcze 1- 2 powt)

Potem nachwyt z gumą odciążeniową 8 serii po 6 (przerwa 2 min). Trudne są dopiero ostatnie 2 powtórzenia, więc zwalniam i przytrzymuję wtedy.

 

Do tego podciąganie do poziomu 6 serii po 6 powt, przerwa 1 minuta.


  • 0

#391
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Całkiem sporo tego robisz ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#392
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny
Zawzięłam się jak jasna cholera :lol:
  • 0

#393
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Rzadko mam zły nastrój, ale kiedyś trzeba, i dzisiaj był właśnie taki dzień. Nie chciało mi się nic wymyślać, ale bardzo chciałam potarmosić tego kettla :D Więc znalazłam jakiś fitness blender z kettlem. Wytrzymałam do połowy, i to tylko dla tego, że wcześniej przypomniałam sobie dobrą technikę. Po połowie (to był 40 min workout) zaczęły się izolowane ćwicznenia z kettlem i abs - crunche i uznałam, że dosyć tej zabawy, więc zakończyłam robiąc 5 x 10 front squatów.

 

Przynajmniej wyszłam poza aeroby.


  • 0

#394
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Potrzebowałam jednak dwóch dni na regenerację, więc dziś delikatnie zaczynam tydzień. Mobilizacje, ćwicznia dłoni, pompki różne 5 seriipo10 i podciąganie do poziomu 5 serii po 10. Powoli i technicznie, a to podciąganie to z ugiętymi kolanami :/

 

Jest jeszcze kwestia diety - od kilku miesięcy próbuję się trzymać lchf, ale miewam wzloty i upadki. Jak się pilnuję,to czuję się świetnie, ale przychodzą jakieś święta albo spotkania rodzinne i się łamię. Potem znowu się przestawiam, co nie jest przyjemne - już trzeci raz. Bardzo to przypomina rzucanie fajek - też rzucałam wiele razy, zanim udało się na dobre. Tym razem przemyślałam wszystko i przygotowałam się lepiej. Jestem też bardzo zmotywowana. A najlepiej mnie motywuje wypisywanie tutaj. Więc będę też pisać trochę o jedzeniu.

 

Mam spadek mocy w związku ze zmianą paliwa, za 2 - 3 dni powinnam mieć więcej siły. Stosuję teraz BCAA, żeby ochronić mięśnie, chociaż nie jestem pewna, czy to dobry pomysł. Mam to w domu z dawnych czasów.

 

śniadanie jogurt grecki z mieszanką orzechów i pestek

2 śniadanie jabłko, kilka łyżeczek masła

obiad pół brokuła z mozzarellą, karkówka

kolacja jajka z majonezem, surówka, kawałek chleba wypieku Taty

 

Uwagi chętnie przyjmę co do szamki.


  • 0

#395
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

dzisiaj core:

- wznosy nóg w zwisie 10

- "wycieraczki" w leżeniu 10

- 1 min leopard crawl w przów i w tył

- side plank po 30 s

- plank 30 s

- swan dive 10

bez przerw, między obwodami ok. 2min

 

wszystko x 4

 

śniadanie avocado, pomidor, 3 jajka, oliwa i sok z cytryny

obiad karkówka, brokuły zapiekane z mozzarellą, kapusta kiszona

1 kolacja banan,50 g ryżu, pomidor, masło

2 kolacja (po treningu, na noc) jogurt z orzechami i miodem, maliny

 

czyli węgle będę wsuwać na noc.


  • 0

#396
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Dzisiaj pull, bo w domu.

Podciąganie czysto technicznie 1, 2, 2, 3, 1 bardzo powoli, z barkami w dole

Podciąganie do poziomu 10 serii po 6 z zatrzymaniem izometrycznym

Wiosłowanie jednorącz kettlem 3 x 10

MC z kettlem 3 x 10

 

Przerwy dwie minuty.

 

Na śniadanie dzisiaj omlet z 3 jaj ze śmietaną i serem + pomidor. Dalej nie jestem głodna,więc obiad będzie na kolację. Przed treningiem dwie mandarynki + łyżka tłuszczu. Zadziałały lepiej, niż kawa! Teraz jadę na pilates.


  • 0

#397
Ricko

Ricko

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 225 postów
  • LokalizacjaMarki
Dobry trening :-) do śniadania polecam garść płatków owsianych, pasują i do omeleta i do jogurtu ;-)
  • 0

#398
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Jedna uwaga co do szamki- na co ci ten majonez? :D


  • 0

#399
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Jestem na low carb high fat : ) Czyli moje główne paliwo to tłuszcz. Nie przekraczam 100 g węglowodanów na dzień i staram się je zjadać na noc. Dzięki temu unikam gwałtownych wzrostów insuliny i napadów głodu w ciągu dnia. Mogę jeść objętościowo mniej, bo 1 g tłuszczu jest bardziej energetyczny niż 1 g węglowodanów. Nie liczę kalorii, a na przekąskę potrafię zjeść trochę masła ; ) A majonez uwielbiam, chyba zacznę sama robić, żeby wiedzieć, co w nim jest tak naprawdę.

 

Na śniadanie w ogóle nigdy nie jem żadnych węgli, bo godzinę później znowu jestem głodna, ale dzięki za radę panateusz : )

 

Dziś jeszcze po zajęciach weszła seria 6 podciągnięć :D

 

Kolacja: ryba, kapusta kiszona, na deser daktyle, banan, masło.


  • 0

#400
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

W majonezie są zdaje się jajka :D


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych