Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

100 pompek-Jak je osiągnąć,czy warto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1
Yamakasi

Yamakasi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów
Witam!
Więc tak zacznę od tego że mam 16lat ważę 65kg i mierzę 180cm. Więc jestem raczej szczupłym chłopakiem.Od zawsze chciałem coś ćwiczyć,na razie siłownia nie wchodzi w grę,więc postawiłem sobie za cel osiągnięcie 100 pompek.Jestem nastawiony na to że gdy je osiągnę bardzo dużo zyskam na sile,lecz wiele jest opinii że to zbytnio siły nie daję,to prawda?
Ustawiłem sobie plan taki-zaczynam od 5 pompek po 3 serie i zwiększam o 1 ewentualnie o 2 co drugi dzień.A ostatnia seria to max ile jestem w stanie zrobić.Czyli pon.5x3 środa6x3 piątek 7x3, 3 razy w tygodniu.Jak myślicie czy z takim planem dam rade osiągnąć 100 pompek,czy gdy to osiągnę poczuję duży wzrost siły,czy warto?
  • 0

#2
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek
Jeśli zależy Ci na sile, to dążenie do 100 pompek da Ci bardzo niewielki przyrost siły. Lepiej skup się na powolnym i dokładnym wykonywaniu coraz trudniejszych wariantów pompek, przykładowy i dobry program jest w Skazanym na trening, zaczynasz od pompek przy ścianie, potem robisz pochylone, na kolanach itd. aż dochodzisz do pompek na jednej ręce, a wtedy już masz sporo krzepy w łapach.
  • 0
Skazany na trening od 10.2012

#3
Yamakasi

Yamakasi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów
Czyli jednak pompki nie dają przyrostu żadnej siły?Chciałbym chociarz potrafić wykonać z 50 pompek,ponieważ w tej chwili jestem w stanie zrobić ich ok.10m,więc aby zacząć robić trudniejsze przydałoby się robić dobrze te podstawowe.Zainteresowała mnie książka skazany na trening,ale jeżeli trening pompek tam się zaczyna od pompek przy ścianie to ja sobie tego nie wyobrażam.

Korzystając z okazji czy można osiągnąc takie efekty nie korzystając z siłowni,oraz chociarz trochę nabrać masy i rzeźby jak ci goście na filmie :D
?
  • 0

#4
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek
Pompki dają przyrost siły, ale idąc w ilość wyrobisz bardziej wytrzymałość, a trenując coraz trudniejsze warianty zachowując nieskazitelną technikę wyrobisz bardziej siłę.

Ci goście z filmików z "calisthenics", "street workout" w nazwie doszli do takiego poziomu właśnie dlatego, że nie korzystali z siłowni, tylko wyrabiali siłę funkcjonalną przez ćwiczenia z masą ciała :) Czyli jeśli chcesz iść w ich ślady to trafiłeś na dobre forum :D
  • 0
Skazany na trening od 10.2012

#5
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Takim planem jak podałeś mnie się wydaje że byłoby ciężko... lepiej skorzystać ze strony 100pompek.pl . 100 pompek to nie jest jakiś trudny cel, ja w 2 miesiące już 50 umiałem ( rekord 51 :D ) ale jak sie źle trening ustawi ( na 100 pompek.pl jest kiepski - mnie wykończył - ale to być moze dlatego, ze to były moje początki i nie miałem sił )
Ja bym Ci radził- skazany na trening, nagi wojownik. Te książki są mega :) Teraz wyszła nawet skazany na trening 2!
  • 0

#6
Yamakasi

Yamakasi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów
Czytałem trochę opinii o skazany na trening i trochę krytykują tą książkę że trochę dziwnie rozłożone powtórzenia i że nic to nie daje itd..
Dużo osób mówi że z obciążeniem własnego ciała wiele się nie osiągnie,ale nie po to tu przyszedłem....Tak jak wspomniałem chciałbym najpierw spróbować osiągnąc większą ilość niż jestem w stanie zrobić,a poźniej robić coraz cięższe pompki.Co o tym myślicie?Nawet nie podawaj mi strony 100pompek.pl bo robiłem z tej strony i tak się zniechęciłem bo zero progresu było,że wolę iść własnym planem.Tak więc jaka ilość pompek byłaby zadowalająca aby przejść do trudniejszym?Jak na razie trenuje tylko pompki,ew.podciągania itp.a plecy i brzuch na razie zostawiam,ponieważ mam problemy z kręgosłupem i muszę coś najpierw z tym zrobić.
  • 0

#7
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek

Czytałem trochę opinii o skazany na trening i trochę krytykują tą książkę że trochę dziwnie rozłożone powtórzenia i że nic to nie daje itd..

Dopiero co zobaczyłeś filmik jak goście latają na drążkach jakby grawitacja dla nich nie istniała, w dziale "sala chwały - zwycięzcy wyzwań" albo "przedstaw się - twoje umiejętności" albo w dziennikach zobaczysz efekty ćwiczeń ludzi z naszego forum. Jeśli dalej wierzysz opiniom, że to nic nie daje, to nie wiem co Ci poradzić...

Ile pompek? Jeśli nie chcesz robić progresji ze skazanego to sam zdecyduj, 20 powtórzeń? 30?
  • 0
Skazany na trening od 10.2012

#8
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Było na ten temat na forum sporo tematów. Np. http://forum.kaliste...atek-100-pompek - tym programem doszedłem na luzaku do 100 pompek. Spróbuj jeśli chcesz ale nie licz na wzrost siły. Potem i tak forma Ci spadnie do jakiś 50 :) Jeśli chcesz siły dojdź w zwykłych pompkach do jakiś 20 dokładnych powtórzeń i baw się w trudniejsze wersje.
  • 0
Dołączona grafika

#9
Yamakasi

Yamakasi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów
Dzięki chłopaki za pomoc,ja jestem otwarty na propozycje,od zawsze jarała mnie własnie taka gimnastyka dopiero niedawno się dowiedziałem że to się nazywa kalienistyka.
Więc na razie będę próbował dojść do zwykłych 30-40 pompek i z czasem robić coraz trudniejsze wersje,ale jak myślicie dobry jest taki plan jak podałem x3 w tygodniu po 3 serie zwiększają powtórzenia co drugi dzień o 1-2 w każdej serii(max w ostatniej serii?Taki plan polecili mi na kfd.pl
  • 0

#10
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów

Czytałem trochę opinii o skazany na trening i trochę krytykują tą książkę że trochę dziwnie rozłożone powtórzenia i że nic to nie daje itd..
Dużo osób mówi że z obciążeniem własnego ciała wiele się nie osiągnie,ale nie po to tu przyszedłem....Tak jak wspomniałem chciałbym najpierw spróbować osiągnąc większą ilość niż jestem w stanie zrobić,a poźniej robić coraz cięższe pompki.Co o tym myślicie?Nawet nie podawaj mi strony 100pompek.pl bo robiłem z tej strony i tak się zniechęciłem bo zero progresu było,że wolę iść własnym planem.Tak więc jaka ilość pompek byłaby zadowalająca aby przejść do trudniejszym?Jak na razie trenuje tylko pompki,ew.podciągania itp.a plecy i brzuch na razie zostawiam,ponieważ mam problemy z kręgosłupem i muszę coś najpierw z tym zrobić.



Trening z masą ciała da Ci mało jak będziesz robił tylko zwykłe pompki w standardowej wersji.
W kalistenice liczy się technika, czas wykonania powtórzenia, trudniejsze warianty, które są opisane w Skazanym albo można sobie je samemu stworzyć poprzez zmiany kąta nachylenia itp.
To praca na lata ale rozwinie Cię wszechstronnie i ryzyko kontuzji jest stosunkowo niskie przy normalnie prowadzonym treningu.
  • 0

#11
phpl

phpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 146 postów
Ewentualnie, możesz się przerzucić na gimnastykę. Tam jest dużo ciężkich ćwiczeń z masą ciała.
  • 0

#12
Yamakasi

Yamakasi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów
Czemu od razu na gimnastykę,chce po prostu zrobić coś ze swoim ciałem,nabrać masy i wzmocnić mięśnie,oprócz tego właśnie jara mnie kalistenika. Na razie chciałbym tak jak wspomniałem dojść chodziarz do 30pompek tak aby chodziarz uwierzyć w siebie,później będę robił trudniejsze wersje pompek, ćwiczenia na drążku,mam też do dyspozycje ekspandery.A jak z kręgosłupem będzie lepiej to wezmę się na dolny tors.

,,Ci goście z filmików z "calisthenics", "street workout" w nazwie doszli do takiego poziomu właśnie dlatego, że nie korzystali z siłowni, tylko wyrabiali siłę funkcjonalną przez ćwiczenia z masą ciała Czyli jeśli chcesz iść w ich ślady to trafiłeś na dobre forum ''

Serio???Czyli nie ma szans aby osiągnąć takie efekty ćwicząc na siłowni :D?
  • 0

#13
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica
1.Na temat ilości to wypowiem się tak. Nabierając siły maksymalnej, czyli ćwicząc w sposób taki, który pozwala Ci zrobić mało powtórzeń, spokojnie dojdziesz do tych 30 pompek (oczywiście w przypadku mięśni pchających), ponieważ mając więcej siły łatwiej będziesz wykonywał kolejne powtórzenia dzięki czemu będziesz mógł ich wykonać więcej. Jeżeli Twój trening będzie opierał się na ćwiczeniach wielopowtórzeniowych, to znacząco mięśni nie wzmocnisz, ponieważ przez zbyt mały dla Ciebie opór, Twoje mięście nie będą generowały dużego napięcia.

2.

Serio???Czyli nie ma szans aby osiągnąć takie efekty ćwicząc na siłowni :D?


Ćwicząc na siłowni być może mógłbyś osiągnąć jakąś część tego co ludzie na filmikach, oczywiście odpowiednio trenując, na pewno nie typowo kulturystycznie. Jednak wedle zasady: "Jeśli chcesz być w czymś lepszy, trenuj to", ćwicząc z ciężarami nigdy nie wykorzystasz w pełni Twojego "potencjału kalistenicznego". Pamiętaj, że kalistenika czy street workout (obecnie to często pojęcia używane zamiennie) to nie tylko siła (która mimo wszystko jest tutaj priorytetową umiejętnością). By to potwierdzić, zadam Ci jedno pytanie retoryczne: Czy ćwicząc ze sztangą, czy tym bardziej na maszynach, uczysz się również kontrolować swoje ciało by uniknąć upadku?
  • 0

#14
BialyMadball

BialyMadball

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 122 postów
Kiedyś robiłem pompki i podciągnięcia na drążku na ilość... Miało to swoje pozytywne skutki jak zwiększenie kondycji i wytrzymałości. Od grudnia zacząłem ćwiczyć to siłowo i przy dobrej technice. Efekty zobaczymy za 2-3 miesiące. Nauczyłem się, że sama ilość pompek o niczym nie świadczy, a robiłem spokojnie ok 100. Wiem tylko jedno... masy w taki sposób na pewno nie zrobisz.
  • 0

#15
Sid36

Sid36

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 33 postów
Wtrącę do tematu:
W moim przypadku robię ponad 30 pompek czysto-technicznie.
Czy w tym momencie powinienem zmienić ćwiczenia utrudniając i cisnąć na przykład pompki wąskie?
Trening mam rozpisany tak
Pon - pompki szerokie (ponad 30)
Śr - pompki wąskie przy pasie (ponad 20)
Pt - pompki do skosu (ponad 20)
Zatem czy zrezygnować z tych trzech wariacji i robić chociażby 3 razy w tygodniu pompki wąskie, czy iść cały czas takim planem?
Dalej, mam w zwyczaju robić 3 serie po te 20-30 powtórzeń, ogólnie maks. Czy zmienić to na przykładowo 5-6 serii z małą liczbą powtórzeń, czy nic nie zmieniać?
Jeżeli zmienię poziom trudności pompek, rezygnując z szerokich na wąskie 3 razy w tygodniu, po dobiciu przykładowo 30 powtórzeń wąsko, będę w stanie zrobić więcej powtórzeń szeroko (np 40?)
Wybacz, że wbijam się Yamakasi z tym pytaniem tu, myślę że obydwoje skorzystamy na wszelakich informacjach, a nie chcę specjalnie zakładać nowego tematu
  • 0

#16
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Ale po co robić pompki 3 razy w tygodniu? Nie wiem jaki w tym masz cel, ale katujesz non stop jedna partię mięśniowa ani to nie sprzyja jej wzrostom ani sile, więc proponuje zmienić trening. Gdyż zaniedbujesz pozostałe partie mięśniowe.
  • 0

#17
mrsayso

mrsayso

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
Ja wcześniej ćwiczyłem pompki i podciąganie, a kalistenikę wg skazanego zacząłem ćwiczyć od kwietnia 2012. Mimo, że myślałem podobnie jak Ty o pierwszych krokach (że są łatwe i niepotrzebne), to i tak robiłem je od początku. Obecnie jestem na kroku 8 - pompki z piłką - i robię powoli, technicznie 2 x 20 powtórzeń na jedną stronę. (mimo, że przeszedł bym do następnego kroku to szlifuje ten krok od 2 miesięcy) - siła bardzo wzrosła!
Nie wiem ile zrobię pompek wytrzymałościowo ale od czasu do czasu na rozgrzewkę robię 40 pompek diamentowych. A w wyzwaniach masz mój i innych użytkowników filmik z krokiem 9 w pompkach.
Ja polecam Skazanego :)

PS. Tak jak pisze m6k3 nie ma sensu katować pompek 3 razy w tygodniu :)
  • 0
"May my enemies live long so they can see me progress"

#18
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Bzdura, 3x w tygodniu to najbardziej optymalna częstotliwość. Atakujesz mięśnie akurat jak się zregenerują.
  • 0
Shut up and get moving.

#19
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
Jak chcesz plan na wykonanie 100 pompek to wal śmiało na priv. Skutkiem ubocznym jest poszerzenie klatki o kilka cm ;]
  • 0

#20
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Bzdura, 3x w tygodniu to najbardziej optymalna częstotliwość. Atakujesz mięśnie akurat jak się zregenerują.


Bzdura, Po co atakować 3 razy tą samą partie i zaniedbywać inne? Tylko po to żeby wykonać sto pompek? Nie robię pompek 3 razy w tygodniu a jestem w stanie wykonać około 60 prawidłowych w jednej serii.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych