Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Street Workout - Pruszków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#1
Majo

Majo

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 3 postów
Witam,
Szukam(y) ludzi do takich treningów. Z ludźmi zawsze raźniej i ewentualnie w przyszłości można założyć jakąś poważną grupę ;)

Dla sprecyzowania - Pruszków koło Warszawy
  • 0

#2
cynik75

cynik75

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 2 postów
A miejsce do trenowania macie?
  • 0

#3
Majo

Majo

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 3 postów
Na placyku jest trochę możliwości, monkey bar, drążek, miejsce do dipsów, rura do flagi itp. Co prawda bardzo rozbudowane to nie jest ale całkiem spoko.
  • 0

#4
cynik75

cynik75

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 2 postów
Jako, że mieszkam w Pruszkowie od niedawna, gdzie jest ten placyk?
  • 0

#5
Majo

Majo

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 3 postów
Przy Carrefour'rze, niedaleko Mc Donald's
  • 0

#6
stara

stara

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów
Witam.
Chciałabym rozpocząć przygodę z tą dziedziną sportu.
Lubię ćwiczyć w zespole.
Mieszkam od niedawna w Pruszkowie.
Szykuje się może jakaś ustawka?
Pozdrawiam.
  • 0

#7
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Wydaje mi sie, ze powinniscie ustalac te szczegoly na forum regionalnym.
  • 0

#8
IksEn

IksEn

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Jeśłi temat jest nadal aktualny, to ja jestem chętny do wspólnych treningów w Pruszkowie.


  • 0

#9
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

Ja szukam dobrego msc do treningow w pruszkowie i niestety wcale ten w parku przy carrefourze nie jest ekstra tzn tak naprawde sa 2 drazki na roznej wysokosci i tyle, zeby chociaz dipy gdzies dalo sie robic byloby ekstra a tak to slabo, jezeli ktos wie gdzie w pruszkowie/okolicy jest jakis fajny placyk to chetnie sie dowiem bo buduja nam niepotrzebne "silownie na świeżym powietrzu" ktore sa o wiele drozsze a nie moga 2,3 drazkow wstawic troche slabo ;(


  • 0

#10
michalzwierz

michalzwierz

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Cześć,

proponuję na tym właśnie placyku koło carefoura w każdą środę o 20:30 się spotkać i potrenować, pogadać. Ja przydrepczę :) Kto będzie?


  • 0

#11
Kamui

Kamui

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów
Czyli środa 17.09? Ja bym się na to pisał, zawsze jakaś motywacja. Aktualne?
  • 0

#12
cienkaiza

cienkaiza

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Super. Jak tylko wyleczę kontuzje to tez sie stawię. Tylko ostrzegam jestem mega początkująca.

Moze wybieracie się 8 listopada do ŁOdzi na event?


  • 0

#13
Ahador

Ahador

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Ktoś będzie 17.09.2014? Co tam w ogóle jest bo nie kojarzę. Carrefour to tam na końcu plantowej? Ja się przejdę z ciekawości sprawdzić. Generalnie ubolewam nad faktem, że praktycznie nigdzie nie widuję (czy to plac zabaw czy cokolwiek innego) nawet 1 drążka. Nie ma go nawet na nowo wybudowanym placu na końcu pruszkowa ... plac ładny z myślą raczej o dzieciach, dla starszych porobili kilkadziesiąt ławek, rozumiem, że dorosli maja siedzieć na ławeczkach tylko jak emeryci??!! A koszt budowy 5 mln zł ...


  • 0

#14
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

Dobra to ja napisze: jesli chodzi o Pruszków to od dluzszego czasu przemierzam nasze miasto w poszukiwaniu placyku do cwiczen, i to wielokrotnie po wszystkich placach zabaw aby upewnic sie czy czegos nie zmienili, oto moje spostrzeżenia:


1) nie ma co liczyc na plac kalisteniczny typu minimum nawet czyli drazek + porecze do dipow nigdzie, jest wyjatek tzn Park Mazowsze na Glinkach, sa 3 drazki na roznej wysokosci, 3 maszyny na ktorych w sumie nikt nic nie zrobi, no dzieci sie pobawia, drewniana belka + do niej ukosnie obok drazek przy ziemi, mozna na tym robic brzuszki/ ja na tym drazku przy ziemi robie pompki, na belce czasem pistolety, sa porecze do dipow ALE bardzo chcialbym poznac projektanta poniewaz sa na wysokosci 1,9m wiec wisicie z 0,5m nad ziemia jak juz uda wam sie wskoczyc/wspiac a dodatkowo sa na szerokosc prawie 2 barkow przecietnej osoby wiec naprawde bardzo trudno jest robic cokolwiek ew. podciagniecia nog ale nie dipy ;/

2) jest pare silowni plenerowych na ktorych nic nie zrobicie, bawia sie na nich dzieci czasem widze kobiety starsze, niestety nikt nie wpadl na zbudowanie chocby 1 drazka ;/

3) jest duzo placow zabaw i w nich drzemi duzy potencjal, nie bede wymienial wszystkich ale powiem gdzie najlepiej mi sie cwiczy:

a)na osiedlu staszica jest administracja spoldzielni ( naprzeciwko LIDLA ale wejscie z drugiej strony i wlasnie na przeciwko tej spoldzielni jest plac zabaw a przed nim stare rozebrane (zostaly stelaze) bujawki hustawki itp ogolnie same drazki ktore zostaly po roznych sprzetach, a co do dipow to plac jest ogrodzony, w rogach ogrodzenia mozna robic spokojnie dipy, jak nie to na zjezdzalni sa porecze rowniez na idealna szerokosc niestety nie dla bardzo wysokich bo nogi nawet ugiete lekko zachaczaja ;)

b ) wlasnie przy carrefurze tzn wq tym parku ktory jest tak jakby na przeciwko ZNICZA, troche po przekatnej (nie ten graniczacy), w kazdym razie po drugiej stronie ulicy obok wiaduktu, wprawdzie zle poczatkowo o nim myslalem widzac pare drazkow i stalowe przyspawane kolka ale za gorka jest silownia plenerowa ktora oczywiscia jest zadna silownia jednak ma maszyne do wznosow nog z podparciem na rece i kregoslup ktora sie swietnie rowniez nada na dipy + jest jescze drabinka (mozna flage robic) i lawka skosna do brzuszkow, ogolnie jak polaczymy drazek + te silownie 20m dalej jest wszystko co nam potrzebne do szczescia ;)

c) poszukajcie w okolo domu, na placach zabaw, nie szukajcie placu do street workoutu bo nigdy go nie znajdziecie ;) badzcie kreatywni, ja za 1razem nie znalazlem nic ale szukajac pozniej i majac troche wyobrazni albo wiedzac ze nic nie ma w pruszkowie naprawde znalazlem duzo placy zabaw z idealnymi np poreczami do dipow (z 2 stron wisi siatka do wspinania dla dzieci zazwyczaj laczy 2 domki ale na gorze wspaniale grube porecze ;) )juz nie mowiac o drazkach bo o nie akurat naprawde jest latwo na placach zabaw ;)

Jednak fajnie by bylo cwiczyc w jakis godzinacg stalych najlepiej razem motywujac sie ;)

I zbieram sie juz od dawna z napisanie petycji, nie potrzebujemy parku jak na bemowie itp ale 3 drazki + porecze 2 pary + pare nizszych drazkow itp to naprawde NIC w porownaniu do wypasionych placy zabaw albo silowni plenerowych gdzie jedna maszyna to kilka(dziesiat) tysiecy bo z atestami , antypogodowa, zeby nie ukradli blablabla, naprawde duzo lepszy pomysl zeby zbudowali w jakimkolwiek msc w centrum pruszkowa takie pare drazkow, bo to nawet nie kwestia tego ze place zabaw sa zle ,ale glupio czasem miedzy malymi dziecmi cwiczyc  i naprawde maly koszt dla miasta cos takiego zbudowac ;) jak cos napisze do miasta to tu wstawie tresc pisma i ew odpowiedzi ;) 

 


  • 1

#15
Kamui

Kamui

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów
No dobra to wiemy, że z drążkami u nas generalnie kicha :) W każdym razie ja jestem za propozycja michalzwierz z dzisiejszym spotkaniem. Nie ma co gdybać tylko trzeba się spotkać i zobaczyć co można wycisnąć z tego placyku przy carrefourze. Poza tym pozwolę sobie zacytować grę o tron "brace yourself, winter is coming...", wieczory do najcieplejszych juz nie należą więc trzeba korzystać póki można.

Pod petycją chętnie się podpiszę.

Ahador, chyba chodzi raczej o carrefour w okolicach Znicza.

To jak dzisiaj? Pojawi się ktoś?
  • 0

#16
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

Ja niestety mam dzisiaj tenisa wiec nie dam rady ale mysle ze nie glupio byloby ustalic jakies godziny i dni na cwiczenia tzn albo chociaz podac kiedy kto cwiczy zeby cos sie udalo polaczyc ;) ja 3x w tygodniu w roznych porach wiec jak bede mial mozliwosc chetnie pocwicze razem z kims innym ;)

A co do zimy to sa plusy: nie ma tyle dzieciakow na placu zabaw, wystarczy sie cieplej ubrac, rekawiczki i jazda ;) nie ma wymowek ;)


  • 0

#17
Kamui

Kamui

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów
Ustalić można, ale ja mam kilka ruchomych zajęć więc ciężko mi zadeklarować stały konkretny dzień. Odzew coś mały, ale liczę że ktoś się jednak pojawi :)

Cienkaiza, ja też jestem świeżak w kwestii treningu na powietrzu. A jaki to event w Łodzi?
  • 0

#18
Ahador

Ahador

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Ja mieszkam na końcu Pruszkowa - okolice Lidla, to Carrefour mi średnio pasuje. No własnie - co w tej Łodzi?


  • 0

#19
Kuba78j

Kuba78j

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Na tej stronce podali przykładowe pisma do władz miasta w sprawie zbudowania poręczy itp.  Jest jeden gotowiec, który można uzupełnić plus zebrać podpisy i zanieść wszystko do Prezydenta Miasta. No chyba, że już ktoś to zrobił to sprawa nieaktualna. 

 

 

 

http://www.flowparks...oim-Miescie,ece


  • 0

#20
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

Sluchajcie, tak sie sklada ze moja mama wykonywala podobny projekt w warszawie w dzielnicy Wlochy (jest Naczelnikiem Sportu i Kultury i podlegalo to pod nia), dzisiaj do niej wpadlem i pogadalem o tym projekcie, pismo mozna napisac w im. grupy niezrzeszonej lub z podpisami nieformalne(bez peseli) lub tez z peselami formalne. Powiedziala ze najlepsza opcja jest nieformalne tzn z samymi podpisami bo i tak nikt podpisow nie sprawdza wiec mozna sie podpisac pare razy + np zaniose do brata mlodszego do liceum to zbierze paredziesiat podpisow, sam prowadze zajecia w szkolach wiec moge troche dozbierac... NAtomiast jezeli chodzi o to co odpisza to moze byc roznie bo niby miasta coraz bardziej powinny sie wsluchiwac w spoleczenstwo stad fundusze partycypacyjne i takie cuda ale w praktyce moga napisac ze nie maja kasy w budzecie i nic nie zrobimy niezaleznie czy podpisow bedzie 50 czy 500 czy 5000 ale mozna pisac wielokrotnie w sensie jak beda mieli nowy budzet, nic nas to nie kosztuje ! W kazdym razie warto sprobowac bo moze akurat znajda sie pieniadze ;)

Moge sie tego podjac w sensie zaniesienia i zebrania podpisow, mozemy ustalic jakis dzien i sie zebrac na placyku czy gdzies i sie podpiszecie, fajnie by bylo jakby jeszcze ktos z Was pozbieral podpisy gdziekolwiek na studiach/w szkole itp, wystarczy czysta kartka ALE na gorze musi byc tytul pod czym sie ludzie podpisuja czyli np "podpisy pod petycja do zbudowania parku do kalisteniki w Pruszkowie" i dalej juz same podpisy, potem moge odebrac to od Was i zepne wszystko w jedna calosc i zaniose do miasta, czym wiecej podpisow tym lepiej choc bez przesady bo pomysla ze cos jest nie tak ;)

I jeszcze pytanko jesli chodzi o wzor tego tekstu ze strony, robimy dokladnie taki czy cos zmieniamy/sami piszemy, ja bym tam bardziej poszedl nie w strone promocji miasta ale porownania tego kasowo do bezsensownych silowni plenerowych ktore nie sluza nikomu ( starsze babcie + dzieci z ciekawosci) a jest duzo prostsze i nie wymaga tylu atestow, serwisowania itp. + mozna dodac ze cwiczac w takim parku dajemy dobry przyklad jednak i nie bedzie to kolejne msc do picia piwa po zmroku jak wiekszosc placy zabaw w pruszkowie ;)

Czekam na Wasze zdanie i pomysly ;)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych