Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj siÄ™ Zarejestruj siÄ™
Zdjęcie

Street Workout - Pruszków


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#41
Kuba78j

Kuba78j

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Jak coÅ› to jutro mogÄ™ po 20:00 podlecieć w okolice Lidla to podrzucÄ™ ci kilka list. Braciak obrotny to pewnie to w szkole ogarnie. 


  • 0

#42
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków
Tez mam wydrukowane wiec spoko, akurat list to mamy nadmiarowo, ale dzieki na spokojnie pozbieramy podpisy i sie umowimy pod koniec tygodnia, zbierzemy to w jedna calosc i zaniesie sie do miasta akurat 2tyg na odpowiedz przed wyborami wypadnie ;)
  • 0

#43
Kuba78j

Kuba78j

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Zastanawiam się, czy czasem nie wrzucić info na Endomondo. Pewnie też by znalazł paru chętnych.


  • 0

#44
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków
Mysle ze nieglupi pomysl tylko pytanie czy jeszcze potrzeba nam duzo podpisow, na pewno zglosilyby sie wtedy osoby naprawde zainteresowane nasza inicjatywa.
  • 0

#45
Kuba78j

Kuba78j

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów
Właśnie. Na endo grupa z Pruszkowa i okolic liczy około 200 osób. Zobaczymy jak pojdzie nam ze zbieraniem podpisów i ewentualnie wtedy damy ogloszenie.
  • 0

#46
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

i jak z podpisami ja mam 50 + 25 mysle ze mozna teraz dac wszystko a potem po prostu pozbierac ponownie nie ma z tym duzo roboty a wybory tuz tuz i moze pomysla ze to jednak troche glosow jest ;) a wypadaloby w tym tyg zaniesc zeby sie potem nie okazalo ze odpowiedza po wyborach bo juz beda sie czuc bezkarnie i odpowiedza co beda chcieli ;)


  • 0

#47
Kuba78j

Kuba78j

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Cześć. Faktycznie masz racjÄ™ im wczesniej tym lepiej.  Dzis po poÅ‚udniu w koncu po wielu perypetiach dostanÄ™ caÅ‚Ä… listÄ™ z podpisami 50 i wieczorem mogÄ™ podleciec pod Lidla. W razie czego to zaczÄ™ zbierać podpisy na kolejnÄ… listÄ™.


  • 0

#48
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków
Spokojnie w zeszlym tygodniu oddalem pismo i wszystkie swoje podpisy tak +/- 100 i zanioslem do urzedu bo jak bysmy teraz zaniesli to niestety te 2tyg na odpowiedz wypadna zaraz po wyborach i stracilibysmy wazny argument ;) wszystko przyjeli bez problemu i mam potwierdzenie, zaproponowalem ze mozemy sie spotkac w tej sprawie ale zobaczymy co odpisza i jak zareaguja. Jakby co to mamy jeszcze Twoje podpisy na ewentualna nastepna petycje ;)

PS sorry ze bez konsultacji ale juz sie balem zeby sie wyrobic z tym wszystkim a na forum nie pisales to zanioslem samemu ;)
  • 0

#49
Kuba78j

Kuba78j

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Juz mam podpisy wiec mozemy się łapać. Napisz na którą godzinę mam podlecieć pod Lidla.


  • 0

#50
Kuba78j

Kuba78j

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Mialem troche urwania glowy w pracy i nie za bardzo mialem czas wchodzic na forum. Fajnie, ze zaniosłeś pismo

z podpisami. W takim razie poprzedni post nieaktualny- bÄ™dÄ™ trzymaÅ‚ te podpisy w razie odmowy a w miÄ™dzyczasie  dalej bÄ™dÄ™ zbieral kolejne podpisy. Czekamy na odpowiedz z miasta.


  • 0

#51
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

"dotyczy: Inicjatywy na rzecz budowy Placu do ćwiczeń w Pruszkowie.

 
W nawiązaniu do Państwa wystąpienia w sprawie budowy placu do ćwiczeń informuję, iz
 
w pełni popieram tego typu przedsięwzięcie.
 
W projekcie budżetu miasta na 2015 r przewidziane zostały środki finansowe na wykonanie
 
projektu zagospodarowania terenu zieleni pomiędzy ul. Wojska Polskiego/Miry Zimińskiej
 
Sygietyńskiej l Różaną ( tzw Aniel in Zachodni ).
 
Biorąc pod uwagę fakt, iż teren ten wykorzystywany jest głównie przez młodzież, która
 
czynnie spędza wolny czas na świeżym powietrzu zaprojektowane zostaną nowe boiska do gry
 
w piłkę.
 
Nie zabraknie również miejsca na zamontowanie urządzeń do ćwiczeń zgodnie z Państwa sugestią,
 
których propozycja przekazana zostanie projektantowi w celu wkomponowania ich w projekt
 
zagospodarowania terenu."


Dzisiaj dostałem odpowiedź mailową ;)

 

  • 0

#52
Kuba78j

Kuba78j

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów
Super informacja. Mam nadzieje, ze dotrzymaja umowy i zmontuja porzadny park. W takim razie nie trzeba chyba zbierać kolejnych podpisów. Zobaczymy czy do wakacji wszystko bedzie zrobione. Pozdrawiam :-)
  • 0

#53
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

Uwaga uwaga ;) 

"Witam

W imieniu Prezydenta Miasta Pruszkowa zapraszam na spotkanie z projektantem, który przygotowuje koncepcję zagospodarowania Anielina Zachodniego. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami na terenie tym wybudowany będzie plac do ćwiczeń. W celu omówienia szczegółów zapraszam na spotkanie które odbędzie się w dniu 27 lutego 2015 r o godz. 11.00 w sali nr 21 w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Kraszewskiego 14/16"

Więc jednak park powstanie i nie były to tylko obiecanki bez pokrycia przed wyborami z czego jestem bardzo zadowolony. Bardzo ważne abyśmy pojawili się na tym spotkaniu, informacja dotarła dopiero dziś, a spotkanie jest już w pt, ja niestety być na nim nie moge, ewentualnie jak nikt nie będzie w stanie spróbuję poprzekładać tak pracę aby jednak być ale miło by było jakby ktoś jeszcze się zgłosił, nie wiem czy chcą tylko nasze luźne sugestie typu: jakie konstrukcje/stacje itp chcemy czy gotowy plan od jakiejś firmy, w każdym razie przygotowuje się na obie okoliczności, powinienem na dniach mieć cały plan i kosztorys podobnego parku wybudowanego w Warszawie Włochy jednak niezależnie czy projektant zna się na tego typu konstrukcjach czy widzi je po raz pierwszy fajnie by było jakby były ze 2-3 osoby na tym spotkaniu aby nakreślić co dokładnie jest nam potrzebne i nie zaprzepaścić takiej okazji ;)

Bardzo dużo zrobiliśmy, mam nadzieje że pojawią się chętni a co do konkretnych placy/projektów czy samych drążków możemy do pt się dogadać tu na forum więc prosze po przeczytaniu o jakikolwiek odzew ;)

 


  • 0

#54
Dany

Dany

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Przywitam siÄ™ najpierw :) jestem Daniel.

 

SUPER wiadomość :) śledząc posty z końca zeszłego roku, ciekawy byłem czy prezydent dotrzyma słowa, a tu proszę ... miłe zaskoczenie :)

 

Nie byłem na profesjonalnym placu do Streeta, wiem co powinien zawierać z planów znalezionych w necie np.

http://1move.pl/stre...l1#prettyPhoto 

http://muller.com.pl...reet-workout-8 

 

Jestem amatorem w kalistenice ale jeżeli nie bÄ™dzie chÄ™tnych a bÄ™dziecie mieli jakiÅ› plan tego co chcemy do przekazania to mogÄ™ być w piÄ…tek o 11.00  bo akurat czwartek i piÄ…tek mam urlop...


  • 0

#55
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

No i super ;)

Powiem tak, z tego co wiem to jednak nie chodzi im o konkretny plan, to już robią we własnym zakresie, oczywiście można zasugerować i mieć na wszelki wypadek ale nie znamy konkretnego budżetu ani nawet kwoty na sam plac do ćwiczeń. Skoro chcą się spotkać i rzeczywiście poznać nasze zdanie to coś ustalmy tutaj, również jestem bardzo miło zdziwiony a nawet zaskoczony tak pozytywnym odzewem i co by nie mówić chęcią współpracy, nie liczę na super park jak na bemowie itp ale nawet pare drążków zamontowanych z głową będzie ekstra ;)

Myśle że wszyscy się zgodzą że nie chcemy na pewno kolejnej siłowni plenerowej i żadnego sprzętu a zamiast tego po prostu (a dla nas to "aż") drążki i poręcze różnego rodzaju, moim zdaniem na pewno:
a)drążki do podciągania najlepiej na różnej wysokości kilka (takie jak w parku MAzowsze są chyba ok)
b ) poręcze do dipów jedne długie albo więcej krótkich (zupełnie nie takie jak w Parku Mazowsze gdzie są one na wysokości prawie 2m i są szerokie na prawie metr więc ćwiczenie na nich nie jest na pewno łatwe i przyjemne)

to jest takie minimum, jakby naprawde nie mieli tego budzetu zbyt duzego ale wszystkie inne dodatkowe opcje i drążki i stacje jak najbardziej mile widziane, myÅ›le że ten "projektant" zna siÄ™ na tego typu rzeczach a jak nie to na pewno zasiÄ™gnie jÄ™zyka w "branży" bo ostatnio dużo tego typu placy powstaje, ważne natomiast jest aby zdawaÅ‚ sobie sprawe że nasz "park do ćwiczeÅ„" nie ma być kolejnÄ… siÅ‚owniÄ… plenerowÄ… a prawdziwym parkiem do street workout'u/kalisteniki. 

Podawajcie swoje propozycje i piszcie czy się zgadzacie, ja napisałem o dipach i drazkach zwyklych bo moim zdaniem to jest minimum ktorego w naszym miescie brakuje, jezeli ktos nawet nie z pruszkowa tu zaglada i wie cos wiecej o typowych bledach przy projektowaniu i budowie takich placy i na co nalezy zwrocic uwage to zapraszamy do dyskusji i pomocy ;)


  • 0

#56
Dany

Dany

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Generalnie dobrze piszesz moim zdaniem. Dodam od siebie, że korzystając z tej wyjątkowej okazji próbowałbym sugerować trochę bardziej rozbudowane konstrukcje niż kilka drążków.

Jak "obetną" nasze zapędy niskim budżetem, wtedy można coś odejmować :)

 

Jeżeli chodzi o rozstawy, wysokości, generalnie wymiary ... to wg mnie powinni skorzystać z gotowych projektów producentów takich konstrukcji lub chociaż wzorować się na nich,

bo jak sami bÄ™dÄ… "wymyÅ›lać" wymiary to mogÄ… być jakieÅ› skuchy, coÅ› bÄ™dzie za wÄ…sko, za szeroko itd ...  a szkoda by byÅ‚o schrzanić ten projekt.

Ktoś już wymiary takich projektów opracował, więc warto skorzystać z doświadczenia ludzi, którzy się na tym znają i samemu nie wymyślać wymiarów.

 

Przy okazji dobrze by byÅ‚o skorzystać z rodzimych produkcji :)  Polscy producenci np.:

http://1move.pl/ 

 

Mam wydrukowany folder z ich strony, oferta wyglÄ…da profesjonalnie.

 

Oczywiście biorę pod uwagę, że mogą chcieć zrobić coś samemu u "rzemieślnika" ale wydaje mi się, że do takich publicznych zastosowań miasto kupuje produkty certyfikowane.

 

Co sÄ…dzicie ?


  • 0

#57
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków
Miasto niestety musi miec nawet glupi drazek certyfikowany i jest to zrozumiale ale minusem jest to ze duzo firm zweszylo okazje i teraz wbrew logice pare drazkow ktore tak jak wspomniales moznaby zrobic u "rzemieslnika" kosztuje tyle co silownia plenerowa zlozona z jakis skomplikowanych maszyn ;( ale tego nie obejdziemy, ceny sa jakie sa i mimo logice ze takie konstrukcje nie sa skomplikowane to jednak kosztuja swoje moze to kwestia firm a moze wlasnie kosztownych certyfikatow.

Ale zgadzam sie forsujmy jak najwiekszy park a jak nie beda mieli kasy to wtedy bedziemy sie dogadywac ;)
  • 0

#58
Dany

Dany

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

No dokładnie.

 

Jak coÅ› to wydrukowaÅ‚em ze strony firmy 1MOVE   broszurÄ™ i dwa rzuty z wymiarami placu (maÅ‚y i duży) dla przykÅ‚adu.

Jak coś znajdziecie to też wrzućcie linka lub druknijcie na spotkanie, tak jak wspomniałeś wcześniej, przygotujmy jakieś materiały na wszelki wypadek.

 

No i trzeba ustalić do czwartku kto idzie w imieniu grupy, 2-3 osoby to max żeby nie robić tłoku (myślę, że nie ma sensu ekipą iść).


  • 0

#59
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

Zachęcam inne osoby aby coś też napisały jeżeli czytają albo spytały znajomych itp czy nie moga iść w pt?

Co do planu jeszcze to teoretycznie miał w tym miejscu powstać jakiś obiekt sportowy, z tego co wiem nowe boiska czy coś, więc pewnie w porównaniu z kosztem boiska taki park już trochę wypada lepiej, zresztą nikt nic konkretnego nie mówił i nie obiecywał bo to ma być dopiero spotkanie z projektantem więc uważam że jest szansa na to aby ten nasz plac zyskał trochę wyższy priorytet nawet kosztem 1boiska np do kosza itp których nie brakuje w pruszkowie ;)

Zawsze możemy jeżeli nie uda nam siÄ™ zebrać 2-3 osób wysÅ‚ać nasze plany  i spostrzeżenia mailem i napisać że niestety nie damy rady być bo co by nie mówić nie jest to super termin i czasu na przygotowanie też dużo nie dali, skoro napisali "Zgodnie z wczeÅ›niejszymi ustaleniami na terenie tym wybudowany bÄ™dzie plac do ćwiczeÅ„"  to zakÅ‚adam że już jest podjÄ™ta w tej sprawie jakaÅ› decyzja, tyle że możemy sprawić by ten park jak najbardziej nam odpowiadaÅ‚ wiÄ™c na pewno w jakiÅ› sposób musimy wysÅ‚ać/powiedzieć osobiÅ›cie o co nam chodzi, sÅ‚uchajcie jak sami nie możecie to jakiÅ› kolega/brat itp może bÄ™dzie mógÅ‚, myÅ›le że to bÄ™dzie też lepiej wyglÄ…daÅ‚o, Oni nie wiedzÄ… że nie ma Nas rzeczywiÅ›cie tylu co na podpisach (tzn pewnie jest ale na pewno nie aktywnie uczestniczacych osob) wiÄ™c jak pójdÄ… 2-3 osoby od Nas to bÄ™dzie to lepiej wyglÄ…daÅ‚o i może uwiarygodnimy naszÄ… petycje (może wÅ‚aÅ›nie chcÄ… sprawdzić czy rzeczywiÅ›cie jest sens dla Nas coÅ› organizować) i w ten sposób postawiÄ… w pierwszej kolejnoÅ›ci na plac do ćwiczeÅ„ a nie boiska itp ;)


  • 0

#60
Dany

Dany

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Ktoś bezwzględnie musi pójść na to spotkanie osobiście, choćby miała być to jedna osoba.

Inaczej będzie to wyglądało jakby nam nie zależało.

Wysłanie materiałów do nich, a nie stawienie się na pewno nie podniesie priorytetu sprawie.

 

CoÅ› maÅ‚o ludzi jest aktywnych ... POBUDKA  !!  :D


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych