Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Podsumowanie Seminarium w Gdańsku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#21
Adam.Kalman

Adam.Kalman

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Instruktor
  • 74 postów
Stanie na kółkach na rękach to najtrudniejsze stanie na rękach jakie jest dostępne. Proponuje zacząć od prawidłowego stania na rekach bez asekuracji.
30s stania na ziemi czy żerdziach, to dobry moment zeby myśleć o kółkach, wcześniej nie.
  • 0

#22
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Dziękuję tak jak mówiłeś. Będę trenował przy drabinkach-ścianie. Miałem problem z plecami. Będę ćwiczył :)
  • 0

#23
Adam.Kalman

Adam.Kalman

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Instruktor
  • 74 postów
Prozaicznie, problem z siłą i stabilnością pleców, rozwiązuje się nie w staniu na rękach, ale w leżeniu, polecam wszystkie ćwiczenia, które robiliśmy na rozgrzewce w pozycji leżącej na plecach. Żeby jeszcze bardziej skomplikować proces, odcinek lędźwiowy najlepiej trenuje się leżąc na plecach a ćwicząc brzuch, kto był to wie o co chodzi :)
  • 0

#24
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Ja też dzisiaj czuje plecy, barki, trochę brzuch. Rozumiem, że to jeden z objawów zmęczenia o którym mówiłeś :) Jeżeli hipotetycznie zakwasy/zmęczenie trzyma cie dwa dni od ostatniego treningu to polecasz sobie odpuścić kolejny czy zrobić ale lżejszy?
  • 0
Dołączona grafika

#25
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Ja z zakwasami mam, że odczuwam dopiero po drugim dniu. Normalny to objaw?
 
Myślę, że to ma coś wspólnego z mikrourazami
  • 0

#26
wolves2

wolves2

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 86 postów
Zakwasy zawsze są odczuwane praktycznie po drugim dniu od treningu..co najmniej ja tak mam.

edit. Osobiście też nie widzę sensu odpuszczać sobie trening z powodu zakwasów.
  • 0

#27
Adzia

Adzia

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 1 postów
W takim razie nie chce wiedziec co bede czuć jutro:dodgy: Ale bylo warto! :-) Dzieki Adamowi jedni dowiedzieli sie ze jeszcze troche pracy przed nimi, drugie ze tylko troche potrafia :D ale ogolnie mysle ze kazdy naladowal baterie pozytywna energia do ciezkiej pracy:-)
  • 1

#28
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
No ba. :D Dlatego ja się zabieram za te ćwiczenia w leżeniu. ;) Mniej, a dokładniej.
  • 0

#29
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
To tylko trening i trening nic samo nie przyjdzie :) Kiedyś inni będą zazdrościć formy i ładnego ciała :)
 
Ja także do każdej rozgrzewki ćwiczenia w leżeniu. Ćwiczenia są ogólnorozwojowe. To nie tylko rozgrzewka :)
  • 0

#30
Adam.Kalman

Adam.Kalman

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Instruktor
  • 74 postów
Tak, zakwasy są odczuwalne najbardziej na 3 dzień po treningu, czyli u uczestników jutro :)
Jak to mówią, czym się strułeś tym się lecz, wiec na dziś idealny byłby ekspander i lekki trening + rozgrzanie, trening z ekspanderem opiszę niedługo w osobnym poście :)
  • 0

#31
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Kurcze, szkoda że to na drugim końcu Polski... I szkoda że akurat tuż przed sesją :D
Chętnie bym się na takie seminarium kiedyś wybrał.
  • 0
Shut up and get moving.

#32
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Myślę, że jak będę robił solidną rozgrzewkę przed treningiem z czasem będzie łatwiej i nie będę miał takich bólów.
A ból jest dobry dzięki któremu mam później lepszą sprawność
Jest dużo do omówienia jeszcze. Na temat rozciągania po treningu. Chciałbym o tym dowiedzieć się na przyszłych seminariach :)


W lidlu widziałem do kupienia eskpandery za 27zł i różne gumy.
http://www.lidl.pl/c...offerdate=32562
  • 0

#33
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Kolega przyjechał z Katowic, a też studiuje, więc nie było problemem. Jedyny problem to faktycznie pieniądze, które nie każdy ma. Ale następne będzie w Łodzi, więc myślę że się pojawisz. ;;)
  • 0

#34
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Kolega przyjechał z Katowic, a też studiuje, więc nie było problemem. Jedyny problem to faktycznie pieniądze, które nie każdy ma. Ale następne będzie w Łodzi, więc myślę że się pojawisz. ;;)


W jakim okresie będzie organizowane następne seminarium ? :)
  • 0

#35
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Krzysiek mówisz o Mrówku? Także niezły jest.

Pojawi się :)
 
Po Świętach Wielkanocnych następne Seminaria.
 
Może i przed. Wszystko zależy od organizatorów, ale będzie to kwiecień tyle co słyszałem :)
 
Na Seminariach podobało mi się ostatni trening. Trening obwodowy na siłę było około 16 stacji i każde inne ćwiczenie. Wykonywaliśmy około 30s non-stop trening po czym następne stacje bez odpoczynku 10 minut czasu. Na temat wag dużo dowiedziałem się, że prawidłowa wagę wykonuję w poziomie. sporo osób myślała, że wykonuje dobrze, ale tak nie było.
  • 0

#36
PBUZER

PBUZER

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 34 postów
W łodzi powiadacie? Można podać jakąś bliższą date? Pojawie się oczywiście, do Łodzi aż tak daleko nie mam :-)
  • 0

#37
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
zazdroszcze :)

Na pewno nie ten rok bo juz mam z gory zaplanowany urlop ale moze nastepny jak dotrwam to przylece do Polski specjalnie na takie seminarium!

Poki co trzeba trenowac :)
  • 0

#38
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Tak, mówię o Mrówku. :D Nie wiem nawet jak na imię ma. :D
  • 0

#39
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Krzysiek po prostu Mrówek :)
Dzisiaj dobrze czuję się i lecę na trening :) Wczoraj to miałem masakrę ze swoim organizmem.
 
Adamie jakie polecasz ekspandery? Jeśli możesz :)

Czy coś na wzorzec z tego filmiku
  • 0

#40
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Ja też dodam od siebie parę słów o seminarium. Przede wszystkim rozgrzewka. Dobrze, że jej nie nakręciliśmy, bo prokuratura na pewno postawiła by Adamowi zarzuty za znęcanie się nad ludźmi;D Tylko jedna osoba - uczeń Adama Rafał, szczupły chłopaczek który wymiatał na każdym przyrządzie przeszedł ją z uśmiechem:) Trzeba przyznać że była mordercza, mordercza i mordercza:) A do tego wszechstronna.

Po rozgrzewce Trening salt był nie tylko fajną zabawą ale też chwilą odpoczynku:)

Tematem zajęć była siła statyczna, dynamiczna i techniczna. Co do metodyki, to mnóstwo drobnych ale szalenie istotnych szczegółów. Dla przykładu: Udało mi się zrobić wspieranie ciągiem (muscle up) na kółkach. Gdy byłem w górnej fazie ruchu (stabilny) Adam kazał mi wykręcić nadgarstki. Zrobiłem to i nagle winda w dół, poleciałem bez kontroli:D Dopiero po tym doświadczeniu zrozumiałem jaką siłą dysponują gimnastycy. Wcześniej nawet nie zwróciłem uwagi na pracę nadgarstków przy tym ćwiczeniu. Większość z nas dowiedziała się też, jakie błędy popełnia podczas stania na rękach. Bez znajomości techniki wydaje się, że wszystko jest w porządku a niestety tak nie jest. Niuansów technicznych było tyle, że nadmiar wiedzy mnie przytłoczył i nie zapamiętałem wszystkiego:(

Kolejna sprawa, to uczestnicy. Bardzo mocna ekipa z Bydgoszczy. Szkoda, że nie są u nas zarejestrowani, choć mają tu jednego przedstawiciela - Adiego. Poza tym dziewczyny a szczególnie Agnieszka. Kobieta która zawstydzała nas podczas treningu. niby nigdy nic nie ćwiczyła a o kalistenice dowiedziała się dwa tygodnie temu. A potem weszła na przyrządy i od razu narodziła nam się w głowach teoria, że dziewczyna musiała się urodzić na batucie;D Do tego Borkoś, który na seminarium przyjechał z Białegostoku. Po chorobie, 4 kg lżejszy ale nie odpuścił sobie:)

Na zakończenie warto wspomnieć o jeszcze jednym użytkowniku o którym była mowa w postach kolegów. Mrówek jest skromnym, niepozornym facetem. Całą noc jechał pociągiem z Katowic. Przyszedł na seminarium niewyspany i ... zakasował nas wszystkich!!! Nie mogłem się napatrzeć na jego pracę na przyrządach. dopiero w drodze powrotnej wygadał się, że studiuje na AWF i jest instruktorem gimnastyki. Usilnie namawiałem go, żeby się poudzielał na forum i po 6 godz. perswazji zgodził się;D Bardzo się z tego cieszę, bo facet ma wiedzę jak Wikipedia:D W ten właśnie sposób dorobiliśmy się na forum drugiego instruktora gimnastyki:)

Na zakończenie dwa słowa o treningu na ekspanderach. Kiedyś myślałem, że to przestarzały rodzaj treningu. Później wyczytałem u Delaviera, że trening z ekspanderem wywołuje efekt miotatyczny (jak w treningu pliometrycznym) i zacząłem się tym interesować. Wczoraj Adam pokazał ćwiczenia ekspanderem które są fantastyczne, bo przygotowują nas do specyficznego rodzaju ruchu potrzebnego w gimnastyce, który trudno było by wykonać w inny sposób. Niestety byłem tak zmęczony, że z 6 ćwiczeń jakie pokazał Adam zapamiętałem tylko 3:( Całe szczęście Adam zgodził się opisać je w oddzielnym poście.

Reasumując: Była to bardzo udana impreza. Miałem okazję spotkać na żywo wielu użytkowników których byłem bardzo ciekawy. Poznaliśmy podstawy metodyki gimnastycznej w której dużą rolę grają niuanse (takie jak np. ułożenie rąk przy rozpięciach). Mieliśmy okazję poćwiczyć na profesjonalnym sprzęcie. I chyba każdy wyjechał z poczuciem, że czegoś się nauczył:)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych