Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Odżywki a zdrowie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
218 odpowiedzi w tym temacie

#41
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
nie da się zbytnio napisać więcej niż to co w internecie :P
  • 0

#42
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

@Salute! i kilku mu wtórujących ( w tym @Dom) nie dopuszczają innego zdania niż ich, albo wyczytane z książek o spiskach producentów żywości jak to wszyscy chcą nas nabić w butelkę. Jacek Stachurski podobno żywi się energią kosmosu i on w to wierzy to co mam pójść w jego ślady???
Naprawdę swoimi wypowiedziami przeginacie bo promujecie tylko to co wam się podoba a inni to " głupki" i marginalizujecie ich wiedzę... czysta hipokryzja. Już nawet nie będę mówił o temacie " Dieta tłuszczowa" na tym forum, w którym szczycicie się swoją wiedzą, ale nikomu sensownie nie pomagacie.... potraficie tylko krytykować i przytaczać enigmatyczne paranaukowe stwierdzenia. Byłem zainteresowany przejściem na tą dietę, ale po przeglądnięciu tematu tak mnie zniechęciliście, że się odechciało i zostanę przy opartej na bilansie kaloryczny, która niby jest nie skuteczna, ale na miliony ludzi na świecie w tym mnie działa i fajnie redukuję tkankę tłuszczową.


Salute! stosowałeś kiedyś suplementacje ??? bo skoro ktoś się pyta o ten temat to oczekuje wypowiedzi ludzi, którzy mają doświadczenie a nie hipotetycznie dywagują.

Nie mam zamiaru dyskutować z kimś kto pozjadał wszystkie rozumy świata, ale wydaje mi się, że wyrażam opinię, którą duża część użytkowników z forum podziela.

A taki jest mój ogólny komentarz....
http://youtu.be/627aRaRiG8A


Opal, w dalszym ciągu dopuszczasz się personalnych ataków. Z tego co pamiętam to nie Dom i Salute nazwali Cię głupkami, tylko Ty zarzuciłeś im zaściankowość. Bardzo Cię proszę o zaniechanie personalnych ataków.

A teraz dwa słowa co do meritum Twojej wypowiedzi.

Od ponad 20 lat uprawiam sport (w różnych postaciach). W przeszłości trenując bardzo intensywnie sporty walki korzystałem z suplementacji i nie jestem jej wrogiem ani nie potępiam w czambuł. Uważam jednak, że "naukowa otoczka" wokół nich jest jak co najmniej dęta. z całego spektrum suplementów tylko niektóre naprawdę działają.

Twój argument z glukozaminą jest chybiony. Słuchałem kiedyś w radiu profesora medycyny który ubolewał, że ludzie dali sobie wmówić reklamą, że jakieś tabletki mogą działać na stawy. Tymczasem można to zrobić tylko ruchem rozprowadzając maź kostno stawową. Oczywiście zdarzają się kłopoty z mazią (zwłaszcza po urazach) ale wtedy jedyną skuteczną terapią jest wstrzykiwanie kwasu hialuronowego a nie łykanie tabletek. Wiem, bo sam to przechodziłem z moim kolanem.

Piszę o tym dlatego, że przesadziłeś zarówno z obrażaniem oponentów w dyskusji, jak również przesadą w zachwalaniu suplementów i dorabianiem do nich jedynie słusznej naukowej koncepcji.
  • 0

#43
opal

opal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 69 postów
Ale, ja nie twierdzę, że wszystkie odżywki to dobro i mus dla każdego ćwiczącego, zwracam tylko uwagę, że nie można negować czegoś z czym się nie ma styczności na podstawie czysto teoretycznych wywodów. Można nawet dojść do wniosku, że odżywki stoją na równi ze sterydami, bo taki wydźwięk mają niektóre wypowiedzi- bzdura.
Osobiście korzystam i znam multum ludzi, którzy jak ja też uzupełniają dietę i ćwiczenia o suplementację, ale z głową. No bo po co jest forum... jak ktoś się pyta, a zamiast odpowiedzi dostaje wiązankę w formie " weź się lepiej za dietę i ćwiczenia", uniwersalna odpowiedź nic nie wyjaśniająca, trochę to bez sensu.

Co prawda może mnie trochę poniosło, ale na żadnym innym forum takiej nagonki na kogoś reprezentującego inne podejście niż pewna "grupa" jeszcze nie widziałem, a trochę tych forum przeglądam, to tak w formie wytłumaczenia.

Co do glukozaminy, mogę podyskutować, bo Tobie czy może bardziej Panu Profesorowi zapewne chodziło o preparaty pseudo chroniące stawy typu 4flex etc., ja mówię o trochę bardziej zaawansowanych preparatach i nie bazujących na naiwności starszych osób, a sprawdzonych przez dużą liczbę aktywnych osób. Zresztą oczywiście ilu ludzi tyle opinii.

Morał jest prosty...nie chcesz nie korzystaj, nie masz nic sensownego do powiedzenia w temacie nie krytykuj innych... ja przynajmniej wychodzę z takiego założenia i stąd ta cała może niepotrzebna wymiana zdań.
  • 0

#44
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Opal, OK. Tu się z Tobą zgadzam:)
  • 0

#45
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Czy po krecie mozna liczyc na dobry przyrost masowy ? Czy jesli chodzi o mase to nie.warto? Bo niezbyt chetnie patrze na gainery.
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#46
opal

opal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 69 postów
Tak jak wcześniej pisałem monohydrat zwiększa zarówno siłę jak i masę, ale w dużej mierze jest to zalanie mięśni wodą. Jeżeli zależy Ci na przyroście suchej masy, to polecałbym jakiegoś stacka typu Universal Storm lub Dymatize Xpand, są to kompleksowe połączenia różnych form kreatyny plus dodatki usprawniające działanie głównych składników.

Jak chcesz szybko nabrać masy to raczej nie unikniesz odżywki białkowej, jak masz ektomorficzną budowę ciała to żeby się nie zalewać gainerem sugerowałbym jakiegoś bulka czyli białko/węgle w proporcji 50/50.
  • 0

#47
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
"stawy im padają od treningu, co im polecisz zamiast glukozaminy....galaretkę lub chrząstki zwierzęce.... średniowiecze jak dla mnie, skoro jest masa łatwo przyswajalnych form np. siarczanu glukozaminy, który ochrania nasze stawy."

Nie, ruch w jak największym zakresie stawów!!! Rób sobie codziennie np. "1000 kroków do nieba" Amosova, to zapomnisz raz na zawsze o problemach ze stawami, które reumatolodzy i inni lekarze zawsze starają się rozwiązywać tabletkami co prowadzi do destrukcji.
W wielu poglądach nie zgadzam się z Salute i Domem bo ich gadanie niekiedy trąci fanatyzmem. Ale co do jednego, nie można im nic zarzucić. Nie wykiwamy natury choćbyśmy jak bardzo chcieli w sposób sztuczny. Dlatego jeśli masz problem ze stawami to zacznij je wzmacniać i zacznij nimi ruszać a nie patrz w aptekę.
  • 0

#48
opal

opal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 69 postów
Nie mam problemów ze stawami, podczas treningu wykorzystuję część ćwiczeń Amasova, ale profilaktycznie biorę glukozaminę a konkretnie flexit od nutrend. Każdy ma swoje sposoby jeszcze nikt nie umarł od profilaktyki a wręcz przeciwnie...
Meritum sprawy jest to, że chcę zwrócić uwagę na łatwo dostępność pewnych substacji w suplementacji, co przy próbach uzyskania tych samych stężeń danej substancji w sposób naturalny jest często nie możliwe lub prawie nie wykonalne. Witamina C ( także ważna przy stawach) niby zawarta w dużych stężeniach w wielu produktach, ale żeby uzyskiwać w optymalnych wartościach trzeba byłoby się skupić na kilku produktach i jeść je codziennie ( kwiat róży, nać pietruszki, czarna porzeczka lub bardzo duże ilości cytrusów) co często jest a wykonalne. Dlatego suplementy mogą, ale nie muszę stanowić uzupełnienie diety... na każdym opakowaniu jest to wyartykułowane.
  • 0

#49
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

@Salute! i kilku mu wtórujących ( w tym @Dom) nie dopuszczają innego zdania niż ich, albo wyczytane z książek o spiskach producentów żywości jak to wszyscy chcą nas nabić w butelkę.

Czy ja cie nie dopuszczam do glosu koles? O czym ty bredzisz? Wyglaszam swoje zdanie (od tego jest forum) i nie kaze ci tego czytac. Nie podoba sie nie czytaj i przestan wszczynac klotnie, chyba zahir wyraznie powiedzial.

Naprawdę swoimi wypowiedziami przeginacie bo promujecie tylko to co wam się podoba a inni to " głupki" i marginalizujecie ich wiedzę... czysta hipokryzja.

Hipokryzja to jest np to ze kazda gazeta kulturystyczna jest oblepiona reklamami supli i materialami sponsorowanymi, majacym zadanie wmowic ludziom, ze zycie bez supli nie istnieje. Na pewno im sie udalo z toba. Gratuluje.

Byłem zainteresowany przejściem na tą dietę, ale po przeglądnięciu tematu tak mnie zniechęciliście, że się odechciało i zostanę przy opartej na bilansie kaloryczny,

Bardzo mi z tego powodu smutno, naprawde, chyba z tego smutku odpuszcze sobie trening, bo bede siedzial i plakal :-/

Salute! stosowałeś kiedyś suplementacje ??? bo skoro ktoś się pyta o ten temat to oczekuje wypowiedzi ludzi, którzy mają doświadczenie a nie hipotetycznie dywagują.

Stosowalem, mam doswiadczenie. Madrosc przychodzi z wiekiem, dzisiaj wiem, ze to strata czasu, kasy i przede wszystkim zdrowia.

A taki jest mój ogólny komentarz....

Jaki poziom dyskutanta taki komentarz :)
  • 0

#50
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów

Nie mam problemów ze stawami, podczas treningu wykorzystuję część ćwiczeń Amasova, ale profilaktycznie biorę glukozaminę a konkretnie flexit od nutrend. Każdy ma swoje sposoby jeszcze nikt nie umarł od profilaktyki a wręcz przeciwnie...
Meritum sprawy jest to, że chcę zwrócić uwagę na łatwo dostępność pewnych substacji w suplementacji, co przy próbach uzyskania tych samych stężeń danej substancji w sposób naturalny jest często nie możliwe lub prawie nie wykonalne. Witamina C ( także ważna przy stawach) niby zawarta w dużych stężeniach w wielu produktach, ale żeby uzyskiwać w optymalnych wartościach trzeba byłoby się skupić na kilku produktach i jeść je codziennie ( kwiat róży, nać pietruszki, czarna porzeczka lub bardzo duże ilości cytrusów) co często jest a wykonalne. Dlatego suplementy mogą, ale nie muszę stanowić uzupełnienie diety... na każdym opakowaniu jest to wyartykułowane.

Niewykonalne? bla bla, kwestia priorytetów. Skoro nie masz problemów ze stawami to po co profilaktycznie brać jeszcze suple na to? Gdzie tu logika?
Nie mam problemów z alko, ale profilaktycznie się nawale w weekend ;]
  • 0

#51
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów
Tak jeszcze wracajac do tych suplementow, tu jest ciekawy artykul http://www.body-fact...read.php?t=1364
, jest ich coraz wiecej, bo swiadomosc ludzi rosnie i nikt nie chce byc nabijany w butelke. Kiedys tak dobrze nie bylo, bazowalo sie glownie na opiniach kolegow z silowni, czasami ksiazek czy czasopism. Nikt nie zwracal uwagi, ze ponad 50% takiego Flexa to byly reklamy supli. Dzisiaj mamy net i mnostwo ludzi, ktorzy chetnie sie podziela wiedza.
Prosze bardzo, jeden z takich linkow, jest ich calkiem sporo, mozna wklejac i wklejac...
  • 0

#52
opal

opal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 69 postów

Hipokryzja to jest np to ze kazda gazeta kulturystyczna jest oblepiona reklamami supli i materialami sponsorowanymi, majacym zadanie wmowic ludziom, ze zycie bez supli nie istnieje. Na pewno im sie udalo z toba. Gratuluje.


To bardzo dużo o mnie wiesz i ja z kolei gratuluję bycia wróżbitą Maciejem tego forum.

Bardzo mi z tego powodu smutno, naprawde, chyba z tego smutku odpuszcze sobie trening, bo bede siedzial i plakal


Skoro jesteś takim mocnym zawodnikiem dlaczego twoich wspaniałych rad nie można uraczyć w dziale dotyczącym treningu??

Stosowalem, mam doswiadczenie. Madrosc przychodzi z wiekiem, dzisiaj wiem, ze to strata czasu, kasy i przede wszystkim zdrowia.


Gratuluję samozachwytu i oszczędności w czasach kryzysu. A gdzie jest napisane, że suplementy szkodzą zdrowiu?? Np. ta przytaczana tutaj glukozamina?

Jaki poziom dyskutanta taki komentarz


No rozumiem, że trochę boli jak ktoś prawdę napisze ;)

Ciągle gdzieś off-ujemy a temat posta bardzo powoli idzie naprzód...
  • 0

#53
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

To bardzo dużo o mnie wiesz i ja z kolei gratuluję bycia wróżbitą Maciejem tego forum.

Pisalem o gazetach ale ani slowa o tobie, masz jakies problemy z czytaniem? Trenuj czytanie, ot co :)

Skoro jesteś takim mocnym zawodnikiem dlaczego twoich wspaniałych rad nie można uraczyć w dziale dotyczącym treningu??

Nie napisalem, ze jestem taki mocny, tylko, ze bede plakal. Masz wyrazne problemy z czytaniem i zrozumieniem? Trenuj czytanie, powodzenia :)

Gratuluję samozachwytu i oszczędności w czasach kryzysu.

Odpowiedzialem na twoje pytanie czy bralem, widzisz tu jakis samozachwyt? Masz problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu? trenuj czytanie :)

A gdzie jest napisane, że suplementy szkodzą zdrowiu?? Np. ta przytaczana tutaj glukozamina?

Pisalem o stracie "czasu, kasy i zdrowia" w tym wypadku glukozamina to strata kasy i czasu. Znowu nie doczytales, potrenuj troche czytanie :)

No rozumiem, że trochę boli jak ktoś prawdę napisze ;)

Komentarze ona takim poziomie nigdy mnie nie bola, bo to poziom do ktorego sie nie znizam, znowu zle przeczytales, potrenuj wiesz co ...... :)

Pozdrawiam :)
  • 0

#54
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Apeluje o powrót do meritum sprawy a darowanie sobie wycieczek osobistych. Odnoście się tylko do kwestii suplementów, a nie czytania ze zrozumieniem i płakania.
  • 0
Dołączona grafika

#55
opal

opal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 69 postów


Na pewno im sie udalo z toba. Gratuluje


I to ja mam problemy z czytaniem? ot co :) w cale nie wypowiadasz się o mnie
Ciągle bokiem obchodzisz moje pytania, ignorujesz je, a odpowiadasz na to co Ci pasuje.

Dobra ja już wymiękam... facet jesteś nie do przegadania, a najgorsze jest to, że czegoś nie wiesz albo źle wiesz i na siłę za wszelką cenę próbujesz udowodnić całemu światu jaki to ty nie oświecony. Nawet jak masz rację to i tak przekazujesz to w tak zagmatwany sposób, że trudno się do tego jakoś odnieść.

Niedługo będzie konkurs na forum, znajdź 3 posty Salute! w których nie poleca książki typu biały kruk. Nie wiem czy ktoś da radę ;)
Fajnie, że jesteś oczytany, ale rzucasz tytułami a nic nie wyjaśniasz.

Polecam wrzucić na luz i oglądnąć kilka dobrych polskich filmów np. właśnie Poranek kojota, żeby nabrać dystansu do siebie.

Na pewno nie jestem ostatnią osobą na forum, która będzie poruszała temat przemądrzałych i zadufanych w sobie userów.
Ja bynajmniej pragnę zakończyć tą do niczego nie prowadzącą polemikę z @Salute!, bo jak ktoś jest taki mądry i doświadczony to nikt mu chyba już pomóc nie może. Szkoda, że on też nie pomaga. Tak ucinam takim sarkastycznym akcentem..... jest powiedzenie " uderz w stół a nożyce się odezwą" ;)
  • 0

#56
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

I to ja mam problemy z czytaniem? ot co :) w cale nie wypowiadasz się o mnie
Ciągle bokiem obchodzisz moje pytania, ignorujesz je, a odpowiadasz na to co Ci pasuje.

Prosze cie przestan, nic nie ignoruje, do kazdego staram sie podejsc indywidualnie ale jak mi piszesz, ze jestem wrozbita maciejem, ze jestem taki mocny etc, czyli cos czego nie napisalem, to co mam ci odpowiedziec? Precyzuj swoje pytania w takim razie. Nie jestem wrozbita maciejem jezeli cie to tak interesi.

Dobra ja już wymiękam... facet jesteś nie do przegadania, a najgorsze jest to, że czegoś nie wiesz albo źle wiesz i na siłę za wszelką cenę próbujesz udowodnić całemu światu jaki to ty nie oświecony. Nawet jak masz rację to i tak przekazujesz to w tak zagmatwany sposób, że trudno się do tego jakoś odnieść.

Przekazuje to w sposob w jaki potrafie i jak pisalem nie zmuszam nikogo do stosowania tego, do czytania tego czy do czegokolwiek w ogole. Forum to platforma do wymiany pogladow, ja mam takie a ty inne, widac ciagle nie rozumiesz na czym polega forum.

Niedługo będzie konkurs na forum, znajdź 3 posty Salute! w których nie poleca książki typu biały kruk. Nie wiem czy ktoś da radę ;)
Fajnie, że jesteś oczytany, ale rzucasz tytułami a nic nie wyjaśniasz.

Ksiazki czytam po to zeby wiedziec wiecej. Wyjasnilem ci daremnosc ssupli ta linka do bodyfactory, no masz tam glukozamine chyba pod 15, czego wiecej chcesz?

Polecam wrzucić na luz i oglądnąć kilka dobrych polskich filmów np. właśnie Poranek kojota, żeby nabrać dystansu do siebie.

Na pewno nie jestem ostatnią osobą na forum, która będzie poruszała temat przemądrzałych i zadufanych w sobie userów.
Ja bynajmniej pragnę zakończyć tą do niczego nie prowadzącą polemikę z @Salute!, bo jak ktoś jest taki mądry i doświadczony to nikt mu chyba już pomóc nie może. Szkoda, że on też nie pomaga. Tak ucinam takim sarkastycznym akcentem..... jest powiedzenie " uderz w stół a nożyce się odezwą" ;)


Prosze cie, mam spory dystans i dlatego nie za bardzo wdaje sie w te twoje wycieczki osobiste. Zaczynasz jakas klotnie ze mna i mi wmawiasz, ze to ja zaczalem. Ja tylko wyrazilem swoje zdanie na temat supli i poparlem je stosowna argumentacja, nic nie pisalem do ciebie na temat malomiasteczkowosci, wrozbity macieja etc. przezywanie sie internet to jedna z latwiejszych rzeczy jaki mozna zrobic, mi sie nie chce :D
 

Apeluje o powrót do meritum sprawy a darowanie sobie wycieczek osobistych. Odnoście się tylko do kwestii suplementów, a nie czytania ze zrozumieniem i płakania.


Ja caly czas pisze o suplach w temacie supli :D
  • 0

#57
opal

opal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 69 postów
No to chyba mamy podobne zdanie, że odżywki racjonalnie stosowane zgodnie z celem, dawkowane z zaleceniami producenta i stosowane tylko wtedy kiedy osoba nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, nie są szkodliwe, a mogą pomóc bo nawet jeżeli bazują na efekcie placebo, to chyba jest to pozytyw. Zgadzamy się? Dają efekty lub nie, ale nie upośledzają, nie trują.... etc.

Oczywiście rozważamy tutaj aspekty zdrowotne zgodnie z tematem, nie ekonomiczne lub inne.
  • 0

#58
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
A jeszcze jedno co napisał Opal. Kreatyna może BARDZO wspomóc budowanie masy. Poprawia siłę i wydolność organizmu. Co z tym zrobisz to już inna sprawa. Jeżeli tą furtkę dobrze wykorzystasz, wtedy sporo zyskasz :D Tak właśnie jest z większością odżywek.

Swoją drogą wspomniane ekonomiczne aspekty też mają znaczenie. Przykładowo odżywka typu Carbo kosztuje w przedziale ok 25zł. Taka paka starcza na całkiem dużo treningów. Zastąpić to np waflami ryżowymi polanymi słodkim jogurtem czy bananami to już koszt o wiele wyższy. A i trawienie tego po po naaaprawdę mocnym treningu wcale takie fajnie nie jest. Zresztą kto kiedyś robił porządny trening nóg wie o czym mówię.
  • 0

#59
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów
No z placebo to sie moge zgodzic, o ile nie zaszkodza to moze komus pomoc. Tyle, ze drogie takie placebo czasami hehe

Ja ze swojej strony powiedzialem co sadze - unikam. Nabralem sie tego troche kiedy mialem okazje, kolega mial sklep. Kiedys myslalem, ze np spalacze tluszczu dzialaja, zarlem, czekalem na te "speedy" co reszta gadala, na te "sajdy", nic zero null. Probowalem jednego, drugiego kolejnego przy okazji wykrecajac kolejne kilometry, bo przeciez biegac trzeba do spalaczy, a ze kumpel mial sklep to mialem za tanioche. Teraz zeby wyciac pare kilo zbednego fatu wystarczy sciac wegle i samo zniknie, nie musze nawet palcem ruszac :D Gaspari MYofusion wygralem kiedys w konkursie 3 wiaderka, no pyszne i fajne toto zwlaszcza waniliowe i fajne sie pierdzialo po tym :D ale szczerze mowiac to to samo jest na zwyklych jajkach :D I tak mozna i mozna.
 

A jeszcze jedno co napisał Opal. Kreatyna może BARDZO wspomóc budowanie masy. Poprawia siłę i wydolność organizmu. Co z tym zrobisz to już inna sprawa.

No kreatyty to nikt nie podwazy ale inne to juz sie da :D
Kolejny link
http://rekompozycja....mase-miesniowa/

Suplementy niepolecane

L-Glutamina
Tribulus terrestris
HMB
Arginina

Glutamina juz niemal wszedzie jest podwazona, ale marketingowcy robia wszystko co sie da. Tak po prostu dziala swiat, jedni chca zarobic a ci drudzy chca byc lepsi dzieki tym suplom, tylko najgorzej jak jedni oszukuja...
  • 0

#60
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Jestem mieszanką endo-mezo, a zależy mi bardzo, żeby mięśnie, które bym przystymulował odżywką jakąś nie były zalane tłuszczem. Gainer dlatego odpada, wszyscy mi doradzają kreatyne, ale podobno te mięśnie urosną, a potem szybko spadną, gdy się kretę odstawi. Stack 50/50 białko i węgle to nie wiem, bo po treningu i tak zawsze biegam.
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych