Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Podsumowanie Seminarium w Gdańsku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#41
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów
Aż żal, że nie można był uczestniczyć. Piszcie o technice i o tych wszystkich niuansach, o których dowiedzieliście się na tym seminarium. Wiadomo, że to nie odzwierciedli tego co było na żywo ale uświadomi innych użytkowników o błędach jakie popełniali przykładowo w staniu na rękach. :)

(Jakby, któreś z seminarium było organizowane w lipcu, chętnie dołączę. Wtedy mam zaplanowany urlop w Polsce :) )
  • 0

#42
yoda62pl

yoda62pl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 4 postów
Tu Jordan - Ekipa z Bydgoszczy :)
Seminarium zaliczam/zaliczamy do naprawdę udanych - oby takich więcej w przyszłości. Czekamy na zdjęcia i filmiki!
Pozdro :D
  • 0

#43
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Chciałem dodać, że Adam nie opierniczał się przez 6 godzin był bardzo aktywny. Seminaria według mnie udane na wysokim poziomie :)

Witam ekipę z Bydgoszczy byliście fantastyczni :)
Pozdrawiam
  • 0

#44
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Siema. :D Ja pamiętam wszystkie ćwiczenia... A - małem wrzucić, bo obiecałem co robię. :D
  • 0

#45
sheisbutterfly

sheisbutterfly

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Moderator
  • 473 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
! następnych nie mogę już opuścić ! nie ma bata.
  • 0
"Najpierw, rób to co konieczne, potem, to co możliwe, a na końcu okaże się że robisz rzeczy nie możliwe"

Chcesz dodać mi skrzydeł? :) to proste!! wciśnij Rep !! :)

#46
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów

Tylko jedna osoba - uczeń Adama Rafał, szczupły chłopaczek który wymiatał na każdym przyrządzie przeszedł ją z uśmiechem:)


to raczej nie był uśmiech tylko grymas :P

jutro zapewne kulminacja zakwasów a o 18 znowu na trening i taka sama 40 minutowa rozgrzewka... nie mogę się doczekać :cool:

od kilku miesięcy robię tą "rozgrzewkę" 2 razy w tygodniu i nadal ledwo po niej żyję. No ale jak pewnie zauważyliście to nie jest tylko rozgrzewka bo sporo w niej ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz wzmacniających brzuch, plecy i inne partie mięśni.

Bardziej niż rozgrzewka dobił mnie obwód stacyjny, szczególnie że ostatnia zmiana trwała 60s a ja niby miałem po 6 godzinach na sali wysiedzieć minutę w poziomce... dziś czuję, że szczególnie dostały nogi, bo sporo stacji ze skakaniem było.
  • 0

#47
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
mógłby ktoś opisać dokładniej [video] jaką rozgrzewkę zrobiliście i ile czasu trwała ogólnie i jakie ćwiczenia po ile powtórzeń/serii, przerwa między ćwiczeniami/seriami, tempo etc...? :)
jak zrobię taką rozgrzewkę to potem mam właściwy trening robić ? to da mniej więcej x czasu :o

ciekawi mnie to :)
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#48
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ja prawie wymiotowałem. To starczy... Rozgrzewka 30 min. - 40 min. Kompleksowe ćwiczenia od A do Z. Na każdą partię mięśniową. Ta rozgrzewka była najcięższa. Na jej podstawie napiszę swoją i wrzucę na forum. Brzuch, barki, grzbiet mam skatowany. Czyli to co mieć powinienem.
  • 0

#49
Rafiki

Rafiki

    KalistenikaPolska

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczytno

mógłby ktoś opisać dokładniej [video] jaką rozgrzewkę zrobiliście


Też chciałbym zobaczyć nagrania :)
  • 0

#50
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Rozgrzewka nie została nagrana.
  • 0

#51
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Interesuje mnie kto był dokładnie na seminariach.

Cassi, Zahir11, Stef, Barkes, krzysiek20ino, wiewioreq, Adzia, Mrówek, Jordan-yoda62pl, Emil, rafał, Krzysiu jeszcze kogoś brakuje.
  • 0

#52
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów

mógłby ktoś opisać dokładniej [video] jaką rozgrzewkę zrobiliście i ile czasu trwała ogólnie i jakie ćwiczenia po ile powtórzeń/serii, przerwa między ćwiczeniami/seriami, tempo etc...? :)
jak zrobię taką rozgrzewkę to potem mam właściwy trening robić ? to da mniej więcej x czasu :o

ciekawi mnie to :)


Na potrzeby opisu podzieliłem na 3 części:

I. część "rozruchowa"
1. wymachy ramion w przód i w tył (pojedyńczo i obie ręce)
2. odbicia z naskoku z obrotami ramion (w czasie wyskoku szybki obrót w przód, w tył - najpierw 1 obrót, a później 2 obroty) - po 3-5 powtórzeń każde
3. odbicia z naskoku z grupowaniem (ok 5 powtórzeń)
4. podskoki ze śródstopia z rękami w górze (ok 5 powtórzeń)
5. przysiad i wyskok (ok 5 powtórzeń)
6. wyskok z obrotem 360 stopni (ok 5 powtórzeń)


II. część "ogólnorozwojowa"
1. przewroty w przód
2. przewroty w przód z fazą lotu
3. przewroty w przód ze stania na rękach
4. spidermany :) (prawie jak czołganie tylko nad ziemią - tak jak spiderman się wspinał)
5. delfinki - mi się to z foką kojarzy (w podporze przodem podskakujemy na prostych rękach - wybicie następuje z ruchu biodrami w dół i gwałtownie wyrzucamy je w górę)
6. przetoczenia - turlamy się :) - ręce i nogi nie dotykają maty
7. wiosłowanie - coś jak brzuszki, tylko się przesuwamy prostując nogi w ruchu powrotnym (znaczy jak się kładziemy)


III. część "siłowa"
1. podskok (10 razy)
2. podskok z półobrotem (10 razy)
3. podskok z obrotem (10 razy)
4. w leżeniu na plecach:
a) unoszenie nóg 10cm nad ziemię (ok 20 sekund)
B) nożyce poziome (ok 20 sekund)
c) nożyce pionowe(ok 20 sekund)
d) ręce skierowane w sufit i szybkie unoszenie górnej części pleców (20 razy)
e) ręce splecione za głową i podnoszenie się prawie do siadu (20 razy)
f) scyzoryki (20 razy)
g) kołyska (20 razy)
5. siad równoważny, opuszczanie prawie do leżenia powoli (bez kontaktu z matą) i spowrotem do siadu równoważnego (3 razy)
6. z siadu ze złączonymi nogami przetoczenia na plecy do momentu dotknięcia stopami maty za głową i powrót (20 razy)
7. jak wyżej tylko dodatkowo po powrocie do siadu siłą rozpędu unosimy się na rękach (coś jak skłon tylko tyłek jest w powietrzu, na macie zostają tylko stopy) (20 razy)
8. w leżeniu na brzuchu:
a) unoszenie rąk (20 razy)
B) unoszenie nóg (20 razy)
c) razem a i b (20 razy)
d) kołyska (20 razy)
e) "rozglądanie się" na boki z uniesionymi barkami i głową (nie wiem jak to opisać) (po 10 razy na stronę)
9. pompki z kilkusekundowymi przerwami ze zmianą szerokości ustawienia rąk poprzez przeskoki, pompki z przeniesieniem ciężaru na jedną z rąk (po ok 3 razy w każdej pozycji)
10. plank hold
11. szybkie krążenia prostych ramion (małe kółeczka, góra-dół, w poziomie i pod kątem 45 st w górę)

pewnie sporo pominąłem, może ktoś pamięta i uzupełni (może Adam).
dokładnie czasu nie liczyłem ale wydaje mi się, że każda część trwa między 10 a 15 minut i trwa łącznie ok 45 min.
  • 0

#53
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
rep poszedł :)
to była rozgrzewka + 60minut [czasami więcej/mniej trening właściwy] co daje około ~1h45 w warunkach domowych
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#54
julo1976

julo1976

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 159 postów
Rafal bardzo ciekawie to wyglada z Twojego opisu lecz jak sam Adam wczesniej powiedzial przed seminarium, ze samymi slowami tego nie da sie dobrze zobrazowac - trzeba byc:) !
Mimo wszystko pozostaje mi to co opiszecie jakos:) sklecic do nastepnego seminarium i jakos:) to do tego czasu bedzie wygladalo.
Czego dowiedzieliscie sie o samym treningu wlasciwym, tz. co powinien zawierac, czy jest ukierunkowany na szlifowanie danego cwiczenia, powtorzenia i serie etc.??

Adam mam pytanie odnosnie cardio, czy w gimnastyce wogole istnieje takowy trening czy wszystko zalatwia sie na sali specjalistycznymi cwiczeniami??

Dziekuje wszystkim ktorzy byli na seminarium za dotychczasowe informacje i chec podzielenia sie nimi:)
  • 0
Trening to przyjemnosc, nie obowiazek a gimnastyka sportowa to radosc i satysfakcja z pokonywania sily grawitacji:) !

#55
Adam.Kalman

Adam.Kalman

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Instruktor
  • 74 postów
stosuje się treningi biegowe, rowery, pływanie itd... ale bardziej jako wspomaganie i urozmaicenie. Trening gimnastyczny jest na tyle kompleksowy, że nie wiele jest potrzebne dodatkowo.
  • 0

#56
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Świetnie, że opisałeś rafał. Masz repa. Wiem jak to wszystko wygląda :)
 
To nie jest wszystko co było na rozgrzewce, ale i tak sporo
  • 0

#57
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Interesuje mnie kto był dokładnie na seminariach.

Cassi, Zahir11, Stef, Barkes, krzysiek20ino, wiewioreq, Adzia, Mrówek, Jordan-yoda62pl, Emil, rafał, Krzysiu jeszcze kogoś brakuje.


Poza Jordanem z Bydgoszczy był jeszcze Adi i kilka innych osób. Poza tym Borkoś (szacuneczek za przyjazd z Białegostoku i pomoc w nauce stania na rękach z kołyski:))
 
Rafał, dzięki za wrzucenie rozpiski z tej rozgrzewki, nie potrafił bym jej opisać:) Rep już do Ciebie powędrował.

Jordan, Tobie też bym dał repa, bo cała Wasza ekipa na niego zasługuje ale limit dzienny wyczerpany:(

Jutro wyślę adminom moje filmiki. Pewnie trochę potrwa obrobienie ale zapewne niedługo się pojawią:)
 
Rafał, dzięki za wrzucenie rozpiski z tej rozgrzewki, nie potrafił bym jej opisać:) Rep już do Ciebie powędrował.

Jordan, Tobie też bym dał repa, bo cała Wasza ekipa na niego zasługuje ale limit dzienny wyczerpany:(

Jutro wyślę adminom moje filmiki. Pewnie trochę potrwa obrobienie ale zapewne niedługo się pojawią:)
  • 0

#58
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Czy kolejność ćwiczeń na rozgrzewce jest ważna, która odbyła się na seminariach?
  • 0

#59
Adam.Kalman

Adam.Kalman

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Instruktor
  • 74 postów
stricte nie, ale zaczynamy od najmniej absorbujących siłowo a najbardziej ruchowo, a kończymy odwrotnie.
Trzymając się tego schematu i grup które opisał Rafał, można zamieniać ćwiczenia, żeby nie było nudno
  • 0

#60
Stef

Stef

    Stef

  • Użytkownik
  • 153 postów
http://ewti.tk/banan.jpg

Kto poznaje tego pana? :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych