Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

100 pompek-Jak je osiągnąć,czy warto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#41
Yamakasi

Yamakasi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów

Ręczę za program 100 pompek, który podałem w linku w jednym z poprzednich postów. Ja tak dobiłem do setki :)


:o To ja już nie wiem co źle robiłem,miałeś jakieś przeszkody po drodze,że np.musiałeś powtarzać dzień,nie dawałeś rady itp?Wszystko idealnie robiłeś tak jak w planie?
  • 0

#42
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów

:o To ja już nie wiem co źle robiłem,miałeś jakieś przeszkody po drodze,że np.musiałeś powtarzać dzień,nie dawałeś rady itp?Wszystko idealnie robiłeś tak jak w planie?


Ale ja robiłem ten plan - http://forum.kaliste...atek-100-pompek
Ty chyba stosujesz teraz inny. Dlatego polecam ten zlinkowany powyżej. Wszystko szło nim bardzo gładko. Na dwóch poziomach zatrzymałem się na dłużej bo na dwa tygodnie. Potrzebowałem więcej czasu i wytrzymałość szybka szła do góry.
  • 0
Dołączona grafika

#43
Yamakasi

Yamakasi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów
A jak często robiłeś według tego planu pompki?3 razy w tygodniu czy jak?
  • 0

#44
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Tak jak jest w tekście. Tam jest wszystko opisane w linkach w temacie. Chyba to było 3 razy, ale nie pamiętam, trzeba przeczytać.
  • 0
Dołączona grafika

#45
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Emil, i dasz rady teraz zrobić do 100 pompek tak z miejsca ?
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#46
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Teraz już nie. Ćwiczyłem tym programem z 2 lata temu. Potrafiłem wycisnąć wtedy do 30 powtórzeń. Po kilku tygodniach tego programu poczułem mega progres. Warto zauważyć, że nie ćwiczyłem nic innego. To były wakacje i cały mój trening to było te 3 razy w tygodniu te kilka serii pompek. Może dlatego organizm szybko się regenerował i były dobre efekty. Dwa razy musiałem dłużej posiedzieć na dwóch poziomach żeby sobie utrwalić wytrzymałość. I tak w końcu po zakończeniu programu wycisnąłem z miejsca 100 pompek. Do 70 dochodziłem na lajcie. Dobicie do 100 było trudne ale wykonalne. No ale potem przestałem tym ćwiczyć, przerzuciłem się na drążek i wariacje różnych trudniejszych pompek i wytrzymałość zaczęła szybko spadać. Teraz do 50 dobić miałby problem :P
  • 0
Dołączona grafika

#47
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów
przewaga wlokien wolnokurczliwych robi swoje
  • 0

#48
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
No wiadomo. Wątpię żeby możliwe było utrzymanie takiej formy przez dłuższy czas.
  • 0
Dołączona grafika

#49
marooooo00000

marooooo00000

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 177 postów
Moim zdaniem te plany typu 100 pompek w 6 tygodni są bez sensu ... sam wykonywałem na wakacjach ten plan ze strony http://www.100pompek.pl/ i doszedłem do 70 pompek ( nie czysto technicznych, w zasadzie były to pół pompki wykonywane bardzo szybko aby tylko jak najszybciej dobić max). Tak samo na treningach pamiętam miałem spore problemy z wykonywaniem tych pompek, musiałem robić kilka przerw oczywiście w pozycji pompki i były to takie byle jakie powtórzenia. Tylko że ja ważyłem wtedy 100kg i jak zaczynałem to robiłem 35 pompek,a po 2 miesiącach 70 ,,półpompek":) Także i tak dobrze :) Żeby robić dużo pompek to moim zdaniem nie należy się ograniczać tylko i wyłącznie do samych pompek. Trzeba ćwiczyć tricepsy które są bardzo ważne w pompkach, barki, plecy, przedramiona, nogi ( może się wydawać że nie mają znaczenia w ilości wykonywanych pompek, a tak naprawdę mają wielkie znaczenie, sam wiem po sobie jak nogi mi robiły wysiadkę gdy robiłem max pompek). Jeśli chcesz robić dużo pompek to ja bym Ci polecił abyś trenował metodą smarowania gwintów. Ta metoda była opisywana na forum dużo razy ale napiszę jeszcze raz jak to wygląda :) :
Robisz max pompek, z tego co napisałeś w pierwszym poście robisz ich 10. Tylko muszą być czysto technicznie i z napięciem mięśni i z zatrzymaniem w punkcie kulminacyjnym na jakieś 2-3 sekundy i powoli. Dzielisz ten wynik na pół czyli wychodzi 5( i te 5 pompek to jest maksymalna ilość jaką możesz wykonywać) i na początku 3- 4 razy dziennie robisz od 3-5 pompek np. rób 4 pompki rano, 4 przed obiadem, 4 przed posiłkiem przed kolacją i 4 po albo przed kolacją. I tak przez 6 dni w tygodniu. Możesz robić różnie niekoniecznie cały czas 4. Zrób jednego dnia 4 drugiego 3 jeszcze innego 5 później znowu 4 itd. Po 2 tygodniach sprawdzasz max pompek. Powinieneś już robić ich więcej i znowu dzielisz wynik na pół i ta połowa twojego maxu to jest maksymalna ilość jaką będziesz wykonywać czyli załóżmy że po 2 tygodniach już będziesz robił 15 pompek. Połowa wychodzi 7,5 pompek w zaokrągleniu 8 czyli te 8 pompek to twój max. I teraz zwiększasz ilość serii czyli wtedy robiłeś 4 razy dziennie to teraz rób 6 razy dziennie co 2 godziny( chyba że te 4 razy dziennie Cię meczą to wtedy rób 2-3 razy dziennie i nie zwiększaj po 2 tygodniach do 6 razy tylko rób tyle raz dziennie ile będzie Ci odpowiadało) . Ten trening nie ma Cię męczyć wręcz przeciwnie masz być cały czas świeży i silny. Jak czujesz zmęczenie to zmniejsz ilość powtórzeń albo serii albo i to i to. I później gdy załóżmy wszystko jest ok jesteś świeży, masz siłę to robisz 7 pompek te 6 razy dziennie to powinno Ci wyjść co 2 godziny, innego dnia 6 później 8, 7 itd..:) I znowu po 2 tyg sprawdzasz max i później każdego dnia robisz np. 7-8 razy dziennie itd oczywiście jeśli nie męczy Cię wykonywanie tych wcześniejszych serii i powtórzeń ale nie powinno :) I zamieniaj ćwiczenia, nie rób non stop zwykłych pompek. Zrób 1 dnia albo 1 cały tydzień pompki z nogami wyżej, następny tydzień wróć do zwykłych pompek, później zrób pompki na krzesłach, wąskie pompki itd.. urozmaicaj trening. Później znowu wróć do zwykłych pompek po kilku tygodniach znowu coś zmień i będzie dobrze:)
  • 0

#50
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Teraz już nie. Ćwiczyłem tym programem z 2 lata temu. Potrafiłem wycisnąć wtedy do 30 powtórzeń. Po kilku tygodniach tego programu poczułem mega progres. Warto zauważyć, że nie ćwiczyłem nic innego. To były wakacje i cały mój trening to było te 3 razy w tygodniu te kilka serii pompek. Może dlatego organizm szybko się regenerował i były dobre efekty. Dwa razy musiałem dłużej posiedzieć na dwóch poziomach żeby sobie utrwalić wytrzymałość. I tak w końcu po zakończeniu programu wycisnąłem z miejsca 100 pompek. Do 70 dochodziłem na lajcie. Dobicie do 100 było trudne ale wykonalne. No ale potem przestałem tym ćwiczyć, przerzuciłem się na drążek i wariacje różnych trudniejszych pompek i wytrzymałość zaczęła szybko spadać. Teraz do 50 dobić miałby problem :P

tak myślałem, tak samo jak ja, dałem rady zrobić 305 brzuszków w jednej serii, trenując planem 200 situps w wakacje 2010 :P


nogi ( może się wydawać że nie mają znaczenia w ilości wykonywanych pompek, a tak naprawdę mają wielkie znaczenie, sam wiem po sobie jak nogi mi robiły wysiadkę gdy robiłem max pompek). Jeśli chcesz robić dużo pompek to ja bym Ci polecił abyś trenował metodą smarowania gwintów. Ta metoda była opisywana na forum dużo razy ale napiszę jeszcze raz jak to wygląda

to prawda, na początku nie odczuwasz ich pracy, ale jak co do czego przychodzi, to wysiadają
tak samo jest z maratonem, nie ćwicząc bioder, brzucha i stabilizacji ogólnej, to w tym biegu pod koniec odczuje się ich pracę :)
na początku nic nie boli
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych