Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Street Workout - Pruszków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#61
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków
Widze ze chetnych zbyt duzo nie ma ;(

To jak Dany dalbys rade pojsc jutro sam czy nie bo nie wiem czy kombinowac cos i przekladac sobie zajecia?
  • 0

#62
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

Prawdopodobnie dam radę i jutro pójdę ale fajnie by było jakby jeszcze ktoś dał radę ;)


  • 0

#63
Dany

Dany

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów
Byłeś cosinus93 ?
kurcze od 2 dni piszemy i nie było odzewu,
żeby chociaż ktoś napisał "tak idź załatwiaj..."
  • 0

#64
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków
Tak bylem bylem bardzo pozytywnie i z ogromnym rozmachem chca zbudowac, wszystko napisze jak wroce, byli chlopaki z getto workout i oni sie zajma dokladnym planem ale naprawde nie spodziewalem sie az takiego rozmachu ;)
  • 0

#65
Dany

Dany

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów
No to bomba :) czekamy na relacje.
Póki co...idę na siłkę ;)
  • 0

#66
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków
To samo u mnie napisze dokladnie po treningu, pozdro ;)
  • 0

#67
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

A więc tak: przede wszystkim bałem się że na spotkaniu albo będzie mało osób albo podejdą do Nas niepoważnie lub też projektant będzie mało kumaty, jednak nic z tych rzeczy nie miało miejsca.

Wszedłem na salę konferencyjną, był tam Pan Wojtek, projektant i 2 Panie z urzędu, chwilę porozmawiałem z Panem Wojtkiem i od razu wydał mi się sympatyczny, wytłumaczył że dla niego Park to nie drzewa i ławki a coś więcej i że to wszystko musi żyć, więc w sumie nie mogłem się z nim nie zgodzić, zaskoczył mnie również pozytywnie gdyż przyznał się że nie zna się za bardzo na tych wszystkich naszych rzeczach (ma ok 50lat) ale poczytał, zgłębił temat i bardzo dużo przyniósł projektów różnych firm więc naprawdę bardzo fachowo ;)

Chwilę później na salę weszło 3 chłopaków, 2 było z Ghetto Workout Poland a jeden od Nas z Pruszkowa ale chyba nie z forum. Spotkanie się zaczęło, najpierw Pan Wojtek wyjaśnił dokładnie co i jak planuje, że chce zachować główny ciąg komunikacyjny (chodnik po przekątnej całego placu) a poza nim planuje odrestaurować boiska i stworzyć nie tylko plac do street workoutu ale również do parkouru oraz specjalny plac doćwiczeń dla seniorów (nie siłownie plenerową!!!), ale po kolei. Po omówieniu jego koncepcji głos zabrali chłopaki z Ghetto Workout. Może tu małe wyjaśnienie, mam wrażenie że pare grup komunikowało się niezależnie z Urzędem w tej samej sprawie dlatego (o czym zaraz wspomne) tak wielki sukces, chłopaki z Ghetto Workout odwalają kawał dobrej roboty, odpowiedzialni są za współtworzenie prawie wszystkich parków w Warszawie i okolicach oraz właśnie komunikowanie się z Urzędem i dzięki swojej praktyce proponowanie naprawdę dobrych projektów nadających się do tego co wszyscy kochamy ;) Przedstawiciele Ghetto Workout pokazali Panu Wojtkowi konkretne projekty fajnych placy, opowiedzieli troche o tym czemu własnie tego typu park a nie np siłownie plenerowe itp co wszyscy wiemy i nie będę tego tu opowiadał. Później wpadł jeszcze Pan prezydent Królikowski który był również strasznie miły i zrobił na mnie przynajmniej bardzo pozytywne wrażenie oraz zapewnił żebyśmy "o pieniądze się nie martwili". To związane jest z projektem Pana Wojtka który nam przedstawił gdyż nie chce on jedynie wstawić paru drążków a prawdziwy porządny plac do street workoutu i to nie te np ze strony 1move typu starter a raczej ten Full, dodatkowo wzdłuż całego głownego węzła komunikacyjnego jakieś przyrządy do Parkouru oraz dodatkowo specjalny plac do ćwiczeń dla seniorów (ruchomośc stawów itp...coś jak street ale dla seniorów podobno popularne w Niemczech i Hiszpani) oraz wkomponować jeszcze maszyny z siłowni plenerowej gdyż po rozmowie w całym gronie doszliśmy jednak do porozumienia że dla osób starszych oraz mniej usportowionych też musi coś być, ale na zasadzie wkomponowania wzdłuż trasy paru sprzętów. Jednym słowem projekt przerósł nie tylko moje ale myśle że oczekiwania wszystkich zgromadzonych, ma być naprawdę duży.

Co do samych drążków i placu dokładnie będą jeszcze spotkania ale myśle że chłopaki z Ghetto Workout zajmą się tym naprawdę dobrze dzięki swojej praktyce ale oczywiście my też możemy uczestniczyć ;) Faza projektowa ma się zamknąc do końca marca, jeszcze szczegóły apropo samego parkouru zostana omowione za tydzien bodajze w czw lub pt ale juz w Warszawie u Pana Wojtka, rowniez chlopaki z Ghetto Workout zobowiazali sie przyprowadzic osoby znajace sie na Parkourze w celu jak najlepszego dogadania co do projektu.

Po fazie projektowej niestety długo będziemy czekac na wszystkie pozwolenia i kolejne etapy, oczywiscie Pan Wojtek bardzo sie ucieszyl ze bedzie mogl sie z Nami konsultowac w sprawie kazdej srednicy drazka itp bo sam powiedzial ze srednio sie na tym zna a chce zeby nam sluzylo jak najlepiej wiec na pewno bedzie wiecej dokladnych spotkan co do konkretnych stacji/czesci parku.

Ogolnie naprawde od samego poczatku wszystko zrobilo na mnie kolosalne wrazenie, zarowno pomoc kolegow z Ghetto Workout, jak i podejscie samych Pan z urzedu ktore pytaly co nam sie nie podoba w parkach ktore juz sa, co mogliby poprawic i nasze opinie, poprzez osobe Pana Wojtka ktory jest naprawde bardzo otwarty i chetnie z Nami wspolpracuje a konczac na samym Panie Prezydencie Królikowskim ktory po pierwsze znalazl czas i powiedzial co sadzi oraz wyrazil swoja aprobate ;)

Co do terminu niestety nie w tym roku, ale przez rok podobno tego typu duzy projekt powinien byc na pewno skonczony, wiec na przyszla wiosne bedziemy miec naprawde porzadny kawal parku ;)


  • 0

#68
Dany

Dany

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów
Dzięki za tak obszerną relację :)
Jeżeli Pan Wojtek lub przedstawiciele urzędu będą coś potrzebować to będą kontaktować się przez Ciebie?
Mają "nasze" namiary ?

Na taki plac zdecydowanie warto poczekać, też jestem w mega pozytywnym szoku za rozmach i podejście !

Póki co przez rok przygotowywujmy naszą kondycję na tym co mamy :)
  • 0

#69
Dany

Dany

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

19 kwietnia było otwarcie placu do street`a w Legionowie.

Mój kolega był, podobno było zarąbiście, byli chłopaki z Ghetto (Ci sami co koordynują powstanie placu w Pruszkowie), kolega opowiadał, że pokazali świetnie ćwiczenia

i wyjechał z otwarcia spuchnięty na maksa :P   i zajął nawet 4 miejsce w konkursie :)

Zapytał też o nasz placyk, pamiętają o nas i powiedzieli, że na razie wszystko idzie zgodnie z planem...


  • 0

#70
pdemczuk

pdemczuk

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Witam, no proszę, nie wiedziałem, że taka grupa istnieje  :D - teraz wiem kogo to zasługa:

 

21 kwiecień 2015
Witam, Panie Prezydencie chciałbym zwrócić Pana uwagę na jedną kwestię. Widzę, że w Pruszkowie pojawiają się modne ostatnio palce do ćwiczeń z różnymi maszynami. Problem jest jednak taki, że niewielu ludzi tam ćwiczy w sumie prawie nikt - także pieniądze wydane na te maszyny nie zwracają się. Sam dużo trenuję i niestety wiem z czego to wynika. Maszyny te mimo, że ładnie wyglądają i są bezpieczne nie nadają się do treningu. Nie da się na nich wykonywać podstawowych ćwiczeń, które chciałoby się wykonywać na powietrzu. Bardzo brakuje mi klasycznych przyrządów, które kiedyś były w każdym parku, szkole - typu klasyczny drążek do podciągania i poręcze, w rozmiarach przystosowanych dla dorosłych ludzi. Czy jest szansa, że taki drążek można będzie zainstalować w parku Anielin przy ulicy Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, lub w parku przy stawach. Gwarantuje, że place zapełnią się ćwiczącymi. Koszt takiego drążka jest pewnie o wiele niższy niż instalacja tych przedziwnych maszyn, bo to przecież trzy rury. Teraz po prostu na tych placach nie ma tam co robić. Pozdrawiam, Piotr Demczuk.
Szanowny Panie. Z uwagi na wciąż rosnące zainteresowanie aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu podjęta została decyzja o umieszczeniu konstrukcji do street workoutu na terenie Anielina Zachodniego. Przygotowywana koncepcja zagospodarowania tego terenu przewiduje montaż specjalistycznych urządzeń do ćwiczeń. W roku bieżącym wykonana zostanie dokumentacja projektowa natomiast realizacja prac w latach kolejnych. Pozdrawiam. Jan Starzyński - prezydent Pruszkowa.

 

Szacun!!! oby wybudowali jak najszybciej...

Pozdro,

PD


  • 0

#71
nibmelg

nibmelg

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Cześć,

czy jeszcze działa jakaś grupa? Chciałbym zacząć ćwiczyć, a fajnie by było gdyby ktoś mógł "poprowadzić", jestem aktywną osobom, ale ze street workoutem nie miałem styczności :P


  • 0

#72
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków

Siemka, jest grupa i ćwiczy w Parku w Anielinie (tym pomiędzy Zniczem a MOKiem jakby), nawet mają grupę na Fb, jakbyś napisał tu albo na priv mi imie i nazwisko albo wyslal profil swoj Fb to bym Cie dodal ;)


  • 0

#73
nibmelg

nibmelg

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

To świetnie, napisałem na pw :)


  • 0

#74
bipo

bipo

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Witam serdecznie, jestem nowy więc wybaczcie moje proste pytanie, ale gdzie i o której ćwiczycie w Pruszkowie?


Użytkownik bipo edytował ten post 14 sierpnia 2015 - 18:33

  • 0

#75
Pacur

Pacur

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Witam,

Pierwszy raz się tu odzywam.

Temat planowanej budowy drążków w Pruszkowie bardzo mnie ucieszył.

Czy ktoś ma jakieś aktualne dane ? Czy wiadomo, że nadal na wiosnę planują nam wybudować drążki?

Kilka dni temu byłem w okolicy i do obecnej siłowni plenerowej dołączyły maszyny plenerowe.

Takie trochę nie w naszym stylu (orbitreki, wiosła, stepery). Trochę mnie to wystraszyło, że ktoś stwierdził, że zamiast parku do streetworkoutu wstawi takie maszyny.

Na domiar złego są tak porozstawiane, że zajmują hektar ziemi a jest ich raptem 4.

No nie mniej wiary nie tracę. Trochę miejsca jeszcze zostało. Pewnie jakiś architekt na tym czuwa.

 

Pozdrawiam.


Użytkownik Pacur edytował ten post 26 października 2015 - 16:17

  • 0

#76
Pacur

Pacur

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów
Zgłaszam projekt do budżetu obywatelskiego Pruszkowa na budowę parku do street workoutu. Mam już wyceny, formularze i opis systemów. Potrzebne mi są podpisy osób z obszaru 5 ..(podział na obszary pokazany jest na stronie Pruszkowa w zakładce budżet obywatelski). Inne podpisy też mile widziane. Podpisy będę zbierał w czwartek 23.06 o godzinie 19 na placu zabaw przy Prusa. Założyłem też grupę na FB pod hasłem street workout pruszkow. Zainteresowanych zapraszam.
  • 0

#77
Liukas1987

Liukas1987

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Witam,

podobno coś otworzyli w Potulaku, ktoś już widział ?


  • 0

#78
cosinus93

cosinus93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaPruszków
Rzeczywiście tez czytałem na wpr24.pl ze otworzyli ale to kolejna siłownia plenerowa a nie plac do street workout'u, maszyny przeniesione z siłowni i ani jednego drążka czy poręczy. Nie wiem w czym problem jesli rzeczywiscie czyimś zdaniem takie sprzęty maja sens to ok, ale dołożyć drążki i poręcze które mam wrazenie kosztują ułamek kwoty jednego takiego przyrządu i wszyscy byliby szczęśliwi.

Zastanawia mnie jak idzie praca nad parkiem który miał być rzeczywiście tylko do kalisteniki/streetu na terenie Anielina koło MOKu. Byly plany i to jakie nawet prysznice, scena, mnóstwo sprzętów do kalisteniki itd. Bylem na spotkaniach z miastem i z grupa która miała to robić w Urzędzie a teraz pewnie przez remont wiaduktu nic z tego znowu nie bedzie.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych