Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

odżywki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
A ja Ci powiem tak:
Jak chcesz do czegoś dojść w kalistenice to żadna chemia czy inne wspomagacze nie są Ci potrzebne. Jedyne czego potrzebujesz to silnej woli, wytrwałości i dużo, dużo i jeszcze więcej treningu! Nie wszystko przychodzi szybko, czasem na efekty trzeba czekać długie dni, miesiące a nawet lata - ale to właśnie dzięki temu sukces smakuję tak bardzo. Dla mnie odżywki, suplementy i inne wspomagacze to droga na skróty, której nie potrzebuję i nie chce. Jeśli uda mi się osiągnąć cel to będę miał 100% pewności, że to tylko i wyłącznie moja zasługa a nie jakiegoś chemicznego gówna!
  • 0

#22
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
BeF - nie przesadzaj z tym gównem. Suplementacja takimi rzeczami to nie żadne przestępstwo. Nie demonizujmy. Warto używać ich z umiarem i ćwiczyć. Bo samego treningu nic nie zastąpi. Jeśli będę brał wszystkie odżywki tego świata silniejszy nie będę. Mogą mi one pomóc w pewnych przypadkach, ale wiem że wszystko co zbuduję będę zawdzięczał swojej ciężkiej pracy - z odżywkami czy bez. Większość substancji znajdujących się w odżywkach i suplementach występuje naturalnie w składnikach pokarmowych (np. kreatyna w mięsie, l-arginina w orzechach, mięsie, kakao itd.) Nie dość tego organizm obie te substancje syntetyzuje sobie sam. W pewnym wieku substancji tych jest syntetyzowanych mniej niż za młodu, a człowiek by chciał mieć taki sam power jak wcześniej. Dlatego najłatwiej jest wsypać sobie miarkę niż zjeść 2 kg mięsa i 1 kg migdałów dziennie :)

Ale racją jest, że w kalistenice nie potrzeba żadnych suplementów. Potrzeba tylko przemyślanego treningu i regeneracji.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#23
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Gdybyś na jakieś zwody czy egzaminy potrzebował dodać kilka powtórzeń do rekordu, to można by się czymś wspomóc.
Jak ćwiczysz dla siebie, to co Ci da to, że przez jakiś czas (stosowania suplementu XYZ) zrobisz te kilka powtórzeń więcej??

Może gdybyś ćwiczył sylwetkowo - większa praca - większe pobudzenie mięśni, ale w kali... Nie widzę potrzeby.

Ale to moja opinia.

Jedynie białko/carbo/coś na kopa - ale generalnie niekoniecznie.
Traktuj te fronty, flagi itp jak umiejętność, a nie rekord siłowy.
  • 0

#24
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
No ok a jeśli chciałbym jednak zrobić tylko 1 cykl kreatynowy i bd dalej ćwiczyć nie zniszczy mi to przyszłości jeśli chodzi o kali w sensie że potem bd mieć jakieś problemy lub coś bd mi ciężej przychodziło ? bo wiadomo start bd szybki ale żeby nie okazał się f.startem
  • 0

#25
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Zajmij się treningiem, poćwicz spokojnie z rok, a dopiero później zacznij się zastanawiać czy jest sens inwestować pieniądze i zdrowie na jakieś tam "cudowne proszki".
Na chwile obecną jedyne czego potrzebujesz to dieta - nie musi być nawet jakaś wymyślna, wystarczy jak będzie zdrowa i wartościowa; oraz dużo, naprawdę dużo treningu.

Pamiętaj, że kiedyś ludzie nie mieli takiego dostępu do odżywek a również z powodzeniem trenowali i budowali piękne sylwetki. Kalistenika jest naturalną metodą treningu więc nie potrzebujesz nienaturalnych wspomagaczy!

Większość substancji znajdujących się w odżywkach i suplementach występuje naturalnie w składnikach pokarmowych (np. kreatyna w mięsie, l-arginina w orzechach, mięsie, kakao itd.) Nie dość tego organizm obie te substancje syntetyzuje sobie sam.

I sam sobie dawkuję je w odpowiednich ilościach. Jeśli tylko zadbamy o poprawną dietę nie trzeba organizmowi pomagać. Piszę to oczywiście cały czas w odniesieniu do kali.
Nie twierdze, że wszystkie odżywki/suplementy są złe, twierdze tylko, że dla osób trenujących z masą własnego ciała jest to zbędne.
  • 0

#26
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
a co myślicie o Vigor Cardio oraz Biovital zdrowie ?
z kompleksem witamin z grupy B
dużo tam substancji słodzących etc
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#27
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Hannibal :D w ryżu i mleku masz więcej witaminy B przyswajalnej niż w tych tabletach.
Ale mi się nasunęło skojarzenie jak przeczytałem "Biovital" .... Doppelherz Energovital Tonik K :)
kiedyś będzie trzeba i takie łykać ;)
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#28
Wojas

Wojas

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 69 postów

Hannibal :D w ryżu i mleku masz więcej witaminy B przyswajalnej niż w tych tabletach.
Ale mi się nasunęło skojarzenie jak przeczytałem "Biovital" .... Doppelherz Energovital Tonik K :)
kiedyś będzie trzeba i takie łykać ;)


Niestety w dzisiejszym zabieganym świecie w wielu przypadkach trudno znaleźć czas, aby przygotować sobie właściwy posiłek i przestrzegać ustalonej pory.
Osobiście serwuje sobie witaminy Trec Multi Pack i kwasy omega 3. Od razu człowiek lepiej się czuje :D
  • 0

#29
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Hannibal :D w ryżu i mleku masz więcej witaminy B przyswajalnej niż w tych tabletach.
Ale mi się nasunęło skojarzenie jak przeczytałem "Biovital" .... Doppelherz Energovital Tonik K :)
kiedyś będzie trzeba i takie łykać ;)

tylko to nie tabletki, tylko w płynie
a podobno w płynie lepiej jest przyswajalny niż tabletka :)
 


Hannibal :D w ryżu i mleku masz więcej witaminy B przyswajalnej niż w tych tabletach.
Ale mi się nasunęło skojarzenie jak przeczytałem "Biovital" .... Doppelherz Energovital Tonik K :)
kiedyś będzie trzeba i takie łykać ;)


Niestety w dzisiejszym zabieganym świecie w wielu przypadkach trudno znaleźć czas, aby przygotować sobie właściwy posiłek i przestrzegać ustalonej pory.
Osobiście serwuje sobie witaminy Trec Multi Pack i kwasy omega 3. Od razu człowiek lepiej się czuje :D

też łykam omega-6 + żeń-szeń w płynie 30ml :D


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#30
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Na końcu się okaże ze wszyscy wcinają suplementy i nie są one diabłem wcielonym ;-)
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#31
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Panowie, cieszę się, że wszyscy dochodzicie do podobnego wniosku. Suplementy nie są "diabłem wcielonym" ale nie są one ani niezbędne, ani potrzebne. 10 lat i 3 operacje kolana temu ostro trenowałem sztuki walki. Były to codzienne bardzo intensywne treningi, wspomagane "siłką". Ponieważ były bardzo intensywne wspomagałem się morzem supli. Była kreatyna (w różnych postaciach), na przemian z tribullusem, carbo, HMB, BCAA, Animal Pack, glutamina, ZMA itp., itd. Tak naprawdę powera dawały carbo.

Dziś nie biorę niczego a moja sylwetka wygląda dużo lepiej i nie sikam na pomarańczowo;)
  • 0

#32
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Ogólnie do tematu.

Jak chcesz robić cykl kreatynowy - rób jak najbardziej. Można fajnie popracować nad dodatkową siłą.
W kalistenice trochę to inaczej działa, ale kreatyna jest jak najbardziej sensowna.

Pamiętaj też o wysypaniu i odpowiednim odżywianiu!

A i jeszcze jedno. Po cyklu koniecznie zrób minimum taki sam okres przerwy od kolejnego cyklu. Organizm szybko się do kreatyny przyzwyczaja, dlatego albo pasujesz albo mocno zwiększasz dawki (co jest złe na nerki). I nie rób ładować. Przy dzisiejszych kreatynach nie ma sensu. Zresztą jak tam chcesz. Nic się ci od tego nie stanie.

Nie celuj w żadne super stacki sracki (bez sensu przepłacać). Monohydrat jest najtańszy ale i najskuteczniejszy. Zresztą przeczytaj ten artykuł o mitach. Sporo w nim dobrej wiedzy.
  • 0

#33
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
wiem dużo o suplach kulturystyce i ćwiczeniach ale na siłowni stąd moje pytanie czy można połączyć kreatyne z kali żeby mięśnie były większe no i siła też po 1 cyklu więcej nie bd robić bo chodzi mi tylko o szybszy rozmiar a w nim siłę tak jak mówię po 1 cyklu więcej nie mam zamiaru może jakieś carbo ale to póki co może
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych