Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ćwiczenia na mięśnie brzucha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

#41
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Po prostu tego nie lubię. :c ale ok, jutro sam sprawdzę.
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#42
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Podejrzewam że i tak w tygodniu robisz jakiś trening brzucha, wiec po prostu zamiast standardowego treningu zrób ten który chcesz przetestować. A dwa jeden dodatkowy 30 czy na 40 minutowy w tygodniu raz na jakiś czasz jeszcze nikomu nie zaszkodził...tym bardziej nie doprowadził do przetrenowania.
  • 0

#43
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Brzuch robię co 2 dni.
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#44
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
No to tym bardziej to niczego nie zmienia, wystarczy podmienić za jeden.
  • 0

#45
grax

grax

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów
Ja ćwiczę na piłce fitness te ćwiczenia z pierwszego linku :) na prawdę czuję, że ćwiczę. Nie są takie łatwe. Wymagają skupienia i utrzymania równowagi na piłce podczas powtórzeń.
  • 0

#46
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Na piłce ćwiczenia są trudniejsze bo wymagają od mięśni dodatkowej stabilizacji gdyż wykonywane są w niestabilnym układzie, takie ćwiczenia podobno są najlepsze i najskuteczniejsze zdaje się że sam Wade o tym wspomina gdzieś w skazanym :)
  • 0

#47
grax

grax

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 12 postów

Na piłce ćwiczenia są trudniejsze bo wymagają od mięśni dodatkowej stabilizacji gdyż wykonywane są w niestabilnym układzie, takie ćwiczenia podobno są najlepsze i najskuteczniejsze zdaje się że sam Wade o tym wspomina gdzieś w skazanym :)


na pewno ćwicząc na piłce szybciej uzyskam efekty niż ćwiczył bym bez :) w domu mogę na piłce a na salce sobie już ćwiczenia bez np. na drążku.
  • 0

#48
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Divajd jest pompa :)
Abs destroyed
\
Zrobiłem 3 Rundy
Dane ćwiczenie wykonujemy przez 30s i przerwy pomiędzy ćwiczeniami 10s.
Przerwy pomiędzy rundami 2 min, a w tym czasie możemy rozciągać ABS

Tyle miałem powtórzeń przy tym ćwiczeniu około:
1-23p
2-5p na lewą i 5p na prawą
3-15p
4-15p
5-13p lewa 13p prawa
6-12p
7-14p
8-13p
9- 9p lewa i 9p prawa
10-26p

Zauważyłem u siebie, że idzie na skośne brzucha i dół brzucha.
Ćwiczenie to można wykonywać co drugi dzień.
Na początku można mieć z nim problemy, ale z czasem nabierzemy formy.
Ważne jest, aby poczuć przy tym ćwiczeniu jak pracują mięśnie i prawidłowy wydech=wdech :)
 
1 runda trwała 7:30s. czyli około 3 rundy 26minut cały zabieg :)
 
Ćwiczenia na Piłce fitness są trudne dlatego, że mamy problem z stabilnością i jest to trudniejsze ćwiczenie, ale bardzo dobre.
Od czasu do czasu także ćwiczę pozycje statyczne na piłce fitness :)
 
Jeszcze jedno, że przy tym ćwiczeniu nie pracuję dół, ale wszystkie mięśnie. Mam wrażenie, że tylko dół pracował :)
  • 0

#49
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Bardzo często pisząc posty o treningu na mięśnie brzucha, skupiamy się na tych ćwiczeniach, które mają w efekcie spowodować, że mięśnie brzucha będą się ładnie prezentować. Tymczasem moim zdaniem, mięśnie brzucha mają być przede wszystkim silne a to nie zawsze idzie w parze z wyglądem (choć oczywiście go nie wyklucza). Trenując wiele lat sztuki walki spotkałem całe mnóstwo facetów którzy nie mieli na brzuchu kaloryfera, jednak po uderzeniu ich w korpus człowiek miał wrażenie, że wali pięścią w ścianę:) Wynikało to z faktu, że ludziom tym nie zależało na tym by ich brzuch wyglądał jak tabliczka czekolady. Dla nich ważne było, by pełnił swą funkcje podczas walki a w tym zbędna tkanka tłuszczowa nie przeszkadza.

Oczywiście nie zachęcam nikogo do hodowania sadełka;) Uważam jednak, że nie wszystkie modne dziś ćwiczenia na ABS powodują, że dorobimy się silnego brzucha. A bez tego ciężko będzie nam zrobić jakiekolwiek trudniejsze ćwiczenie kalisteniczne. Nie mówię nawet o wadze przodem, czy desce ale z własnego doświadczenia wiem, że robiąc bardziej zaawansowane pompki jednorącz, bardziej bolą mnie mięśnie brzucha stabilizujące pozycje, niż triceps czy klata.

Pavel Tsatsoulin, podczas targów Arnold Classic, spektakularnie obalił mit, że ładnie wyglądający, to silny brzuch. Zapowiedział, że każdy kto wykona poprawnie brzuszki Jandy, zostanie przez niego wymieniony z imienia i nazwiska jako prawdziwy kozak. Wielu próbowało, jednak zaledwie kilku udało się wykonać poprawnie dwa, trzy powtórzenia. Pomimo tego, że próbowało tego dokonać wielu czołowych kulturystów i trenerów fitnessu o brzuszkach jak z obrazka.

Moim zdaniem jest bardzo niewiele ćwiczeń które powodują, że nasz brzuch będzie silny (rozumiem przez to siłę czynnościową) i sprawdzi się w działaniu. Mam tu na myśli siłę potrzebną do wykonania np. wagi przodem, flagi itp. jak również napięcie mięśni zapewniające ochronę przed urazami podczas walki na ringu (jak ktoś lubi;)) Zdaję sobie sprawę, że zapewne nie wymienię tu wszystkich, lecz liczę na to, że uzupełnicie moje wypociny:)

Zacznę od wspomnianych już brzuszków Jandy. Wspomina o nich nie tylko Tsatsouline, lecz również Paul Wade. Według niego jest to jedna z rzeczy które warto robić po przejściu 10 kroku we wznosach nóg. To ćwiczenie ma wiele zalet i warto by poświęcić mu miejsce w odrębnym poście. W tym miejscu wspomnę tylko, że jest to jedno z niewielu ćwiczeń na mięśnie brzucha, które odciąża dolną część grzbietu. Właściwie w tym właśnie celu brzuszki Jandy powstały a trudność w ich wykonaniu jest efektem ubocznym;)

Numer dwa to L sit który za moich czasów nosił piękną, Polską nazwę poziomki. Czyż nie słodko;) Jest to ćwiczenie statyczne utrzymujące mięśnie w stanie ciągłego napięcia. Nie wiem czy pamiętacie tę scenę z filmu "Wejście Smoka" w której Bruce Lee wspina się po linie z nogami w tej pozycji.

Skoro już jesteśmy przy Bruce, to koniecznie trzeba napisać o jego ulubionym ćwiczeniu na mięśnie brzucha, które on nazywał flagą. Dziś na jego cześć ćwiczenie to nazywane jest flagą smoka (trochę dlatego by odróżnić je od zwykłej flagi). Na naszym forum ćwiczenie to w mistrzowskim wykonaniu prezentował Saetsu (w dodatku jednorącz). Powiem tylko tyle, że to ćwiczenie nie wygląda na tak trudne, jak jest w rzeczywistości. Ja na razie jestem w stanie wykonać wersję negatywną tego ćwiczenia, co jest zalecane przy jego nauce.

Omawiając ten temat ciężko nie wspomnieć o wznosach nóg. Tym bardziej, że posiadają one 10 stopni trudności, więc każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na poziom (wspomniany wyżej Saetsu robi w kamizelce obciążeniowej, z odważnikami na nogach i jednorącz albo na jednym palcu każdej ręki;))

Siłę mięśni brzucha będą też wyrabiać ćwiczenia rodem z lekcji wf, takie jak rowerki, nożyce itp. Oczywiście zalecane są bądź początkującym, bądź tym którym zależy na wytrzymałościowym treningu brzucha, gdyż po pewnym treningu można je wykonywać dość długo.

Jest też kilka ćwiczeń które hardcorowość zawdzięczają niestabilnemu podłożu. Są to głównie ćwiczenia wykonywane na piłkach szwedzkich, choć ja osobiście proponuję poduszkę ortopedyczną. Spróbujcie wykonać na niej zwykłe brzuszki (bez zapierania nóg) a zobaczycie o czym mowa. Osobiście nie spotkałem nikogo komu by się to udało. Miednica na tym przyrządzie jest tak niestabilna, że z całej siły trzeba napinać brzuch by w ogóle utrzymać równowagę.

To tyle ode mnie. Dopisujcie swoje ćwiczenia które mogą uzupełnić zaczętą przeze mnie listę.
  • 0

#50
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Zacząłem czytać i myślę sobie Dragon flag to idealne ćwiczenie, i oczywiście w środku tekstu o nim wspomniałeś. Raz w tygodniu ćwiczę brzuch wykonując:
- Tuck Drgon Flag 3x5
- One Leg Dragon Flag 3x5
- Dragon Flag 3x3

Żeby było śmiesznie najbardziej nie lubię Tuck DF czuję wtedy jakby mi wyrywało mięśnie z przyczepów na mostku :)
  • 0

#51
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
a co to jest Tuck dragon flag ?
na youtub'ie pusto
https://www.youtube....c.1.isBEFP6Y7Z8
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#52
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Tuck dragon flag to po prostu - flaga smoka z ugiętymi nogami.. Coś jak progresja z front lever, back lever itp..
  • 0

#53
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Krzychu jak zwykle pełna profeska:) Ja też nie wiedziałem. Teraz wiem, że poza fazą negatywną flagi smoka będę mógł wrzucić progresję z ugiętymi nogami w wersji pozytywnej:)
  • 0

#54
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Polecam (one leg) z jedną nogą prostą a drugą zgiętą, jest dużo łatwiej niż w Tuck i fazy negatywnej ! :)
  • 0

#55
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Także bardzo ważne ćwiczenie wznosy nóg V :)
Wade piszę, że ćwiczenie V powinniśmy robić dopiero po opanowaniu krok 10 wznosów nóg w standardzie elitarnym.
 
Zahir dobry artykuł masz rep.
  • 0

#56
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Także bardzo ważne ćwiczenie wznosy nóg V :)
Wade piszę, że ćwiczenie V powinniśmy robić dopiero po opanowaniu krok 10 wznosów nóg w standardzie elitarnym.
 


Cassi, racja. Napisałem ogólnie o wznosach nóg, a V to rzeczywiście odrębne ćwiczenie.

Rep za uzupełnienie:)
  • 0

#57
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Brzuch pracuje również przy planku oraz przy ćwiczeniach z ab wheel. Zrobienie kilku powtórzeń ab-wheel z pozycji stojącej jest sporym osiągnięciem.
  • 0

#58
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Wiewióreq, dzięki za uzupełnienie:) Od siebie dodam, że umknęły mi ćwiczenia na diabelskim wałku a koniecznie trzeba je tu wymienić.
  • 0

#59
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Obecnie wykonuję to
https://fbcdn-sphoto...569780047_n.jpg
i naprawdę mi się podoba.
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#60
joobler

joobler

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 10 postów
Kurde mój brzuch to jeden flak, chyba będę musiał tego dragon flag ćwiczyć więcej niż myśłaem bo nie daje rady...
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych