Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Przedramiona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1
zeto88

zeto88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 63 postów
Witam,

Jeśli zły dział to przepraszam.

Zastanawiałem się dzisiaj które ćwiczenia z wielkiej szóstki najbardziej wpływają na mięsnie przedramion, głownie te blisko nadgarstka.
Pompki, podciąganie?

Pozdrawiam
  • 0

#2
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Wszystkie poza przysiadami, podciągania poprzez uścisk a pozostałe 4-y przez stabilizację nadgarstka.
  • 0

#3
zeto88

zeto88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 63 postów
Dzięki.
Czytałem o ćwiczeniach na te mięśnie z użyciem sztang itp ale narazie chyba sobie to daruje i skupię się na czystej kalistenice
  • 0

#4
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Sztanga nie pomoże. W drugiej części Skazanego są ćwiczenia na przedramiona: zwis na drążku i pompki na palcach. Możesz spróbować, jeśli Big 6 to za mało (a przy podciąganiu naprawdę dostają one wycisk).
  • 0
Shut up and get moving.

#5
zeto88

zeto88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 63 postów
Narazie jestem bardzo początkującym, staram się myśleć przyszłościowo. Pompki na palcach robie poza ogólnym planem treningowym, głownie żeby wzmocnić palce, nie wiedziałem, że to ćwiczenie wykonywane w taki sposób również dobrze wpływa na przedramiona, dobrze wiedzieć.
  • 0

#6
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Miałem okazję obserwować trening zawodników arm wrestlingu dla których przedramiona są niezwykle ważne. Podstawowymi ćwiczeniami było: podciąganie i nawijanie na gryf sznurka na którym było zawieszone obciążenie. Mieli też specjalną maszynę która podciągała do góry ciężar przy ściskaniu ręką dwóch ruchomych części (coś jak rączka od hamulca). Twierdzili jednak, że podstawowym ćwiczeniem jest podciąganie a cała reszta to mocno specjalistyczne dodatki:)
  • 0

#7
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Pewne ćwiczenia nie tyle wpływają na mięśnie przedramion, co na wzmocnienie ścięgien (patrz armwrestling).
Armwrestlerzy podciągają się seriami jednorącz nachwytem :)
Ja to kiedyś chciałbym się podciągnąć chociaż raz podchwytem (jednorącz!).

Ze Skazanego - wg mnie - najbardziej daje popalić przedramionom trening brzucha - najdłużej wisi się w tym ćwiczeniu na drążku.. Mowa o samych mięśniach. Mi np. ciężko dokończyć serię..
  • 0

#8
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Po prostu wykręcanie ręcznika do sucha. Idealne ćwiczenie ;)
W "Więcej Niż Body Building" nawet chyba było to ćwiczenie Pavel'a Tsatsoulina
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#9
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
nie wiem czy kogoś to interesuje ale w lidlu będą piłeczki http://www.lidl.pl/c...index_29137.htm
  • 0

#10
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Lidl mnie coraz bardziej zaskakuje. Za taka cenę warto kupić dla spróbowania. Bedzie można oglądać film i ściskać z jednej piłeczkę a z drugiej cos ciekawszego... ;)
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#11
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Ja osobiście wisiałem na rękach 3-4 serie po 20-30s to powiem wam że mam większe przedramię niż rękę,
wisiałem na 2 rękach a co dopiero na jednej,
ale najbardziej wpływa na przedramię podciąganie,moim zdanie chyba nawet lepiej podchwyt niż nachwyt
  • 0

#12
zeto88

zeto88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 63 postów
Podciąganie jest, chyba sobie kupie te piłeczki, będzie można pościskać na rowerku, no i trzeba będzie wprowadzić zwis na drążku do aktualnego, biednego treningu ;)

Edit:

A co powiecie na temat tego przyrządu:

http://allegro.pl/sc...2553588890.html

I nieco nowocześniejsza wersja:

http://allegro.pl/sc...2498556702.html

Lepsze, gorsze czy nieco inne działanie niż przy ściskaniu piłek? Warte polecenia?

  • 0

#13
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Typowe kombinacje początkującego. Skup się na wypracowaniu bazy a jak to osiągniesz to nie będziesz już zawracał sobie głowy wydziwianiem.
  • 0

#14
zeto88

zeto88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 63 postów
Fakt, może trochę wydziwiam. Jednak troche ściskania podczas jeżdzenia na rowerku może trochę pomóc, więc czemu tego nie robić.
  • 0

#15
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
Bo może zaszkodzić a nie pomóc, kojarzysz coś takiego jak regeneracja?
  • 0

#16
zeto88

zeto88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 63 postów
Tak, kojarzę. Spokojnie, jestem dopiero na etapie początkowym świeżej krwi a ściskać nie mam zamiaru codziennie do upadłego.
  • 0

#17
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Z takich "naturalnych" metod, to wszystko co w zwisie na drążku.. Nie ma co wydziwiać.

Odnośnie ściskaczy - jak takie za grosze, to raczej nie z tworzywa, a w neoprenie bym polecił:

Dołączona grafika

A tak na poważnie to polecam ściskacze heavy grip:

Dołączona grafika

http://sciskacze.pl/

Dla porównania - 50kg, chodzi nieco ciężej niż taki sklepowy za 5zł.
70kg jest już do zamknięcia kilka razy przez niemal każdego (kilka - nie 20x), a 90kg to już wyzwanie (dawałem kilku osobom - nikt nie zamknął! mi też trochę brakuje; Podejrzewam, że gdybym wyjaśnił technikę, to niektórzy by zamknęli :) oczywiście nie wyjaśniam o co chodzi!!).

Trening z takim sprzętem (dobrze byłoby mieć kilka sztuk!) to już inna bajka i może się kłócić z kalisteniką :) Tzn. może ją wypierać..
Mam na myśli pracę na ściskaczach w celu ściśnięcia 1x kolejnego w hierarchii...

Jak ktoś chce się jedynie bawić i ściskać taki "zabawkowy" po 100-500x to niech sobie ściska..
Wytrzymałość czy siła ??
O to jest pytanie...

  • 0

#18
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Przerzuć ręcznik przez drążek i zawiśnij na nim na jednej ręce, potem powiedz czy potrzeba ci cięższych wyzwań.
  • 0
Shut up and get moving.

#19
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
http://kalistenikapo...types/image.gif
Jak opanujesz to ćwiczenie to twoje przedramię będzie wielkie i silne jak nigdy.
Ćwiczenie krok po kroku jak zrobić znajdziesz w skazanym na trening 2
  • 0

#20
zeto88

zeto88

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 63 postów
@kano dzięki, zapisze sobie i jeśli zaczne o tym kiedyś myśleć na poważnie to na pewno zakupie te drugie ;)
@sopel @qwsdm o matko, musze spróbować zawisnąć w ten sposób, ale pewnie siły mnie opuszczą po sekundzie. Konkretne wyzwanie
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych