Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wyzwania 1-2K13 "Nowy rok - nowe wyzwania!"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
205 odpowiedzi w tym temacie

#141
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
To ja jeszcze wrzucam mojego niedoskonałego L-Sita. Wiem, że nogi lekko zgięte ale jak próbowałem wyprostować, to raz, że mnie skurcze łapały bo zakwasy w nogach miałem, a dwa że jednak jeszcze za słaby jestem :)

Poziomka/5 sekund

  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#142
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Fajnym sposobem i dodatkowym wariantem kroku 9 można zastosować także ekspandery różnej rozciągalności. Świetnie działa na rozwój. Wyjdzie mniej tych pompek. Zawsze wzmocnimy się.
 
A nawet zamierzam sprówać robić to na kółkach gimnastycznych. Pozycja jest niestabilna i trudniejsza do wykonania.
 
Wyskakuje mi błąd i nie mogę nikomu dodać punktów reputacji. O co chodzi? :(
 
Michał świetnie Ci idzie :) Wszystko małymi kroczkami :) dałbym rep, ale nie mogę :(
  • 0

#143
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Pozwole sobie zacytowac.
Krok 9 - Pompki z dzwignia.

'Prawidlowo wykonywane pompki z dzwignia niemal nie ustepuja trudnioscia pelnym pompkom na jednej rece. Wlasnie dlatego cwiczenie to jest tak wartosciowe w przedostatnim kroku zestawu. Przekonasz sie, ze reka spoczywajaca na pilce moze wsniesc do ruchu tylko minimalna doze sily ze wzgledu na swe polozenie stabilizujace pilke z boku ciala. Zmusza to druga reke do bardzo wytezonej pracy.'

Nigdzie nie ma mowy o 'napnij' reke na pilce i wypychaj sie :), niestety nie ma 'leTko' :)
  • 0

#144
Satetsu

Satetsu

    BEASTMODE

  • Zasłużony

  • 67 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

L-sit na ziemi/40sek

Niestety L-sit na ziemi mnie pokonał i tylko 40sekund.

BTW, też nie mogę dawać repów bo błędy wyskakują.
  • 0

#145
sheisbutterfly

sheisbutterfly

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Moderator
  • 473 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
też już nie mogę dawać repów..:( Statetsu 40s w L-sicie na podłodze to świetny wynik!! :) moje nogi jakoś nie chcą się oderwać od ziemi..
  • 0
"Najpierw, rób to co konieczne, potem, to co możliwe, a na końcu okaże się że robisz rzeczy nie możliwe"

Chcesz dodać mi skrzydeł? :) to proste!! wciśnij Rep !! :)

#146
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
Podglądam tutaj wasze wyczyny z L-sitem i postanowiłem spróbować. Niestety nie dało rady. Gdyby ktoś miał ochotę pomóc to proszę o pomoc w temacie http://forum.kaliste...ek-L-sit-L-hold
  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...

#147
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Satetsu bardzo dobry wynik :). Może wrzucę dzisiaj swój. Nagrałem i wytrzymałem tylko 26s
 
Zahir w twoim filmiku bardzo dobrze widać Cię jak wykonujesz pompki. Kamera jest ustawiona w dobrej pozycji. Oczywiście forma także jest dobra.
Rep. dla Ciebie, Emila Satetsu, Darekmedyk73 są to zaległe repy jutro wstawię :)
  • 0

#148
Rafiki

Rafiki

    KalistenikaPolska

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczytno
Satetsu ładny czas.

Ja postanowiłem trochę poprawić swój

Pozimka/40 sekund

  • 0

#149
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Moi drodzy ostatni rzut na taśmę i zamykamy konkurs 23:59:59 .... tik-tak-tik-tak
  • 0

#150
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów

Moi drodzy ostatni rzut na taśmę i zamykamy konkurs 23:59:59 .... tik-tak-tik-tak


Rowno z zimowym oknem transferowym w pilce, co za emocje!! ;D
  • 0

#151
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Cin, zgadzam się z Tobą, że wyginam ciało przy kroku 9. Pytanie brzmi jednak, czy ktoś widział wersję bez wygięcia ciała, czy też jest to podobnie jak z krokiem 10 w którym sam Wade przyznał, że wygięcie ciała jest jak najbardziej dopuszczalne. Nie bronię tu swojego wykonania, jestem po prostu ciekawy. Kręciłem swoje pompki celowo z góry i ten element było widać. Ciężko mi powiedzieć jak jest u innych, bo tam ujęcia są robione z dołu. Nie mówię, że to gorzej, bo wtedy z kolei widać dokładność schodzenia w dół. Satetsu za każdym razem dotykał klatą ziemi i było to mega techniczne.

Satetsu, zgadzam się z Twoimi uwagami dotyczącymi pracy na piłce. Przyznam szczerze, że pożyczyłem swojego skazanego i nie miałem możliwości sprawdzić opisu. Poza tym podobny wariant pompki pokazywał na seminarium Adam, tyle że tam była ona robiona na kółkach z jedną ręką wyprostowaną i zablokowaną w łokciu. To element wstępny ćwiczenia rozpięć. Pompki z ruchomą piłką kręciłem swojego czasu na potrzeby naszego forumowego filmu, tyle, że z jazda w różnych płaszczyznach



Wrzucam to oczywiście poza konkursem:)

Reasumując: Obu Wam przyznaję rację: wyginam ciało i ręka na piłce nie pracuje zgodnie z instrukcja Wada. Chętnie bym coś jeszcze wrzucił ale niestety nie zdążę:( Na szczęście to nie są ostatnie Wyzwania.
  • 0

#152
Mr.Burns

Mr.Burns

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 89 postów
Jak zawsze dużo inspiracji - najbardziej do myślenia dał mi w tej edycji Emil i jego wąskie pompki - forma i ilość do której chciałbym sam kiedyś dojść.

Trochę w ostatniej chwili, niemniej:



Pompki / wytrzymałościowa (?) / krok 5 / 40
  • 0

#153
Stef

Stef

    Stef

  • Użytkownik
  • 153 postów

Jak zawsze dużo inspiracji - najbardziej do myślenia dał mi w tej edycji Emil i jego wąskie pompki - forma i ilość do której chciałbym sam kiedyś dojść.

Trochę w ostatniej chwili, niemniej:

http://www.youtube.com/watch?v=e-Vun7KxRWc&feature=youtu.be

Pompki / wytrzymałościowa (?) / krok 5 / 40


Zdążyłeś :D

Za kilkadziesiąt minut kończą się styczniowe wyzwania. Postaramy się jak najszybciej ocenić i wspólną dyskusją wyłonić zwycięzców :) Gratuluję wszystkim udziału :)
  • 0

#154
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów
Mr.Burns podoba mi sie zestaw - krotkie spodenki i zimowa czapka w domowym zaciszu :)
Super seria na wytrzymalosc, rep dla Ciebie.
  • 0

#155
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
L-sit na poręczach 43s. na szybciutko


Burns idzie Ci coraz lepiej :) Masz repa.
  • 0

#156
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Mr Burns, jak zwykle niezawodny i w formie:) Cassi, świetny wynik ale nogi trzymaj cały czas złączone:)

Stef, jak dla mnie zwycięzca w obu kategoriach technicznych jest Satetsu. Jego krok 9 pompki był maksymalnie techniczny a ilość jest bezkonkurencyjna. Podobnie z poziomką przedstawianą w różnych wariantach (l sit, l hang).
  • 0

#157
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Dzięki Zahir11 tak będę robił :) w l-sicie.
 
A jaki wariant jest trudniejszy w l-sicie na rękach. Nogi złączone lub rozszerzone. Robił ktoś ćwiczenia l-sit z nogami rozszerzonymi?
  • 0

#158
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ty cassi! ;) Możesz sobie rozkrok zrobić, ale wtedy umieść ręce pomiędzy nogi. ;)
  • 0

#159
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Pompki wytrzymałościowe jak dla mnie Cassi. Trudność i ilość bezkonkurencyjna. Poziomka wytrzymałościowa egzeqvo Rafiki 40 sek i Cin 40 sek ale trudniejszy wariant. Cassi bliski tego wyniku ale trochę gorzej technicznie;)
  • 0

#160
CiN

CiN

    Damn I'm Good

  • Użytkownik
  • 369 postów

Poziomka wytrzymałościowa egzeqvo Rafiki 40 sek i Cin 40 sek ale trudniejszy wariant.


Sasetsu wytrzymal 55s, takze odpadamy :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych