Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Odżywki a zdrowie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
218 odpowiedzi w tym temacie

#1
lkowal90

lkowal90

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 97 postów
Witam. Juz chyba cały Internet przeszukałem odnośnie tematu czy odżywki są zdrowe i efekt jest taki jak się spodziewałem- mam totalną pustkę w głowie :) Wiadomo jedni lekarze twierdzą że odżywki są zdrowe, po prostu uzupełniają dietę w przypadku gdy mamy jakieś braki witamin, drudzy zaś twierdzą że jest to zwykła chemia i nie ma nic wspólnego ze zdrowiem. A jakie jest wasze zdanie? Czy jest sens stosować różne rodzaje kreatyny, białko, gainery itd, czy raczej lepiej sobie odpuścić bo to nie ma nic wspólnego ze zdrowiem?
  • 0

#2
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Jak Masz niedobory witamin to nie bierz suplementów a zmień dietę na lepszą. To co podałeś czyli białko, gainery i kreatyna to nie witaminy ;p Jakieś plusy odżywki mają jednak nie zastąpią prawdziwego jedzenia. Na odpowiedniej diecie powinieneś być zdrowy i osiągnąć założone efekty. Odżywki to tylko zbędny bajer.
  • 0

#3
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Powodzenia w dostarczaniu kreatyny z diety. Musiałbyś jeść codziennie tuzin steków.
  • 0
Shut up and get moving.

#4
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Kreatyny używasz gdy chcesz przebić zastój, a nie kiedy tylko sobie chcesz. Jak nie musisz to nie bierzesz, proste.
  • 0

#5
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
A opierasz się na...? Bo jak na razie każde źródło mówi rzecz przeciwną.
  • 0
Shut up and get moving.

#6
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Moje źródła są inne.
  • 0

#7
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów
W potocznym rozumieniu na siłowni użwa się kreatyny dla przebicia zastoju bo bierzesz i nagle 10kg na klate jesteś wiecej wziąść, przy pierwszym braniu kreatyny i duzych dawkach. I nikt sie nie zastanawia jak to dziala.

W bardziej długoterminowym kontekscie bierze się mniej, po jakie 2-3 gramy na dzień w celu lepszej regeneracji i zwiekszenia sił.

Z tego co kiedyś czytałem to w normalnej diecie takiej z mięsem jesteśmy w stanie dostarczyć bodajze do 1,5g kreatyny na dzien. Aby dostarczyć większych ilości byśmy musieli jeść ogromne ilości mięsa, co nie wyszlo by na zdrowie i przy cenie kreatyny się nie kalkuluje.

Nie wiem jak długo ćwiczysz ale jeśli nie za długo to narazie kreatyna nie ma sensu, to nie cukierki, więc można to brać ale gdy przyjdzie czas i naprawdę będzie taka potrzeba.
  • 0

#8
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Tym razem to doktor Wałęsa czy doktor Kaczyński?
  • 0
Shut up and get moving.

#9
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Kreatyny używasz gdy chcesz przebić zastój, a nie kiedy tylko sobie chcesz. Jak nie musisz to nie bierzesz, proste.

A opierasz się na...? Bo jak na razie każde źródło mówi rzecz przeciwną.

Moje źródła są inne.

może dlatego negatywów kilka dostałeś :huh:

z jedzenia nie da się przyswoić kreatyny, trzeba po prostu ją kupić :cool:

myślę, że odżwyki są dobre, jak wie się jaki jest ich cel i co oczekuje się od odżwywek
być może zniszczą po iluś tam latach narządy wewnętrzne [nie mam źródła] takie domysły - jak będzie się zbyt często delektować proszkami :shy:
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#10
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów


Kreatyny używasz gdy chcesz przebić zastój, a nie kiedy tylko sobie chcesz. Jak nie musisz to nie bierzesz, proste.

A opierasz się na...? Bo jak na razie każde źródło mówi rzecz przeciwną.

Moje źródła są inne.

może dlatego negatywów kilka dostałeś :huh:


Negatywy były nieuzasadnione. Ale to nie temat na dyskusje o tym.



Sopel, proszę nie zaniżaj poziomu tej dyskusji. Urywam się od odpowiedzi dla Ciebie bo tak nisko schodzić nie będę.
  • 0

#11
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
Nie jestem przeciwnikiem odżywkiem i suplementów. Jeśli idą w parze z odżywianiem. Dobre zbalansowane odżywianie + odżywki ok. Fatalne jedzenie + próba naprawienia tego suplami - tragedia.
Przy dobrym odżywianiu reszta jest zbyteczna. Lepiej eliminować niż dodawać.
  • 0

#12
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Myślę, że podstawowym błędem jest myślenie, że same odżywki załatwią sprawę. Mięśnie buduje się ciężką pracą i odpowiednią dietą. Suplementy jak sama nazwa wskazuje są uzupełnieniem. Nie będą Ci potrzebne jeśli nie trenujesz długo i intensywnie. Na poziomie początkującym będą całkowicie zbędne. Twój organizm ma sporo rezerw:-)
  • 0

#13
Mageusz

Mageusz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 224 postów
Ludzie dobrze zbudowani zawsze mówią: najpierw dopięta dieta, później odżywki. Po roku można myśleć o jakiejś kreatynie czy BCAA, reszta w większości nie działa i jest tylko marketingiem.
  • 0
"Ilekroć znajdziesz się po stronie większości zastanów się przez chwilę" Mark Twain

#14
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów
Z odzywek sie wyrasta. Bo w koncu jezeli sie nie jest kulturysta to z kim i po co sie scigac? Z wlasnym cialem? Jezeli BCAA czy inna kretka ma komus pomoc w dodatkowym podciagnieciu sie czy paru pompkach wiecej, to pod odstawieniu wszystko sie cofnie i pozostanie tylko ciezka praca zeby to nadrobic. Bo siegnac po odzywke jest najlatwiej ze wszystkiego. Prawo Leibiga ponad wszystko.
  • 0

#15
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów
Po odstawieniu odżywki wcale się nie cofnie ale to prawda, że nie ma sensu się śpieszyć i sztucznie pobudzać organizm do pracy skoro można to zrobić naturalnie ale w dłuższej prespektywie czasu.

Lepiej najpierw skupić się na treningu, potem na żywieniu a dopiero w dalszej kolejności na odżywkach.
  • 0

#16
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Po odstawieniu odżywki wcale się nie cofnie

Robiles kiedys cykle na kreatynie?
  • 0

#17
mrsayso

mrsayso

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
Z tego co wiem, to po za cyklami kreatynowymi, moi znajomi z siłowni, mniej wyciskali na ławce itp. I teraz wygląda to tak, że przynajmniej 2 razy w roku robią sobie takie cykle po 2-3 miesiące. Najczęściej na wiosnę, przed wakacjami, żeby mięśnie nabrały wody i na plaży klata raziła po oczach :) A co do wyrastania z odżywek to w niektórych przypadkach to nie przejdzie. Traktują je jak posiłek. A to już jest bez sensu, zwłaszcza że po treningu jedzą białeczko dla "zdrowia" a wieczorem pizze. Tak jak podpowiadają koledzy nie masz co brać odzywek zwłaszcza w pierwszych latach treningu.
  • 0
"May my enemies live long so they can see me progress"

#18
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Ja miałem jeden cykl na kreatynie, też mi siła trochę spadła. U mnie nasycenia wodą na krecie w ogóle nie było, a jak było to w niezauważalnych ilościach.
  • 0

#19
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów


Po odstawieniu odżywki wcale się nie cofnie

Robiles kiedys cykle na kreatynie?


Tak raz stosowałem i powiedzmy zanotowałem przeskok z 70kg do 85 na ławeczce w ciągu kilku tygodni i po odstawieniu kreatyny utrzymyało się w granicach 80-85. Oczywiście wiadomo jednego dnia było lepiej a innego gorzej ale poniżej 80 nie spadło więc jeśli chodzi o taki efekt to jest zauważalny.

Dodam, że robiłem na cyklu normalny trening tyle, że z większymi ciężarami. Jak ktoś będzie brał kreatynę i bawił się tylko w wyciskanie 1xmaks+10% to możliwe że mu spadnie po odstawieniu odzywki. Jak ktoś dobrze przepracuje ten okres to nie ma takich szans( jak zawsze pomijam jakieś wyjątki).

Dotyczy się to także wielu osób, które znam :)
  • 0

#20
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Z tego co wiem, to po za cyklami kreatynowymi, moi znajomi z siłowni, mniej wyciskali na ławce itp. I teraz wygląda to tak, że przynajmniej 2 razy w roku robią sobie takie cykle po 2-3 miesiące. Najczęściej na wiosnę, przed wakacjami, żeby mięśnie nabrały wody i na plaży klata raziła po oczach :)

No wlasnie :) Jakby nie spadalo to by nie cyklowali co jakis czas, nie ? ;)

Ale ogolnie suple biora tacy, ktorzy nie wiedza dla kogo cwicza - czy dla siebie czy dla kolegow z silowni i kolezanek z plazy. Napompuja sarkoplazme i sie przegladaja w lusterku.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych