Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Przedramiona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Zeto, zrób tak, jak radzi Revo. Skup się na ćwiczeniach bazowych i zadbaj o regenerację. Przedramiona same się wyrobią podczas ćwiczeń na drążku. A wszelkie przyrządy do ściskania sobie odpuść, bo to przede wszystkim gadżety.
  • 0

#22
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
W zależności od celu - konkretny ściskacz to narzędzie do pracy nad siłą.
Jeśli kali to podstawa, to praca na ściskaczach nie jest potrzebna..

Te za 10-15zł to faktycznie gadżety i służą do zabawy, chociaż można rywalizować na różne sposoby :)

A może powerball ??
  • 0

#23
zeto88

zeto88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 63 postów
Dobrze, zrobie jak mówicie. Faktycznie nie ma co świrować na moim poziomie. Skupię się na kali, jako dodatek rowerek stacjonarny żeby trochę tłuszczu spalić, ale bez przesady, żeby też mieć siłę na ćwiczenia.
  • 0

#24
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Dodam że piłeczka w ogóle nie wpływa na siłę przedramion. Poza tym zależy jaki masz cel: Siła czy wytrzymałość przedramion?

Wystarczą ci tylko podciągnięcia (siła) i zwisy na drążku (wytrzymałość). Aby trening był bardziej hardkorowy zmieniasz przyrząd do ćwiczeń np podciągnięcia na grubym drążku, na ręczniku, na skałkach, na linie, na drabince Bachara, na gałęziach drzew itd. itd. itd można wymieniać bez końca ważne aby mięśnie dostawały inne bodźce a najważniejsze w tym wszystkim CIERPLIWOŚĆ :)
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#25
zeto88

zeto88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 63 postów
Głównie to zależy mi na zwiększeniu objętności mięśni przedramion, czyli jak rozumiem trzeba iść w kierunku siły. Wytrzymałość też bardzo ważna, ale budując siłe ona też się zwiekszy.
  • 0

#26
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Dodam że piłeczka w ogóle nie wpływa na siłę przedramion.

Możesz wyjaśnić dlaczego tak twierdzisz? I o której piłeczce piszesz - powerball czy tych do ściskania?
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#27
Jaco

Jaco

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Kiedyś na stadionie 10-lecia za ok. 1zł można było dostać gumowe kółka do ściskania. Dziś są to "profesjonalne akcesoria wspinaczkowe" i kosztują o wiele więcej ale nie żałuję że sobie kupiłem. Ponieważ łatwo je schować do kieszeni ( nie odstaje jak piłka i jest mniejsze od innych "ściskaczy" ), mam je zawsze przy sobie i czy w autobusie czy w kolejce w sklepie gniotę je aż miło :D Teoretycznie można po prostu zaciskać pięści, ale podejrzewam, że w niektórych okolicznościach można by zarobić w mordę...

  • 0

#28
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
@Michał chodziło mi o piłeczki do ściskania ;) Nie korzystałem z powerball więc nie wiem jak to działa.
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#29
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
No, dobra ale dlaczego uważasz, że one wpływają na siłę przedramion?
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#30
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Piłeczki raczej działają na siłę dłoni, powerball z tego co wyczytałem działa też na nadgarstek a na siłę ścisku i przedramiona najlepsze są ściskacze. 
Pod tym adresem: http://dlonie.com.pl...ni-i-nadgarstka masz opisane wszystkie te urządzenia.
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#31
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Ćwiczenia z 2 cz.Skazanego (drążek) i ćwiczenia kettlami i żadne ściskacze, powerballe ani piłeczki nie są potrzebne :)
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#32
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
@KABUM - nie można rozróżniać siły dłoni i siły przedramion. Wyjaśnia to Wade w CC2. Palce dłoni praktycznie nie mają mięśni i poruszane są za pomocą mięśni przedramion. Wade nazywa to zdalnym sterowaniem. Poza tym sam ruch przy ściskaniu piłeczki i ściskacza jest bardzo podobny (przy ściskaczu ma większy zakres).

@Bar-Man - ale kettla nie weźmiesz na rower czy do kieszeni ;)

Ja robię ćwiczenia z CC2 + czasem pościskam sobie ściskacz w pracy i widzę wzrost siły.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#33
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Michał - zarówno kettla jak i drążka na rower nie weźmiesz ani do kieszeni :D
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#34
Ondrasz

Ondrasz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 21 postów
Idź na ściankę wspinaczkową raz na jakiś czas .Nie ma lepszego ćwiczenia na siłę( masę zresztą też )przedramion a i całe ciało korzyści odniesie.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych