Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Odżywki a zdrowie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
218 odpowiedzi w tym temacie

#61
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów

A jeszcze jedno co napisał Opal. Kreatyna może BARDZO wspomóc budowanie masy. Poprawia siłę i wydolność organizmu. Co z tym zrobisz to już inna sprawa. Jeżeli tą furtkę dobrze wykorzystasz, wtedy sporo zyskasz :D Tak właśnie jest z większością odżywek.

Swoją drogą wspomniane ekonomiczne aspekty też mają znaczenie. Przykładowo odżywka typu Carbo kosztuje w przedziale ok 25zł. Taka paka starcza na całkiem dużo treningów. Zastąpić to np waflami ryżowymi polanymi słodkim jogurtem czy bananami to już koszt o wiele wyższy. A i trawienie tego po po naaaprawdę mocnym treningu wcale takie fajnie nie jest. Zresztą kto kiedyś robił porządny trening nóg wie o czym mówię.


No robiłem kiedyś nogi co ledwo je prostowałem następnego dnia. I odżywek nie brałem..
  • 0

#62
Mageusz

Mageusz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 224 postów
Ćwicz ciężko, jedz mądrze i śpij dobrze. Ot cały sekret dbania o swoją sylwetkę. 2-3 lata i KAŻDY będzie wyglądał dobrze, ale ludzie chyba tak po prostu lubią sobie utrudniać życie i świadomie wchodzić w wyścig szczurów.

Wiedza o tych 3 rzeczach, zawsze przyspiesza efekty (a w zasadzie umożliwia w ogóle ich osiągnięcie) o wiele bardziej niż jakiekolwiek suple. Inna sprawa, że tak jak podał Salute 90% z nich nie działa w ogóle poza efektem placebo. Ludzi bardzo łatwo przekonać do brania np. minerałów, pokazując im rzekome duże liczby zawartości, niemożliwe do uzyskania z pokarmu. Szkoda, że nie mówi się już o przyswajalności najczęściej na poziomie kilkunastu procent.

Jeśli chodzi o białko (z jakimiś węglami), to jak dla mnie jedynie zaraz po treningu, jeśli już ktoś chce brać, ze względu na ułatwioną przyswajalność. A i hotdog w takim razie do czego białka są metabolizowane i w jakim stanie wydalane z organizmu? Mi się wydaję, że właśnie nadmiar aminokwasów zamieniany jest na glukozę. Zwłaszcza jeśli, do tego białka nie dostarczymy odpowiedniej ilości energii w postaci węgli albo tłuszczu.
  • 0
"Ilekroć znajdziesz się po stronie większości zastanów się przez chwilę" Mark Twain

#63
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Ja już ćwiczę rok, moja sylwetka, kondycja, wytrzymałość, siła wzmocniły się chyba niewyobrażalnie. Jednak czuję, że mam taki moment stagnacji masowej i nie mogę jej za bardzo przełamać. Urosłem i to bardzo na plecach, jednak klatka piersiowa pozostaje w tyle i chciałbym wiedzieć, co się dzieje, czy może przyspieszyć to kretą.
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#64
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów

Ćwicz ciężko, jedz mądrze i śpij dobrze. Ot cały sekret dbania o swoją sylwetkę. 2-3 lata i KAŻDY będzie wyglądał dobrze, ale ludzie chyba tak po prostu lubią sobie utrudniać życie i świadomie wchodzić w wyścig szczurów.

Wiedza o tych 3 rzeczach, zawsze przyspiesza efekty (a w zasadzie umożliwia w ogóle ich osiągnięcie) o wiele bardziej niż jakiekolwiek suple. Inna sprawa, że tak jak podał Salute 90% z nich nie działa w ogóle poza efektem placebo. Ludzi bardzo łatwo przekonać do brania np. minerałów, pokazując im rzekome duże liczby zawartości, niemożliwe do uzyskania z pokarmu. Szkoda, że nie mówi się już o przyswajalności najczęściej na poziomie kilkunastu procent.

Jeśli chodzi o białko (z jakimiś węglami), to jak dla mnie jedynie zaraz po treningu, jeśli już ktoś chce brać, ze względu na ułatwioną przyswajalność. A i hotdog w takim razie do czego białka są metabolizowane i w jakim stanie wydalane z organizmu? Mi się wydaję, że właśnie nadmiar aminokwasów zamieniany jest na glukozę. Zwłaszcza jeśli, do tego białka nie dostarczymy odpowiedniej ilości energii w postaci węgli albo tłuszczu.


Głównie jako mocznik, który jest końcowym produktem katabolizmu związków azotowych. Część aminokwasów może zostać przekształcona w glukozę ale tylko tzw. glukogenne , których jednak jest sporo.
A wydalamy glównie poprzez nerki i dalej w konsekwencji poprzez cewkę moczową, dlatego nadmiar białek może być szkodliwy bo wytwarza się więcej mocznika, bardziej się obciąża nerki a wiadomo jak coś jest długotrwale i nadmiernie obciąazne to może poprostu nie wytrzymać.

Widziałem w Harperze takie zdanie,, U osoby dostarczającej codziennie 300g węgli, 100g tłuszczy i 100g białek wytwarzane jest na dobę ok. 16,5g mocznika" więc moim zdaniem to sporo.
Jednak nie znam innych danych liczbowych i nie mam takiej wiedzy aby jakoś super dokładnie ze szzegółami to opisać.

Wiem jedno, słyszałem już od dziesiątek ludzi od lekarzy, po pracowników naukowych, że dla aminokwasów nie ma magazynu w organiżmie aby mogły być wykorzystane potem więc nadmiar jest wydalany. Sądzę, że przekształcenie białek w glukozę nie wynosi więcej niż 5-10g na 100g białka choć jak mówię to tylko takie moje przypuszczenie na podstawie tego co wczesniej pisałem ile jest przekształcane na mocznik i wiedzy, że sporo jest zużywane na bierzące potrzeb organizmu.

W każdym bądz razie niedobór jak i nadmiar białka są szkodliwe i myślę,że tutaj każdy z nas znajdzie kilka powódów ważniejszych niż ewentualne przekształcenie na kilka gram glukozy :)
  • 0

#65
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Co do spadku masy po odstawieniu kreatyny, to dotyczy mono, bo on właśnie pompuje wodę do mięśni. Niemniej i tak po zejściu tej wody przyrosty masy są dużo większe niż na sucho. Pytanie, czy masz na tyle dobry trening i dietę żeby wyciągnąć z cyklu ile się da.
A co do waszej śmiesznej kłótni, to suple + zła dieta dadzą i tak lepszy wynik niż brak supli + zła dieta. A na dobrą dietę nie każdego stać.
  • 0
Shut up and get moving.

#66
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Za to stać na droższe od jedzenia odżywki.
  • 0

#67
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
Dokładnie strzał w dychę, Dom ;]
  • 0

#68
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów
No zgadza sie. Repa mu daj ;)
  • 0

#69
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów
Dom rep dla Ciebie :)
Kiedyś liczyłem to wyszło mi, że lepiej zjeść 200g sera białego niż ileś tam odżywki aby dostarczyć tyle białka. Lepiej wychodziło to cenowo, dodatkowo było to naturalne i poza białkiem dostarczamy też innych związków.

Moim zdaniem i widzę, że waszym jedyną sensowną odżywką jest kreatyna bo jest tania i daje naprawdę widoczne efekty u każdego. Odnośnie innych można dyskutować i dużo zależy od typu budowy i innych czynników.
  • 0

#70
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
No ja w sumie skupiłbym się na kreatynie, bo Vitalmax na kfd kosztuje 35zł z tego co widziałem, 500g starczy na jakieś 6 tygodni.
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#71
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
No zgadza się, ok. 6 tygodni można się tym nacieszyć. Oczywiście "moc" produktu zależna jest też od diety.
  • 0

#72
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Bez dobrej diety to odżywki niewiele zdziałają.
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#73
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Bardziej od braku diety miałem na myśli jej skład. Na węglowodanowej są lepsze efekty niż na tłuszczowej.
  • 0

#74
opal

opal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 69 postów
Kreatyna okej, ale nie Vitalmax i przy twoim celu to nie monohydrat. Zalejesz się wodą i efekty też będą mizerne na tak słabej jakości produkcie. Kup jakiś dobry stack kreatynowy. Jak po treningu jeszcze biegasz, to po bieganiu wypij carbo z białkiem, ale typu WPC ( szybkoprzyswajalne) wystarczy 80 procentowe.

Co do spalaczy to jest cała masa produktów oszukanych, nie dających praktycznie żadnych efektów, ale są też termogeniki, które nikt nie powie mi, że nie działają..... np. Thyrotherm ( łagodniejszy), Thermal PRO czy Venom, ale jak wszędzie pojawiają się podróbki i producenci też wypuszczają różne wersje, które mogą być okrojone w składzie. Trzeba się interesować tematem to na pewno znajdzie się spalacz, który będzie działał a efekty będą niewyobrażalne.
  • 0

#75
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Nie wiem na jakim wy świecie żyjecie, skoro odżywki są u was droższe od jedzenia. Zazdroszczę.

PS. Ktoś powinien powywalać te żałosne posty typu "Dokładnie" i "Zgadza się"... Człowiek sprawdza temat, licząc na jakąś sensowną odpowiedź, a tu tylko jakiś kretyn nabija sobie posty.
  • 0
Shut up and get moving.

#76
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Po co komu Thyrotherm, Thermal czy Venom i oszukiwanie się, że się je bezpieczne suplementy, walnij sobie dwie kreski białego i się naprawdę nie oszukuj i nikt mi nie powie, że nie będzie efektów...
 

Nie wiem na jakim wy świecie żyjecie, skoro odżywki są u was droższe od jedzenia. Zazdroszczę.

Bo większość stosujących spodziewa się po nich cudów a po jedzeniu nie dlatego będą drążyć i szukać coraz to lepszych wynalazków bo gdyby to zależało głównie od jedzenia to by było zbyt proste...
  • 0

#77
opal

opal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 69 postów
Nikt nikomu nie broni walić kresek białego, czarnego czy czerwonego:P ale chyba każdy jest świadomy co robi ze sobą, jak się je hamburgera w macu to człowiek też się oszukuje, że je zdrową wołowinkę? Jeżeli tak nie jest to powinien być ubezwłasnowolniony.
Poza tym nie ma badań, które mówią o szkodliwości suplementów co już było pisane, a narkotyki zabijają i to jest realne zagrożenie, tak samo jak sterydy!
  • 0

#78
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Nie wiem na jakim wy świecie żyjecie, skoro odżywki są u was droższe od jedzenia. Zazdroszczę.

100 jajek mnie kosztuje 55 zl. Znajdz mi tansza odzywke.
 

Co do spalaczy to jest cała masa produktów oszukanych, nie dających praktycznie żadnych efektów, ale są też termogeniki, które nikt nie powie mi, że nie działają..... np. Thyrotherm ( łagodniejszy), Thermal PRO czy Venom, ale jak wszędzie pojawiają się podróbki i producenci też wypuszczają różne wersje, które mogą być okrojone w składzie. Trzeba się interesować tematem to na pewno znajdzie się spalacz, który będzie działał a efekty będą niewyobrażalne.

Kiedys spalqacze byly dobre, bo na efce, teraz na pseudo to juz nie to. Niedawno wyszly badania, ze np zielona herbata jak i jej ekstrakt nie dzialaja odchudzajaco, za moment rozprawia sie z kolejnymi skladnikami. Ja osobiscie chcialbym wierzyc, ze dzialaja, fajnie sobie czasami zapodac jakiegos thermala i pobiegac ale teraz mam problem, bo sam siebie nie moge przekonac, ze dziala :)
  • 0

#79
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów

Po co komu Thyrotherm, Thermal czy Venom i oszukiwanie się, że się je bezpieczne suplementy, walnij sobie dwie kreski białego i się naprawdę nie oszukuj i nikt mi nie powie, że nie będzie efektów...
 


Nie wiem na jakim wy świecie żyjecie, skoro odżywki są u was droższe od jedzenia. Zazdroszczę.

Bo większość stosujących spodziewa się po nich cudów a po jedzeniu nie dlatego będą drążyć i szukać coraz to lepszych wynalazków bo gdyby to zależało głównie od jedzenia to by było zbyt proste...


Ludzie lubią sobie komplikować życie. Żyjąc zdrowo (odżywanie, relaks, ćwiczenia) nie wiem jak komuś mogą być potrzebne jeszcze jakiekolwiek inne suple lub odżywki. Profilaktycznie? Po co?
Jedzenie jest tanie i to nie zależy od świata w jakim żyjemy tylko od tego jak go postrzegamy. Ja jak wchodzę do sklepu to nie patrzę na cenę jedzenia tylko na jego jakość. Dla mnie wybór dobrego jakościowo jedzenia to priorytet w życiu. I wolę opuścić 1-2 imprezy w miesiącu by mieć na to jedzenie. To jest proste. Mam znajomych którzy zarabiają tyle samo a nawet więcej co ja, a wciąż jęczą że jedzenie drogie i nie ma co jeść. A więc jaki tu mechanizm działa? Kwestia priorytetów. Jeden woli zdrowo zjeść. A drugi woli zjeść shit i przy okazji się nawalić w weekend albo ściskać pasa by oszczędzić na nowego kompa.
  • 0

#80
opal

opal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 69 postów
No niestety efka jest już dostępne praktycznie tylko w podziemiu ( nawet w USA FDA tępi ten specyfik), tak jak spiropent czy clenbuterol. Alternatywą są teraz spalacze w składzie zawierające geranium, ale na nie wszystkich do dobrze działa.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych