Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Street Workout - Pruszków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#21
Kuba78j

Kuba78j

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Ekstra coś w końcu się może ruszy w tym naszym City hehehehe :). Trzeba będzie się spotkać i naradzić w jakiej formie chcemy to załatwić. Myślę, ze najlepiej będzie można spotkać się w którąś niedzielę np. w Parku Anielin przy Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej przy Carrefoure przy tych starych maszynach do ćwiczeń na wolnym powietrzu. Trzeba będzie zrobić jakiś wspólny szablon do podpisów i rozdać na spotkaniu.

 

Co do treści pisma to faktycznie można tam dodać oprócz promocji, która też jest Bardzo Ważna dla miasta, że ta nowa siłownia przy Chopina jest jak najbardziej w porządku tylko dla ludzi, którzy na co dzień nie mają czasu na uprawianie sportu a jedynie weekendowo podczas spacerów z rodziną, wnuczkami itp. Dla pozostałych, którzy sport traktują poważniej taka forma ćwiczeń nie odpowiada. Co najwyżej jako krótka rozgrzewka przed konkretnymi ćwiczeniami. Poza tym mając Porządny plac do ćwiczeń kalisteniki można by urządzić jakieś zawody, które z czasem mogą ściągnąć do Naszego Miasta Ciekawych Ludzi  itd. Wszystko to kwestia organizacji. Trzeba by było podać kilka firm, które profesjonalnie zajmują się tego typu inwestycjami oraz podać kilka inwestycji, które zostały przez te firmy zrealizowane. Na pewno władze naszego miasta zwrócą się z zapytaniem do władz miast, na terenie których zostały wybudowane parki do Street Workout odnośnie ich użytkowania itd.  Najbliższe miejsce lokalizacji takich inwestycji to np. Warszawy Bemowo itp. Wiadomo, że Miasto musiałoby zrobić przetarg co do firmy. Kwestia tego, aby inwestycja była pozytywnie zrobiona, a nie na odpierdol tzn. jedna drabinka plus drążek i to wszystko. Jak już ma być to zrobione to n a poziomie:

http://www.flowparks...et-Workout,s448

 

Odnośnie lokalizacji to trzeba ją uzgodnić na spotkaniu bądź, jeśli ktoś ma jakiś sensowy pomysł to na forum z podaniem lokalizacji. Uważam, ze fajną sprawą było bo to, aby przy takiej lokalizacji, jeśli oczywiście doszłoby do zbudowania Naszego placu fikołków miasto zamontowało monitoring miejski. Wtedy przede wszystkim:

- mieliby stały podgląd na miejsce dla bezpieczeństwa ćwiczących;

- odstraszałoby to potencjalnych "Nieśmiertelnych Dewastatorów" po paru głębszych, którzy chcieliby się zmierzyć z drabinkami;

 

To chyba wszystko. Jeśli coś wpadnie mi do głowy to napiszę. Poproszę o komentarze i porady od innych zainteresowanych :-D


  • 0

#22
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

Warto napisac swoje pismo, podobno w urzedzie jest taka zasada ze powyzej strony nie czytaja calego tylko np poczatek i koniec jezeli w ogole, w co wierze ;p Wiec napiszmy (postaram sie dzisiaj cos zredagowac) Nasze pismo wrzucmy tam NAsze argumenty  potem zbierzmy podpisy i gotowe ;) Co do msc to mysle ze obojetnie tzn gdzies w centrum pruszkowa, mamy parkow duzo, nawet 3 obok siebie prawie wiec msc powinni znalezc spokojnie, wazne zeby nie zrobili tego na drugim koncu miasta. A co do "Niesmiertelnych Dewastatorow" to oczywiscie kamery sie przydadza ale kolejnym plusem takiego parku jest to ze konstrukcja jest prosta jak budowa trzepaka, nawet trzepak ma 1 drazek wiecej ;) wiec duzo ciezej to zepsuc i latwiej utrzymac + mysle ze zaden pijaczek czy dresik nie bedzie chcial zaczynac jak zobaczy ze na placyku ktos cwiczy, szczegolnie wieksza grupa osob ;) Zabieram sie za pisanie, jak wymysle to wrzuce, moze serio sie cos ruszy w tym Naszym miescie ;)

PS. Dowiedzialem sie jeszcze ze: podpisy calych rodzin w sensie np 4 te same nazwiska z rzedu na liscie slabo wygladaja i ze nie powinno byc tych podpisow za duzo tzn raczej kilkadziesiat(+/-50) max bo wtedy wyglada to realistycznie a w to ze 500osob chce taki park i ma zamiar cwiczyc to raczej nie uwierza ;) wiec lepiej zbierac podpisy od znajomych ktorzy rzeczywiscie maja zamiar wpadac na placyk i mysle ze z 50 podpisow autentycznych sie znajdzie ;) Wiec mozemy sie umowic w niedziele zalozmy i wydrukuje i rozdam wtedy kartki zeby byl jeden wzor i spokojnie zbierzemy kazdy po kilka podpisow i mysle ze bedzie super ;)


  • 0

#23
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Dajcie dokładny namiar w google maps na ten placyk, to dodam go do forumowej mapki. Co tam w końcu jest oprócz drążków? Jakby ktoś dał radę zdjęcia zrobić, to by było super


  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#24
Kuba78j

Kuba78j

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Lokalizacja placyku oraz sprzęt, jaki się tam znajduje.

 

https://www.google.p...27e578cc63a19b0

 

http://cowmiescie.pl...-parku-anielin/

 

Do tej listy może wydrukować przykładowe projekty takich Street Workout Parków, żeby ludzie wiedzieli o co nam chodzi :D


  • 1

#25
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Dodane choć na tym zdjęciu to mało co widać.

Ale przy okazji znalazłem w google, że są inne siłownie outdoor w Pruszkowie - w Parku Sokoła, w Parku Kościuszki i w Parku Mazowsze. Jest tam coś ciekawego (drążki)?


  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#26
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków
W parku sokola jest silownia plenerowa i 0 drazkow, w Parku Mazowsze sa 3 drazki na roznej wysokosci i porecze ale baaaardo szeroko, tak prawie 2 szerokosci barkow moich ;/ i dodatkowo na wysokosci dokladnie 2m a park kosciuszki i sokola to ten sam park, jak chcesz moge zdjecia jak znajde podeslac tych sprzetow + lepsze tego z parku anielin.

Co do petycji to jak wroce do domu to Wam pokaze jak napisalem i ocenicie ;)
  • 1

#27
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

 Zwracamy się z uprzejma prośba o wybudowanie placu lub doposażenie istniejących siłowni plenerowych w Pruszkowie o zestawy do ćwiczeń street workoutu .

Popularność ćwiczeń na świeżym powietrzu w ostatnich latach przybiera na sile w zaskakującym tempie. Świadczy o tym frekwencja podczas treningów, różnych eventów oraz szum internetowy. Liczba siłowni plenerowych w Naszym miescie jest duza, w kazdym parku jest wieksza tego typu inwestycja nie wspominajac o pojedynczych maszynach nawet na starszych placach zabaw, jednak z racji swojego przeznaczenia są wykorzystywane glownie przez osoby starsze lub bawiace się na nich dzieci. Jako, że reprezentujemy dużą grupę ćwiczącej młodzieży chcielibyśmy mieć możliwość ćwiczenia na profesjonalnym placu do street workoutu na terenie naszego miasta (taka infrastruktura może być też wykorzystana także do do parkouru, czy pole dancu).

Chcemy promować zdrowy tryb życia poprzez ćwiczenia na drążkach i poręczach. Jest to prosta i efektywna forma aktywności fizycznej coraz popularniejsza w Polsce (szczególnie wśród młodych ludzi). Tego typu infrastruktura to niewielki koszt, zwłaszcza w stosunku do potencjalnych korzyści dla mieszkańców. Konstrukcja jest dużo prostsza niż urządzeń siłowni plenerowych. W chwili obecnej najczęściej korzystamy np. z pozostałości po starych zdewastowanych placach zabaw (stelaże od bujawek) bądź ćwiczymy po zmroku na nowych ( gdy maluchy pójdą już spać). Park Anielin ( jedna mała stacja wkomponowana w duży plac zabaw dla najmłodszych) oraz Park Mazowsze w którym również są 2-3 sprzęty ( niestety jest usytuowana daleko od centrum miasta) nie spełniają naszych potrzeb.

Z przyjemnością przedstawimy dużo więcej ciekawych argumentów oraz szczegółów podczas osobistego spotkania.

Panie Prezydencie skoro inne miasta mogą to my też, w końcu teraz „Kolej na Pruszków”.



_________________________________________________________

 

 

Dla tych co nie kojarzą to jest albo bylo takie haslo ostatnio KOLEJ NA PRUSZKOW i nawet jakis spot reklamowy, stad to wzialem, a co do pisma to komentujecie, chcialem bardziej pojechac po "silowniach pod chmurka" ale po malej konsultacji nie warto tego robic po pierwsze niekoniecznie to ich pomysl w sensie miasta bo spoldzielnia mogla postawic czesc itp a po drugie jak to ich inwestycja to lepiej nie obrazac na dzien dobry ich pracy ;)

Mam nadzieje ze sie uda, ida wybory wiec moze cos sie ruszy ;) 


  • 1

#28
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

W parku sokola jest silownia plenerowa i 0 drazkow, w Parku Mazowsze sa 3 drazki na roznej wysokosci i porecze ale baaaardo szeroko, tak prawie 2 szerokosci barkow moich ;/ i dodatkowo na wysokosci dokladnie 2m a park kosciuszki i sokola to ten sam park, jak chcesz moge zdjecia jak znajde podeslac tych sprzetow + lepsze tego z parku anielin.

 

Dzięki za info. Jakbyś jeszcze dokładne położenie tych drążków w Parku Mazowsze na google maps podesłał to byłoby super.


  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#29
Kuba78j

Kuba78j

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Myślę, że pismo jest oki. Wiadomo do poprawy jakieś tam drobne literówki. Resztę Prezydentowi Pruszkowa  można wyjaśnić na spotkaniu. Postaram się dziś wydrukować przykładowe poręcze i można się złapać w niedzielę na Pruszkowie w sprawie listy podpisów. 


  • 0

#30
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

Oczywiscie pare literowek + dajcie jakies linki zeby wiedzieli o jakiego typu projekty nam chodzi to dorzuci sie do podania i chyba tyle, mysle ze mozemy juz zaczac zbierac podpisy, tylko najlepiej jakby wszyscy mieli podobny arkusz do tego, wiec wrzucam w zalaczniku ;) Dajcie znac czy akceptujecie te wersje do zbierania podpisow z zalacznika i poszukajmy paru stron firm robiacych takie projekty ( najlepiej jakies z naszego podworka ktore robily parki w Wawie i gdzies w naszej okolicy ;)



Co do lokalizacja drazkow w parku Mazowsze: (nie wiem jak zlinkowac dokladna lokalizacje ale mam nadzieje ze wyszlo ;p )

https://www.google.p...=!3m1!1e3?hl=pl

Załączone pliki


  • 1

#31
Kuba78j

Kuba78j

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

- strona z placami Street Workout:

 

http://www.techramps...ect=parkourpark

 

- firmy zajmujące sie projektami/ realizacjami:

 

http://www.flowparks.com/

 

http://1move.pl/

 

http://free60.pl/

 

http://calistenix.pl...=street-workout

 

http://kengurupro.eu/

 

http://www.silownia-...-street-wotkout

 

http://www.playtime....workout-a/15

 

 Tyle udało mi się znaleźć firm :D. Jak ktoś znajdzie coś lepszego to niech wrzuca. Druknąłem już ze 20 petycji i przykładowe zdjęcia. Przyniosę to w niedziele na spotkanie.


  • 0

#32
Kuba78j

Kuba78j

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

To gdzie i o której się jutro spotykamy?


  • 0

#33
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

Jakos wieczorem na placyku  w Parku Anielin?


  • 0

#34
Kuba78j

Kuba78j

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Jakos wieczorem na placyku w Parku Anielin?



Oki. Moze tak okolo 17:00 przy maszynach do ćwiczeń.
  • 0

#35
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków
Mysle ze spoko, przy maszynach w sensie na silowni plenerowej a nie przy drazkach ? To niby 20m ale lepiej byc pewnym ;) co do godziny to 17 spoko chyba akurat bede wracal z zajec w ursusie ewentualnie jakbym mial byc chwilke pozniej to dam rano znac bo sie wtedy dowiem ;)


Edit: prosilbym jednak chociaz o 17:20 bo sie nie wyrobie na 17 ;(
  • 0

#36
Kuba78j

Kuba78j

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Oki. Nie ma problemu. Podlecę rowerem na 17:30 i będę czekał przy siłowni plenerowej :)


  • 0

#37
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

Ja juz mam pelna liste bo troche mlodszy brat sie za bardzo postaral w liceum z podpisami wiec mysle ze jeszcze Twoja i mozemy dac pismo do miasta, wybory za miesiac to moze pomysla o wyborcach ;)


  • 0

#38
Kuba78j

Kuba78j

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Super. Jestem w trakcie zbierania. Dałem kumplowi i ma mi ogarnąć. Razem byłoby 100 osób. Powinno wystarczyć. No chyba, że zebrać więcej podpisów i trzymać na wypadek negatywnej odpowiedzi. Jak zbiorę to dam znać. :D


  • 0

#39
Kuba78j

Kuba78j

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Super. Jestem w trakcie zbierania. Dałem kumplowi i ma mi ogarnąć. Razem byłoby 100 osób. Powinno wystarczyć. No chyba, że zebrać więcej podpisów i trzymać na wypadek negatywnej odpowiedzi. Jak zbiorę to dam znać. :D


  • 0

#40
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków
Mozna zrobic tak jak mowisz i zachowac czesc glosow a teraz dac +/- 100 ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych