Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Skazany na sukces !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
210 odpowiedzi w tym temacie

#181
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa

Tak jak napisałem. Styczeń ćwiczę ogólnorozwojowo ;) Opanowanie techniki w podstawowych ćwiczeniach itp.  Później zobaczymy, ale wybiorę albo 5x5 Billa Stara albo push/pull. Do splitów 3 bądź 4 dniowych nie mam przekonania, bo np. w poniedziałek skatujemy klatkę i następny raz dopiero za tydzień a jest ona zregenerowana już po 3 dniach. W push/pull trening powtarza się co 4 dni :D Jak byś miał jakieś wskazówki chętnie skorzystam ;)


  • 0

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!


#182
czohracz

czohracz

    Go hard or go home

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaKrosno/Warszawa

Ta siłownia to tak na stałe czy okresowo jako uzupełnienie kali? Bo plan taki średni w sumie :) Jak okresowo to starałbym się robić takie ćwiczenia, które różnią się trochę bardziej czyli hantle zamiast sztangi i przede wszystkim martwy ciąg, którego w kali praktycznie nie da się zastąpić. Dipów czy tam wyciskania wąsko po wyciskaniu zwykłym na ławeczce też bym nie robił, tylko na triceps np 2 serie wyciskania francuskiego jednorącz :)

szczerze mówiąc nie rozumiem tych rad, bo przyczepiłeś się do tego co jest w porządku. sztanga na klatę jest lepsza na początek zamiast hantli. a to jakie robi ćwiczenie na triceps to już od niego zależy. dlaczego francuskie ma być lepsze od dipów? ja bym powiedział, że nawet dipy lepsze, bo przy niedopiętej technice bardzo łatwo o kontuzję w łokciu przy francuskim.
co do MC pełne poparcie, brakuje go.
ogólnie plan jak na razie bardzo dobry, a na pewno lepszy niż u 90% początkujących na siłce. poćwiczysz Slysz jakies 2 miesiace to bedzie mozna wprowadzac modyfikacje (chociazby tego Billa Stara).
  • 1

#183
Dzik

Dzik

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Witaj, po pierwsze chciałbym pogratulować samozaparcia i motywacji do ćwiczeń przez już tak długi okres :). Przeczytałem Twój dziennik treningowy w całości, i muszę powiedzieć że bardzo pomógł mi on w ustaleniu własnego planu. Jednak mam pytanie odnośnie planu 5x5, którym trenowałeś przez pewien okres. Podzieliłeś trening na push/pull. Ile czasu zajmowało Ci odbycie treningu push gdzie wykonywałeś HSPU 5x5, dipy 5x5 i pompki diamentowe 5x5 ? I czy nie sądzisz że to zbyt dużo ćwiczeń jak na jedną partie w jednym treningu silowym? Nie czułeś zbytniego zmęczenia jednej partii po takim treningu?

Pozdrawiam :)


  • 0

#184
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa

co do MC pełne poparcie, brakuje go.
ogólnie plan jak na razie bardzo dobry, a na pewno lepszy niż u 90% początkujących na siłce. poćwiczysz Slysz jakies 2 miesiace to bedzie mozna wprowadzac modyfikacje (chociazby tego Billa Stara).

Pisałem to już i napiszę raz jeszcze - MC będzie, ale spokojnie :D Dajcie mi się wkręcić.  A i co do tych francuskich - to już za bardzo izolacja samego tricepsa, w dipach czy wąskim wyciskaniu na pewno będą większe korzyści. Uginanie sztangi to też izolacja, ale na biceps zostaje :D

 

Witaj, po pierwsze chciałbym pogratulować samozaparcia i motywacji do ćwiczeń przez już tak długi okres :). Przeczytałem Twój dziennik treningowy w całości, i muszę powiedzieć że bardzo pomógł mi on w ustaleniu własnego planu. Jednak mam pytanie odnośnie planu 5x5, którym trenowałeś przez pewien okres. Podzieliłeś trening na push/pull. Ile czasu zajmowało Ci odbycie treningu push gdzie wykonywałeś HSPU 5x5, dipy 5x5 i pompki diamentowe 5x5 ? I czy nie sądzisz że to zbyt dużo ćwiczeń jak na jedną partie w jednym treningu silowym? Nie czułeś zbytniego zmęczenia jednej partii po takim treningu?

Pozdrawiam :)

Siema

Dzięki za miłe słowa ;) Są bardzo motywujące !!! W treningu push robiłem te 3 ćwiczenia które wymieniłeś oraz brzuch. Trening zajmował max 45min. Czułem się po nim ok. Ja w tych ćwiczeniach dawałem ciężar i właśnie najważniejsze było umiejętne jego dobranie co mi się udawało ;)

Przeczytałeś dziennik więc pewnie tez zauważyłeś kilka postów o treningu objętościowym EDT (Bar-Man wielkie dzięki za pokazanie mi tego treningu!!!). Wcześniej tego nie napisałem, ale na plecy zadziałał bardzo dobrze mimo tego, że wykonywałem go bardzo krótko (chyba niecały miesiąc), motyle widocznie się powiększyły. W sumie ja tego nie zauważyłem, ale koledzy z siłowni którzy mnie widzą raz w miesiącu od razu spytali co robiłem na plecy :D Tutaj masz więcej o tym treningu http://kalistenikapo...ty-trening-edt/

Pzdr


  • 0

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!


#185
MM91

MM91

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów

szczerze mówiąc nie rozumiem tych rad, bo przyczepiłeś się do tego co jest w porządku. sztanga na klatę jest lepsza na początek zamiast hantli. a to jakie robi ćwiczenie na triceps to już od niego zależy. dlaczego francuskie ma być lepsze od dipów? ja bym powiedział, że nawet dipy lepsze, bo przy niedopiętej technice bardzo łatwo o kontuzję w łokciu przy francuskim.
co do MC pełne poparcie, brakuje go.
ogólnie plan jak na razie bardzo dobry, a na pewno lepszy niż u 90% początkujących na siłce. poćwiczysz Slysz jakies 2 miesiace to bedzie mozna wprowadzac modyfikacje (chociazby tego Billa Stara).

 

Neguje dipy bo one też mniej lub bardziej angażują klatkę, w żadnym typowym FBW nie widziałem łącznie 6 serii na jakąś partie. Taka kombinacja dużo lepsza według mnie byłaby w push/pull :) Hantle miały być jako urozmaicenie od kali bo chyba mało kto ćwiczy pompki jednorącz i podciąganie też, raczej dipy i taktyczne ale jak siłka ma być na dłuższy okres czasu to jak najbardziej sztanga też spoko :)

 

 

Co do samego push/pull, dla mnie trening ideał :D Idealny kompromis między FBW a splitem, fajne kombinacje można sobie porobić tak żeby monotonii nie było :) Wskazówek jakichś konkretnych nie mam, dużo gotowych planów krąży po necie. Jak przedobrzysz z ćwiczeniami to problemu nie będzie bo i tak jest dużo czasu na regeneracje :)


  • 0

#186
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa

Siema

 

Dziś trening rano.

 

Przysiad (suwnica) - 3x12 - 45kg (około)

Podciąganie - 3x8

Wyciskanie płasko - 3x12 - 45kg

Wyciskanie żołnierskie - 3x10 - 30kg (po 12 powtórzeń to za dużo, tu już nie miałem sił, od następnego tygodnia schodzę do 3x10 we wszystkich ćwiczeniach)

Wyciskanie wąsko - 3x8 - 35kg

Uginanie ramion - 3x8 - 24kg

Brzuch

 

Spodziewałem się, że to się stanie i jest !!! Wchodzę a tu widzę dwóch kolesi około 30, mięsień piwny jest ale duże ciężary przewalają i oczywiście do sztangi się nie dopcham. Ich trening to oczywiście pierd****** głupot, ale raz na 10min weźmie sztangę i zrobi kilka powtórzeń MC, a ja muszę nakurw*** na maszynie, masakra. Oczywiście później zostawił na sztandze prawie 100kg i sobie poszedł.

 

Push/pull mam już gotowy i tylko waham się co po tym FBW. W połowię lutego chcę zmienić i albo właśnie push/pull albo Bill Star :D

 

Pzdr


  • 0

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!


#187
Rzeznik

Rzeznik

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 34 postów

witam panowie ja przezucilem sie ze skazanego na proteo system co myslicie o tego typu treningu na budowanie sily i masy i czy taki trening nadaje sie jako uzupelnienie treningu mma


  • 0

#188
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa

Rzeznik załóż temat w dziale Plany treningowe :P


  • 1

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!


#189
cyryl

cyryl

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

wrzuc jakies zdjecia


  • 0

#190
frrancuz

frrancuz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 101 postów
Gratuluję wytrwałości!
Zarówno w samym treningu jak i systematycznym pisaniu.
Powodzenia!
  • 0

#191
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa

Dzięki, dzięki ;)

 

Dzisiejszy trening:

Przysiad - 3x12 - 45kg

Wiosłowanie - 3x12 - 30kg

Wyciskanie płasko - 3x12 - 45kg

Wyciskanie barki - 3x10 - 30kg

Wąskie wyciskanie - 3x8 - 32,5kg

Uginanie ramion - 3x8 - 24kg

Brzuch

 

W następnym tygodniu schodzę do 3x10 i ciężar w górę.

Pzdr


  • 0

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!


#192
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa

Siema

 

Dziś aeroby na basenie. Odżyła sekcja więc trening w miarę intensywny :D

 

Pzdr


  • 0

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!


#193
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa

Witam

 

Kontynuacja treningu, tak jak sobie założyłem co tydzień w najważniejszych ćwiczeniach ciężar w górę o 2,5kg. Dziś:

Przysiad - 3x10 - 47,5kg

Podciąganie - 3x8

Ściąganie linki wyciągu dolnego - 3x8 - 40kg - plecy są moim priorytetem więc w dzień z podciąganiem dodatkowe ćwiczenie

Wyciskanie płasko - 3x10 - 47,5kg

Wyciskanie żołnierskie - 3x10 - 30kg

Dipy - 3x8

Uginanie ramion - 3x8 - 24kg

Brzuch

 

Pzdr ;)


  • 0

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!


#194
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa

Siema

 

Z treningu jestem zadowolony, siła idzie w górę więc jest dobrze.

 

Przysiad - 3x10 - 47,5kg

Wiosłowanie - 4x10 - 32,5kg

Wyciskanie płasko - 3x10 - 47,5kg

Wyciskanie żołnierskie - 3x10 - 30kg

Wąskie wyciskanie - 3x8 - 35kg

Uginanie ramion - 3x8 - 24kg

Brzuch

 

Pzdr


  • 0

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!


#195
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Wcześniej HSPU robiłeś pełne bez ściany ? Jak tak to trochę mało teraz na barki ciśniesz. Ogólnie z fartem, graty za wytrwałość ! ; ) I możesz wrzucić fotkę po dojściu pod 80kg ; D


  • 0

#196
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa

HSPU ze ścianą a ona daje bardzo dużo, też się zdziwiłem, że tak mało na barki biorę ;) Ok jak dobiję do 80 wrzucam fotę ;)


  • 0

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!


#197
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa

Siema

 

Dzisiejszy trening:

Przysiad - 3x10 - 47,5kg

Podciągnie - 3x8

Wyciąg dolny - 3x8 - 40kg

Wyciskanie płasko - 3x10 - 47,5kg

Wyciskanie żołnierskie - 3x10 - 30kg

Dipy - 3x8

Uginanie ramion - 3x8 - 24kg

Brzuch

 

Pzdr


  • 0

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!


#198
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa

Siema

 

Wczoraj aeroby na basenie.

Dziś zaczynam 3 tydzień na siłowni. Gdy zaczynałem postanowiłem stosować progresję liniową w ćwiczeniach na duże partie 2,5kg na tydzień. Jak narazie idzie zgodnie z planem (nie licząc barków bo tam zacząłem z za dużym ciężarem), ale jestem bardzo zadowolony ;) Dziś:

 

Przysiad - 3x10 - 50kg

Wiosłowanie - 3x10 - 35kg

Wyciąg dolny - 3x8 - 40kg

Wyciskanie płaska - 3x10 - 50kg

Wyciskanie żołnierskie - 3x10 - 30kg

Dipy - 3x8

Uginanie ramion - 3x8 - 24kg

Brzuch

 

Pzdr


  • 0

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!


#199
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa

Witam

 

Dzisiejszy trening:

Przysiad - 3x10 - 50kg

Podciąganie - 3x max

Wyciąg dolny - 3x8 - 40kg

Wyciskanie płasko - 3x10 - 50kg

Wyciskanie żołnierskie - 3x10 - 30kg

Wyciskanie wąskie - 3x10 - 37,5kg

Uginanie ramion - 3x10 - 24kg

Brzuch

 

PZdr


  • 0

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!


#200
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa

Siema

 

Przysiad - 3x10 - 50kg

WIsołowanie - 3x10 - 35kg

Wyciąg dolny - 3x8 - 40kg

Wyciskanie hantli płasko - 3x10 - 18kg

Wyciskanie hantli na barki - 3x10 - 10kg

Dipy - 3x8 - 2,5kg

Uginanie ramion - 3x8 - 24kg

Brzuch

 

Pzdr ;)


  • 0

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych