Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

odżywki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
Czy kreatyna bądź inne odżywki przyśpieszą postęp oraz na jak długo on bd. chodzi mi o to , że np. kończąc cykl zrobię np. 15 wejść siłowych a za tydzień czy dwa tygodnie spadnie to do 10 ?
  • 0

#2
dugi

dugi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
zostaw kreatyne , zrób sobie lepiej dobrą diete ...która jak dla mnie jest najlepszą suplementacją dla naszego organizmu, jak to wade gdzieś pisał kiedyś tego nie było a zobacz sobie herculesa... :)) taka moja rada
  • 0

#3
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Przemysł odżywkowy jest mocno przereklamowany a odżywki nie działają jak cudowne eliksiry rodem z bajki o gumisiach;) Zgadzam się z tym co napisał Dugi:) Odżywki moim zdaniem mają zastosowanie przy bardzo intensywnym, wyczynowym treningu, gdzie zużywasz dużo energii i potrzebujesz wspomóc regenerację. Dla poprawy efektów treningowych o jakich piszesz jeśli już miałbyś coś stosować, to lepiej jakieś carbo albo boostera ale tak naprawdę liczy się jakość Twojego treningu a nie super odżywka:)
  • 0

#4
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
W dłuższej linia czasu to wiadomo, że spadnie. Równie dobrze można to przyrównać do pytania "czy spadnie mi siła jak przez następny rok nie będę trenował"? To jest oczywiste że organizm stara się jak najlepiej dopasować do aktualnego rytmu życia. Jak zmniejszasz trening to wtedy on zwalnia.

Ale jeżeli celujesz w lepsze rezultaty to kreatyna jak najbardziej może ci pomóc. Kiedyś przy 1 cyklu kreatynowym moje wyniki skoczyły coś ok 40% w górę. Wtedy jest właśnie idealny czas by zwiększyć siłę i jak najwięcej wypracować na później. Potem wchodzisz w etap naturalny ale z tym co właśnie wypracowałeś. Co z tym potem zrobisz to już twoja sprawa.

Ja bym tak tych odżywek nie demonizował. Nie ma co popadać ze skrajności w skrajność. Są różne wynalazki na rynku - co do tego jesteśmy zgodni. Ale stara dobra kreatyna krzywdy nikomu nie zrobi. Zresztą dla przykładu macie ją w wołowinie. Tyle tylko, że żeby ją chociażby sensownie dostarczyć musielibyście sobie zniszczyć jelita przez takie olbrzymie ilości mięsa.

Odżywki złe nie są. Złe jest to jak czasami ludzie za bardzo się na nich skupiają.

  • 0

#5
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Odżywki nie są złe. Są po prostu przereklamowane. Bez dobrego treningu odżywka nie zadziała.
  • 0

#6
julo1976

julo1976

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 159 postów
Moim zdaniem nie mozna opierac sie na kreatynie jako podstawie.Lepij wydac kase na wartosciowe jedzenie niz suplementy bo to tylko dodatek.Fakt kreatyna daje wieksza sile ale po odstawieniu jakis procent owej sily sie zmniejszy, czyli naturalna kolej rzeczy organizm wraca do rownowagi.
  • 0

#7
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
ODŻYWKA - zastępuje jedzenie; tj. należy stosować wg braków w diecie - np. białko, czy carbo.
SUPLEMENT - to jest jakiś wspomagacz - wspomaga jakieś procesy - jak np. kreatyna.

Odżywki - można stosować śmiało - wg niedoborów diety, a suplementy - część nie działa, albo są badania udowadniające że działa i że nie dział :)
HMB dla przykładu..

Jak ktoś idzie w sylwetkę - białko nie jest złe.
O kreatynie się nie wypowiadam, bo kontaktu nie miałem..
  • 0

#8
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Kreatyna jako jeden z nielicznych suplementów działa i to bardzo dobrze. Jest to poparte masą badań i opinii samych sportowców. Pytanie tylko do czego ma się ją użyć i jaki efekt osiągnąć. W sportach siłowych można ją stosować do wzmocnienia siły i wytrzymałości siłowej, zwiększenia tonusu mięśnia, przyśpieszenia regeneracji ale ma ona również skutki niepożądane w pewnych dyscyplinach np. wzrost masy poprzez zatrzymanie wody w mięśniach może być powodem iż będzie Ci się trudniej podciągać na drążku.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#9
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
to jak brać ? przybiore z 7 kg a spadnie max . 2 kg ?
i mam pytanko jakie bym musiał robić ćwiczenia pod to skazany czy co
a o co chodzi że woda zostanie w mięśniach i mniej się podciągnę
  • 0

#10
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Junkpl. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z treningiem to nie ma sensu brać z dwóch powodów:
1) Twoje ciało ma zapasy substancji służących do "produkcji" mięśni a co za tym idzie siły. W początkowym okresie będziesz widział wyraźny progres nawet jeżeli ćwiczysz źle, więc nie ma sensu brać odżywek.
2) Ponieważ dopiero zaczynasz, nie trenujesz jeszcze ani dobrze, ani wystarczająco intensywnie, by w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w kreatynie.
  • 0

#11
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Dokładnie. Jeśli zaczynasz przygodę ze sportami siłowymi to kreatyna nie da Ci nic poza uszczupleniem portfela. Kreatyna jest dobrym środkiem do przełamania stagnacji do której Ty jeszcze nie doszedłeś. Nie wierz w cudowne środki, które załatwią sprawę za Ciebie. Efekty przyjdą jako rezultat konsekwentnej i ciężkiej pracy, a nie wciągania odżywek czy suplementów. Odżywki mogą być uzupełnieniem diety jeśli poczujesz, że jakieś braki w diecie masz, a to odczujesz dopiero po jakimś okresie treningów kiedy masa ciała będzie maleć lub rosnąć.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#12
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
ćwiczę już 2 lata więc nie zaczynam i ćwiczyłem pompki podciąganie łydki brzuszki FBW.
  • 0

#13
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
junkpl - rozumiem że to nie początek ale moim zdaniem najpierw zacznij realizować program. Dopiero wtedy będziesz mógł ocenić czy kreatyna jest Ci potrzebna. Moim zdaniem można zrealizować wszystkie kroki ze skazanego bez żadnego wspomagania poza racjonalną dietą.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#14
marcin902

marcin902

    Go Hard or Go Home

  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaKraków Miasto Królów Polski
Moim zdaniem lepiej kase na odżywki przeznaczyć na jedzenie. Wiadomo że na efekty będzie trzeba dłużej poczekać ale będą zdecydowanie trwalsze. Jeśli będziesz już miał fajne podstawy zbudowane na dobrym odżywianiu wtedy możesz zapodać kreatynę ale też nie byle jaką. Jeśli byłby to Twój pierwszy cykl gość w sklepie z suplementami doradziłby Ci monohydrant i dobrze jeśli ćwiczyłbyś na siłowni. Mono zwiększa zdecydowanie retencje wody w mięśniach przez co zwiększa się i siła i masa. W kalistenice priorytetem zdecydowanie nie jest masa, dlatego jeśli bawić się już w kreatynę to lepszy rozwiązaniem będzie monohydrant+jabłczan. Miałem taki cykl i bardzo dobrze na mnie podziałał. Nie zalało mnie wodą a wytrzymałość i siła poszły ładnie do góry. (oczywiście podczas treningu na siłowni bo w kali jeszcze nie próbowałem żadnych supli)
  • 0

#15
RafisLSP

RafisLSP

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 14 postów

to jak brać ? przybiore z 7 kg a spadnie max . 2 kg ?
i mam pytanko jakie bym musiał robić ćwiczenia pod to skazany czy co
a o co chodzi że woda zostanie w mięśniach i mniej się podciągnę



Zapomnij że na cyklu kreatyny zrobisz 7 kilo czystej masy ciała. Zrobienie czystego kilograma mięśnia w ciągu roku jest już wyzwaniem o ile nie zaczynasz dopiero ćwiczyć. Każdy sprzedawca pisze ile to kilo robi się na jego kreatynie, ale to jest fikcja.
Fakt że na cyklu można zauważyć wzrost wagi ,ale to poprzez napompowanie mięśni wodą po cyklu wszystko spada i zostaje odłamek większej masy.
Nie zmienia to faktu że kreatyna jest jednym z niewielu suplementów które działają i mogą pomóc w budowaniu siły. Jednak aby zadziałała należy ustalić odpowiedni trening i przede wszystkim odżywianie bo bez tego możesz zjeść 20 kg kreatyny i efekty będą mizerne.

  • 0

#16
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Kreatyna działa nie tylko na wzrost siły ale również działa anabolicznie. Retencja wody sprzyja hipertrofii mięśni itd itp. ale faktem jest że 7 kg mięśni to się na tym nie zrobi nawet jeśli woda zatrzymana w mięśniach tam osiadła permanentnie. Co do odmian kreatyny - nie ma znaczenia jaką kreatynę się przyjmuje. Te wszystkie bzdury o zalewaniu wodą to jest kolejny chwyt marketingowy żeby sprzedać coś innego za wyższą cenę (czyli jabłczany, krealkalyn itp zamiast mono). Zalewanie wodą to efekt zatrzymania wody podskórnej spowodowany znowu przez inny kit marketingowy czyli zapijanie kreatyny carbo czyli glukozą. Producenci piszą że do wchłonięcia kreatyny do mięśni potrzebna jest glukoza jako transporter i potem taki efekt. Najpierw znaleźli sposób na sprzedaż nikomu niepotrzebnej glukozy, teraz wciskają nam kreatyny buforowane itp. Kreatyna nie działa poza mięśniem z tego powodu nie może zatrzymać wody podskórnej. Jest to mit. Można brać śmiało mono i przy właściwej diecie mieć dalej kratę na brzuchu.

Ale dieta jest najważniejsza. Ja ostatnio przybrałem ze 2-3 kg na kebebach ;) bez odżywek ;) Ważne żeby bilans energetyczny był na lekkim plusie kiedy budujemy masę, a na minusie kiedy rzeźbimy i nic więcej nie trzeba.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#17
marcin902

marcin902

    Go Hard or Go Home

  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaKraków Miasto Królów Polski
Bar-Man nie chodziło mi o to że po mono zaleje Cię wodą jak po 7 kilowym gainerze i będziesz zalany tłuszczem. Z własnych obserwacji widziałem że mono zatrzymywało mi więcej wody niż jabłko połączone z mono przy czym w tym drugim cyklu miałem lepsze efekty :) Skoro też uważasz że wszystkie inne odmiany krety są bez znaczenia to powiedz mi w jakim celu produkuje się stacki i robi mixy wielu kreatyn? Co więcej łączy je się np. z boosterami NO :)

  • 0

#18
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
To są dwa pytania:
- staki robi się by połączyć działanie kreatyny z działaniem cytruliny i l-argininy oraz neurostymulantów, kofeiny itd.
- a miksy kreatyn (czy to w postaci miksu samej kreatyny czy miksu kreatyny i innych substancji robi się po to by znaleźć uzasadnienie dla wyższej ceny lub też przekonać klienta do zakupu własnego produktu zamiast produktu konkurencyjnego. Proste założenie - im więcej namieszane tym lepiej. Są takie miksy które mają nawrzucane substancji, o których świat nie słyszał dzięki czemu na forach na całym świecie ludzie podniecają się tym magicznym składnikiem, który według producenta odróżnia jego stack od innych i ma się po nim lepsze efekty. I jeśli te efekty są to najczęściej okazuje się to jakimś prohormonem albo efekty są czystym placebo. Popatrz na takie Controlled Labs.

Lepszy cykl nie koniecznie był spowodowany lepszą kreatyną. Jest bardzo wiele czynników zewnętrznych mających wpływ na wyniki sportowe, że nie da się tego określić jednoznacznie. Różnica może wynikać z tego że pijesz inną wodę,a warzywa gotujesz na parze, a nie na patelni.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#19
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
http://www.body-fact...read.php?t=7862 (mit 9)

Co do zalewania na monohydracie. Zależy to od organizmu. Niektórzy wcale tak bardzo się nie zalewają. Ja kiedyś robiłem redukcję na kreatynie, bo może i woda troszkę zostaje (ale łatwo się jej pozbyć - to nie tłuszcz!), ale dzięki dodatkowej sile możesz spokojnie robić lepszy trening i dzięki temu lepiej redukować (bardzo łatwo wyjść na prostą).
Próbowałem już różnych kreatyn. Najlepsze efekty na monohydracie (a i najtańszy). Wszelkie staki nic mi nie dawały (no może jakiś progres był, ale bez porównania gorszy niż na mono).
Co do jedzenia. Jedzenie jest bardzo ważne, ale często gęsto nie jesteśmy w stanie wszystkiego załatwić samym jedzeniem.
Odżywki są po to by nam POMOC a nie zastąpić cokolwiek. I tyle.
  • 0

#20
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
to ostatnia decyzja przez was to opłaca się brać czy nie chodzi mi głównie o siłę żeby móc robić fornt/back l. human flag itp oraz dużo pompek i podciągnięć opłaca się na to bo jeśli to ma wyglądać tak że przez pierwsze 3 miechy bd ok a za 7 miesięcy już nie zrobię tyle co przez te 3 miechy a nawet zejdę na minus to odp. jest oczywista
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych