Skocz do zawartości

Nasze strony:Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dziennik zeto88 - Plan Bar Brothers Groningen

bar brothers zeto groningen dziennik postępy

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
zeto88

zeto88

  Go KalistenikaPolska.pl!

 • Użytkownik
 • 63 postów

Witam Was serdecznie po bardzo długiej przerwie.

 

Podczas mojej nieobecności bywało różnie i chaotycznie. Po ostatniej dłuższej przerwie od ćwiczeń, około 6-8 tygodni z powodu operacji, wróciłem do ćwiczeń, najpierw było chaotycznie, trochę kali, trochę siłowni typowej. Po przemyśleniach postanowiłem śledzić plan 6cio miesięczny ze strony Bar Brothers Groningen (http://www.barbrothe...s-workout-plan/). Plan ten przygotowuje nas do sprawdzianu Bar Brothers który moim zdaniem jest niezłym celem na początek. Są dwa sprawdziany, lżejszy od ludzi z ekipy Groningen i oficialny od BB USA.

 

Miesiąc pierwszy za mną. Ćwiczyłem już z ciężarami w tym planie, ale max 10kg jeśli chodzi o ćwiczenia poniżej. Wczoraj postanowiłem zrobić sprawdzian... i ustanowiłem swój rekord życiowy :)

 

https://youtu.be/qzJOt-Ki2y0

 

https://youtu.be/YneqipFB4oI

 

https://youtu.be/KWxZNA-FLCk

 

 

Konstruktywna krytyka zawsze mile widziana. Od poniedziałku zaczynam miesiąc drugi!


 • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

  Advanced Member

 • Bywalec
 • 1 134 postów

Witaj. 

Siłę masz już na fajnym poziomie, technika generalnie też jest w porządku, może poza kilkoma detalami, które można (nie trzeba) zmienić. Staraj się nie kręcić głową na boki podczas podciągania. Nie wiem czy to kwestia braku siły, czy po prostu nie próbujesz tak tego wykonywać, ale ruch do góry w podciąganiu staraj się wykonywać dynamicznie, da to lepszy bodziec dla siły, a jeszcze lepszy dla mocy oraz eksplozywności bez obciążenia. 

Osobiście podciąganie podchwytem bym sobie odpuścił, jest co do tego kilka powodów, przede wszystkim mniejsza naturalność pozycji względem nachwytu bądź chwytu neutralnego (młotkowego) oraz u mnie jest do tego kiepska mobilność, co jeżeli dobrze widzę, w mniejszym stopniu u Ciebie też występuje.

Odnośnie planu się nie wypowiem bo nie jestem zwolennikiem stosowania ogólnych planów z internetu czy żadnego innego źródła (inną sprawą są metody treningowe jak np. 5x5, czy 5/3/1), ale to nie znaczy, że nie wyniesiesz z tego żadnych korzyści, 6 miesięcy to nie jest bardzo dużo czasu, szczególnie, jeśli nigdzie Ci się nie spieszy - można sobie testować takie rzeczy i przy okazji poznać jak nasz organizm na to reaguje.


 • 2

#3
zeto88

zeto88

  Go KalistenikaPolska.pl!

 • Użytkownik
 • 63 postów

Dzięki za komentarz.

Co do kręcenia głową to nie zwracałem na to uwagi wcześniej, mam taki nawyk orzy większości ćwiczeń, muszę nad tym popracować.

Wydawało mi się, że wolne wykonywanie ćwiczeń bardziej pobudza mięśnie i powoduje wzrost siły.

Co do podciągania i planu, właśnie, nigdzie mi się nie spieszy a i moim zdaniem jest to w miarę spoko plan żeby ogarnąć podstawy. Później dochodzą ćwiczenia trudniejsze których nigdy nie wykonywałem. Traktuję ten plan jako przygotowanie ciała pod dalsze treningi. Kiedyś robiłem swoje 5x5, piramidy itd ale jakoś nie byłem zadowolony z efektów. Teraz postaram się dokończyć ten plan z BB a później będę mógł się bawić ;)


 • 0

#4
JamesFranek

JamesFranek

  Advanced Member

 • Bywalec
 • 1 134 postów
Można wydłużać ale raczej fazę negatywną, co raz - utrudnia ćwiczenie, dwa - powoduje więcej mikrouszkodzeń (dla jednych to zaleta, a dla innych wada). Wydłużając fazę pozytywną powodujemy, że jesteśmy w stanie podnieść mniej, więc bodziec do rozwoju siły jest mniejszy. Ponadto robiąc dynamicznie fazę koncentryczną poprawia się tzw. moc mięśniowa, co z fizyki jest wykonaną pracą w jednostce czasu i również pozwala podnieść więcej, szczególnie w sportach które bazują na tym np. dwubój olimpijski, ale w pewnym stopniu w każdym sporcie siłowym, lekkoatletyce o wielu innych. Ale żeby nie było tak jednoznacznie, wykonywanie powoli, lub bardziej - robienie pauz w pewnych miejscach stykowych w danym ćwiczeniu jest również świetnym narzędziem pomocniczym/akcesoryjnym w rozwoju siły.
 • 1

#5
HYBRYDO

HYBRYDO

  Advanced Member

 • Bywalec
 • 1 214 postów
Ja się wypowiem co do podchwytu. Z własnego doświadczenia wiem że o wiele mniej lub prawie w ogóle nie czuć nadgarstków jeżeli złapiemy małpim chwytem(kciuk nie obejmuje drążka).
Sam kiedyś byłem przeciwnikiem podchwytu i nie uznawałem tego podciągania ale teraz sie przekonałem i w połączeniu z szerokim nachwytem jest fajny progres.
Osobiście też sam robię wysokie podciągania podchwytem i efekty o niebo lepsze(progres w MU) niż przy podciąganiu nachwytem wysoko
 • 1

#6
zeto88

zeto88

  Go KalistenikaPolska.pl!

 • Użytkownik
 • 63 postów

Będę musiał popróbować robić fazę negatywną bardziej energicznie, wtedy zobaczę jak to się u mnie sprawdza.

Jeśli chodzi o podciąganie podchwytem to, z tego co wiem, jest ono zalecane gdy chcemy podciągać się nachwytem bo rozwija nam mięśnie które chronią nas przed kontuzją właśnie podczas podciągania się nachwytem. Co do nadgarstków to ja je najbardziej czuję nie przy podciąganiu czy dipach a przy pompkach, nawet tych najzwyklejszych. 

Czy przypadkiem małpi chwyt nas nie osłabia? Tzn podobno przy małpim chwycie aktywujemy mniej mięśni a co za tym idzie mamy mniej siły niż przy pełnym chwycie, no i zawsze dochodzi ryzyko spadnięcia, teoretycznie.

 

Wczorajszy trening:

 

Bieżnia 15 min interwały, około 1,5km

10 min rozgrzewki, wymachy, australian pull ups, chin ups, pompki skośne itp

 

4x serie Let's go z czego druga seria z obciążeniem 5kg:

 

10+x pompek

6x podciąganie podchwytem, szerokość ramion

3x+ dipy na drążku prostym (?)

6x klasyczne podciąganie nachwytem

6x dips 

 

Po treningu głównym:

3 serie przysiadów z obciążeniem, 3 serie pół pistolów i 3 serie wchodzenia na wysoką skrzynię i 3 serie stawania na palcach z obciążeniem.

3 serie na odcinek lędźwiowy, 3 serie na mięśnie boczne brzucha

20 min interwałowo na bieżni, około 2,4km


Użytkownik zeto88 edytował ten post 01 maja 2018 - 10:40

 • 0

#7
zeto88

zeto88

  Go KalistenikaPolska.pl!

 • Użytkownik
 • 63 postów

Dzisiejszy trening to 4x Full Body Workout, trochę tych ćwiczeń tam jest więc nie będę zaśmiecał. 

 

Pierwsza seria bez obciążenia, 3 następne z obciążeniem 10kg we wszystkich ćwiczeniach poza wznosami nóg i pompkami skośnymi na końcu.

 

Przed treningiem bieżnia 15 min interwały, po treningu boczne brzucha i lędźwia 4 serie +10kg, bieżnia 10 minut interwały.


 • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bar brothers, zeto, groningen, dziennik, postępy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych