Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ćwiczenia na mięśnie brzucha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

#1
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Tu wrzucamy różbe ciekawe ćwiczenia na mięśnie brzucha.

Cała seria różnych ćwiczonek:
www.youtube.com/watch?v=0JN8Nque1Sc

Ćwiczenie na dolne partie mięśni brzucha
Jak już napisałem dolne partie mięśni brzucha są grupą mięśniową, którą trudno zaangażować do pracy. Jest oczywiście kilka ćwiczeń, które sa wykonywane pod kątem tej grupy mięśniowej. Jednak są to ćwiczenia, które w dużym stopniu obciążają kręgosłup. Chodzi mi tu o wszelkiego rodzaju unoszenia nóg. Takie ćwiczenia wywołują bardzo duże naprężenia w odcinku lędzwiowym kręgosłupa. Aby uniknąć kontuzji należy takie ćwiczenia wykonywać bardzo poprawnie technicznie w innym przypadku można nabawic się urazów kręgosłupa.

Ćwiczenie które wam przedstawię jest o wiele prostsze w wykonaniu i o niebo lepsze w efektach. Aby wykonać to ćwiczenie potrzebna Ci będzie jakaś twarda ławeczka i to wszystko. Połóż się na niej chwytając rękoma jej krawędź za głową. Unieś nogi ze zgiętymi kolanami tak, aby uda były ustawione prostopadle do podłogi. Jeśli przyjąłeś taką pozycje jesteś gotowy wykonać ćwiczenie. Teraz dociśnij dolną partie pleców do ławeczki. W tym właśnie miejscu kryje się sekret tego ćwiczenia, ponieważ jedynymi mięśniami które mogą to zrobić, są dolne partie mięśni brzucha. Następnie pozwól swoim biodrom zakołysać się, tak aby Twoje plecy wygięły się w łuk i znów dociśnij je do ławeczki. Kolana należy utrzymywać w stałej pozycji. Początkowo możesz potrzebować minimalnego ruchu nogami, ale jak już nauczysz się wykonywać ćwiczenie ten ruch zaniknie. Z czasem jak będziesz posiadał więcej siły staraj się coraz bardziej prostować nogi, aż pewnego dnia będziesz mógł wykonywać to ćwiczenie ze sztangielką między nogami.


Czy ktoś ma jakiś filmik pokazujący jak wykonywać to ćwiczenie?

  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#2
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów
Poszukuję ćwiczeń na mięśnie skośne brzucha.

Trening brzucha, który zajmuje mniej niż 2 minuty by Barstarzz

  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#3
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
BarBrothers podają ciekawe ćwiczenia na brzuch:




  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#4
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Wade o tym pisał, że nie ma dolnych i górnych mięśni brzucha chyba, że autor tekstu powyżej nie miał na myśli mięśni prostych?
  • 0

#5
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Revo, Wade pisał też o tym, że wszyscy wokół wciąż z uporem maniaka mówią o dolnych mięśniach brzucha. Tak jest i w tym przypadku :)
  • 0

#6
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Dość fajny filmik w którym Hannibal przedstawia kilka ciekawych ćwiczeń na mięśnie brzucha, temat ostatnio na topie wiec podrzucam, jest to dopiero pierwsza cześć treningu w miarę uploadu kolejnych w przyszłości zaktualizuje temat :)
http://www.youtube.com/watch?v=nY52acow-0U

Edit Michał: Połączyłem wątki i wyczyściłem ten dołączany z komentarzy.
  • 0

#7
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Ja tak z innej beczki (nie wiem do którego tematu się przykleić).

Modelowanie sylwetki metodą Delaviera, str. 302/303:
(cytat + streszczenie)

"badania medyczne pokazują jednoznacznie, że naprężony mięsień czerpie część energii z tłuszczu, który go okrywa"

+
tłuszcz gromadzi się na najmniej aktywnych mięśniach - czyli jak nie ćwiczymy brzucha, to tłuszcz będzie się tam "chętniej" odkładał.

+
można mieć niski poziom tkanki tłuszczowej podskórnej, a wystający brzuch, bo to mięśnie głębokie (poprzeczny) i skośne utrzymują wnętrze brzucha w ryzach.

No i tutaj nieco jest to sprzeczne z ogólnie panującą teorią, że brzuszki nie palą fatu z brzucha..
Zawsze myślałem, że może i nie palą, ale jeśli ktoś ma sflaczałe mięśnie, to ten brzuch ma inny wygląd niż u kogoś, kto ma te mięśnie sprężyste i napięte w pewnym stopniu (ćwiczący).

Odkładanie się tłuszczu - zazwyczaj mówi się o genach i z tym raczej trzeba się zgodzić.
Były prowadzone badania tenisistów - poziom tkanki tłuszczowej w ramieniu prawym i lewym jest porównywalny, a niby powinno być więcej tłuszczu w mniej aktywnej ręce...

Także Delavier Delavierem, ale nie wszystko można bezkrytycznie przyjmować..

No, to czekam na gromy! ;)
  • 0

#8
marcin902

marcin902

    Go Hard or Go Home

  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaKraków Miasto Królów Polski
Ciekawa teoria:) Myślę jednak że jeżeli tak już jest to owszem, tłuszcz spala się miejscowo ale w bardzo małym stopniu tak, że praktycznie jest to niezauważalne. Weźmy przykład biegaczy, czy ktoś widział gościa który biega 5-10-15km i ma super wycięte nogi i brzuch jak u piwosza? Nie sądzę, dlatego bliższy jestem teorii że tłuszcz spala się z całego ciała a nie konkretnych partii.
  • 0

#9
bart3k

bart3k

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 17 postów

BarBrothers podają ciekawe ćwiczenia na brzuch:

http://www.youtube.com/watch?v=5n3mbzcRHj8

http://www.youtube.com/watch?v=is3RfE9sils


Robicie te ćwiczenia od Bar Brothers ? Jakie efekty ?

  • 0

#10
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Robicie te ćwiczenia od Bar Brothers ? Jakie efekty ?

ja ćwiczyłem przez tydzień bądź przez 2 tyg :P nawet fajnie się ćwiczyło, o efektach nic nie napisze :P
doszedłem do wniosku, że sam stworze ACT i tak zrobiłem i ćwiczę :P
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#11
bart3k

bart3k

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 17 postów


Robicie te ćwiczenia od Bar Brothers ? Jakie efekty ?

ja ćwiczyłem przez tydzień bądź przez 2 tyg :P nawet fajnie się ćwiczyło, o efektach nic nie napisze :P
doszedłem do wniosku, że sam stworze ACT i tak zrobiłem i ćwiczę :P


Ile razy w tygodniu ? Możesz podzielić się swoim planem ?


  • 0

#12
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Ile razy w tygodniu ? Możesz podzielić się swoim planem ?

no mogę, lecz od nie dawna ćwiczę tym planem:
tak na brzuch, reszty na razie nie zdradzę :P
tak we wtorek:
na dywanie

1. unoszenie się tak jak w filmie bar brother
2. unosy nóg do pionu
3. nozyce pionowe
4. unoszenie nóg bokiem - tak jak w filmie bar brother
5. nozyce poziome
6. zablok, nogi proste - tak jak w filmie bar brother
7. zablok, prawo/lewo - tak jak w filmie bar brother
8. pozy stat na przedramionach
9. prawe/lewe kol,b.szybko-noga na kolanie i zginamy się do przeciwległego kolana od 10-20s


tak w piątek:
na drążku

1. uno kolan do klatki
2. uno nóg do pionu
3. uno kol/wypr nog - tak jak w filmie bar brother
4. V
5. wyp nóg-hold
6. uno kolan do klatki-podciągamy się do połowy i ćwiczymy, poniżej tak samo
7. uno nóg do pionu-podc


liczbę powtórzeń/czasu i obwodów realizujemy wg. własnej potrzeby i siły :P
między obwodem ~3' przerwy

  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#13
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
bart3k zrób sobie jeden trening z tych filmików bar brother i wtedy będziesz wiedział czy trenować tym planem czy nie. Ćwiczenia które zaprezentowali na filmikach są bardzo dobrze dobrane.
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#14
bart3k

bart3k

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 17 postów
Spoko, robię wszystkie ćwiczenia na brzuch od bar brothers z filmiku 5 workout... i powiem, że sa bardzo dobre, godne polecenia
  • 0

#15
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Nie wiem czy ktoś tu wrzucał, ale wczoraj zdaje się bar borthers wydali swoje nowe video z pięcioma treningami, przetestowałem dzisiaj nowy trening mięśni brzucha i mogę powiedzieć że jest ona bardziej lajtowy od poprzedniego nie licząc ostatniego ćwiczenia, scyzoryków z szeroko rozstawionymi nogami...miazga :) bebech pali żywym ogniem po 4 serii :D

  • 1

#16
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Ostatnio szukałem nowych ćwiczeń żeby nieco urozmaicić swój trening mięśni brzucha postanowiłem że w końcu zacznę ćwiczyć Dragon Flag i jego różne warianty :) Tutaj nasuwa się mi tylko jedno pytanie. Mianowicie, czy w trakcie ćwiczenia powinienem odczuwać tak duże obciążenie na ręce gdy trzymam się ławeczki? Czy po prostu mam jeszcze za słaby brzuch i powinienem poćwiczyć lżejsze warianty np z jedną noga ugięta idt ? :)

Przepraszam że post pod postem, ale nie było sensu nowego działu zaczynać :)
  • 0

#17
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ja też odczuwam, wielkie napięcie. Myślę, że spowodowane jest to wagą naszych mięśni, trzymamy się samymi rękami, a reszta ciała opada, więc żeby zrównoważyć trzeba użyć siły.
  • 0

#18
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Ja bym to nazwał nawet napięciem izometrycznym :D Ale skoro tak ma być to pięknie ;)
  • 0

#19
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Bo to jest izometria. ;)
  • 0

#20
Maximus

Maximus

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów
Siemka na forum jestem nowy byłem kiedyś gruby :) 184 i 102 kg schudłem do 88 lecz dalej sie odchudzam ćwiczę itp lecz jeszcze trochę brzucha mam i tłuszczu powiedzcie mi czy brzuszki naprawdę nic nie robią ??? i czy macie jakieś ćwiczenia na boki tułowia :) z góry dziękuje :)
  • 0
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych