Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Zmierzam na sam szczyt

trening moim życiem

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

#1
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Rozpoczęcie przygody z kalisteniką - 27 kwietnia 2015 roku

  • Wiek: 16 lat
  • Waga: 48 kg.

 

Rekordy z tamtego okresu (słaba technika):

  • Podciąganie: 11 powtórzeń
  • Pompki zwykłe: 13 powtórzeń

 

Aktualnie - 8 czerwca 2017

  • Wiek: 18 lat
  • Wzrost: 177 cm.
  • Waga: powyżej 60 kg.

 

Aktualne rekordy (baza):

  • Podciąganie BW: powyżej 35 powtórzeń
  • Pompki na poręczach BW: powyżej 40 powtórzeń

 

  • Podciąganie +30 kg.: 15 powtórzeń
  • Pompki na poręczach +30 kg.: 13 powtórzeń

 

  • Podciąganie 1RM (one rep max): 60 kg.
  • Pompki na poręczach 1RM (one rep max): 65 kg.

 

  • Podciąganie na jednej ręce: Aktualnie 5 powtórzeń, kiedyś było 7, ale i tak nikt mi nie uwierzy. xD

 

 

Cele:

  • Victorian cross na kółkach
  • Powyżej 5 powtórzeń hefesto
  • Full planche na co najmniej 10 sekund

 

Trenuję codziennie, 6x statyka (front lever, hefesto, planche i back lever - codziennie) i 1x baza z obciążeniem (podciąganie i dipy).

 

 

--Update 08-06-2017--

Rekordy w podciąganiu i dipach z 30 kg. nie są powalające, bo od 3 miesięcy nie wykonywałem treningów bazy, ćwiczyłem tylko pozycje statyczne, ale od tego tygodnia będę miał 1 dzień bazy i nadrobię trochę siły w bazowych ćwiczeniach. Celuję w siłę, zaczynam na spokojnie od 40 kg. i będę ćwiczył systemem 5x5 z 5 minutowymi przerwami, bo podoba mi się takie rozwiązanie i już nie raz z niego korzystałem.


  • 0

#2
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Dzisiejszy trening bazy był spoko, wiadomo 40kg. to mało, więc lajtowo zrobiłem sobie to 5x5, za tydzień dodam 5 kg. potem za 2 tygodnie kolejne 5 kg. i jak będę robił już treningi z 50 kg. to już myślę, że będę mógł powiedzieć, że zacząłem ćwiczyć siłę. :P

 

Podciąganie +40kg.

1. 6 powtórzeń

2. 5 powtórzeń

3. 5 powtórzeń

4. 5 powtórzeń

5. 5 powtórzeń

 

 

Dipy +40kg.

1. 8 powtórzeń

2. 5 powtórzeń

3. 5 powtórzeń

4. 5 powtórzeń

5. 5 powtórzeń

 

Te pierwsze serie sobie nagrałem, na instagramie pewnie dziś lub jutro udostępnię. I dzisiaj po treningu z ciężarem weszły mi 2 powtórzenia hefesto. Osiągnąłem ten element w chyba 3 tygodnie, a każdy mówi że jest trudny lol. xD


  • 0

#3
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów
Kurde nie poddawaj się, dąż uparcie do celu, rób co masz robić bo masz świetne predyspozycje, progres niebywały jak na ten czas. Jednak... słuchaj organizmu i nie bój się przystopować jeśli coś będzie nie tak.
Jedno mnie dziwi, wydaje mi się, że jesteś jedną z nielicznych osób które mają lepsze podciąganie niż dipy (30kg na powtórzenia) czy nawet zbliżone. Ja dipow nie robiłem, a wynik w zwykłych powtórzeniach czy one rep max lepszy, gdzie podciąganie było systematycznie ćwiczone :P

Powodzenia! ;)
  • 1

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Fenomenalne wyniki w podciąganiu, reszta też nie ustępuje. Widziałem pokaz Twojego OAP, więc nie musisz się martwić o to "czy ktoś uwierzy". Poza tym - jakie to ma znaczenie?

 

Napiszesz w jaki sposób trenowałeś, w jaki sposób doszedłeś do aktualnych wyników?

 

Życzę powodzenia w realizacji celów, będę śledził.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Od zawsze kocham podciąganie, plecy to moja najsilniejsza partia, dipy ciągle nadrabiam żeby nie było za dużej dysproporcji i chyba jest w miarę równo narazie.

Ja nie mam zamiaru się poddać. W ciągu następnych 2 lat zrobi się o mnie głośno zobaczysz. :D Szkoda że nie pojechałem teraz na zawody do Poznania wygrał jakiś koleś z wynikiem 16 podciągnięć z 32 kg., jak na mistrzostwa Polski to moim zdaniem wynik mierny bo zwykła pipka jak ja ma 15 powtórzeń po 3 miesiącach bez treningów bazy, a tam powinni być już lepsi bo w końcu to mistrzostwa były.

Hefesto i tą baze z 40kg. za niedługo wrzucam na ig gdyby ktoś chciał się upewnić czy tylko tak pisze czy serio to robię hah. xD

Dzięki za dobre słowa o progresie, ale wydaje mi się że to nie kwestia predyspozycji tylko ciężkiej pracy, osiągnąłem hefesto w 3 tygodnie zaczynając z zerowej siły barków nie dlatego że mam geny czy że jestem małą chudą szkapą tylko dlatego że przez te 3 tygodnie codziennie ciężko trenowałem pod hefesto. :) Teraz pora poprawić formę i dojść do co najmniej 6 powtórzeń, czyli z miesiąc albo dłużej pracy nad tym. Uwielbiam te nowe wyzwania, nauka każdego elementu to coś co wiele uczy, teraz gdy wiem już co jest naprawdę przydatne pod hefesto to myślę że szybciej bym mógł je osiągnąć. :P Ale to już byłoby niezdrowe raczej. xD Nadgarstki w 3 tygodnie się przyzwyczaiły i tego się nie przyspieszy. :D
  • 0

#6
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Nieźle, fajnie że mamy kogoś takiego na forum. 3 tyg hefesto od zera to jakiś totalny ewenement xD 

 

Masz zaparcie, gdzieś może przesadną pewność siebie (to nie hejt, to w sumie dobra cecha jeśli chce się być najlepszym), predyspozycje na pewno, Cóż życzyć tylko żeby ktoś od nas przebił Kurę :D A ty masz tylko cele siłowe w sensie zawody to np te podciągniecia z obciążeniem czy coś ? Bo jak chcesz zawojować SW to MUSISZ zacząć ćwiczyć dynamikę, jakieś triki. 

 

I jeszcze mam pytanko, ty robiłeś wgl kiedykolwiek HSPU ? Bo jakoś mi umknęło a to by było w sumie ciekawe, dojść do tego wszystkiego praktycznie nie stojąc na rękach przez całą karierę XD


  • 1

#7
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

No i do tego dochodzi jeszcze kwestia nóg - robisz może pistolety czy coś w ten deseń?


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#8
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Też chyba nigdy nie widziałem :P Kura np otwarcie przyznaje, że wgl nie robi i nie robił. Raz na czas trzaśnie jakiś pistolet albo się przebiegnie, ot tyle.

 

Są różne szkoły, jedni z czołówki wgl nie robią, drudzy robią no bo przecież siła nóg też może pomóc wygenerować więcej ogólnej mocy. Z drugiej strony zawsze wtedy wskoczy coś niepotrzebnego mięsa. Ciekawe w sumie co tak na prawdę jest lepsze, przydałyby się jakieś badania :P Na logikę fajnie by było może ćwiczyć samą siłę maksymalną nóg ale praktycznie tylko 2,3 powt max. Profity z siły raczej byłyby większe niż ta minimalna hipertrofia ale to taki mój domysł.   W gimnastyce zaś raczej (no dobra nie podglądałem treningów olimpijczyków : p) nie robią np przysiadów ze sztangą nawet np 2x2. Na gimnastykach pisali, że większość treningu nóg to skoki.


  • 1

#9
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Nieźle! Podoba mi się przejrzysty styl prowadzenia Twojego dziennika. To co osiągnąłeś naprawdę szacun ^^. Nasuwa mi się pytanie tylko co do kwestii codziennego trenowania. Czy zawsze leciałeś takim systemem ćwiczenia codziennie? Jak regeneracja (normalne spanie czy jakieś wspomagacze, naturalne eliksiry xd)?


  • 1

#10
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

 Szkoda że nie pojechałem teraz na zawody do Poznania wygrał jakiś koleś z wynikiem 16 podciągnięć z 32 kg., jak na mistrzostwa Polski to moim zdaniem wynik mierny bo zwykła pipka jak ja ma 15 powtórzeń po 3 miesiącach bez treningów bazy, a tam powinni być już lepsi bo w końcu to mistrzostwa były.

 

Nazwą mistrzostwa bym się nie sugerował, może technicznie były to mistrzostwa, ale uczestniczyli w nich głównie ludzie ćwiczący kalistenikę, jak by się wrzuciło jakiegoś trójboistę to dipy by wygrał ;)

Tu masz oficjalne wyniki http://posir.poznan....orkout-2017.pdf

To jest to o czym mówiłem, spójrz na "dysproporcję" pomiędzy podciąganiem a dipami, jesteś unikatowy :D


  • 1

#11
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Fenomenalne wyniki w podciąganiu, reszta też nie ustępuje. Widziałem pokaz Twojego OAP, więc nie musisz się martwić o to "czy ktoś uwierzy". Poza tym - jakie to ma znaczenie?

 

Napiszesz w jaki sposób trenowałeś, w jaki sposób doszedłeś do aktualnych wyników?

 

Życzę powodzenia w realizacji celów, będę śledził.

 

No kiedyś się z tym źle czułem jak większość osób wątpiła w moją prawdomówność. Teraz zawsze robię filmiki jak przeczuwam że zrobię coś naprawdę silnego. Ostatnie 3 miesiące ćwiczyłem tylko statykę, zero normalnych ćwiczeń. Drabiny swego czasu dały mi spory progres, a teraz skupiam się na 5x5, bo w bazie interesuje mnie tylko siła jak narazie. Dzięki za miłe słowa. :)

 

Nieźle, fajnie że mamy kogoś takiego na forum. 3 tyg hefesto od zera to jakiś totalny ewenement xD 

 

Masz zaparcie, gdzieś może przesadną pewność siebie (to nie hejt, to w sumie dobra cecha jeśli chce się być najlepszym), predyspozycje na pewno, Cóż życzyć tylko żeby ktoś od nas przebił Kurę :D A ty masz tylko cele siłowe w sensie zawody to np te podciągniecia z obciążeniem czy coś ? Bo jak chcesz zawojować SW to MUSISZ zacząć ćwiczyć dynamikę, jakieś triki. 

 

I jeszcze mam pytanko, ty robiłeś wgl kiedykolwiek HSPU ? Bo jakoś mi umknęło a to by było w sumie ciekawe, dojść do tego wszystkiego praktycznie nie stojąc na rękach przez całą karierę XD

 

Haha, wydaje mi się, że zasłużyłem na to hefesto, bo przez 3 tygodnie nie było dnia żebym nie robił czegoś pod hefesto. Teraz wiem co działa, a co nie, robiłem tylko 3 ćwiczenia, podciąganie w back leverze z kciukami na zewnątrz oraz z kciukami do wewnątrz (nachwyt i podchwyt), wolne negatywy oraz hefesto poniżej 5 powtórzeń z gumą odciążającą, progresowałem zbliżając do siebie miejsca zaczepienia gumy, ostatnio ćwiczyłem już z szerokością 1 pięści, czyli praktycznie zerowa pomoc, jedynie w początkowej fazie guma delikatnie pomagała. Bicepsy miałem silne na kilka powtórzeń od samego początku, ale barki ciągle są w tyle, teraz trochę nadrobiłem, ale nadal mnie ograniczają, bo gdyby to zależało od bicepsów to wynik nie byłby 2 powtórzenia, a jakieś 5.

 

Ja chcę być najsilniejszy, po prostu. Same siłowe elementy + baza z dużym obciążeniem, dynamika mnie nie jara, pozostawiam to małpom które nie umieją przytrzymać nawet kilka sekund fronta, a o planche już nie wspominając. Bez dynamiki da się wygrać, elementy siłowe na wysokim poziomie pozwolą konkurować z zawodnikami z dobrą dynamiką i średnią statyką. Może kiedyś się nauczę jakiejś 360, ale nic więcej. :P

 

Nie trenowałem nigdy pod hs, kiedyś tam z tydzień próbowałem, ale to nie dla mnie, skupiam się na sile jak narazie. Może jak już osiągnę kilka siłowych to wtedy zdecyduję się na rozpoczęcie codziennych podejść do hs, bo teraz mi szkoda czasu. xD A hspu przy ścianie jak kiedyś próbowałem (huhu, dawno temu) to za pierwszym razem zrobiłem 4 albo 5, coś takiego. Teraz pewnie już zrobiłbym więcej, pomyślę nad dodaniem tego ćwiczenia jak już dodam do mojego placu na podwórku poręcze równoległe. Buduję je żeby szybko progresować w planche, bo 10 sec. straddle to nadal lipa jest, a jak będą poręcze na dworze to sobie szybciej rozwinę siłę niż na ziemi bo jest łatwiej na poręczach. ;)

No i do tego dochodzi jeszcze kwestia nóg - robisz może pistolety czy coś w ten deseń?

 

Czy robię? Nie. Czy jestem w stanie wykonać powyżej 10 na nogę? Oczywiście, że tak. :P

Nieźle! Podoba mi się przejrzysty styl prowadzenia Twojego dziennika. To co osiągnąłeś naprawdę szacun ^^. Nasuwa mi się pytanie tylko co do kwestii codziennego trenowania. Czy zawsze leciałeś takim systemem ćwiczenia codziennie? Jak regeneracja (normalne spanie czy jakieś wspomagacze, naturalne eliksiry xd)?

Nie zawsze tak ćwiczyłem, ćwiczę tak dopiero od 3 miesięcy i mam progres życia w elementach statycznych, a siła w bazie spadła nieznacznie. Gdy trenuje się codziennie trzeba manipulować intensywnością, poznałem swój organizm i wiem kiedy to będzie trening życia, a kiedy to będzie tylko kilka serii pressów we froncie i jakieś holdy w wide grip'ie. :D Śpię czasami po 4-5h tylko, ale daję radę jakoś, zaczynam trening dopiero wtedy kiedy czuję że jestem w pełni sił, zwykle jest to ok. 16-18, czyli regeneruję się zawsze przez 24h, bo tyle mija od poprzedniego treningu. W poniedziałek zawsze mam najtrudniejszy trening, długi i intensywny, hold front levera pod drążkiem, podciąganie we froncie w pełnym zakresie i ciężkie pressy we froncie w szerokim chwycie, po takim dniu, we wtorek robię lżejszy dzień typu pressy i hold, a potem znowu w środę ciężki dzień. Tak z każdym elementem tzn. front lever, planche, hefesto, manipulacja intensywnością i poznanie swojego organizmu to klucz. :)

 

Nazwą mistrzostwa bym się nie sugerował, może technicznie były to mistrzostwa, ale uczestniczyli w nich głównie ludzie ćwiczący kalistenikę, jak by się wrzuciło jakiegoś trójboistę to dipy by wygrał ;)

Tu masz oficjalne wyniki http://posir.poznan....orkout-2017.pdf

To jest to o czym mówiłem, spójrz na "dysproporcję" pomiędzy podciąganiem a dipami, jesteś unikatowy :D

Hahah no wiadomo trójboiści często korzystają z dipów z obciążeniem, to potwierdza jak dobra na siłę jest ciężka kalistenika, ale nie sądzę żeby trójboista wygrał w podciąganiu z obciążeniem. To raczej znaczy że jestem słaby w dipach, a nie unikatowy. xD Ale w sumie to mi to odpowiada, trzymać te powtórzenia na równym poziomie, bo jakoś nie widzi mi się robienie FBW 5x5 i zmienianie obciążenia na pasie co ćwiczenie. :D

 

 

P.s.

Hefesto - https://www.instagra.../p/BVIlR-jDMcB/

,a bazę wrzucę później.


  • 0

#12
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Drabiny zatem przyniosły Ci fantastyczne rezultaty. W jaki sposób je wykonywałes? Praktykujesz je dalej?


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#13
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

 

 

Same siłowe elementy + baza z dużym obciążeniem, dynamika mnie nie jara, pozostawiam to małpom które nie umieją przytrzymać nawet kilka sekund fronta, a o planche już nie wspominającSame siłowe elementy + baza z dużym obciążeniem, dynamika mnie nie jara, pozostawiam to małpom które nie umieją przytrzymać nawet kilka sekund fronta, a o planche już nie wspominając

Eh czy będzie doba na tym forum, żeby mi sie nóż w kieszenii nie otworzył  ?   :D

 

Nie ćwiczę dynamiki aktualnie wgl żeby nie było że bronię.

 

Ale równie dobrze mogę odwrócić sytuację i powiedzieć, "statykę zostawiam noskillowcom bez talentu co nawet 360 nie zrobią o shrimpie nie wspominając". 

Denerwuje mnie taki brak szacunku, robisz coś poświęcasz się temu i żadnej krytyki nie przyjmujesz ale już w drugą stronę jakoś idzie to łatwiutko  :huh:

 

Z reguły nie lubimy i hejtujemy to w czym jesteśmy po prostu słabi :) Nie znajdziesz gościa, który dobrze gra w nogę ale powie że jej nie lubi :D


  • 2

#14
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Eh czy będzie doba na tym forum, żeby mi sie nóż w kieszenii nie otworzył  ?   :D

 

Nie ćwiczę dynamiki aktualnie wgl żeby nie było że bronię.

 

Ale równie dobrze mogę odwrócić sytuację i powiedzieć, "statykę zostawiam noskillowcom bez talentu co nawet 360 nie zrobią o shrimpie nie wspominając". 

Denerwuje mnie taki brak szacunku, robisz coś poświęcasz się temu i żadnej krytyki nie przyjmujesz ale już w drugą stronę jakoś idzie to łatwiutko  :huh:

 

Z reguły nie lubimy i hejtujemy to w czym jesteśmy po prostu słabi :) Nie znajdziesz gościa, który dobrze gra w nogę ale powie że jej nie lubi :D

Ja to widzę tak:

13636265_1156838454381584_278830542_n.jp


  • 0

#15
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Filmik ukazujący pierwszą serię dipów i podciągnięć z 40kg., po wakacjach będzie duuużo lepiej, bo w końcu dodałem ten 1 dzień bazy do rozkładu mojego tygodnia treningów. :) A już jutro, bardzo mocne sety z front leverem (podciąganie w pełnym zakresie i hold pod drążkiem), hefesto oraz szerokim back leverem. Wszystko idzie po mojej myśli, powolutku do celu, jeszcze trochę i przyjdzie pora żeby zająć się na poważnie tym moim nieszczęsnym planche, jakoś zawsze miałem ważniejsze elementy do nauki i planche odkładałem na później, ale teraz tylko w tej pozycji jeszcze jestem słabiutki, więc za niedługo będzie musiało się to zmienić. :D

 

https://www.instagra.../p/BVK_EVxjCSu/


  • 0

#16
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Dzisiaj wleciał 2 trening bazy w ciągu 2 tygodni (chociaż jeden dzień bazy niech będzie w tygodniu).

 

Podciąganie + 50kg.

1. 4 powtórzenia

2. 4 powtórzenia

3. 3 powtórzenia

4. 3 powtórzenia

5. 3 powtórzenia

 

Pompki na poręczach + 50kg.

1. 5 powtórzenia

2. 5 powtórzenia

3. 4 powtórzenia

4. 4 powtórzenia

5. 4 powtórzenia

 

Filmiki mam nagrane jak coś. :D Do wakacji wejdę sobie na chociaż 5x2 albo 5x3 z 60 kg. i przez całe wakacje będę progresował do 5x5 z 60 kg., ciekawe jaki mam obecnie one rep max. :P


  • 0

#17
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Filmik z tą 50: https://www.instagra.../p/BVcm_I1F6TI/


  • 0

#18
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Nieco ponad miesiąc treningów pod hefesto i dzisiaj rekordzik, 3 powtórzenia, czyste technicznie. Filmik będzie jutro. :) Po wakacjach będzie z 5. :P


  • 0

#19
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Aktualny poziom we front leverze i 3 hefesto z dobrą formą (na poprzednich filmikach miałem lekki kip na początku, tutaj go już nie ma). :)

https://www.instagra.../p/BVp1nNRlSbi/


  • 0

#20
Bueno

Bueno

    May the force be with you!

  • Bywalec
  • 314 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Nieźle mordo! Ogólnie dobra sylweta i ładnie to wszystko progresujesz :)


  • 1





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trening, moim, życiem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych