Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wyzwania 1-2K13 "Nowy rok - nowe wyzwania!"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
205 odpowiedzi w tym temacie

#1
Stef

Stef

    Stef

  • Użytkownik
  • 153 postów
Witam wszystkich!

W tym miesiącu dostąpiłem zaszczytu poprowadzenia wyzwań. Mam nadzieję, że będą tak samo udane jak poprzednie, jeśli nie bardziej!

Styczniowe wyzwania obejmują dwie konkurencje:

1. Pompki
Do wyboru każdy z dziesięciu kroków. Trudność kroku jest brana pod uwagę przy ocenie. Konkurencja Pompki dzieli się na 2 warianty:
-techniczna - powtórzenia wykonywane powoli(brak korzystania z siły rozpędu), ciało musi być w linii prostej itp
-wytrzymałościowa - tutaj liczy się głównie pełny zakres ruchu, na małe niedociągnięcia przymykamy oko
Zgapka z kroków: http://img585.images...0/convictyd.jpg

2. Poziomka(L-sit)
Jest to wyprostowanie nóg pod kątem prostym do tułowia w tym samym czasie opierając ciężar ciała na dłoniach. Można wykonywać na podłodze, na uchwytach do pompek, na poręczach, krzesłach, kółkach gimnastycznych itp. Liczy się czas utrzymania pozycji. Ważne są trzy rzeczy:
-kąt prosty między nogami i tułowiem
-proste nogi i prosty tułów
-w miarę możliwości proste plecy zwłaszcza w odcinku lędźwiowym

Wzór zgłoszenia:
z karteczką z nickiem>
konkurencja/wariant/krok/liczba powtórzeń(lub czas)
Przykłady:
(filmik); Pompki/techniczna/krok5/15
(filmik); Poziomka/20 sekund

Karteczka jest konieczna w celu weryfikacji. Jeśli ktoś nie wie o co chodzi, to niech zajrzy do wyzwań z poprzedniego miesiąca.

W razie wątpliwości - jedna osoba może zwyciężyć we wszystkich trzech wariantach! Brać udział w wyzwaniach można dowolną ilość razy w każdej konkurencji.

Na zwycięzców czeka zółty nick i specjalny tytuł, a dla wszystkich uczestników dużo satysfakcji i reputacja na forum! Do boju!
  • 0

#2
vanthomas

vanthomas

    Nieustający w zdobywaniu celów

  • Użytkownik
  • 173 postów
Podoba mi się, na pewno wezmę udział :P
  • 0

#3
sheisbutterfly

sheisbutterfly

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Moderator
  • 473 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
o nie!:) Pompki moje "ulubione" zaraz po podciąganiu.. Jak miło :) co do Poziomki to niestety odpadam ale miło będzie popatrzeć na innych :)
  • 0
"Najpierw, rób to co konieczne, potem, to co możliwe, a na końcu okaże się że robisz rzeczy nie możliwe"

Chcesz dodać mi skrzydeł? :) to proste!! wciśnij Rep !! :)

#4
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Czy robiąc pompki, trzeba podkładać pod klatkę skarpetę/rękawice/piłkę od tenisa etc... ?
Czy robiąc pompki, można ręce rozstawić szerzej niż rozstaw barków ?
Czy robiac pompki na jednej ręce, można rozstawić ręke szerzej niż rozstaw barków, ew. rozstawić nogi szerzej ? [pewnie mniej techniczie by było]
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#5
sheisbutterfly

sheisbutterfly

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Moderator
  • 473 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
Hani pompki wg Skazanego :) w krokach jest dokładny opis co z rękami :)
  • 0
"Najpierw, rób to co konieczne, potem, to co możliwe, a na końcu okaże się że robisz rzeczy nie możliwe"

Chcesz dodać mi skrzydeł? :) to proste!! wciśnij Rep !! :)

#6
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Hani pompki wg Skazanego :) w krokach jest dokładny opis co z rękami :)

zapytałem, dlatego, że w poprzednich wyzwaniach były wykonywane wznosy na równoległych drążkach, których nie ma w książce, lecz są podobne do wznosów w zwisie
temu pompki na jednej ręce szerzej niż rozstaw barku też przypomina pompki na jednej ręce, lecz nie ma w tej książce z taką techniką :)
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#7
PBUZER

PBUZER

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 34 postów
Do kiedy czas?
  • 0

#8
darmed73

darmed73

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 49 postów
  • LokalizacjaZąbki

Do kiedy czas?


Styczniowe wyzwanie,więc do 31 stycznia :P
  • 0
Szybkość w walce nie jest dobra bez siły ,która powinna iść z nią w parze.

#9
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL


Do kiedy czas?


Styczniowe wyzwanie,więc do 31 stycznia :P

jeśli się nie przedłuży w ostatnim momencie :P
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#10
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Hanni, moim zdaniem (choć w tym miesiącu to nie ja prowadzę, więc nie decyduje) możliwe są różne warianty pompek, łącznie z tymi nie opisanymi w "Skazanym". Jednym z celów "Wyzwań" jest dyskusja na temat ćwiczeń. Czasem może być problem z oceną, bo o ile jest to jeden z 10 kroków to sugerujemy się przy ocenie książką. Jeśli jest to jakiś inny wariant, to może wybuchnąć dyskusja jak zakwalifikować takie ćwiczenie (który krok). Ale przecież jesteśmy elastyczni i lubimy wyzwania więc jakoś sobie poradzimy. więc wrzuć, ocenimy, skomentujemy a jak zrobisz za dużo powtórzeń to powiemy że to krok 1 - łatwizna;D

co do czasu trwania i przedłużenia "Wyzwań" grudniowych, to wydłużyliśmy je ze względu na święta i sylwestra. W tym miesiącu tak nie będzie.
  • 0

#11
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Pompki z kroku 9 ćwiczymy lewą i prawą stronę czy wystarczy tylko jedna strona?
  • 0

#12
Satetsu

Satetsu

    BEASTMODE

  • Zasłużony

  • 67 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
Moim zdaniem powinno być jasno ustalone, że pompki mają być klatą do ziemi i do pełnego wyprostu rąk. Tak jak na forum bar-barians. W kategorii wytrzymałościowej po prostu klatą do ziemi ale niekoniecznie do pełnego wyprostu rąk. W ogóle moim zdaniem dzielenie pompek na dwie kategorie to trochę słaby pomysł, bo trzeba je robić dobrze i tyle, inaczej pompka pompce nierówna. BTW, nie chcę mi się wierzyć, że ten gościu na zdjęciu umie ten krok 10 pompek. Cyknął dwie foty i wszystko. Chyba, że jest to na filmie to chętnie zobaczę bo nigdy nie widziałem One Arm Push-Up Perfect Form ; )

Co do L-sita to zdecyduj lepiej czy na czymś czy na ziemi bo jest ogromna różnica na prawdę. Na ziemi jest o wiele trudniej i nie ma opcji że Ci opadnie ciało trochę, jak opadnie to koniec. Podzielić na dwie kategorie sugeruję: na ziemi i na czymś.
  • 0

#13
mrsayso

mrsayso

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
To ja się już szykuje na weekendowe nagrania :) trzeba szybko wrzucić bo potem filmik się "zgubi" między kozakami :) a tak to przez jakiś czas można czuć się zwycięzcą ;)
  • 0

#14
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
W weekend seminarium a nie nagrania :P
  • 0

#15
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Satetsu, według mnie jest olbrzymia różnica pomiędzy pompkami technicznymi a wytrzymałościowymi. Te drugie są robione w szybkim tempie i można ich wykonać dużo więcej.

Co do poziomki, to oczywiście zgadzam się z Tobą, że na podłodze jest dużo trudniej. Gdybyśmy jednak dopuścili tylko taką formę, było by niewielu użytkowników którzy by temu podołali. dopuszczamy więc wszystkie formy a poziomkę na podłodze punktujemy po prostu wyżej. W ten sposób więcej użytkowników weźmie udział w konkursie a zależy nam na powszechności "wyzwań"
  • 0

#16
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Pompki z kroku 9 ćwiczymy lewą i prawą stronę czy wystarczy tylko jedna strona?

ponawiam, oraz czy trzeba od razu przejść na drugą stronę, czy można odczekać kilka/naście sekund i zmiana ?
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#17
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa


Pompki z kroku 9 ćwiczymy lewą i prawą stronę czy wystarczy tylko jedna strona?

ponawiam, oraz czy trzeba od razu przejść na drugą stronę, czy można odczekać kilka/naście sekund i zmiana ?


Wydaje mi się, że powinna być tylko jedna strona. Wtedy nie będzie takich problemów.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#18
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Dzięki. Nagram technicznych krok-9 L lub P
  • 0

#19
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
dobra, zaczynam pierwszy :P

zrobiłem pompki na obie strony, prawie jak krok 9, ale przyglądając się temu krokowi to inaczej rozplanowałem





L-sit wyszło mi około 10sekund,
na tej poręczy było trudno utrzymać się, aby nie spaść do tyłu ani do przodu, dodatkowo ślizko było trzymać się w rękawicach, a bez rękawic piekielnie zimny drążek, tylko nie myślcie, że sobie usiadłem na tą poręcz :)
wygląda jak wygląda, inaczej nie mogłem tego rozkminić aby lepiej było widać :P




jakby co to temperatura była -2C :P
tylko karteczki zapomniałem dać, nawet mi to przez głowę nie przeszlo :(
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#20
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Hanni, rep poleciał ale bez karteczki do konkursu się nie załapiesz. Wiem jednak, że do końca miesiąca na pewno jeszcze coś nakręcisz:)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych