Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

6 PACK BRZUCHA :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#21
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Popieram w 100% post RafisLSP.
Co to tego biegania przed śniadaniem to wcale nie trzeba tego robić. Jeżeli wam to pasuje to czemu nie.
Ale wieczorem też jest bardzo dobrze, bo nakręcacie metabolizm na noc.
Po prostu trzymajcie jakąkolwiek dietę. Reszta przyjdzie sama :)
  • 0

#22
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Kiedyś czytałem na ruskim forum, że łączenie treningu cardio z treningiem siłowym można stracić na sile? Ja np robię tak trening cardio 45min na skakance robię 2 godz. odpoczynku i zabieram się za trening siłowy np podciągania. przeważnie przed spaniem. Staram się nie skakać na skakance przed spaniem, bo mam problem usnąć. Po treningu siłowym spię jak dzidziuś :) Dzięki za wypowiedzi o 6packu.

Może komuś przyda się, aby mieć płaski brzuch

Myślę, że to jest droga do osiągnięcia 6 pack polecam warto

Pozdrawiam
Jeszcze jedno pić wodę niegazowaną.

Filmik ze strony http://poweredbyfruits.pl też polecam stronkę :)
  • 0

#23
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów
Witam. Kiedyś trenowałem brzuch na siłowni i wykorzystywałem niektóre z ćwiczeń koksa plus dodawałem coś od siebie (wznosy nóg, trochę spinów). Efekty były dobre (około roku treningu z przerwami). Od niedawna (około 3 miesiące) zacząłem na poważnie interesować się kalisteniką. Od tej pory brzuch zmienił mi się diametralnie, mimo iż już wtedy było lekko widać mięśnie brzucha to po treningu w domu zacząłem mieć już dobrze widoczny 6-ścio pak.

Do treningu polecam program treningowy P90X
Drążek -


Oraz ten sam program treningowy tyle, że dla osób które nie posiadają drążka -


Polecam również trening Frank'a Medrano


Wcześniej napisał ktoś, że by zobaczyć mięśnie brzucha, należy pozbyć się tłuszczu. Nie jest to do końca prawda, wiadomo oczywiście, że jeżeli ktoś ma "boiler" to nie łatwo mu będzie zrobić ładny brzuch.
No, ale wszystko przychodzi z czasem i trzeba sobie na to zapracować.

Żeby odsłonić mięśnie brzucha i zamiast rzeźby brzucha (co jest trudne do osiągnięcia), należy robić masę (tak, tak jak w treningu na siłowni).
Pytanie teraz jak się za to zabrać. Do swojego treningu brzucha należy dodać obciążenie. Do wznosów na drążku jak i na ziemi polecam kupić obciążniki na nogi, cena około 30-40 zł, a waga jest regulowana, więc warto zaopatrzyć się w jak najcięższe (np. 5 kg na nogę) i stopniowo zwiększać obciążenie. Do spinów można używać obciążników do hantli (trzymać obciążnik za głową). Na początek 1-2 kg.
Po treningu z obciążeniem mięśnie posiadają inną budowę, są masywniejsze i lepiej widoczne. Dlatego warto trenować brzuch mimo tłuszczyku, na którego po jakimś czasie przestaniecie zwracać uwagę.

Zapewne uderzy mnie teraz fala osób, które nie zgodzą się z moją tezą, chciałbym tylko dodać, że jest to wiedza, którą posiadam jedynie z własnego doświadczenia. Jeśli ktoś ma pytania dotyczące mojej wypowiedzi to zapraszam na PW. Pozdrawiam
  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#24
RafisLSP

RafisLSP

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 14 postów
Panowie, pozwolę zauważyć sobie że co chwilę pojawia się termin "płaski brzuch". Brzuch nie może być płaski - brzuch ma być umięśniony ,a duże mięśnie nie są płaskie i dlatego technika mierzenia obwodu tali jest moim zdaniem zbędna. Najlepszym wyznacznikiem jest lustro, zdjęcia i zdanie bliskich. Płaski brzuch ładnie wygląda u dziewczyn.
  • 0

#25
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Panowie, pozwolę zauważyć sobie że co chwilę pojawia się termin "płaski brzuch". Brzuch nie może być płaski - brzuch ma być umięśniony ,a duże mięśnie nie są płaskie i dlatego technika mierzenia obwodu tali jest moim zdaniem zbędna. Najlepszym wyznacznikiem jest lustro, zdjęcia i zdanie bliskich. Płaski brzuch ładnie wygląda u dziewczyn.


Otóż to, dobry jest jeszcze u fotomodeli, którzy często poza tym smukłym brzuszkiem niewiele mają innych mięśni. Brzuch ma nie tylko wyglądać, ma też dawać nam siłę. Nie trenujemy przecież tylko po to, by ładnie wyglądać. Dużo ćwiczeń zależy od silnego brzucha, silny brzuch, to moc :)

  • 0

#26
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
RafisSP oczywiście masz rację co do słowa "płaski brzuch" i warto wyciągnąć wnioski o odżywianiu, które dziewczyna podpowiada jak np o owocach, aby nie mieszać z produktami zwierzęcymi, a także z nabiałem i strączkowymi tylko jeść osobno. Bo będziesz miał wzdęty brzuch jak balon. A są ludzie co mają z tym problem.
Furios oczywiście popieram cię :)
Stosuję obciążenia na nogi i mięśnie rosną. I myślę zaangażować się bardziej z ćwiczeniami na drążku, gdzie górne mięśnie najłatwiej odkryć i są całkiem dobre i muszę popracować nad dołem budowania masy mięśni.

  • 0

#27
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Obciążniki na nogi? Ja polecam najpierw zacząć robić w pełni poprawne wznosy nóg bez wypychania lędźwiami. Przy dobrej technice żadne obciążenie w tym ćwiczeniu nie jest potrzebne. A w pełni poprawne ćwiczenie z powiedzmy 20 powtórzeniami mało kto potrafi zrobić. Ja przynajmniej nikogo takiego nie znam i nigdy nie widziałem (mówię o technicznym a nie zrywowym zarzucaniu nóg w górę)
Dodatkowe obciążenia możecie sobie stosować przy spinach, ale wtedy też za bardzo nie polecam, bo bardzo łatwo złapać przepuklinę.

Znowu pojawia się ten sam błąd co w większości ćwiczeń. Ludzie uważają, że jak skatują do nieprzytomności mięsień to wtedy jest dobrze. Walą więc co drugi dzień a często nawet codziennie treningi do upadku mięśnia.
Nic bardziej mylnego. Mięsień musi mieć czas na rozwój. A trening ma go tylko lekko pobudzić.

Osobiście stosowałem trening i z obciążeniem i różnymi ciężarami. Na siłowni robiło się nawet z 40 nad sobą. Nie było zbytniej różnicy w efektach. Różnicę zacząłem widzieć i to dość sporą odkąd zacząłem stosować trening ze skazanego - czyli wznosy nóg w zwisie. 1x2 serie w tygodniu.

Popatrzcie sobie na ostatni filmik. Tam treningu brzucha jest może kilka powtórzeń. Reszta to cardio co uwidacznia abs i robi z ludzi sucharów. Coś za coś.

  • 0

#28
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów
Tak, zgadzam się w 100 % - technika jest najważniejsza. Ale uważam, że nie ma sensu "tyrać" mięsień do 20 powtórzeń. Trenowałeś długo na siłowni, więc zapewne wiesz jaki to trening na masę. 8-10 powtórzeń w serii do tego niewielkie obciążenie na nogi (oczywiście jeżeli już ktoś opanował technikę ćwiczenia) i myślę, że efekty przyjdą. Jedyne co trzeba robić to trenować.

Co do katowania mięśnia, trenuje brzuch prawie codziennie, ale nie doświadczyłem nigdy czegoś takiego jak spalenie mięśnia. Bardzo ważny w tym jest umiar, nie chodzi w tym o to żeby skatować mięsień każdego dnia - bo faktycznie nie ma efektów. Trenuje tylko tak by pobudzić mięśnie brzucha, robię jedną serię trzech ćwiczeń po 10-15 powtórzeń (zwykłe spiny, podwójne spiny do nogi (0:45 w ost. filmiku) oraz spiny z wyprostami nóg (lewe kolano - prawa ręka)) . Robię to już na wieczór. Do tego w planie treningowym, brzuch robię 2 razy w tygodniu (na drążku). 1 seria po 15 powtórzeń P90X. Według mnie trening przyniósł mi już pożądane efekty i jestem zadowolony a chyba o to w tym chodzi.
Jedyna najważniejsza rzecz w treningu - nie wolno dopuścić do przemęczenia mięśnia. Jeżeli do tego się nie dopuści to wszystko będzie ok.
  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#29
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Spoko. Nie kwestionuję twojego podejścia, bo sam kiedyś tam robiłem. Mówię tylko to, że codzienny trening brzucha daje tyle samo co 2x w tygodniu czy 1x w tygodniu. Kiedyś też trenowałem bardzo często, robiłem dużo brzuszków. Z perspektywy czasy mówię - nie ma różnicy. Wszystko sprowadza się do diety i tego jak się trenuje a nie ile. No ale jak to mówią - dla każdego co innego jest dobrego.
  • 0

#30
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
W większości przypadków ludzie nie odnoszą sukcesów tylko poprzez brak konsekwencji. Sposobów na dojście do pożądanych efektów jest wiele. Ważne żeby robić to co się zaplanowało. I to samo dotyczy mięśni brzucha. Ja jadę skazanego i nigdzie się nie śpieszę, a mięśnie same rosną, zależnie od diety są bardziej lub mniej widoczne. Dodatkowo kiedy ćwiczę wszelkiego rodzaju ciągi i wyciskania z kettlami to brzuch dostaje dodatkowych bodźców choć wcale go dodatkowo nie ćwiczę (ale czuć to po treningu). Uważam, że efekty daje też ćwiczenie z kółkiem rehabilitacyjnym (ale oczywiście metodą progresji czyli najpierw z kolan, potem z podparciem na stopach, potem na równi pochyłej lub z obciążeniem). Mięśnie brzucha dość szybko się regenerują i ćwiczenie ich 2-3 razy w tygodniu nie szkodzi im. Kwestia przystosowania organizmu do częstszego treningu. Jeśli nie ćwiczy się do upadku, a tylko pobudza mięśnie do wzrostu to akurat taka częstotliwość jest jeszcze do zaakceptowania.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#31
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Wszyscy macie rację. Po prostu chcę zwrócić młodym ateptom uwagę na to by nie robili takiej głupoty jak np w przypadku A6W gdzie dzień w dzień mocno się katuje brzuch. Tylko sobie zaszkodzicie a efekty lepsze będą gdy zamiast tyle katować ten nieszczęsny brzuch pójdziecie na basen czy poczytacie fajną książkę ;]
  • 0

#32
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów
We wszystkim potrzebny jest umiar, on jest kluczem do sukcesu :)
  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#33
dugi

dugi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
Ja zaniedbałem brzuch i mam w dolnej części brzucha trochę tłuszczu , robie a6w ( 16 dzień) lecz mało treningu cardio , narazie nie widać dużo efektów. Nie stosuje jakiejś diety ale przestrzegam zasad zdrowego żywienia i nie zapycham się śmieciami.
  • 0

#34
Borys85

Borys85

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 115 postów
A6V chyba naprawdę nic nie daje. Ja robiłem 14 dni, nie dość, że było to nude, zajmowało strasznie dużo czasu i dawało chyba mniej niż zwykłe brzuszki. Efektu po tym treningu nie było wcale.
Teraz robię trening Lazara z BarBrothers na brzuch, a od wczoraj przerzuciłem się na skazanego, gdyż to jest większe wyzwanie.
Po 4 treningach BB (raz w tygodniu) i zbilansowaniu diety (też bez specjanej rozpiski, ale jem więcej warzyw i mniej smażonego + lepsze pieczywo) i profil talii/brzucha jest wyraźnie lepszy.

Tak jak pisano tutaj i na innych forach/portalach - jeśli ktoś chce mieć ładny brzuch, musi zadbać o dobry pokarm i spalać tłuszcz treningami interwałowymi lub innymi biegami.
  • 0

#35
dugi

dugi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
gdzie znajde taki trening lazara z bb ?
  • 0

#36
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

gdzie znajde taki trening lazara z bb ?

chyba o ten trening chodzi:
http://www.youtube.com/watch?v=5n3mbzcRHj8
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#37
Borys85

Borys85

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 115 postów
O dokładnie ten. Dostosuj liczbę powtórzeń i serii pod siebie i proszę, nie próbuj na początku robić tyle co on:P

Ja robiłem 2 serie po tyle powtórzeń co na filmie, daje mi to w kość, ale z treningu na trening jest łatwiej. (mówię o ćwiczeniach na podłodze, drążka jeszcze nie mam:dodgy:)
  • 0

#38
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

O dokładnie ten. Dostosuj liczbę powtórzeń i serii pod siebie i proszę, nie próbuj na początku robić tyle co on:P

Ja robiłem 2 serie po tyle powtórzeń co na filmie, daje mi to w kość, ale z treningu na trening jest łatwiej. (mówię o ćwiczeniach na podłodze, drążka jeszcze nie mam:dodgy:)

dokładnie
ja zrobiłem z jedną serię po każdym zestawie, prócz nóg i drążka i po 15powt. ledwo to wytrzymałem
teraz robię po 10 i jest ok

  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#39
dugi

dugi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
działa :)) zdecydowanie lepszy niż a6w który jest strasznie monotonny. ! chyba trochę trudniejszy.
  • 0

#40
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Bo a6w jest treningiem brzucha, a ten trening jest typo cardiowym.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych