Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ćwiczenia na mięśnie brzucha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

#21
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Brzuszki ćwiczą mięśnie proste brzucha. Jeśli chodzi Ci o spalanie tłuszczu, to brzuszkami nic nie zdziałasz. Tkanka tłuszczowa się pali przy około 75-80% maksymalnego tętna, czyli bieganie, pływanie, skakanka itp.
  • 0

#22
Maximus

Maximus

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów
czyli mówisz żeby lepiej biegać pływać czy cwiczyć na skakance ?? ale brzuszki oprócz tego też robić ??
np biegając które mięśnie pracują prawie wszystkie chyba ??
  • 0
Dołączona grafika

#23
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Ćwiczenia aerobowe - spalanie bf.
Brzuszki - wzmacnianie mięśni brzucha.
Jak połączysz, to będzie elegancko.
Osobiście wolę wznosy nóg zamiast brzuszków, ale Ty wybierz, aby Ci się dobrze ćwiczyło.
  • 0

#24
Maximus

Maximus

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów
ja robię ogólnie chodzę na siłownie codziennie robie 125 brzuszków 105 pompek ćwiczenia aerobowe spalanie bf czyli co spalają:D p jakie ćwiczenia wzniosy nóg robię w pon,śr,pt 4 serie po 20 powtórzeń zawsze sie borykałem z tym że byłem gruby naraie chudnę ale też che wyrobić sobie w miarę ładne mięśnie wiem że mi to zajmie bardzo dużo czasu :/ :D
  • 0
Dołączona grafika

#25
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
no dobra, pochwalę się nie typowym treningiem mięśni brzucha,

ok, co nam będzie potrzebne, partner treningowy + jakiś przedmiot np pałka
można nie używać zewnętrznych przedmiotów i użyć rąk
oraz można trenować się samemu w ten sposób :P

kolega potem uderzał mnie nunchaku'iem drewanianym na łańcuchach
miałem jeszcze pałkę teleskopową, ale to może innym razem :P

widać wyraźnie gdzie najlepiej przylagał przysłowiowy 'ból' :D



  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#26
Maximus

Maximus

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów
a masz coś bardziej na spalenie tkanki tłuszczowej na brzuchu albo całym torsie :D ?
  • 0
Dołączona grafika

#27
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

a masz coś bardziej na spalenie tkanki tłuszczowej na brzuchu albo całym torsie :D ?

no nie ma jedno-znacznej odpowiedzi, dochodzisz do celu prób i błędów
na jednego to działa a na innego co innego, co z tego, że napisze to i to robiłem a ktoś inny co innego robił i miał taki sam efekt

przede wszystkim dieta, mniej jeść a częściej i zdrowo + aeroby [bieganie] a z czasem aerobowe bieganie będzie mało skuteczne wtedy interwały się dorzuca, ale to przede wszystkim lata ciężkiej pracy :P w miesiąc czy 4 miesiące możesz jedynie nauczyć się jak trenować i co na ciebie działa etc... :P albo masz dużo szczęścia :D


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#28
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Nie da się spalic tkanki tłuszczowej z jednego miejsca. Jak już sie jej pozbywasz to równomiernie z całego ciała.
  • 0

#29
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Hani, na filmie znowu nie widać że to Ty:( Wrzuć film z twarzą a poleci rep:)
  • 0

#30
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Hani, na filmie znowu nie widać że to Ty:( Wrzuć film z twarzą a poleci rep:)

Nie będę wrzucał z twarzą, bo zmontowałem to specjalnie tak jak jest :P
mam ci przesłać na pw projekt tego video bądź zrobić screen'a z programu w którym to tworzyłem ? Problemu nie ma
a po za tym zobacz na moje konto yt, tam są też filmy

nie długo ukaże się pełna wersja, w te video znajdzie się w tym głównym, wtedy zobaczysz, że to ja, a zresztą można porównać kawałek krajobrazu z poprzednimi moimi nagraniami, chociaż nie widać na tym video zbyt wiele
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#31
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Hani, już raz Ci to tłumaczyłem. Nie mam zastrzeżeń co do Twojej osoby, zwłaszcza, że nie raz widziałem co potrafisz:) Po prostu chodzi mi o ogólną zasadę. chciałbym, by każdy wrzucał swoje filmy a nie ściągnięte z internetu. Ty nie musisz, bo sam potrafisz ale ktoś inny może chcieć tak zrobić. Dlatego narzućmy dobrą praktykę, tak by nikt nie kopiował nikogo innego:)
  • 0

#32
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Więc zakładam wątek na temat brzucha.
Ostatnio jestem zainteresowany różnym treningiem na brzuch i wrzucam na tableta kilka ćwiczeń z sieci.

Ostatnio znalazłem:





Jeśli coś trenowaliście z YT to wrzucajcie tutaj programy na brzuch :)
  • 0

#33
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
mnie ostatnio zainteresował trening Rossa w jego książce:
Ross Enamait - 'Never Gymless
str 134

Workout I
* crunches 3x 10
* LHS 3x 20
* plank 3x time


Workout II
V-ups 3x 15
supermans 3x 20
chinnies 3x burn



Week I
Monday: Workout I
Wednesday: Workout II
Friday: Workout I

Week II
Monday: Workout II
Wednesday: Workout I
Friday: Workout II


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#34
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Dzięki Hani za ten plan. Książki Rossa mam. W przyszłym czasie skorzystam :)

Ostatnio spróbowałem ćwiczeń na piłce fitness czyli pierwszy filmik przedstawiony przeze mnie. Czy ktoś ćwiczy w ten sposób? Ja próbowałem i daje popalić :)
Chodzi mi o to czy robicie coś podobnego :)
  • 0

#35
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
ja ćwiczę z piłką, tylko z inną piłką, piłka medyczna 5kg :P
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#36
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Myślałem nad tym "ABS Destroyer", ktoś ma z tym jakieś doświadczenia?
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#37
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Postaram się jutro zrobić dam ci znać w poniedziałek jak zadziałał na mnie :) Divajd
  • 0

#38
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
A nie łatwiej samemu poświecić godzinkę i przetestować ten plan? W taki sposób sam odpowiesz sobie na wszelkie pytania z nim związane i nie tylko poznasz go z opinii innych ale i z własnej perspektywy.
  • 0

#39
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Z drugiej strony, gdy trening okażę się za słaby, zły lub coś mi w nim nie będzie pasowało, stracę ważny dzień treningowy.
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#40
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów

Z drugiej strony, gdy trening okażę się za słaby, zły lub coś mi w nim nie będzie pasowało, stracę ważny dzień treningowy.


Przygotowujesz się na olimpiadę czy co że nie możesz dnia stracić?:) Jak sam sprawdzisz to zobaczysz jak ten trening na Ciebie działa, jak się okaże za słaby to przynajmniej będziesz wiedział że nie ma co sobie ni głowy zawracać :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych