Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

100 pompek-Jak je osiągnąć,czy warto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#21
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Sugerujesz się wieloma opiniami na temat kalisteniki i "skazanego". Zachęcam Cię, byś wyrobił sobie własną. Zacznij solidnie ćwiczyć i poczekaj na pierwsze efekty.
  • 0

#22
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Bzdura, 3x w tygodniu to najbardziej optymalna częstotliwość. Atakujesz mięśnie akurat jak się zregenerują.


Zależy jak kto się regeneruje...
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#23
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Mówimy o przeciętnym, zdrowym człowieku. Nie każę mu przecież zaniedbywać poszczególnych partii, jest coś takiego jak FBW.
  • 0
Shut up and get moving.

#24
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
zobacz tą stronę jak ci trzeba planu:
http://www.hundredpushups.com/ [nie wiem czy działa, wcześniej działała, może naprawią ją :P]
z drugiej strony jak ktoś robi 3x w tygodniu tylko i wyłącznie pompki, to warto dorzucić w inne dni bądź w te same inne ćwiczenia,
a 3x w tygodniu wyłącznie pompki to nie aż tak dużo :)

jak wyrobis sobie wytrzymałośc w pompkach i dojdziesz do 100 czy iluś tam, to musiałbyś to podtrzymywać, bo łatwo ją stracić :P
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#25
Sid36

Sid36

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 33 postów
Ale tu nigdzie nie jest napisane, że robię tylko i wyłącznie pompki..
http://forum.kaliste...ngowy-czy-dobry - tu jest link do mojego planu.
To jak z tymi pompkami, zmienić na 3 razy w tygodniu jedno ćwiczenie, czy co jeden dzień treningowy inny wariant pompek? Cisnąć po 30 powtórzeń na 3 serie, czy po kilkanaście powtórzeń na 5-6 serii?
  • 0

#26
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica
Jeśli zależy Ci na wytrzymałości to myślę, że lepszy jest wariant: 30powtórzeń w 3 seriach.
  • 0

#27
Yamakasi

Yamakasi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów
Ale przecież ćwiczenia z obciążeniami bardzo się chwali nawet w kalistenice,mam nadzieję że jak połączę kalistenike z siłownią to będą lepsze efekty niż bym ćwiczyłem tylko kalienistyke.Na razie cel mam taki-osiągnąć ok.30 i wtedy się zobaczy.Nie mam pomysłu na inne ćwiczenia na ręce i klatkę piersiową,a plecy i brzuch na razie nie ćwiczę,ponieważ zapisałem się na kinezyterapie,ponieważ muszę popracować na kręgosłupem bo mnie strasznie boli przy wykonywaniu ćwiczeń przy użycie kręgosłupa.
  • 0

#28
Sid36

Sid36

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 33 postów
A jeśli wolałbym uderzyć w siłę? ;)
  • 0

#29
Yamakasi

Yamakasi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów

A jeśli wolałbym uderzyć w siłę? ;)


O co chodzi?

Jeszcze jedno szybkie pytanie ile robić najlepiej serii pompek 2,3,4,5?
  • 0

#30
phpl

phpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 146 postów
Jeśli wolałbyś siłę to 3-5 powtórzeń. Siłę i masę 5-8 powtórzeń. Masę 8-12 powtórzeń. Oczywiście podczas całego zakresu 0-12 uzyskasz siłę i masę, ale efektywniej jest w tych przedziałach. 3-5 serii. Na siłę odpoczynek między seriami - tyle ile potrzebujesz do regeneracji. Na masę 3 minuty, na wytrzymałość poniżej 3 minut.
  • 0

#31
Yamakasi

Yamakasi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów
Ja na razie robię po 3 serie-zacząłem od 5 pompek w każdej serii i zwiększam o 1 co drugi dzień.Mam nadzieję że będzie dobrze jak coś to będę zwiększał o 2-3.Odpoczynek po serii to minuta.Najbardziej zależy mi na sile.Co myślicie?Coś zmienić?
  • 0

#32
Sid36

Sid36

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 33 postów
No dobra, a ile serii? Wziąłbym na siłę i masę alternatywę ;)
  • 0

#33
Yamakasi

Yamakasi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów
No napisałem przecież że robię po 3?Coś czuję że chyba nie dam rady zwiększać ilości pompek i znowu będzie tak jak z planem 100pompek.pl że jeden rozdział powtarzałem przed miesiąc i zero progresu tego się bardzo obawiam.Może lepiej byłoby robić 2minuty odpoczynku po serii?
  • 0

#34
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów
Odpoczynku masz zrobić tyle abyś w następnej serii wykonał założoną liczbę powtórzen poprawnie technicznie. Przerwa nie powinna być dłuższa niż 5 minut, jeśli po tym czasie nie dajesz rady zrobić zamierzonej liczby powtórzeń to poprostu ją zmniejsz.

Ten czas też musisz dopasować do intensywności treningu bo wiadomo jak ciężko to naturalnie się dłużej odpoczywa a jak jest lekko to zazwyczaj się krócej odpoczywa :)
  • 0

#35
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica
Co do masy to się nie do końca zgodzę phpl. Czytałem artykuły - oparte zazwyczaj na naukowych badaniach - obalających tezę, że na masę najlepsza ilość powtórzeń to 8-12. Podam przykład wioślarzy. Ich dyscyplina jest raczej wytrzymałościowa, występuje tu jedynie opór wody, a rozwijają świetną atletyczną sylwetkę. Myślę, że ogólnie przyjęty przydział 8-12 wynika z tego, że przy takiej liczbie można stosować duży ciężar bez mocnego obciążenia nerwowego, dzięki czemu można zwiększać objętość treningu. Wtedy oprócz mikrourazów spowodowanych rozciąganiem mięśni występuje również hipertrofia. Na pewno wiele zależy od tego jaki jest procentowy stosunek włókien wolno do szybkokurczliwych w mięśniach, a to już bardziej sprawa genetyki, chociaż podobno również można na to w jakimś stopniu wpływać. Oczywiście to tylko moja teoria i nie zdziwiłbym się gdyby ktoś to obalił.

Podobnie z przerwami między seriami. Widziałem nawet wywiad z kulturystą (polskim kulturystą), który robił przerwy między seriami intuicyjnie, po prostu zaczynał kolejną kiedy czuł, że zregenerował siły. W końcu każdy jest inny i każdym w różnym tempie regeneruje siły przed kolejną serią. Ja jedynie unikam tego by mięśnie "zastygły", a zaczynam znowu ćwiczyć kiedy czuję, że mam na to siłę.
  • 0

#36
Yamakasi

Yamakasi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów
Witajcie!
Mam pytanie odnośnie ćwiczeń z ekspanderami.Kiedyś dostałem je od rodziców,ale jakoś z nich jeszcze nie korzystałem.Mój Ojciec,mówi że bardzo dobre efekty są po ćwiczenia z ekspanderami.Co o tym sądzicie,warto?Rzeczywiście daje to szybkie efekty,czy jest tak samo skuteczny jak ćwiczenia np.z obciążenie własnego ciała?
  • 0

#37
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
O ekspanderach było już wielokrotnie w różnych miejscach. Proszę przeszukaj forum i nie twórzmy kolejnego tematu temu poświęconego.
  • 0

#38
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Nie rozumiem jakim cudem nie ma u ciebie progressu po programie 100pompek.pl. Może nie robisz dobrze technicznie.
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#39
Yamakasi

Yamakasi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów

Nie rozumiem jakim cudem nie ma u ciebie progressu po programie 100pompek.pl. Może nie robisz dobrze technicznie.


Może istnieje u mnie brak rozwijania się mięśni :D?
Teraz nauczyłem się poprawnie robić,ale robię teraz swoim planem,mam nadzieję że dam radę
  • 0

#40
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Ręczę za program 100 pompek, który podałem w linku w jednym z poprzednich postów. Ja tak dobiłem do setki :)
  • 0
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych