Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

„Nie rezygnuj z celu, bo osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.”


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
527 odpowiedzi w tym temacie

#521
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Niestety, naciągnęłam sobie mięsień naramienny, nawet nie wiem, kiedy. Boli mnie wyraźnie przyczep tego mięśnia na kości ramiennej przy rotacji do wewnątrz i sięganiu do tyłu. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie, chętnie poczytam. Tymczasem robię zimne okłady i smaruję maścią.


  • 0

#522
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Pewnie przeciążyłaś barki, w sumie też tak miałem od pike, przerwa:)


  • 0

#523
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Spoko Justy miałem to. Robiłem takie ćwiczenia na dokrwienie barków od Jan Łuki. Bardzo szybko pomogło! Są gdzieś na forum wpisz se np. kontuzja barków kalistenika polska czy coś w tym stylu, na pewno znajdziesz. taa ten ból przy odginaniu reki do tyłu jest upierdliwy ale to nie jest na szczęście poważna kontuzja. powodzenia! Teraz robię baby crawl codziennie i jest dobrze


  • 1

#524
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny
Dzięki Remix, znalazłam : ) Zaraz wykonam : )

https://youtu.be/sdobLUy3w_A

Wysłane z mojego LG-E430 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#525
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

To jest to! Naprawdę skuteczne, mi po 2-3 sesjach już zaczęło pomagać. Nie wiem tylko jaki ciężar targać. Ja robiłem dwoma grubymi książkami:)


  • 0

#526
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

To jest to! Naprawdę skuteczne, mi po 2-3 sesjach już zaczęło pomagać. Nie wiem tylko jaki ciężar targać. Ja robiłem dwoma grubymi książkami:)

 

Ja robiłem ciężkimi butami. NA którymś podobnym (jest kilka wersji ) filmiku Pan Janek mówił coś o obciążnikach 2kg-3kg. Od siebie dodam 3 "nowe" ćwiczenia które mogą Wam pomóc.

Pierwsze jest z tego linku w 40 min ( tak wogóle to polecam całość o barku)

Drugie to przechodzenie z pozycji pike push up do pozycji planche push up i pozostanie w tej pozycji 2s-3s.

Trzecie to rozciągnięcie barku poprzez położenie rąk na stole sięgającym nam do pasa i ustawienie równolegle klatki piersiowej do podłogi, głowa między ramionami i dociskamy barki do podłogi. Wszystkie działają, przynjamniej na mnie bardzi fajnie ;)


  • 1

#527
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Mam dwukilowe hantle, ale rano przed wyjściem do pracy robiłam bez - na rozgrzewkę. Później powtórzyłam jeszcze z dwiema butelkami piwa (nie pytajcie ;D )

Rzeczywiście to mi pomoże : ) No i smaruję. Myślę, że te ćwiczenia będę powtarzać 2 - 3 razy dziennie.

 

Drugie i trzecie ćwiczenie opisane przez Eragona b. często wykonuję, używam na zajęciach, nawet dziś to rozciąganie klatki piersiowej robiłyśmy na ćwiczeniach dla mam z dziećmi : )

 

Może dziś mi się uda zrobić nogi i brzuch chociaż. Zwłaszcza te wskoki na krzesło mi dały popalić ostatnio i chciałabym to powtórzyć : )


  • 0

#528
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

2 kg moim zdaniem styknie spokojnie ale z tym piwem? uuuuu tak przed pracą? hehe. Ja robiłem 1-2 razy dziennie na początku i to i tak będzie pracować tu nie ma co bawić się w superserie. Powodzenia!


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych