Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Odżywki białkowe jako uzupełnienie białka w diecie

Odżywki białkowe Uzupełnienie Dieta

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1
Kalisteniczny

Kalisteniczny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 68 postów
Część wszystkim. Mam pytanie dotyczące odżywek białkowych. Mieszkam w internacie i nie ukrywam że jedzenie jest takie, że czasami chce się już rzygać ponieważ w kółko dają to samo i już się trochę zdrzydło. Dania te nie są jakoś bogate w białko, a jestem osobą ćwiczącą. Zastanawiałem się nad kupnem jakieś odżywki ale jeszcze się zastanawiam. Chciałem się doradzić osób bardziej doświadczonych. Co byście mi radzili iść na czysto czy wspomóc sie odżywkami dla lepszego progresu. Proszę o odpowiedź.
  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Skoro pytasz to odpowiem. Duża ilość białka nie jest absolutnie do niczego potrzebna, łącznie z budowaniem masy, no chyba że tłuszczowej. Nadmiar białka zostaje w organizmie przekształcony w glukozę, czyli wyjdzie na to samo jakbyś jadł cukier?... nie, bo wymaga dodatkowego wysiłku od organizmu, szczególnie wątroby. Źródłem zaś energii są węglowodany lub tłuszcze, mówię "lub", gdyż nie powinno się mieszać tych dwóch paliw, lepszym z nich są te drugie.

Jeżeli chcesz mieć lepszy progres to dopracuj plan, nie jedz śmieciowego jedzenia, nie stosuj używek i dbaj o regenerację, białko w proszku czy jakiekolwiek inne Ci w tym nie pomoże. 


  • 1

#3
Tysonek0

Tysonek0

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 postów

Jedz sporo węgli, od białka też nie stroń, jeśli ci jego brakuje to kupuj sobie te odżywki jak najbardziej. Ogółem, w diecie ważniejszymi od węglowodanów są białko/tłuszcze, ale domyślam się, że ty chcesz zbudować jak najwięcej mięśni. Jak taki masz zamysł, to najlepszym wyborem byłaby dieta gdzie ilość makroskładników by się rozkładała następująco Węgle>Białko>Tłuszcze. Składa się na to szereg czynników, ale na budowanie masy skuteczną dietą jest dieta wysokowęglowodanowa :P


  • 1

#4
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Tysonek, nie chcę zaczynać kolejnej dyskusji o tym samym, która nie prowadzi donikąd, ale nie  wszystko co przeczytasz w internecie, telewizji czy na siłowni jest prawdą. O co mi chodzi? już było o tym nieraz na forum, nawet całkiem niedawno - węglowodany oraz nadwyżka kaloryczna nie jest niezbędna, co więcej nie wspomaga budowania masy... jedynie tę tłuszczową, a jedno i drugie powstaje zupełnie w inny sposób. Po pierwsze nie ma możliwości (jeżeli nie jesteś więźniem obozu koncentracyjnego lub czegoś w ten deseń), żeby zabrakło Ci glikogenu w mięśniach, a zwiększenie mięśnia to zwyczajne odbudowywanie po zadanych podczas treningu mikrouszkodzeniach. Ponadto nie da się określić jakie konkretna osoba ma zapotrzebowanie kaloryczne. Budować masę można więc równie skutecznie z węglowodanami jak i bez nich. Odsyłam więc do informacji o teorii insulinowej i nawołuję do spróbowania podważenia teorii bilansu kalorycznego w swojej świadomości. 

Białka jak już mówiłem nie potrzeba dużo, DO 1,2g na kg masy ciała na dobę, może nieco więcej dla osób trenujących wyczynowo, czyli takich których na tym forum nie ma ;) Plus nadmiar nadmiar białka przyspiesza starzenie, czyli logicznie nie ma żadnych powodów aby jeść go dużo, już lepiej jeść dużo węglowodanów niż białka, mniej więcej w proporcji 6:1.


  • 1

#5
Kalisteniczny

Kalisteniczny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 68 postów
Dzięki wam za odpowiedzi. Kupując białko nie mam na myśli jeść tylko tego białka. Jeść inne rzeczy tez mam zamiar. Ale chciałem kupic aby po treningu sobie zjeść i żeby mięśnie sie odbudowały i po to aby progres szedł szybciej. Zależy mi na nabraniu masy mięśniowej jak i siły.
  • 0

#6
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

No domyślam się, że nie zamierzasz jeść tylko tego białka :D Ale to nic nie zmienia, nie warto, w zwykłym jedzeniu masz go wystarczająco a w budowaniu masy nie pomoże, chcesz masy to trenuj pod nią, tak po prostu.


  • 1

#7
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów
Ostatnio cały czas kupuje tanie i dobre białko, gorąco je polecam! Różne nazwy nosi, bo od różnych producentów, ale są to między innymi: twaróg tłusty, jajka (to prawdziwa bomba, mięśnie mi po tym białku rosną jak szalone!), kiełbasa, ser żółty, podroby (to białko jest niesamowicie tanie, a producent dodatkowo zapewnia o jakichś specjalnych składnikach odżywczych, dzięki którym jesteś sprawniejszy!). Jak chcesz to ci podeśle link, gdzie możesz kupić te produkty :)
  • 1

#8
Kalisteniczny

Kalisteniczny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 68 postów
Czyli rozumiem że żeby nabrać mięśni i siły nie potrzebuje odżywek białkowych. Wystarczy nie jeść śmieciowego jedzenia i porządnie wziąść sie za treningi. Dziękuje wam bardzo za wskazówki
  • 0

#9
eGzu

eGzu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 160 postów

Kiedyś przeliczałem koszt najpopularniejszej odżywki białkowej sprzedawanej na allegro i koszt piersi z kurczaka (chodzi o koszt białka w kurczaku) Kurczak wyszedł w tej samej cenie, albo i nawet ciut taniej. Po co kupować tylko białko skoro można mieć tyle samo + coś jeszcze z mięsa.


  • 1

#10
Kalisteniczny

Kalisteniczny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 68 postów
W sumie to jedt to racja. Wole mieć przyjemność z jedzenia kurczaka i dostarczyć tyle samo białka niż spożywać same białko i nie mieć przyjemności. :D
  • 0

#11
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Tylko uważaj skąd ten kurczak pochodzi. Teraz dodają do niego ogromne ilości wody, sterydow anabolicznych, i jest karmiony pasza i hodowany w klatkach.

Od bialka w proszku będzie ci się brzuszek powiększał, taki balon powstanie.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 1

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#12
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

No też bez przesady, że od kurczaka wyrosną Ci skrzydła czy coś, wiadomo lepsza wieprzowina czy nawet wołowina i najlepiej nie z marketu, a już napewno nie takie pakowane w folii, osobiście mi nigdy kurczak nie smakuje za bardzo, zawsze jest taki jakby mdły bez względu na to jak się go przygotuje, dużo lepiej jest gdy kura pochodzi z własnego podwórka ;) Bardzo wartościowym źródłem białka są też wspomniane już twarogi, zwłaszcza te pełnotłuste oraz żółtka jaj.


  • 1

#13
Kalisteniczny

Kalisteniczny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 68 postów
Dzięki za odpowiedzi. Myślę że białko nie będzie mi potrzebne.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Odżywki białkowe, Uzupełnienie, Dieta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych