Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ćwiczenie na siłe uderzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#41
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów

Kiedyś też tak myślałem ,że masa daje dużo do siły uderzenia do momentu ,aż nie poszedłem na kung fu ving tsun. Tam uderza się tylko korzystając z siły łokcia a ciosy u osób które ćwiczą już jakiś cios wychodzący z samego łokcia nokautuje, to samo bruce lee ważył 60kg a bujał worek 135kg rękoma. Myślę ,że tu chodzi o technikę i siłę stawów, ścięgien niż o masę.

z siły bioder, makiwary są używane do ćwiczenia uderzeń idących z bioder.
  • 0

#42
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Przykladzik, nie znam się na schotokanie, więc się nie sprzeczam:) Sopel, jak najbardziej można, mało tego można dojść do niezłych rezultatów. Mój kolega zaczynał mając lat 35 i dziś (po ok. 7 latach) mało kto w jego sekcji MMA chce z nim sparrować;)

Ze swej strony szczególnie polecam boks, nie tylko ze względu na sentyment ale również nowoczesną metodykę nauczania i interwałowy charakter treningu. Żadne bieganie nie było nigdy dać mi w stanie takiego wycisku jak trening bokserski:)
  • 0

#43
przykladzik

przykladzik

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
Shotokan bardziej dba o dystans niż boks :P Wielu jest przecież in fighterów, czy jak to się zwie. W kyokushin stoisz blisko swego rywala i wymieniasz ciosy. Ja podchodzę trochę sceptycznie pod boks, polecam raczej mma pod względem wszechstronności. Boksera można pokonać niskimi kopnięciami, obalić, bez rękawic sobie może nie poradzić pięściarz nawet w walce na pięści. Oczywiście nie krytykuję, bo wszystko zależy od zawodnika, a nie sztuki walki, bokser może pokonać dobrego gościa z mma, ale często jest tak, że jakaś sztuka/sport walki góruje nad inną.
  • 0

#44
Borej

Borej

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 48 postów
  • LokalizacjaŁuków

Boksera można pokonać niskimi kopnięciami, obalić, bez rękawic sobie może nie poradzić pięściarz nawet w walce na pięści.


O czym ty mówisz? O kimś kto ćwiczył boks 2 tygodnie? Walczyłeś kiedyś z bokserem? Prawda jest taka, że zanim znalazłbyś lukę w jego gardzie to rozbiłby Ci nos lewym prostym. Gdybyś próbował niskich kopnięć najprawdopodobniej szybko skróciłby dystans i wszedł w klincz bo kopnięcia podczas walki nie są takie ładne jak na filmach. A co do wyższości jednego stylu nad drugim to wszystko zależy od sekcji. Trenowałem w paru miejscach i treningi różniły się całkowicie. Jeśli już wybieracie to zwracajcie uwagę na osiągnięcia trenera, a nie sztukę walki.

Peace.
  • 0

http://motywacjablog.pl - Motywacja, inspiracja, sukces. Nie myśl o porażkach, tylko o tym co możesz osiągnąć! Wyznaczaj sobie cele i spełniaj marzenia!


#45
przykladzik

przykladzik

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
Widzę, że przeceniasz boks. To w mma już nie ma lewych prostych? 100 kg bokser uderza z prędkością światła, przy czym 100kg zapaśnik porusza się jak baryła? Ja mówię o walce bez rękawic, bądź z małymi, a nie wielkimi poduszkami na rękach. Stojąc tak blisko kogoś bez nich, twoja garda jest bezużyteczna. Nie wystarczy podnieść rękawicy, aby się obronić. Jeśli boks byłby taki dobry w stójce, to w mma każdy by walczył w taki sposób. No i z tymi kopnięciami to dowaliłeś do pieca. Uwierz mi, są szybkie, a wejście w klincz przez boksera z zawodnikiem wszechstylowej walki wręcz to samobójstwo. Kolana, łokcie, ale najprostszym sposobem byłoby po prostu obalenie.
  • 0

#46
Borej

Borej

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 48 postów
  • LokalizacjaŁuków
MMA to nie sztuka walki.
  • 0

http://motywacjablog.pl - Motywacja, inspiracja, sukces. Nie myśl o porażkach, tylko o tym co możesz osiągnąć! Wyznaczaj sobie cele i spełniaj marzenia!


#47
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Panowie, do niskich kopnięć potrzeba pól dystansu a do takiego dobry bokser nie dopuści. Sam ćwiczyłem parę razy z chłopakami z MMA i wiem o czym mówię. Ale uprawiamy off top i dyskusję bez sensu, bo rozmawiamy o tym kóry sport jest lepszy a liczy się tylko i WYŁĄCZNIE wyszkolenie zawodnika. Jeśli chodzi o pracę rąk boks jest bezkonkurencyjny i nie ma chyba światowej klasy zawodnika MMA który nie korzystał by z tych technik i nie ćwiczył z bokserami. Natomiast na walkę w tej formule bokserzy mają rzeczywiście za słaby arsenał techniczny. Nie zmienia to faktu, że przeciętny trenujący parę lat MMA nie ma szansy dojść do dobrej klasy boksera, bo tej umie pracować dystansem. Natomiast przy porównywalnym wyszkoleniu zawodnik MMA jest w stanie "załatwić" go technikami których nie ma w boksie.

Ale dość off topu, bo miało być o ćwiczeniach na siłę uderzenia:)
  • 0

#48
przykladzik

przykladzik

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
No i co? Podmień w takim razie MMA na sambo i moje argumenty nadal mają sens.

zahir11 dobrze mówi. Zawodnik MMA miałby ciężko w boksie, jak i bokser miałby ciężko w MMA. Jednak na ulicy nie będziemy mieli rękawic, więc wiadomo, który poradzi sobie lepiej (zakładając, że są podobnie wyszkoleni), a właśnie do tego porównuję każdą sztukę/sport walki - do walki na ulicy. Chciałbym również wspomnieć, że kopnięcia po kombinacji to również świetna broń. Inteligentny bokser będzie walczył na dystans, ale ma w taki sposób wiele ograniczeń.

Nawiązując do tematu, podsyłam ćwiczenie. Robisz 10 serii, każda po minucie. Każdy cios (sierpowy, prosty, podbródkowy etc.) ma nokautować (a przynajmniej taki musisz mieć zamiar). 1 minutowa przerwa pomiędzy każdą serią.

W twoim wypadku to chyba za dużo Aliego, Lennoxa, Graciego ;/
  • 0

#49
Borej

Borej

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 48 postów
  • LokalizacjaŁuków
Za dużo Fedora. Pooglądaj stare turnieje MMA, gdzie każdy stosował tylko swoją sztukę walki, a dowiesz się, że parterowcy wygrywają najczęściej.
  • 0

http://motywacjablog.pl - Motywacja, inspiracja, sukces. Nie myśl o porażkach, tylko o tym co możesz osiągnąć! Wyznaczaj sobie cele i spełniaj marzenia!


#50
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
http://mma.gliwice.pl/
Taki mam wybór. Na karierę sportową nie liczę, zależy mi głównie na zwiększeniu sprawności i szans w nieprzyjemnej sytuacji. Jakieś rady?
  • 0
Shut up and get moving.

#51
Borej

Borej

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 48 postów
  • LokalizacjaŁuków
Sopel wybór jest prosty - MMA. przykladzik jak już powiedziałem na ulicę przy walkach 1vs1 najlepiej prezentuje się BJJ i zapasy w stylu wolnym. Nie chodzi mi tu o wyciąganie żadnych dźwigni, ale o kontrole w parterze i tzw. ground and pound.
  • 0

http://motywacjablog.pl - Motywacja, inspiracja, sukces. Nie myśl o porażkach, tylko o tym co możesz osiągnąć! Wyznaczaj sobie cele i spełniaj marzenia!


#52
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Tylko problem w tym, że jak ktoś zaczepia to nie jest sam ;)
  • 0

#53
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Sopel, o zaletach boksu pisałem już wyżej. Właśnie ze względu na wiek polecam tę formę aktywności, bo jest prosta (mało elementów technicznych) przez co łatwiej ją doprowadzić do perfekcji. MMA to świetny sport ale wymagający i jeśli chodzi o parter z BJJ trudny technicznie. Na ulicy sprawdzi się wszystko, bo większość agresorów, to nie są wytrawni fighterzy;) Warta rozważenia jest jeszcze krav maga. Prosta technicznie z doskonałą nowoczesną metodyką, dobrymi instruktorami i rozwiązaniami właśnie na ulicę. Tam od pierwszego treningu uczysz się walki z kilkoma przeciwnikami a jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się być zaczepionym przez jednego;) Poza tym kravka duży nacisk kładzie właśnie na sprawność fizyczną, szybkość itp. Treningi są bardzo intensywne i uwierz mi można zrzucić po nich zbędne kilogramy:)
  • 0

#54
Borej

Borej

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 48 postów
  • LokalizacjaŁuków
Gdy przeciwników jest więcej to najlepiej trenować nogi, żeby szybko uciekać. Chodząc na Krav Magę lepiej nie złapać nawyku unieszkodliwiania człowieka z bronią bo może się to źle skończyć. Zahir ma racje - zapomniałem, że nie jesteś już młodzieńcem więc boks będzie dla Ciebie bardzo dobrym rozwiązaniem.
  • 0

http://motywacjablog.pl - Motywacja, inspiracja, sukces. Nie myśl o porażkach, tylko o tym co możesz osiągnąć! Wyznaczaj sobie cele i spełniaj marzenia!


#55
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Stare dobre judo też mają w ofercie. Sprawność i siła przy solidnym treningu gwarantowana:)
  • 0

#56
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Nie mówicie głupot, trening sprinterski będzie najabardziej opłacalny :D
 
Zanim sie koleś do Ciebie ruszy to już będziesz 100m dalej xd
  • 0

#57
przykladzik

przykladzik

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
Ground & pound to zapasy i jeśli chodzi o ulicę, to ja zdecydowanie nie polecam ich, tym bardziej bjj. Na ulicy nie ma zasad, przeciwnik wsadzi ci palec w oko, odbyt, szyję, ugryzie cię - nawet z kontrolą pozycji nic nie zdziałasz. Takie są oczywiście moje przemyślenia. Jeśli chcesz być dobry na ulicy, to polecam karate. Wątpię, abyś trafił tam na wytrenowanych zawodników MMA, a ta szuka walki przystosowana jest na prawdziwą walkę bez reguł. Są tam nawet techniki wydłubywania oczu o.o Zawiera dźwignie, obalenia, skuteczne ciosy. Judo również jest świetne, z tego co słyszałem. Na ulicę jak najbardziej. Co do boksu to myślę, że jest to raczej sport, nie kwestionuję efektywności, ale duże rękawice, no i tylko pięści.
  • 0

#58
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Nigdy nie spotkałem się w karate z dźwigniami czy atakowaniem oczu...
  • 0
Shut up and get moving.

#59
przykladzik

przykladzik

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 39 postów
Nie dziwię się, tego na zawodach z pewnością nie zobaczysz.
  • 0

#60
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Nie mówię o zawodach.
  • 0
Shut up and get moving.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych